•  

  pokaż komentarz

  Fronda to nie jest głos polskich katolików, to głos jakiegoś fundamentalistycznego odłamu.

 •  

  pokaż komentarz

  To niesamowite jak oni się rozjechali mentalnościowo ze społeczeństwem, a zwłaszcza młodszym pokoleniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgadzam się w 100% Jezus by tych naszych księży, publicystów katolickich, handlarzy, narodowców i innych faryzeuszy batem wypędzał z domu swojego Ojca ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  @xandra Tak to jest religia miłości i pokoju natomiast nie jest to religia frajerów.
  Jesli powierzchownie interpretujesz słowa o nastawianiu drugiego policzka to jesteś w znajomości sztuk niebiegły czym sobie sromotę publicznie przynosisz.
  Na naukę nigdy nie jest za późno:

  Innym często stosowanym wytrychem jest stwierdzenie: przecież Pan Jezus nakazał wam nadstawiać drugi policzek, a nie stawiać czynny opór. Tu spokojnie możemy powołać się na wymogi, które stawia przed nami chrześcijańska roztropność. Musimy – jak mądre panny weselne – przewidywać konsekwencje swoich działań i dbać o to, aby nie przyniosły one złych efektów. Nie można zatem mechanicznie stosować zasady nadstawiania drugiego policzka. Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: Niewychowany młodzieniec uderza w twarz swoją matkę. Czy powinna ona nadstawić mu drugi policzek? Jeśli tak uczyni, to utrwali w młodzieńcu dążenie do agresji i brak szacunku wobec starszych i kobiet. Jednym słowem pogorszy agresora, sprawi, że stanie się on jeszcze bardziej bezwzględny. Takie nadstawienie drugiego policzka niczego nie nauczy. Nadstawianie drugiego policzka, które nie przynosi spodziewanej refleksji, nie ulepsza człowieka – z punktu widzenia katolickiej etyki i nauki społecznej – przyczynia się raczej do rozbestwienia, które sprowadza na świat jeszcze więcej zła. W takiej sytuacji jedynie skuteczny opór może sprowadzić na napastnika spodziewaną i dobrą refleksję. A zatem nadstawianie drugiego policzka ma sens jedynie wtedy, gdy taki nasz czyn przyczynia się do ulepszenia agresora, prowadzi go do przemyślenia dotychczasowej postawy.

  Tak, wyznajemy religię pokoju, ale pokój – tak jak my go pojmujemy – nie jest tożsamy z bezradnością, bezwarunkowym ustępowaniem i słabością. Pokój, który postulujemy, jest potężną siłą. Pokój religii katolickiej jest potężniejszy niż instynktowne podszepty do agresji. Walka obronna nigdy nie jest podyktowana nienawiścią, słabością czy ukrytymi celami. Obrona katolika jest działaniem racjonalnym, roztropnym i mężnym, nigdy także nie wykracza poza tzw. opór konieczny. W momencie gdy zagrożenie zostaje odparte albo ustaje, nie można kontynuować walki.

  Katolik nie jest zastraszonym głupcem, który nie potrafi przewidzieć konsekwencji swoich działań i właściwie rozpoznać intencji atakującego. Zachowanie Pana Jezusa wobec przekupniów w świątyni dobitnie pokazuje, że tam, gdzie obrażana jest świętość, gdzie kłamstwo brutalnie upowszechnia swoje antywartości i rządy, nie można pozostać bezczynnym.

  Wypędzenie przekupniów ze świątyni jest obowiązkiem każdego poważnie myślącego katolika. Jest to mocny argument przeciwko bezrefleksyjnym i nieroztropnym działaniom mającym na celu rozmycie granicy między katolicyzmem, judaizmem, islamem czy buddyzmem. Nikt nie zwolnił nas z obowiązku głoszenia, że wyznajemy jedyną prawdziwie objawioną religię. To nie ma nic wspólnego z agresją, nietolerancją czy ograniczaniem wolności innych osób. Musimy walczyć o ochronę świętości i poważnie karać tych, którzy rozmyślnie ją profanują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: Gdyby Jezus nie był fikcyjną postacią książki fantasy, to pogoniłby ich jeszcze szybciej niż myślisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara:
   Mt 5, 38-42

   Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb!17 39 18 A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! 40 Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! 41 Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! 42 Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

   Problem z tą religią jest taki, że z jej pism możesz sobie wywnioskować co tylko chcesz, co aktualnie jest ci wygodne.
   Dlatego mamy dziesiątki tysięcy denominacji chrześcijańskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Katolik nie jest zastraszonym głupcem, który nie potrafi przewidzieć konsekwencji swoich działań

   @Sympatyczna_Kapibara: No to nieźle przewidzieli to co się będzie działo, nie ma co. Cały ten bajzel przez to że już nie mogli wytrzymać, aż przebierali nogami jaka to świetna okazja się trafiła żeby wszystkim urządzić życie na katolicką modłę. Pandemia, o to super moment nikt nie przyjdzie protestować, a potem będzie za późno. Taki był plan? I nie mów mi o ochronie życia bo się już dzisiaj nasłuchałem jak to każdy kto się nie zgadza z zakazem aborcji powinien być poddany aborcji, ewentualnie rozjechany/zatłuczony/zastrzelony. Wszystko to od tych "obrońców życia".

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: i to jest problem katolicyzmu - jeden wie lepiej od drugiego co pan buk chciał powiedzieć

 •  

  pokaż komentarz

  Hehe Iran tak daleko i zarazem tak blisko