•  

  pokaż komentarz

  Bezobjawowe przypadki zakażenia Covidem-19 nie wykazują z definicji żadnych zauważalnych objawów fizycznych choroby. Dlatego takie osoby też są mniej skłonni do poszukiwania testów na obecność wirusa i mogą nieświadomie rozprzestrzenić zakażenie na inne osoby.

  Wygląda jednak na to, że osoby bezobjawowe mogą nie być całkowicie wolne od zmian wywołanych przez wirusa. Badacze MIT odkryli, że pacjenci bezobjawowi mogą różnić się od zdrowych osób w sposób, w jaki kaszlą. Różnice te są nie do rozszyfrowania dla ludzkiego ucha. Okazuje się jednak, że mogą one być wychwytywane przez sztuczną inteligencję.

  Podstawą nowego narzędzia diagnostycznego był algorytm, który opracowywali naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w celu określenia objawów choroby Alzheimera. Choroba ta związana jest z degradacją nerwowo-mięśniową i naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją starali się ocenić za pomocą mowy i kaszlu osłabienie strun głosowych.

  Osiągnęli w tym zakresie wspaniałe rezultaty, ale pandemia COVID-19 zmusiła naukowców do spojrzenia na ich opracowanie z innej perspektywy. Stało się jasne, że u niektórych pacjentów z COVID-19 mogą wystąpić podobne objawy neurologiczne, dlatego algorytm zdecydował się dostosować go do rozpoznawania infekcji koronaawirusowej.

  W artykule opublikowanym niedawno w IEEE Journal of Engineering in Medicine and Biology, zespół donosi o modelu SI, który odróżnia osoby bezobjawowe od zdrowych osób poprzez nagrania wymuszonego kaszlu.
  Dane były zbierane online. Każdy mógł wypełnić ankietę i przesłać nagranie dźwiękowe swojego kaszlu i mowy, niezależnie od tego, czy zdiagnozowano u niego COVID-19. Różnice w kaszlu nie mogą być odszyfrowane przez człowieka, ale AI była w stanie dokładnie określić i sklasyfikować wszystkie przypadki.

  Badacze przeszkolili model na dziesiątkach tysięcy próbek kaszlu, a także wypowiadanych słów. Kiedy "karmiono" model nowymi nagraniami kaszlu, udało się dokładnie zidentyfikować 98,5% kaszlu od osób, u których potwierdzono, że mają Covid-19, w tym 100% kaszlu od bezobjawowych osób - które zgłosiły, że nie mają objawów, ale wykazały pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

  Diagnozę oparto na czterech biomarkerach, tak samo jak w przypadku Alzheimera - siła struny głosowej, emocjonalny ton mowy, charakterystyka oddechowa i degradacja mięśni.

  "Uważamy, że reprodukcja dźwięku zmienia się, gdy COVID-19 jest obecny, nawet jeśli nie ma żadnych objawów", wyjaśniają naukowcy.

  Zespół pracuje nad włączeniem modelu do przyjaznej dla użytkownika aplikacji, która, gdyby FDA zatwierdziło i przyjęło na dużą skalę, mogłaby być potencjalnie bezpłatnym, wygodnym, nieinwazyjnym narzędziem przesiewowym do identyfikacji osób, u których Covid-19 może być bezobjawowy. Użytkownik mógłby logować się codziennie, kaszlnąć w telefonie i natychmiast uzyskać informację, czy istnieje możliwość zakażenia, a zatem powinien potwierdzić to za pomocą formalnego testu.

  "Skuteczne wdrożenie tego grupowego narzędzia diagnostycznego mogłoby zmniejszyć rozprzestrzenianie się pandemii, gdyby każdy korzystał z niego przed pójściem do klasy, fabryki lub restauracji", mówi współautor Brian Subirana, naukowiec badawczy w Laboratorium Auto-ID MIT.

  #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #nauka #ciekawostki
  #biologia #medycyna #wirus #epidemia #koronawirus #covid19 #2019ncov

  źródło: 14806456.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   P.S.

   Deklarowałem że nie będę nic dodawał w znak protestu na postępującą dzbanizacje @Moderacja ale uważam że takie tematy są warte dodania.

   Zanim narodowi czempioni "walczą" o możliwość powszechnych badań i testów na COVID19 kupując chińskie testy od Koreańczyków poprzez sprzedawców oscypków na Gubałówce, my musimy w miarę możliwości szukać jakieś alternatywnych metod diagnostyki.

   Będę śledził temat i jak się pojawi aplikacja na smartfon dam znać na tym wpisie z mirko z którego Was wołałem.

   Zdrowia i cierpliwsi dla wszystkich - szczególnie dla naszych miłych i walecznych Mirabelek ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: dzięki za bardzo odpowiedzialne i merytoryczne podejście do problemu. Jak zawsze zresztą.

  •  

   pokaż komentarz

   @damek:

   Dzięki serdeczne za dobre słówko :)

  •  

   pokaż komentarz

   Aby nie odpisywać każdemu, tym bardziej tym co nie potrafią czytać ze zrozumieniem lub raczej w ogóle nie czytają treść znaleziska:

   "zespół donosi o modelu SI, który odróżnia osoby bezobjawowe od zdrowych osób poprzez nagrania wymuszonego kaszlu."

   Wymuszony kaszel to taki kiedy mówisz do mikrofonu: "Khe, khe,khe, kurwa!"

   źródło: 456456456456.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: Dzięki za tłumaczenie :)
   A same metody wykorzystania SI są fascynujące. Jestem zdania, że za jakiś czas każda dziedzina medycyny będzie tego używać do diagnozy pacjentów. Najpierw pod nadzorem lekarza a później sama będzie niemal bezbłędna.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: weź mnie wtedy też zawołaj, chętnie taką apkę przyganę (。◕‿‿◕。)
   Dzięki z góry ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lethaldysfolid:

   Dzięki również.

   Jestem zdania, że za jakiś czas każda dziedzina medycyny będzie tego używać do diagnozy pacjentów. Najpierw pod nadzorem lekarzaa później sama będzie niemal bezbłędna.

   Gorzej jak polski Urząd Skarbowy dorwie takie AI.
   Siedzisz spokojnie na rybach, a tu taki telefon...

   - Dzień dobry tu urząd Skarbowy w Piasecznie, proszę po sygnale powiedzieć wyraźnie do słuchawki:
   "Oświadczam że wykazałem wszystkie swoje przychody w PIT-36L".

   O tym co zrobi PiS z taką aplikacją AI to nawet nie chcę myśleć. ᶘᵒᴥᵒᶅᶘᵒᴥᵒᶅᶘᵒᴥᵒᶅ

   .

   źródło: 45645456456456.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Wygląda jednak na to, że osoby bezobjawowe mogą nie być całkowicie wolne od zmian wywołanych przez wirusa. Badacze MIT odkryli, że pacjenci bezobjawowi mogą różnić się od zdrowych osób w sposób, w jaki kaszlą. Różnice te są nie do rozszyfrowania dla ludzkiego ucha. Okazuje się jednak, że mogą one być wychwytywane przez sztuczną inteligencję.

   @RFpNeFeFiFcL: kaszel, podobnie jak drapanie w gardle, ktore go poprzedza to jest OBJAW. choroby i infekcje wirusowe bezobjawowe nie istnieja! nie rob gawiedzi jeszcze wiekszego prania mozgu!

  •  

   pokaż komentarz

   Bezobjawowe przypadki zakażenia Covidem-19 nie wykazują z definicji żadnych zauważalnych objawów fizycznych choroby. Dlatego takie osoby też są mniej skłonni do poszukiwania testów na obecność wirusa i mogą nieświadomie rozprzestrzenić zakażenie na inne osoby.

   @RFpNeFeFiFcL: zarazac moga tylko osoby CHORE, a nie bezobjawowe - czyli nie bedace chorymi, tak wiec twierdzenie o rozprzestrzenianiu zakazenia korony przez osoby bez objawow, jest klamstwem stworzonym na uzytek tej pandemii, ktorej nie ma

   https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-jak-dlugo-mozemy-zarazac-koronawirusem-sars-cov-2-to-zalezy-,nId,4809265

   "Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA."

   ""Mimo, że ludzie mogą przekazywać wirusa przez dłuższy czas (nie ma na to zadnych dowodow - przyp. dzizas), badania, które przeanalizowaliśmy pokazały, że żywy wirus wskazujący na zakażalność był wykrywany tylko do 9 dni u ludzi z łagodnymi objawami" - podkreśla prof. Monica Sikka z OHSU."

  •  

   pokaż komentarz

   @Lurriel:

   Niestety nie mam tam konta
   Możesz dodać w mimo imieniu, Mirku.

   @jezus_nigdy_nie_istnial:

   tak wiec twierdzenie o rozprzestrzenianiu zakazenia korony przez osoby bez objawow, jest klamstwem stworzonym na uzytek tej pandemii, ktorej nie ma

   Najnowsze wiadomości z tego co knują NWO, Reptilianie, Annunaki, Grupa Bilderberg, Putin, Bill Gates i Macierewicz dodaję pod tagami #teoriespiskowe oraz #foliarskieopowiesci

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: masz wyprany mozg rzadowa propaganda dzieciaku

  •  

   pokaż komentarz

   @jezus_nigdy_nie_istnial:

   masz wyprany mozg rzadowa propaganda dzieciaku

   No masz rację ale to nie moja wina.
   Taka prawda, Bracie. ʕ•ᴥ•ʔ

   źródło: 555252525255.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: Super, tylko problemem tych czasów jest drugie dno. to tak jak z ta app co zapisuje jakie recepty zrealizowałeś w jakieś aptece. Ktos z tego wyciąga dane na temat tego na co chorujesz i jakie leki sie sprzedają.
   Jeśli wszyscy na świecie będą kasłać i mówić do appki, kilka razy dziennie przez rok to będzie niezła baza spersonalizowanych danych.
   Potem będzie można wyszkolić algorytm na nowe schorzenia - to plus. ALE, ale, ale co jesli nieetyczny administrator tych danych sprzeda inf. ze tyle i tyle osób ma taka i taka chorobę i trzeba podnieść cene takie leku ;/ bo bedzie popyt.

   a i plusik za to ze sie pojawiłeś, sam Fake nie daje rady z ciekawymi artami :)

  •  

   pokaż komentarz

   @hocum:

   Dzięki :)

   Z artykułu w MIT News wnioskuję że jednak to są solidni ludzie i raczej partyzancki od nich nie spodziewam się.
   Co do ogólnego szpiegowania to szpiegują wszyscy i zbierają dane od Googla i Facebooka po Wykop i T-Mobile :)

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: a co bateryjko powiesz na to, że twoi nadzorcy ubiegli CIA i nie oszczedzając ciebie, mnie (i CIA), zmodyfikowali genetycznie całą ludzką populację dla swoich potrzeb?

   https://www.wykop.pl/wpis/48471815/okultyzm-paranormalne-medytacja-davidicke-archon-t/#comment-171299541

   "Czułem, że mam w sobie coś z masochisty. Don Juan miał rację. Nie wyszedłbym z jego domu za nic na świecie. Mimo to jednak ani trochę mi się nie podobały brednie, które wygadywał.

   – Chcę przemówić do twojego analitycznego umysłu – rzekł don Juan. – Zastanów się przez chwilę, a potem mi powiedz, jak byś wytłumaczył sprzeczność pomiędzy inteligencją człowieka-inżyniera i głupotą jego przekonań albo głupotą jego pełnego sprzeczności zachowania. Czarownicy są przekonani, że to drapieżcy dali nam przekonania, nasze pojęcia dobra i zła, nasze prawa społeczne. To oni stworzyli nasze nadzieje i oczekiwania, sny o powodzeniu i myśli o porażce. Dali nam pożądanie, chciwość i tchórzostwo. To przez drapieżców jesteśmy tak zadowoleni z siebie, schematyczni i egoistyczni.

   – Ale jak można tego dokonać, don Juanie? – zapytałem, jakby bardziej jeszcze rozeźlony tym, co mówi. – Szepcą nam to wszystko do ucha, kiedy śpimy?

   – Nie, nie robią tego w ten sposób. To idiotyczny pomysł! – odparł z uśmiechem. – Są nieskończenie skuteczniejsi i bardziej zorganizowani, niż ci się zdaje. Aby zapewnić sobie naszego posłuszeństwo, uległość i słabość, drapieżcy wykonali fantastyczne posunięcie – fantastyczne, oczywiście, z punktu widzenia strategii wojennej, a przerażające z punktu widzenia tych, przeciwko którym zostało skierowane. Oddali nam swój umysł! Słyszysz, co mówię? Drapieżcy oddają nam swój umysł, który staje się naszym umysłem. Umysł drapieżców jest barokowy, pełen sprzeczności, posępny, przepełniony obawą przed zdemaskowaniem, które może nastąpić lada chwila.

   Wiem, że choć nigdy nie cierpiałeś głodu – ciągnął – odczuwasz niepokój związany z jedzeniem, który nie jest niczym innym, jak niepokojem drapieżcy, że w każdej chwili jego posunięcie zostanie odkryte i zabraknie mu pożywienia. Poprzez umysł, który w końcu jest ich umysłem, drapieżcy wtłaczają w życie ludzi wszystko, co im pasuje. W ten sposób zapewniają sobie pewne bezpieczeństwo, które niczym bufor neutralizuje nieco ich strach.

   – To nie o to chodzi, don Juanie, że nie mogę przyjąć tego ot tak – powiedziałem. – Mógłbym to zrobić, ale jest w tym coś tak ohydnego, że mnie po prostu odrzuca. Zmusza mnie do zajęcia w tej sprawie stanowiska oponenta. Jeżeli to prawda, że nas zjadają, jak to się odbywa?

   Na twarzy don Juana malował się szeroki uśmiech. Był zadowolony jak wszyscy diabli. Wyjaśnił mi, że czarownicy widzą niemowlęta jako dziwne, świetliste kule energii, pokryte od samej góry do samego dołu czymś w rodzaju lśniącej otoczki, przypominającej plastykową pokrywę, ciasno dopasowaną do ich kokonu energii. Powiedział, że to właśnie ta lśniąca otoczka świadomości stanowi pożywienie drapieżców i że do czasu osiągnięcia przez człowieka dorosłości pozostaje z niej jedynie wąski strzęp, który biegnie od podłoża do czubków palców u stóp. Strzęp ten pozwala ludzkości zaledwie na przeżycie, ale nic ponadto."

   https://en.wikipedia.org/wiki/Triune_brain#Reptilian_complex

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: co ty na to, że 99% "twoich" decyzji podyktowanych "twoimi" myślami nie należy do ciebie i że w gruncie rzeczy nie masz nad sobą żadnej kontroli?

   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/piles-kiedys-coca-cole-jadles-cos-z-nestle-jesli-tak-to-powinienes-to-przeczytac-2016-04

   "Paul McLean, amerykański neurobiolog stworzył teorię ewolucji potrójnego mózgu która mówi, że ludzki mózg, to w zasadzie trzy mózgi w jednym: nowy, neocortex (część kory nowej mózgu), limbiczny, układ limbiczny oraz mózg stary, gadzi (kora stara mózgu)."

   "Każda z tych części funkcjonuje u nas jakby niezależny mózg: racjonalny, emocjonalny i instynktowny. Mimo, iż ta teoria budzi wiele kontrowersji wśród naukowców, to z jakiegoś powodu cieszy się ona szczególnym zainteresowaniem speców od neuromarketingu i NLP (programowania neurolingwistycznego)."

   "Znając proces powstawania podświadomej odpowiedzi na produkt, można ten proces również stymulować. Aby zbudować wierność dla swej marki wśród klientów i cieszyć się bogactwem, należy po prostu wiedzieć, jak wywołać pozytywną reakcję w naszym gadzim mózgu. Niestety istnieją proste metody bezpośredniego wpływu na ten ośrodek, bez mowy o udziale naszego racjonalnego myślenia czy woli.

   Mimo, iż dla większości z nas takie informacje to nowość, eksperci od neuromarketingu wiedzą od dawna, że nasza ostateczna reakcja na produkt jest determinowana poprzez tę nieświadomą część naszego umysłu. Jednym z nich jest Patrick Renvoise, który twierdzi, że aż 99% naszych decyzji zapada instynktownie, a więc w gadzim mózgu. Rozumiesz teraz, dlaczego to tak ważne, abyśmy wiedzieli coś o tej branży, a o gadzim mózgu co najmniej tyle samo, co eksperci? Gdyby co wieczór okradano twój dom, chciałbyś chyba dowiedzieć się, którędy wkradają się złodzieje? Jeśli zdaje ci się, że wiedza jest droga i czasochłonna, to spróbuj niewiedzy."

   powiesz coś bateryjko?

  •  

   pokaż komentarz

   @jezus_nigdy_nie_istnial:

   powiesz coś bateryjko?

   Naucz mnie Mistrzu, jak wałczyć z tym złem!

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak grypa bezobjawowa

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli to wejdzie do użytku i będziemy mieli darmowy natychmiastowy test na covid, to wtedy da się ogarnąć pandemię bez leków szczepionek i lockdownu stosując tylko kwarantannę. Ja jestem w szoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa przecież wpis przeczy sam sobie. Jesli bezobjawowo to nie ma kaszlu. A skoro nie ma kaszlu to AI ma co diagnozować

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: Czytaj uważniej. Bezobjawowym kazali wymusić kaszel.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: aplikacja pewnie zostanie zaraz zbanowana bo przeszkodzi we wprowadzaniu nwo

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: albo została napisana przez samego Billa Gatesa żeby wmawiać ludziom, że mają wirusa

   pokaż spoiler xDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa Serio nie wydaje ci się to choć trochę podejrzane i nie widzisz jak ogromne daje to pole do nadużyc i wykluczenia? XD
   Przecież poszczególne rządy mogą tego użyć żeby stworzyć sobie nazistowska gospodarke czerpiąca profity z wykluczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: Jeśli to pyknie na skale globalną to mentalnie społeczeństwo mega się ogarnie.
   Już sobie wyobrażam jakie granty polecą na rozwój AI a to krok bliżej do robotyzacji i automatyzacji WSZYSTKIEGO.
   Co prowadzi do płacy podstawowej i jeżdzeniu na garbach robotów - taki socjalizm akceptuje i wyczekuję!
   I nie będę musiał rano wstawać do pracy <3

  •  

   pokaż komentarz

   @tarasino:

   albo została napisana przez samego Billa Gatesa żeby wmawiać ludziom, że mają wirusa

   @przegladarkauzy:

   Serio nie wydaje ci się to choć trochę podejrzane i nie widzisz jak ogromne daje to pole do nadużyc i wykluczenia? XD
   Przecież poszczególne rządy mogą tego użyć żeby stworzyć sobie nazistowska gospodarke czerpiąca profity z wykluczenia

   źródło: 879789879879.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Co prowadzi do płacy podstawowej i jeżdzeniu na garbach robotów

   @Niebadzlosiem: To jest optymistyczna wersja. W pesymistycznej mega korporację lub dyktatorskie rządy będą miały roboty, a ludziom będzie się żyło źle.

   I nie będę musiał rano wstawać do pracy <3
   @Niebadzlosiem: No nie wiem czy to będzie dobre, jak nikt lub prawie nikt nie będzie pracował. Ludzie lubią się czuć potrzebni, a będą tak naprawdę zbędni. To może prowadzić do depresji, wiecznej imprezy na używkach itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL Lepiej bezrefleksyjnie wszystko łykać przepraszam bardzo XD

  •  

   pokaż komentarz

   Serio nie wydaje ci się to choć trochę podejrzane i nie widzisz jak ogromne daje to pole do nadużyc i wykluczenia?

   @przegladarkauzy: Nie.

   Przecież poszczególne rządy mogą tego użyć żeby stworzyć sobie nazistowska gospodarke czerpiąca profity z wykluczenia

   W jaki sposób? Przecież kwarantanna będzie trwała około 2 tygodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: Zakładając że by to weszło w życie i 99% prac by przejęły roboty a ludzie by dostawali ekwiwalent 5tysi na ręke czy ileś. Pewnie część ludzi :
   - zapije morde bo to patologia i pójdzie do pierdla z nic nie robienia
   - powstanie wiele wspaniałych płyt, dzieł, rzeźb bo ilu ludzi nie ma kasy/czasu na realizacje swoich artystycznych pobudek bo trzeba harować a z pracy twórczej ciężko wyżyć.
   - część osób nadal będzie chciało zmieniać świat i pchać go do przodu to będzie elita jacyś hiper duper naukowcy albo ludzie z 1% dzieidzin niemożliwych jeszcze do zautomatyzowania coś wymagającego i będą żyć jako top społeczeństwa.
   - część osób będzie cały czas podróżować - jeśli by nagle wszyscy na świecie postanowili podróżować z nudów to wszystkie popularne atrakcje przeżyją załamanie normalne a hotele i hostele będą zapełnione na lata do przodu. Ciekawe czy ludzie będą szukać nowych fajnych miejsc czy zwiedzanie np Mostu Karola będzie w turach po 1000 osób xD
   - część zgłupieje bo może być jak w tym eksperymencie ze szczurami że jak dostały za darmo jedzenie to zgłupiały, narobiły potomstwa i zatraciły siebie

   Fajnie by było jakbyśmy dożyli takich czasów i jednocześnie Elon zrobiłby duży skok naprzód z rakietami. Wyobrażam sobie ściezki życia
   a) leniwa i bierzesz i żyjesz po swojemu
   b) ambitna na ziemii jako super naukowiec, artysta i coś fajnego tworzysz albo pracujesz w 1% zawodów
   c) wsiadasz na statek i kolonizujesz inne planety albo jesteś kosmicznym górnikiem ?

  •  

   pokaż komentarz

   nazistowska gospodarke czerpiąca profity z wykluczenia

   @przegladarkauzy: zmniejszenie konsumpcji pobudza gospodarkę. seems legit xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: Ale ktoś bardzo nie chce ogarnąć pandemii bez leków i szczepionek i lockdownu. Przecież leki i szczepionki to czysty zysk a lockdown to zubożenie społeczeństwa. A ludzie biedni i bez zasobów są bardziej poddani, bo z pańskiego stołu może coś skapnie jak będą grzeczni.

  •  

   pokaż komentarz

   Lepiej bezrefleksyjnie wszystko łykać przepraszam bardzo XD

   @przegladarkauzy:

   Spoko, tak po prostu nas nie zachipują - przecież mamy czapeczki z amelinium :)

  •  

   pokaż komentarz

   a) leniwa i bierzesz i żyjesz po swojemu
   b) ambitna na ziemii jako super naukowiec, artysta i coś fajnego tworzysz albo pracujesz w 1% zawodów
   c) wsiadasz na statek i kolonizujesz inne planety albo jesteś kosmicznym górnikiem ?


   @Niebadzlosiem:
   A) prole
   B) partia wewnętrzna
   C) partia zewnętrzna
   #orwell

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: wyniki mówią tylko, że znalazł 100% bezobjawowych, a ja pytam ilu bez covid odrzucił - ciekawe czemu o tym nie piszą???

  •  

   pokaż komentarz

   @donek: Dobra uwaga. Niby z kontekstu wynika, że zgaduje dobrze, ale nie napisali ile było false positive.

  •  

   pokaż komentarz

   @donek: Ktoś dodał link do badania w powiązanych i tam jest:
   98.5% sensitivity - 94.2% specificity
   on PCR/serology confirmed subjects

   Czyli niezły wynik, chociaż z drugiej jeśli 36M Polaków zrobi sobie taki test to wyjdzie 2M false positive, zakładając że wszyscy są zdrowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: Tak samo to wejdzie do użytku, jak terapia doktora z przemyśla, który opublikował sposób leczenia covida w 48h

 •  

  pokaż komentarz

  Przy specyficzności na poziomie 83%....

  When validated with subjects diagnosed using an official test, the model achieves COVID-19 sensitivity of 98.5% with a specificity of 94.2% (AUC: 0.97). For asymptomatic subjects it achieves sensitivity of 100% with a specificity of 83.2%.