•  

  pokaż komentarz

  Kwestia dyskryminacji mężczyzn to temat niezwykle ważny, ale jednocześnie często mocno pomijany i wyśmiewany. Co "zaskakujące" - temat ten jest niezwykle drażliwy dla kobiet, które pomimo usłyszenia szeregu rzeczowych tudzież racjonalnych argumentów reagują na tego typu idee z ogromną agresją. Skoro kobiety chcą równouprawnienia to pora zacząć od zrównania praw kobiet z prawami mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: dzień kiedy nastanie "równość" całkowita będzie bardzo złym dniem dla obu płci

  •  

   pokaż komentarz

   @1pikoFarad: Tylko jeśli masz na myśli równość wyników.

  •  

   pokaż komentarz

   @1pikoFarad:

   Wiele się musi zmienić, aby wszystko mogło pozostać po staremu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: jak się rozmawia z kobietami, to one się zgadzają z tym że wiek emerytalny powinien być równy

   problem jest w tym w którą stronę potrzeba to wyrównać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   dozownik_celkowy

   +43

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: bo babom w Europie poprzewracało się w dupach a z logiką mają niewiele wspólnego więc zamiast dyskutować potrafią tylko drzeć jape

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: problem w tym, że to tylko jakiś durny post na fb, niech organizuje protesty, a nie prostestuje wiadomością w internecie, teraz jest najlepszy moment

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: Zgadzam się że temat istotny ale nie pora na niego. Tego typu problem wyciągnięty właśnie teraz jest po to aby ponownie podzielić społeczeństwo na kobiety i facetów. Jednak wróg na razie jeden z którym powinniśmy się uporać. A nie kłócić między sobą. Najpierw jedna sprawa potem kolejne sukcesywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: kobiety na większość rzeczy nie po ich mysli reagują z oburzeniem, agresją a przynajmniej z emocjami. To jest ich cecha, dlatego rzadko piastują wysokie stanowiska i statystycznie osiągają mniej od mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Peugeot307:
   Wg. ciebie #pieklokobiet i #strajkkobiet wskazują na to, że sprawa dotyczy wszystkich?
   Problem w tym, że problemy mężczyz nikogo nie obchodzą. Przedsiebiorcy, rolnicy, górnicy, lekarze mogą sobie strajkować ile chcą, ludzie wyjdą na ulicę jedynie, gdy zrobisz krzywdę kobietom. Ruchy gejowskie odniosły sukces jedynie dlatego, że podpiely się pod feministki.
   Jeśli zaczynamy mówić o prawach rozrodczych to mówmy o prawach rozrodczych obu płci.

  •  

   pokaż komentarz

   Co "zaskakujące" - temat ten jest niezwykle drażliwy dla kobiet, które pomimo usłyszenia szeregu rzeczowych tudzież racjonalnych argumentów reagują na tego typu idee z ogromną agresją.

   @Acid_Burn: To jedna rzecz, ale z drugiej strony prawie zawsze takie inicjatywy na wykopie są mega toksyczne, również te znalezisko. Chętnie podyskutowałbym o prawach mężczyzn, ale jak mamy środek dużych protestów związanych ze zmuszaniem kobiet do rodzenia pod hasłem piekło kobiet, a tutaj widzę konkurencyjne piekło mężczyzn to po prostu źle to wygląda i mam mieszane uczucia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: A jak mają się zachować jak zawsze miały większe prawa niż mężczyźni a teraz mają z tego zrezygnować

  •  

   pokaż komentarz

   Co "zaskakujące" - temat ten jest niezwykle drażliwy dla kobiet

   @Acid_Burn: Bo feministki prędzej by oddały wszystkie prawa do aborcji niż zabrały sobie możliwość uwalenia faceta o alimenty na całe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Acid_Burn: Niestety mężczyźni też mają udział w takim stanie rzeczy. Dorośli mężczyźni i to nie jacyś ledwo po szkole, tylko nawet po 30, potrafią się totalnie płaszczyć przed kobietami, w internecie to zjawisko jest dobrze widoczne na portalach randkowych. Tym sposobem psują kobiety. Drugą sprawą jest stawianie sobie za dużych celów, by uszczęśliwić kobietę, oprócz tego potrafią rezygnować z hobby czy pasji, bo ich kobiecie to się nie podoba. Hasła o tym, że facet powinien być zawsze twardy itd. to też głupota, powtarzana od lat, każdy człowiek może mieć gorsze dni, zachorować itd. Cześć kobiet jest teraz cwanych i perfidnych, bo państwo zabiera pieniądze społeczeństwu by dać im i mogą sobie pozwolić np. na zdrady, bo mają jakieś koło ratunkowe. Ktoś zaraz powie, że to przemoc ekonomiczna, ale przecież kobiety mogą pracować, nikt im nie zabrania, istnieje też takie coś jak urlop macierzyński i żłobki dla dzieci. Socjalizm nigdzie się nie udał i zawsze wszystko psuje, więc szkoda, że Polacy sprzedali się za 500zł i trzynastą emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sg6: tak dotyczy wszystkich bo czy to lekarze nauczyciele górnicy kobiety itd maja ten sam jeden problem czyli partie rządzącą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Peugeot307: To nie jest kwestia obecnej partii rządzącej, meżczyzni nigdy nie mieli praw rozrodczych. Kwik zaczął się dopiero, gdy odbiera się je kobietom. Nagle okazało się, że równouprawnienie w tej kwestii to piekło i potrzebne są protesty w całej Polsce.
   Inne grupy społeczne podałem za przykład, PIS odejdzie, następcy przywrócą aborcje, a one dalej będą ignorowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sg6: zrozum że ja się zupełnie zgadzam że równouprawnienie ma być nie tylko dla kobiet ale i mężczyzn. I tak trzeba to uporządkować prawnie. I tutaj zdanie kobiet mało ma do tego. Jednak twierdzę że wyciąganie tego w tej konkretnej chwili ma na celu nie pomoc mężczyzną a nastawić ich przeciwko kobietom. Problemów jest wiele i każda z grup czy to kobiet facetów nauczycieli ekipy fitnes gastro czy też chorych na covid ma swój własny problem jednak przyczyna jest obecnie jedna główna decyzje rządzacych. Jeżeli uporali byśmy się z rządem można bylo by podjąc rozmowy na temat równouprawnienia dla nas na każdej płaszczyźnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Peugeot307: Potrzeby kobiet kształtują cywilizację. Społeczeństwo zawsze ugnie się do ich życzeń. To podstawowe ludzkie instynkty.
   Spójrz na siebie, nie obchodzi cie, że mężczyzni mieli ten problem od zawsze, obchodzi cie jedynie, że teraz mają go kobiety. Żądasz od meżczyzn i innych grup społecznych, aby zjednoczyły się we wspieraniu kobiet. O rolnikach można usłyszeć jedynie jak zjawią się traktorami z banerem "pieklo kobiet". Misie są opodatkowane w kosmos, nie ważne, że przyjdzie PO i jeszcze dokręci im srubę, byle tylko kobiety miały prawo wyboru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sg6: mylisz się nie patrze na to w ten sposób że teraz kobiety mają problem więc trzeba im pomóc. Bo po pierwsze to nie jest tylko problem kobiety czyli matki ale też mój jako przyszłego ojca. Ale problem też dotyczy mojej siostry czy też moich kumpli facetów którym kobiety urodzą kiedyś dzieci. Druga sprawa że jak do tej pory nie było takiego dużego ruszenia protestów. Uważam że każdy powinien walczyć o swoje prawa, co prawda czas pandemii jest niefortunny ale to tez wina partii rządzącej. Ja nie twierdze że PO KO Lewica czy Konfederacja jest lepsza sa tacy sami zakłamani jak PIS. Jednak od poczatku swojej wypowiedzi świadomie nie użyłem nazwy partii rządzącej gdyż niezależnie kto będzie przy korycie musi zrozumieć że ludzie mają dość ich idiotyzmów przepisów, zakazów i nakazów nowych podatków czy jak sami wola to nazywać opłat. Musza zacząć się z nami liczyć bo inaczej ten kraj zawsze będzie z dykty. Każda z grup której się nie podobają decyzje tej czy innej partii powinni to wyrazić ale przez wspólną walkę z jednym wrogiem a nie sami ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Peugeot307: Niestety interesy innych grup są sprzeczne z interesami kobiet. Nie chodzi o aborcję, chodzi o pieniądze. Kobiety zawsze będą głosować na lewicę, opiekuńczego tatusia, który na wszystko im pozwoli i pokryje koszty ich blędów. A tatuś musi zabrać ludziom, którzy płacą najwięcej podatków - mężczyznom.
   U kobiet występuje "in-group bias", u mężczyzn nie. Mężczyźni mają bardzo zróżnicowane poglądy polityczne. Wielu chce prawdziwego liberalizmu z niskimi podatkami i wolnością osobistą, ale niestety ktoś musi zapłacić rachunek za uszczęśliwianie kobiet.
   W Polsce nawet nie ma partii liberalnej, kobiety w życiu na nią nie zagłosują, a stanowią więszość wyborców.

  •  

   pokaż komentarz

   la kobiet, które pomi

   @Acid_Burn: Wyobraźcie sobie - aborcja prawna.... Jakie to bylo by piękne... i ten ból dupy polek które chcą złapać faceta na dziecko:)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwestię dotyczącą emerytur. Przy wyliczaniu jej wysokości bierze się po uwagę spodziewaną długość życia - ale uwaga - w społeczeństwie, bez podziału na płci. Tak więc facetowi obniżają świadczenie, gdyż z uwagi na krótsze życie liczą mu emeryturę na okres z zapasem. Odwrotnie jest z kobietami. Koniec końców faceci nie dość że pracują dłużej, krócej korzystają z emerytury, to jeszcze dorzucają się do świadczenia kobietom.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyobraźcie sobie takie prawo, kobieta zgłasza się do sądu że chce alimenty na 6 letnie dziecko a sąd oddala pozew z adnotacją "Żądanie alimentacyjne przedawnione, powód miał na to pół roku od urodzenia dziecka" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Kwik kobiet byłoby słychać na Marsie

 •  

  pokaż komentarz

  Wyrównanie wieku emerytalnego- jak najbardziej.

  Testy DNA przed orzeczeniem płacenia alimentów- jeszcze jak. Tu też należy wyp###!?%ić to prawo, które po jakimś czasie od urodzenia nakazuje płacić alimenty mężczyźnie na nawet nie swoje dziecko, bo "sorry przedawniło się, trzeba było się zgłosić wcześniej"

  Zaoranie patologii, jaką jest alienacja rodzicielska wbrew wyrokom sądu i to niezależnie od płci- oczywiście, że tak.

  Cała reszta brzmi jak p###!?%enie 14 latka, który nie ogarnia, że życie nie jest czarnobiałe i mimo wszystko nigdy nie będziemy w absolutnie każdej kwestii równi, a każdy przypadek jest całkowicie odrębną i indywidualną sytuacją. Tu ciężkim tematem jest to, że to mimo wszystko kobieta ponosi większą odpowiedzialność i ewentualne komplikacje z nią związane, kiedy zachodzi w ciążę- to jej życie może być zagrożone i to jej ciało jest "użyczane" w tym procesie- jakimkolwiek to nie brzmi. Przyrównanie aktualnych protestów, w sprawie możliwości aborcji w przypadkach wad genetycznych płodu do zrzeczenia się dziecka z racji widzi mi się faceta jest k@@@a nieśmiesznym żartem.

  Po raz kolejny z poważnego tematu jakiś klaun robi pośmiewisko żałosnymi postulatami 14 letniego dzieciaczka i myślę, że ten komentarz na fb poniżej posta najlepiej to wszystko podsumowuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: a, bo umknęła mi jeszcze jedna rzecz, której ostatecznie zapomniałam dopisać.

   Dawanie praw do dziecka matce w większości przypadków, nawet jeżeli z ojcem miałoby lepiej- tą patologię też zaorać.

  •  
   Drakcrom

   -10

   pokaż komentarz

   @night_witch95:

   Cała reszta brzmi jak p!$#!!$enie 14 latka, który nie ogarnia, że życie nie jest czarnobiałe i mimo wszystko nigdy nie będziemy w absolutnie każdej kwestii równi, a każdy przypadek jest całkowicie odrębną i indywidualną sytuacją. Tu ciężkim tematem jest to, że to mimo wszystko kobieta ponosi większą odpowiedzialność i ewentualne komplikacje z nią związane, kiedy zachodzi w ciążę- to jej życie może być zagrożone i to jej ciało jest "użyczane" w tym procesie- jakimkolwiek to nie brzmi.

   Moim zdaniem masz sporo racji, trzeba uwzgledniac interesy obu stron dlatego aborcja prawna powinna wygladac inaczej niz w znalezisku jest to postulowane. Stawianie kobiety przed wyborem "aborcja albo samotna matka" jest nie fair, zwlaszcza w przypadku kobiet, ktore aborcji sa ogolnie przeciwne.

   Zamiast tego aborcja prawna powinna wygladac tak, ze mezczyzna informuje partnerke przed seksem czy chce dziecka czy nie. W tej sytuacji kobieta wie na co sie pisze zanim dojdzie do ewentualnej wpadki. Jezeli jest przeciwna aborcji to podziekuje za taki zwiazek i znajdzie kogos bardziej kompatybilnego. Jezeli natomiast sama planowalaby w takim wypadku aborcje, to deklaracja partnera nie powinna jej przeszkadzac.
   Oswiadczenie obowiazuje az do jego zmiany jak np. oboje zachca miec dzieci, wiec nie trzeba przed kazdym stosunkiem wyglaszac formulki przy swiadkach. Wystarczy w sposob jednoznaczy poinformowac partnerke, tak zeby nie bylo watpliwosci, ze zrozumiala wiadomosc.
   Wszystko jest od poczatku jasne i kazdy wie na czym stoi.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95:
   W samo sedno.
   Jako kobieta zgadzam sie z 100% z Twoja opinia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: brzmi dobrze, ale realne życie tak niestety nie wygląda. W tej sytuacji, stety niestety, kobieta raczej już zawsze będzie miała więcej do powiedzenia i jest to bardzo ciężki temat, który właściwie nie ma dobrego rozwiązania, jest tylko wybieranie mniejszego zła. Komunikacja międzyludzka jest bardzo ważna i na pewno wiele by ułatwiła, ale nawet ona nie rozwiąże problemów, nad którymi filozofowie pokoleniami mogliby kontemplować.

   Widziałam filmik, jak mężczyzna przed kliniką po prostu wył z bezsilności, krzyczał i błagał kobietę, żeby nie usuwała ciąży, jego dziecka. Nawet teraz jak sobie przypomnę tą scenę to chce mi się płakać. Z jednej strony mamy ojca z silnym instynktem, z drugiej kobietę, która z jakichś powodów nie chce ciąży, być może była to wpadka i nie chciała mieć dziecka z tym mężczyzną, przyczyn mogło być setki. Usunięcie ciąży niszczy życie facetowi, nieusunięcie niszczy życie kobiecie, naraża jej ciało, zdrowie, psychikę i prawie na pewno odbiłoby się to też negatywnie na dziecku. Moja moralność w tej sytuacji jest bezsilna, bo wiem, że dla obu stron jest to życiową tragedią. Niestety, ale życie nie jest czarnobiałe nie da się wszystkiego jasno uregulować, dlatego też m.in są ogromne widełki we wszystkim co do kar, wyroków i grzywn. Trzeba się pogodzić z tym, że życie jest brutalne i czasem po prostu się nie da inaczej.

   Najlepszym rozwiązaniem to zadziałanie na każdej płaszczyźnie, by minimalizować takie przykre sytuacje- lecząc przyczyny, nie skutki. Odpowiednia edukacja seksualna, dobry i tani dostęp do antykoncepcji, zajęcia psychologiczne i prawdziwa nauka życia społecznego, w tym szacunku do drugiej osoby już od najmłodszych lat w szkołach, kompromis aborcyjny, uregulowanie na miarę możliwości wszystkich praw tak, by w miarę każdy był równy- ale idealnie i tak nigdy nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamiast tego aborcja prawna powinna wygladac tak, ze mezczyzna informuje partnerke przed seksem czy chce dziecka czy nie.

   @Drakcrom: i pomyśleć że consent który był podpisywany w south parku to miał być żart...

  •  
   Drakcrom

   +1

   pokaż komentarz

   @graf_zero:

   i pomyśleć że consent który był podpisywany w south parku to miał być żart...

   Spodziewalem sie tego suchara i dlatego dodalem ten fragment, ale najwidoczniej w niczym Ci to nie przeszkodzilo.

   Oswiadczenie obowiazuje az do jego zmiany jak np. oboje zachca miec dzieci, wiec nie trzeba przed kazdym stosunkiem wyglaszac formulki przy swiadkach.

   South Park nawiazywal do faktu, ze "consent" mogl byc w dowolnym momencie wycofany. W zasadzie na tym opieral sie caly zart, bo gdyby zrobili ze podpisujesz papier raz, to niewiele by sie to roznilo od XIX-wiecznego slubu. Zreszta oswiadczenie w przypadku prawnej aborcji jest jednostronne i nie musi byc podpisane u notariusza, wystarczy kilka wiadomosci na whatsappie, wazne zeby pozniej sad uznal ze informacja zostala przekazana w sposob jasny i zrozumialy dla obu stron.

  •  
   Drakcrom

   -1

   pokaż komentarz

   @night_witch95:

   Widziałam filmik, jak mężczyzna przed kliniką po prostu wył z bezsilności, krzyczał i błagał kobietę, żeby nie usuwała ciąży, jego dziecka. Nawet teraz jak sobie przypomnę tą scenę to chce mi się płakać. Z jednej strony mamy ojca z silnym instynktem, z drugiej kobietę, która z jakichś powodów nie chce ciąży, być może była to wpadka i nie chciała mieć dziecka z tym mężczyzną, przyczyn mogło być setki.

   Wiadomo ze w tym przypadku nic nie zrobisz i nikt tutaj nie postuluje zadnej zmiany, ale co do pozostalych konfiguracji tego problemu, to aborcja prawna przed stosunkiem rozwiazuje sporne kwestie. Nie tylko nie ma jeszcze dziecka, ale nie ma nawet plodu, zarodka, czy zygoty, wiec nie ma dylematu. Albo sie obie strony dogaduja, albo nie i koncza znajomosc. Tym sposobem pro-choice lacza sie ze soba w pary, a pro-liferzy ze soba.

   Obecnie sytuacja wyglada tak, ze dziewczyna moze zapewniac chlopaka ze w razie wpadki usunie ciaze, ale jak sie jej odwidzi i zmieni zdanie, to oszukany chlopak jest ugotowany. Z drugiej strony w przypadku aborcji prawnej w wersji "po fakcie", chlopak zapewnia dziewczyne ze jej nie zostawi, a pozniej zmienia zdanie i to ona jest w kropce. I tak zle, i tak niedobrze.
   Natomiast w przypadku oswiadczenia przed seksem obrywa tylko oszust.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: kwestia aborcji prawnej zniweluje jeszcze jedną patologię: łapanie faceta na dzieciaka. Mój brat cioteczny uciekł z takiego toksycznego związku, bo mu niedoszła teściowa wyznała, że jej córka planuje go złapać na dzieciaka. Chłop jej do dziś wysyła czekoladki i kwiaty (matce, nie byłej).

  •  

   pokaż komentarz

   Przyrównanie aktualnych protestów, w sprawie możliwości aborcji w przypadkach wad genetycznych płodu do zrzeczenia się dziecka z racji widzi mi się faceta jest k@#!a nieśmiesznym żartem.

   @night_witch95: Zgoda tyle, że duża część protestujących domaga się aborcji na życzenie i wtedy brak aborcji prawnej jest rażącą niesprawiedliwością. Jeśli feministki chcą zasady "moje ciało, moja decyzja" no to sorry, ale skoro twoja decyzja to i twoja odpowiedzialność.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: takich kobiet nam w sejmie potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna