•  

  pokaż komentarz

  Czym jest naruszenie zbiorowych interesów konsumentów? Jak zgłosić skargę do UOKiK?

  Z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów mamy do czynienia wówczas, gdy bezprawna praktyka przedsiębiorcy dotyka pewnej grupy (np. klientów danego przedsiębiorcy) lub nieograniczonej liczby konsumentów zagrażając interesom każdego konsumenta będącego lub mogącego być potencjalnie kontrahentem przedsiębiorcy – to znaczy potencjalnie każdy może zostać przez nią poszkodowany.

  Tak więc zbiorowych interesów konsumentów nie będzie naruszać na przykład błędne naliczenie kosztów rozmów na rachunku telefonicznym bądź niejasne sformułowanie w konkretnej umowie – są to sprawy indywidualne.

  Natomiast z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów będziemy mieli do czynienia w przypadku takiego skonstruowania systemu obsługi klienta, które w praktyce uniemożliwia reklamowanie kwestionowanego rachunku lub stosowanie w umowach ze wszystkimi konsumentami wzorców zawierających niedozwolone postanowienia.

  Przez praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów rozumie się godzące w nie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami zachowanie przedsiębiorcy.

  Art. 24 ust. 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów podaje otwarty katalog praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W szczególności do czynienia z nimi mamy w przypadku następujących zachowań przedsiębiorcy:

  - naruszanie obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji;
  - nieuczciwe praktyki rynkowe;
  - proponowanie konsumentom nabycia usług finansowych, które nie odpowiadają potrzebom tych konsumentów ustalonym z uwzględnieniem dostępnych przedsiębiorcy informacji w zakresie cech tych konsumentów lub proponowanie nabycia tych usług w sposób nieadekwatny do ich charakteru.

  Konsumenci, którzy chcą zgłosić do UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów mogące być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, powinni złożyć je na piśmie pod adresem Urzędu.

  Zgodnie z art. 63 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego, wszelkie wystąpienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinny być opatrzone danymi nadawcy oraz jego dokładnymi danymi teleadresowymi.

  Zgłoszenia anonimowe nie będą przez Urząd rozpatrywane.

  Źródło: https://www.uokik.gov.pl/zbiorowe_interesy_konsumentow.php

 •  

  pokaż komentarz

  @tvp_info: @regiony: Nie wstyd wam za tak zakłamywać rzeczywistość? (-‸ლ)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie może tego zabraknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wiesci24.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz odpowiada nadawcy, tłumacząc między innymi, że nie doszło do naruszenia dobrego imienia spółki

  Żeby mogło dojść do naruszenia dobrego imienia spółki, spółka musi mieć najpierw dobre imię. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @slash: a jak kłamie tvn...łooo to już dopiero poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @evilcry: Dokladnie. tvn to komercha, jak nie ogladasz nie placisz. tvp to co innego

  •  

   pokaż komentarz

   @evilcry: aha czyli jak już coś jest prywatne, to może kłamać i siać dezinformację tak?

   Nie mówię, że tvp jest krystaliczna ale obejrz sobie czasem wiadomości na tvn. Propaganda jak za czasów nazistowskich niemiaszków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ydnaa:
   typie weź się ogarnij
   telewizja publiczna ma być obiektywna, bo jak nie jest to jest tubą propagandową, a to że jakaś inna stacja sobie kłamie nie oznacza że tvpis ma równoważyć kłamstwa w drugą stronę, co to za logika

  •  

   pokaż komentarz

   @evilcry: a była obiektywna za rządów peło? No właśnie. Manipulacje to tam widzą przeciwnicy pis (osobiście za pisem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) zresztą tak jak we wszystkim co robi rząd. Kiedy oni manipulowali siali dezinformację to nie widziałem aby na wykopie było tyle tematów antyrządowych...

   Tak więć ty się kurde ogarnij bo jesteś pewnie jednym z tych dzieciaków, który nie pamięta chyba ostatnich 15 lat w polityce i co robiła poprzednia władza. Jeszcze kilka lat i byśmy byli kolonią niemiaszków i pod nich prowadzili interesy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ydnaa: Powtórzę, bo nie dotarło. Co to za logika? Jeżeli kłamali za PO to mogą kłamać za PiS, WTF!? Telewizja publiczna ma być obiektywna. Co ma do tego ostatnie 15 lat? Co to usprawiedliwia? Czemu gdy krytykujemy takie jawne oszukiwanie społeczeństwa zawsze znajdzie się ktoś z argumentem że inna partia to samo robiła?

   Nienawidzę osób, których jedynym argumentem jest "a bo za peło to robili to samo". Nosz k%%?a to ma być w tym kraju lepiej czy gorzej?

  •  

   pokaż komentarz

   @evilcry: naucz się czytać trochę że zrozumieniem, bo z tego co widzę, to skupisz się na jednym zdaniu i ciągle je powtarzasz.

   Dla mnie osobiście to TVN z trzech stacji w Polsce najbardziej manipuluje faktami. Jakoś nie widziałem żeby protestował w ich sprawie.

   Większość wykopów w stylu "propagandowe wiadomości TVP" to manipulacja.

   Oglądałem przez tydzień wiadomości ze wszystkich tych trzech stacji i jakość bardzo nie dostrzegłem tych kłamstw o których piszesz w TVP.
   Z kolei TVN siał taka propagandę, że aż wstyd było na to patrzeć.

   Za peło wszystkie media były ich i jakoś wtedy nie widziałem abyś tutaj krzyczał jak to źle jest.
   Teraz krzyczą ludzie którzy są przeciwko obecnymi rządowi i będą używali wszystkich argumentów aby pokazać niby swoje racje.

   No i ja nienawidzę ludzi, którzy k?@%a są hipokrytami, którzy pewnie ledwo weszli w dorosłość są już k?@%a znawcy że wszystkiego.
   Nienawidzę też ludzi, którzy uważają że jak się z nimi nie zgadzasz to masz wyp!#??#%ać. Dzisiejsza młodzież wychowana bezstresowo z poczuciem, że im wszystko wolno i nie obowiązuje ich żadne prawo.

   No ale taki jest wykop. Większość to gówniarze bez doświadczenia życiowego mówiący wszystkim co mają robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @ydnaa: polecam codziennie rozdanie Goebbelsów za materiały tvp. Na Facebooku jest tez profil nagroda złotego Goebbelsa, ktora celuje we wszystkich. Brak dostrzegania kłamstw w TVP kłamstw brzmi niezwykle i niepokojąco

  •  

   pokaż komentarz

   @ydnaa: Skoro oglądałeś tvp i nie widziałeś kłamstw, to widać nie oglądałeś tvp.

  •  

   pokaż komentarz

   @ydnaa: Już drugi raz się powtarzasz próbując mnie obrazić zarzucając że ledwo co skończyłem 18 lat i już się wymądrzam. Faktycznie bardzo dorosłe z twojej strony. Brzmisz dokładnie tak jak próbujesz mi zarzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Żeby żądać od innych umiejętności czytania ze zrozumieniem, trzeba najpierw się nauczyć precyzyjnie formułować myśli. Nikt nie będzie poświęcał czasu na domyślanie się o co ci chodziło - taka lekcja na przyszłość.

   Tak jak @event15 napisał, nie będziemy z tobą wchodzić w dysputę która stacja bardziej kłamie, złote Goebbelsy wystarczą. To że tego nie widzisz jest co najmniej smutne.

   Znowu wracam do debilnego "a bo tvn" "a bo za peło". Powtarzam to tak długo, jak długo stosujesz ten argument. Chyba jest jasne z moich poprzednich wpisów że nie neguję tego, iż tvp kłamała za poprzednich partii, co nie znaczy że teraz mamy siedzieć cicho, bo nastała kolej pisu na swoje 5 min. Nie ma znaczenia ile kłamią, ważne że kłamią za nasze pieniądze.

   Nienawidzę też ludzi, którzy uważają że jak się z nimi nie zgadzasz to masz wyp%@@?@$ać. Dzisiejsza młodzież wychowana bezstresowo z poczuciem, że im wszystko wolno i nie obowiązuje ich żadne prawo.
   Większość to gówniarze bez doświadczenia życiowego mówiący wszystkim co mają robić.

   Widzę że ci żyłka pęka więc kończę z tobą temat. Coś czuję jednak, że to ty jesteś takim młodym gniewnym, bo poziom argumentów jest tragicznie niski.

   Załączam zdjęcie telewizji, która wcale nie manipuluje faktami, jest najbardziej uczciwa i obiektywnie informuje wszystkich obywateli o sytuacji w kraju. Brawo!

   źródło: photo_2020-10-27_11-16-33.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Już drugi raz się powtarzasz próbując mnie obrazić zarzucając że ledwo co skończyłem 18 lat i już się wymądrzam. Faktycznie bardzo dorosłe z twojej strony. Brzmisz dokładnie tak jak próbujesz mi zarzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @evilcry: bo tak jest. Podobnie było w USA na początku roku jak lewactwo zrobiło awanturę ch@@ wie o co.

   Tak jak ci wcześniej napisałem, oglądałem swego czasu przez tydzień wszędzie wiadomości i wcale nie jest tak że tvp kłamie nie wiadomo jak. Są bardziej po stronie rządu? Są. Jednak porównywanie tego do manipulacji to już przesada.

   Nie zamierzam przekonywać tutaj nikogo, bo wykop to portal ze śmiesznymi obrazakmi, gdzie raz w jedną a raz w drugą stronę.
   Ludzie tutaj wierzą w śmieszne obrazki, linki, jakieś durne manipulacje.

   Widzę że ci żyłka pęka więc kończę z tobą temat. Coś czuję jednak, że to ty jesteś takim młodym gniewnym, bo poziom argumentów jest tragicznie niski.
   Załączam zdjęcie telewizji, która wcale nie manipuluje faktami, jest najbardziej uczciwa i obiektywnie informuje wszystkich obywateli o sytuacji w kraju. Brawo!


   @evilcry: Zmartwię Cię ale młodzieńcem od dawien dawna nie jestem.

   A ten opis to nie jest prawda? Zobacz co się dzieje na marszu odnośnie aborcji. Lewicowe bojówki robią rozpierdol.
   O ile sam protest popieram tak nie podoba mi się że lewicowe ścierwo robi z tego kraju drugie usa.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro oglądałeś tvp i nie widziałeś kłamstw, to widać nie oglądałeś tvp.

   @Ziutson: no tak bo to ty masz racje i inaczej być nie może. Cóż wiesz w co chcesz. Nie zamierzam zmieniać zdania politycznych trolli, bo to niemożliwe.