•  

  pokaż komentarz

  Przecież ten rudy cieć doskonale wie co robi.
  Pamiętacie co mówił Beenhakker?
  Leśne dziadki z drewnianych chatek. Taki beton był.
  To teraz kolejny zagraniczny trener mówiłby wszystkim, że cała polska piłka to jeden wielki syf. No, a kto byłby za to odpowiedzialny? Rudy cieć.
  A tak to jest eldorado dla wszystkich.

  Przy okazji - za Listkiewicza czy Laty przynajmniej dziennikarze byli w miarę niezależni i pisali otwarcie.
  Teraz to są największe kundle. Wszyscy w tym siedzą.
  W sumie cieć zrobił to samo, co PiS. Z tym, że PiS ma tylko kilka gazet i bezczelne TVP oraz Polsat z miękką propagandą.

  Czy to sport, polityka, wojsko, uczelnie, urzędy, szkoły, kościół - wszędzie jest syf.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradG6 Beenhakker mówił na początku, że nie potrafimy szukać talentów. Jak sam nie potrafił znaleźć to zmienił narracje na wychodzenie z drewnianych chatek i branie Brazylijczyka do kadry. Hipokrytą też był, a robi się z niego pół boga, choć wyniki miał mocno przeceniane i to za jego kadencji zagraliśmy najgorszy turniej i eliminacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa: Zapomniałeś wspomnieć o jego koledze Janku który był managerem kadrowiczów( ͡° ͜ʖ ͡°).

   pokaż spoiler Bo jak nie to brak powołania.

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa: hmm 1 raz na euro byliśmy więc jak mogliśmy zagrać najgorszy turniej?? Grupa Niemcy Chorwacja I Austria czyli śmierci. Utracony remis w samej końcówce I kontrowersyjny karny z Austria. Mieliśmy wtedy bardzo słabe pokolenie. Najgorsze eliminacje to właśnie te obecne za nawalki I brzeczka. Przecież zawodników mamy ogranych na zachodzie A zawodzimy kompletnie

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa: Boniek to śmierdzący przebieralnią w-f post prlowski Betonowy działacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stocho37 Kompletnie nie trafił z taktyką na mecz z Niemcami i Austrią. Niemcy wychodzili z atakami z palcem w dupie. Austria objeżdżała nas jak amatorów i tylko cud, że Boruc ratował nam skórę. Remis był absolutnie niezasłużony i wcale nie była to grupa śmierci. Na tym samym turnieju była grupa Włochy, Francja, Holandia, Rumunia. My mieliśmy średnich Chorwatów i bardzo słabą Austrię.

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa: ale on znajdywał- na mecz z Portugalią wystawił gości z Korony Kielce czy GKS Bełchatów i wówczas odnieśliśmy zwycięstwo w nieprawdopodobnym wręcz stylu, miażdżąc jedną z najlepszych ekip na świecie. Wynik meczu absolutnie nie oddawał ogromnej przewagi Polaków. A że nie był to pojedynczy 'wybryk' niech świadczy fakt że zajęliśmy 1 miejsce w bardzo trudnej grupie eliminacyjnej, grając w gruncie rzeczy dość słabymi pilkarzami.
   Wg. mnie wszystko zaczęło się sypać po naturalizacji Rogera. Cały czas Leo wmawiał chłopakom że są 'international level' i oni w to uwierzyli i nawet tak właśnie grali( ͡° ͜ʖ ͡°) a po eliminacjach Leo po prostu włączył do składu Brazylijczyka plując tymsamym im w twarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @RKN_ W bardzo trudnej? Bardzo przeciętna Belgia i średnia Serbia (Serbowie nawet do teraz nie awansowali na Euro). Jedynym silnym rywalem była Portugalia. Wygraliśmy w Chorzowie w świetnym stylu, ale nie popadajmy w obłęd, bo na wyjeździe cudem zremisowaliśmy. Za awans należą się brawa, ale mam wrażenie, że jeden mecz kompletnie przesłonił resztę kadencji Leo. Jest to o tyle dziwne, że wokół Leo wytworzył się kult, a wokół Nawałki czegoś takiego nie ma, choć w dwóch eliminacjach Polska grała doskonale i jeszcze świetne Euro zaliczył po drodze. Wiadomo, że potencjał kadry był inny, ale Nawałka zasługuje na znacznie więcej szacunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa: myślę że po prostu Nawałka miał w zasadzie "samograj", wystarczyło za bardzo nie przeszkadzać i mało zabrakło do półfinału, co nie zmienia faktu że gdybyśmy mieli lepszego trenera to ten półfinał by był... A Leo grał słabymi piłkarzami i nimi ugrał sporo więc temu ludzie go doceniają

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa jak dla mnie to najlepsze efekty miał Engel w eliminacjach. Drużyna grała świetnie. Było miło na to patrzeć. A potem przyszedł sukces medialny po uzyskaniu awansu jako pierwsi i zaczęło się sp%$%#!!enie, reklamy, wywiady i gwiazdorzenie. Niestety nie potrafiliśmy zostać na ziemi że mamy dalej przeciętnych kopaczy i media to wykorzystały i nadmuchaly wielki balon, a nasi gwiazdorzy już widzieli się jako mistrzowie świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @hamskloss ten sam samograj ma Brzęczek i efekty widzimy. To absolutnie nie był samograj. Na Euro graliśmy doskonale w obronie i mieliśmy pomysł na ofensywę. Niedocenianie tego to ignoracja.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321 tamto pokolenie było jeszcze skażone patologią lat '90 i sodówka im odbiła. Moim zdaniem Janas jest mocno niedoceniany. Kadra za jego czasów była chyba jednak gorsza niż u Engela, a mało nie awansował do baraży na Euro i dał awans na mundial z chyba trudniejszej grupy niż za Engela.

  •  

   pokaż komentarz

   @MSKappa: ja mam inne zdanie na ten temat, Krycha w sevilli życiową forma, Milik przechodzi w gazie z Ajaxu, Zieliński, Grosicki, Pazdan, Jędza, itp itd. Ja nie odbieram nic Nawalce, na pewno coś tam poukładał od siebie, ale wydaje mi się że z europejskim trenerem na poziomie osiągnęlibyśmy więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Mieliśmy kiedyś dobrego selekcjonera to go pogonili przy pierwszej okazji bo zaczął mówić prawdę o polskiej piłce, o związku i działaczach. Zobaczcie sobie jakieś przemówienie Leo z odprawy i porównajcie z Brzęczkiem. Tu pojawiają się ciary, facet z mega charyzmą, pompka przed meczem taka że można po wodzie chodzić, a w przypadku Brzęczka co najwyżej uśmiech pilotowania. Dodajcie do tego wiedzę i doświadczenie, przecież żeby ustawić i poukładać zespół tak żeby Bronowicki zagrał mecz życia i zakładał siatki Ronaldo, a Ebi Smolarek wychodząc sam na sam miał czas żeby jeszcze na spokoju spojrzeć na sędziego czy nie pokazuje spalonego... od tamtych chłopaków biła pewność siebie, teraz nie wiedzą co mają grać, żadnego schematu oprócz lagi na Lewego lub pod chorągiewkę i niech skrzydłowy się ściga z obrońcą. Brzęczek za 20 lat nie będzie w stanie rozegrać takiego meczu jak ten z Portugalią, jemu życia nie starczy żeby dobić do poziomu takiego Leo. Dlatego tylko trener z zagranicy, polska myśl szkoleniowa leży, no może Kasperczak jeśli już upieramy się przy Polaku, ale nie żadne wynalazki z Eklapy, żadne Brzęczki, Michniewicze czy Probierze. Szkoda że Boniek chce na siłę udowodnić, że to jednak on ma ostatnie słowo, bo już nawet nie rację, słuchając tego co on mówi to mam wrażenie, że on wie jak bardzo jest ch*@#wo, tylko że do błędu się nie przyzna. "Jeśli Brzęczek złoży dymisję to przyjmę"- to mówi w zasadzie wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież żeby ustawić i poukładać zespół tak żeby Bronowicki zagrał mecz życia i zakładał siatki Ronaldo, a Ebi Smolarek wychodząc sam na sam miał czas żeby jeszcze na spokoju spojrzeć na sędziego czy nie pokazuje spalonego... od tamtych chłopaków biła pewność siebie,

   @qtaczDickinson: Polecam ten mecz! Nigdy w życiu nie widziałem wcześniej ani później żeby nasi kopacze grali z w takim tempie z pierwszej piłki i z polotem!

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @qtaczDickinson W zasadzie dowodem na to, że to jedyna opcja jest to gdzie grają już od lat nasi piłkarze, a jaki jest poziom naszych klubów. Od dobrych 10 lat mamy piłkarzy na światowym poziomie, którzy grają w topowych klubach w zasadzie na każdej pozycji. Więc to nie jest tak, że Polacy są genetycznie niezdolni do grania w piłkę. A nasze kluby dostają w tym czasie wp??#!#$ od karabachów tego świata. To pokazuje, że da się coś osiągnąć, ale nie polską organizacją drużyny i "myślą szkoleniową".

  •  

   pokaż komentarz

   @Inhale: To, że walczyli to fakt, ale dalej grali z kontry i pierwsze minuty ustawiły mecz, że tak grali z polotem. W tych latach nasza gra wyglądała podobnie jak teraz, czyli: 10 podań między obrońcami, długa i szukanie napastnika. Kowalewski wybijał każdą piłkę jak dzisiaj juniorzy młodsi aby dalej, zero rozegrania. Ale, że nikt nie mówi, że mieliśmy napastnika bez lewej nogi --> Maciej Żurawski dla mnie to było samozaoranie wśród magazynów/tygodników piłkarskich, etc. A Leo taki z niego dobry trener, że dostawiliśmy zaraz po Portugalii w d..pę od Słowenii po 3-0. Dla twojego przypomnienia --> https://youtu.be/VWmT0NrOPYo
   Jedyny trener, który mógłby coś zrobić z tym drewnem to szkółki piłkarskie, które znowu zapominają o elementach techniki i tylko bazują na meczach ligi, aby za wszelką cenę wygrać bez żadnego ryzyka ale z murem na przeciwko druzyny przeciwnika. Jedynym trenerem, który mógłby coś zrobić z naszą reprezentacją to H. Kasperczak...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @qtaczDickinson: No jasne, krytykować jest prosto dlatego Leo to zrobił i miał wyj!$#ne. Chodzi o to żeby coś poprawić w tym bagnie jakie jest a nie wszystkich dołować krytyka.
   Myślisz że czemu Lewy nie mówi jak jest? Łatwo jest powiedzieć: w Niemczech jest lepiej, Polska piłka to gówno.... Z tymze on wie że te słowa nic nie zmienia tylko wywołają burze. Ważniejsze jest znaleźć sposób do zmiany w rzeczywistości która mamy

  •  

   pokaż komentarz

   polska myśl szkoleniowa leży, no może Kasperczak jeśli już upieramy się przy Polaku, ale nie żadne wynalazki z Eklapy, żadne Brzęczki, Michniewicze czy Probierze

   @qtaczDickinson: a ja bym dał szansę Dariuszowi Żurawiowi gdyby tak koniecznie upierać się przy polskim trenerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @qtaczDickinson: Mój ulubiony mecz w wykonaniu Polski. Polska zagrała tak jak nigdy później.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inhale: ten mecz pokazuje jak świetnym trener był LEO. Przecież w tym składzie jednym z najbardziej topowych nazwisk był i tu nie żartuje Rasiak który albo grał wtedy na zapleczu premier League albo już w grał w totenhamie(nie pamiętam dokładnie). A mimo tego potrafił trener z takich piłkarzy zrobić niezwykle szybkich piłkarzy grających bardzo umiejętnie na jeden kontakt. Gdzie dzisiaj jest gra na jeden kontakt? Gdzie pomysł taktyczny? Gdzie jest szybka gra? Leo pokazał że dobry trener i z średniaków wyciągnie jakość mogąca pokonać takie drużyny jak Portugalia czy Belgia. A Jerzy pokazał że nawet mając świetnych zawodników gówno zrobisz jak nie masz pomysłu na grę

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek-adamek: Popieram, ale wrzucę Ci jeden kamyczek do ogródka - Belgia którą wtedy ograliśmy była o dwie klasy słabsza niż dzisiejsza; ich złote pokolenie wtedy jeszcze nie weszło do repry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gadajaca_skarpeta: nie zmienia to faktu że wciąż to był dla nas stylowy koszmar jeśli tak mogę określić - technicznie grali.
   Zresztą po tamtym meczu były głosy że był wynik lepszy od gry a konflikt LEO z Pzpn się pogłębiał. ale wciąż co się udało to się udało

  •  

   pokaż komentarz

   @Inhale było takich meczów więcej. Poza tym z Portugalią w zasadzie większość meczy przeciw Niemcom była dobra, nawet jeśli kończyły się porażka to było widać w nich chęć walki. Gdyby tylko taką chęć mieli w trzech meczach na mistrzostwach to zawsze byśmy wychodzili z grupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mystaloba: OK, załóżmy że gramy dokładnie tak samo. Teraz porównaj sobie skład z tymi, których Brzęczek może wystawić dzisiaj, popatrz na ligi, popatrz na kluby naszych reprezentantów. To nie jest argument na obronę Brzęczka, wręcz przeciwnie. Wtedy bramkarz z Rosji, Rasiak z 2 ligi angielskiej, Ebi z Dortmundu, Lewandowski z Szachtara, Żurawski z Celticu, Bąk z Austrii i Radomski ze średniaka ligi holenderskiej. A oprócz tego? Łatanie zawodnikami z Ekstraklasy, nawet ten Radomski to był raczej def. pomocnik, a w tamtym meczu zagrał jako obrońca. Tam naprawdę trzeba było się nagłówkować żeby wystawić pierwszą 11. Dzisiaj Brzęczek ma komfort, po 2-3 sensowne wybory na każdą pozycję, a gramy tak jakby w ataku dalej był Rasiak, a na boku obrony zawodnik Korony Kielce. Nikt nie twierdzi, że tamci grali wspaniale, oni grali po prostu jakoś, w tamtym meczu wycisnęli maksa z tej mizerii. Brzęczek odwrotnie- nie potrafi wykorzystać nawet połowy potencjału, który ma.

   @Lybka: jeśli ktoś nie potrafi przyjąć krytyki i zacząć pracować żeby to zmienić to gdzie jest problem? U krytykującego czy u krytykowanego? Leo próbował, poprawiał, rozmawiał, w końcu otwarcie krytykował, ale za każdym razem trafiał na mur. Aż w końcu działacze zaczęli go atakować w mediach, że przyjechał nie wiadomo skąd i się wymądrza. Oni nie chcieli pomocy, oni dostali ciepłe posadki i nie na rękę im był ktoś kto wszedł między nich i wymagał działania.

   @Maly_Jasio: Ale to kolejny wynalazek, ile on tam jest? Rok? Niech poprowadzi Lecha 3-4 sezony, niech osiągnie jakiś sukces, niech zdobędzie w końcu mistrzostwo, niech ustabilizuje tego Lecha na wysokim poziomie w Polsce, a w Europie na średniej europejskiej półce, niech grają co sezon w pucharach. W porównaniu do wymogów reprezentacyjnych to nie jest dużo, niech najpierw zrobi to. Lech dzisiaj ma problem z graniem co 3 dni, widać że tam cały czas są popełniane błędy i jest pole do poprawy. A w reprezentacji nie ma czasu na naukę, tam musi przyjść ktoś kto jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem będzie miał wszystko poukładane, a nie kolejny niedoświadczony trener na dorobku, który może ma potencjał, ale jeszcze wiele musi się nauczyć. Takimi przedwczesnymi nominacjami robimy tym trenerom tylko krzywdę- idealny przykład to Brzęczek, który na Eklasę nie jest jakiś fatalny, ale reprezentacja zdecydowanie go przerasta czy nawet Nawałka, który pierwszy rok w reprezentacji poruszał się jak dziecko we mgle, szukał dopiero pomysłu, powoływał hurtowo, licznik przekroczył chyba 50 piłkarzy, a dopiero później to zażarło. Dzisiaj to już nie przejdzie, przed Nawałką był prawie rok spokoju bo nie pojechaliśmy na MŚ, były mecze towarzyskie zamiast Ligii Narodów, zbyt wiele się zmieniło od tamtego momentu i nie ma już czasu na "ogrywanie" trenera.

  •  

   pokaż komentarz

   @mystaloba o Kasperczaku wiele razy się wspominało jako opcji ale nigdy tej posady nie dostał. Podejrzewam że nie jest to człowiek z układu więc nigdy reprezentacji nie dostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qtaczDickinson: Bońkowi nie marzy się ciepła posadka, mu Pieniędzy nie brakuje. On wie, że jest źle ale publiczne rozmawianie o tym najwidoczniej nie jest w interesie PZPN i Polskiej Pilki. Jak wiemy łatwo jest wywołać lawinę krytyki i zmienić ludzi zarządzających. Tu wydaje mi się bardziej chodzi o proces, zmiany wprowadzane muszą być najwidoczniej powolne.
   Jestem z żeglarstwa i widziałem jak łatwo było podpalić ludzi do krytyki programu I Love Poland z PFN i uwierzcie mi, że od kuchni to wcale nie był zły program. Parę osób wyciągnęło brudy Kusznierewicza i poszła nagonka nie do zatrzymania.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321: Chciałem to napisać ale zaraz POprawność wykopowa by mnie zamroziła. 100% racji. Kasperczak czy to C+ czy Polsat Sport i TVP Sport nigdy nie był zapraszany nawet do programów czysto piłkarskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maly_Jasio: Widać, że chłop gra zupełnie inną piłkę jak reszta towarzystwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lybka: Nawiązując do słów selekcjonera- nikt nie oczekuje, że na EURO zagramy jak Bayern, chyba tylko on się łudzi, że z tymi ludźmi, z takim potencjałem jest to możliwe. O to właśnie chodzi, tutaj nawet nie widać jakiegoś planu, nie widać żeby to szło w jakimś (jakimkolwiek) kierunku, chaos, gra na aferę, a na konferencji czy w wywiadach truizmy i populizm, a do tego zaklinanie rzeczywistości, od Brzęczka bije naiwność i da się zauważyć symptomy oderwania od rzeczywistości (np. "dobry" mecz z Holandią czy to wspomniane "chcemy grać na poziomie Bayernu i do tego dążymy"). I zapewniam Cię, oni rozmawiają we własnym gronie, nikt nie leci od razu do mediów jeśli dzieje się coś złego. Brzęczek jest selekcjonerem od 2 lat i w zasadzie od 2 lat wszyscy widzą, że nie wygląda to dobrze i zmierza donikąd. Lewandowski miał już jakieś 20 okazji żeby z Brzęczkiem pojechać, praktycznie co zgrupowanie można się do naszej gry przyczepić, a i tak przekazał krytykę z klasą i w najdelikatniejszy możliwy sposób. Ten wywiad to efekt wyczerpania cierpliwości i braku zmian mimo sygnalizowania problemów, widocznie głos piłkarzy jest ignorowany, a osoby decyzyjne w kadrze udają, że nic złego się nie dzieje. I tu nie chodzi o wywalenie Brzęczka na zbity pysk, po prostu niech będą jakieś zmiany, niech zatrudnią mu jakiegoś ogarniętego asystenta, analityków, zmienią model pracy bo Brzęczek ewidentnie nie ze wszystkim (np. z taktyką) sobie radzi. To żaden wstyd czy deprecjonowanie, większość szkoleniowców korzysta ze sztabów składających się czasem nawet z kilkudziesięciu osób jeśli doliczyć analityków, statystyków itd. Może Brzęczka trzeba odciążyć, możliwe że ma za dużo na swoich barkach, a może wystarczy świeże spojrzenie, może wystarczyłaby sama obecność kogoś kto podsunie kilka rozwiązań, kogoś kto spojrzy na to wszystko z innego punktu widzenia? Czasami takie zdawałoby się mało znaczące rzeczy potrafią zapoczątkować przełom. Tutaj ewidentnie widać, że Brzęczek w pewnym momencie gdzieś utknął i teraz nie bardzo wie co się dzieje i dlaczego to nie idzie tak jakby tego chciał. I zgadzam się z Tobą, zmiany to proces, a nie skok w przepaść, problem w tym, że efektów przez te 2 lata nie widać, dlatego w obecnej formule to już raczej nie ma prawa zadziałać. Brak jakichś poważnych zmian, a nie tylko pozorowana kosmetyka, to w tym momencie sabotowanie tej reprezentacji. 2 lata to szmat czasu, szczególnie w sporcie, a w ogóle tego nie widać, z każdym kolejnym meczem ma się wrażenie, że jesteśmy na początku drogi, że to się dopiero buduje. O to właśnie chodzi, o robienie z kibiców idiotów, wmawianie że czarne jest białe i nawet jeśli ktoś puści parę z ust i powie, że coś nie gra to zaraz usłyszymy, że z tym to nic nie można zrobić bo albo nie ma czasu albo materiału ludzkiego. A za chwilę na konferencji Brzęczek opowiada że chcemy grać jak Bayern, z kolei Boniek mówi że jest Jurka pewny i go nie zwolni, a za chwilę że przyjąłby jego dymisję. No coś tu nie gra, albo mają ludzi za idiotów albo sami nimi są. Nie wiem co gorsze.

 •  

  pokaż komentarz

  Zibi...Najman! Najman!...wybierz strażnika Jasnej Góry, gorzej być nie może (ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Pierwszy lepszy ziutek spod sklepu byłby lepsze bo mniej by brał. Nic nie osiągniemy ale warto pieniądze oszczędzić a nie wydawać bez sensu.