•  

  pokaż komentarz

  Brawo! Walczyć w słusznej sprawie zachowując się jak bandziorki i dając oponentom broń do ręki.

  źródło: imgflip.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Pokazali swoje oblicze, Reagan był białym hetero facetem, chrześcijaninem, konserwatystą, a co najważniejsze miał zdroworozsądkowe podejście do aborcji: był przeciwny aborcji na życzenie, ale był także za prawem do niej, gdy doszło do ciąży w wyniku gwałtu, kazirodztwa, ciąża zagrażała zdrowiu i życiu matki oraz ciężkiego uszkodzenia dziecka. Nic dziwnego, że dla skrajnej lewicy jest złem wcielonym i akurat wiadomo, że protestujący nie zniszczą niczego związanego z PZPR i PRL-em, bo wtedy akurat u władzy była lewica, skrajnie antyklerykalna (nawet z zabijaniem księży), walką z prawicą (słynne procesy o odchylenia prawicowo-nacjonalistyczne), wprowadzali aborcję do 3 miesiąca ciąży.

   Jeżeli mam przedstawić swoje zdanie, to jest podobne, co wyżej wspomnianego Reagana czy Dziambora:

   "Dotychczas funkcjonującą przesłankę prawdopodobnej wady dziecka, należy zamienić na pewność wady letalnej. Taki zapis sprawi, że kobiety nie będą skazane na donoszenie dzieci, które nie mają szans na życie poza organizmem matki, lub których życie będzie krótkie i pełne cierpienia"

   "Jako konserwatysta, jestem przeciwnikiem liberalizacji prawa aborcyjnego. Życie każdego człowieka jest dla mnie najwyższą wartością. W związku z tym uważam, że dotychczasowy kompromis aborcyjny zawierał wady. Czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego powinna przyczynić się do ich naprawienia. Nie wyobrażam sobie, aby na zaistniałym stanie prawnym dyskusja się zakończyła"

   Jak dodał, "jednocześnie da to szansę na szczęśliwe życie dzieci z np. Zespołem Downa. W mojej ocenie całkowity zakaz aborcji i zmuszanie kobiet do rodzenia np. dzieci bez mózgu nie może mieć miejsca w cywilizowanym kraju. Takie sytuacje postrzegam jako nieludzkie".

   "Jednocześnie uważam, że powinniśmy jak najszybciej opracować regulacje wspierające rodziny, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami. Taka pomoc ma być konkretna i realna i nie ma zamykać się jedynie w sferze finansowej. Jest to jedna z nielicznych sytuacji, w których jestem gotów poprzeć rozwiązania socjalne Państwa" - podkreślił.

   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-24/posel-konfederacji-calkowity-zakaz-aborcji-nie-moze-miec-miejsca-w-cywilizowanym-kraju/?ref=aside_najnowsze

  •  

   pokaż komentarz

   Reagan był białym hetero facetem, chrześcijaninem, konserwatystą, a co najważniejsze miał zdroworozsądkowe podejście do aborcji: był przeciwny aborcji na życzenie, ale był także za prawem do niej, gdy doszło do ciąży w wyniku gwałtu, kazirodztwa, ciąża zagrażała zdrowiu i życiu matki oraz ciężkiego uszkodzenia dziecka.

   @Roger_Casement: nie jest to do końca prawda. Reagan jako gubernator Kalifornii faktycznie dozwolił na aborcję (chociaż później twierdził, że po prostu nie zrozumiał, jak liberalne jest prawo, które uchwala), ale pomiędzy tym a jego prezydenturą Partia Republikańska została przejęta przez ewangelikanów i już jako prezydent jednoznacznie mówił, że tylko jeśli płód jest nieżywy dopuszcza jego aborcję.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby faktycznie społeczeństwa abortowaly upośledzonych, to one nigdy na świat by nie przyszły... ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

 •  

  pokaż komentarz

  W Poznaniu ktoś obsmarował w podobny sposób pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

 •  

  pokaż komentarz

  Brawo feministki, doskonały przykład jak zdyskredytować protesty.
  Dalej klnijcie przez megafon, dalej niszczcie pomniki, a ludzie stwierdzą, że z taką agresją i wandalizmem nie chcą mieć nic wspólnego i wrócą do domu, a was raz dwa spacyfikuje policja i skończy się: pokrzyczeli, pojęczeli i po rewolucji.