Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  PIS to tragedia narodowa. Jeszcze wiele lat będziemy dochodzić do normalności.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego właśnie politycy nie powinni robić co im się podoba alecwyumacz to polskim chlopom

 •  

  pokaż komentarz

  Widzicie tę miniaturkę? W różnie ocenianym filmie Vegi "Polityka" była scena, gdy zwykłej, nie najbystrzejszej kobiecinie ze wsi wpajają wiedzę o gestykulacji, kontrolowaniu mowy ciała, tonacji i sposobu mówienia etc. Następnie ta kobiecina ze wsi wychodzi przed kamery i na mównicę sejmową, pierdzieli niesamowite DEBILIZMY - ale mowę ciała i gestykulację ma przy tym wzorową, więc ciemny lud to kupuje. Znakomita rola Ewy Kasprzyk.

  Dlaczego o tym mówię? Bo ilekroć widzę pisiurkowego polityka - zwłaszcza Morawieckiego - to widzę jego wyuczoną gestykulację i teraz, po uzbrojeniu w wiedzę działa ona na mnie bardzo mocno. Podświadomość krzyczy: "OSZUST", "NIEBEZPIECZEŃSTWO", "UWAGA" - i w sumie ma rację, bo chyba za każdym razem gdy ten facet otworzy japę, wypada z niej samo kłamliwe g@wno. Zupełnie jakby miał gdzieś ukryte bezpośrednie połączenie usta - główny kanał wlotowy miejscowej oczyszczalni ścieków.

  I ludzie to kupują. Wierzą, że epidemia jest pod kontrolą (nieprawda, statystyki są pod kontrolą), że Unia chce nas zmusić do organizacji targów dzieci (kłamstwo!) i wprowadzenia małżeństw homoseksualnych (kłamstwo!!!) oraz adopcji dzieci. Wierzą w mistyczny plan Niemiec chcących z nas zrobić kolonię. On to mówi celowo i z pełną premedytacją. Ma w dupie, czy ludzie będą okłamani i czy kraj straci miliardy a setki tysięcy ludzi - pracę i środki do życia. Dla niego najważniejsza jest władza i realizacja planu.

  To dziwne uczucie. Złość i bezsilność. Chyba właśnie tak czują się lekarze, gdy oglądali wystąpienia Jerzego (ha, tfu!!!) Zięby. Albo prawnicy i konstytucjonaliści, gdy zapoznają się z postępowaniem rzONTu.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego o tym mówię? Bo ilekroć widzę pisiurkowego polityka - zwłaszcza Morawieckiego - to widzę jego wyuczoną gestykulację i teraz, po uzbrojeniu w wiedzę działa ona na mnie bardzo mocno.

   @jagoslau: Nauczył się będąc doradcą Tuska ( ͡° ͜ʖ ͡°).
   A tak na poważnie: ja już nie mam siły dyskutować w mniejszym gronie, bo wszyscy biorą Morawieckiego za wykształconego ekonomistę. Kiedy tłumaczę, że to nieprawda – zawsze wylewa się na mnie wiadro pomyj. Już dałem sobie spokój. Co do statystyk – to ich nie znamy i prawdopodobnie nigdy nie poznamy. #szkodagadac

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Masz dużo racji. Ale czemu wykształcony, inteligentny chłop pcha się w to gówno, wiedząc że czas każdego premiera jest policzony, a reprezentując jaki ściek wyląduje na śmietniku historii. Nie wiem co może nim kierować. Kasa?- w życiu! Władza? - Przecież on nie ma żadnej władzy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to chęć odsunięcia Jarka i przejęcia Partii - z tym ze nie przewidział chłop pandemii.

  •  

   pokaż komentarz

   @tr0llk0nt0: Jaki z niego moze byc wybitny ekonomista, skoro powolujac sie na Keynesa, robil to przed czym tamten przestrzegal, by tego nie robic.

  •  

   pokaż komentarz

   Wierzą w mistyczny plan Niemiec chcących z nas zrobić kolonię

   @jagoslau: Akurat to im się już udało. Sprawdź ile jest niemieckiego kapitału w Polsce, a ile polskiego w Niemczech. Niemcy u nas to właściciele wielkich firm, a Polacy w Niemczech to kelnerzy, budowlańcy itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Złość i bezsilność to 2 główne emocje towarzyszące każdemu dobremu człowiekowi współcześnie. Zło triumfuje, a za stawienie mu czoła niejednokrotnie czeka więzienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Mnie Morawiecki ilekroć go widzę przypomina program w TV jaki dawno temu oglądałem, jeszcze bodaj na starym Planete. Różni specjaliści od mowy ciała, behawioryści i tym podobni opisywali tam wystąpienia różnych ludzi. Bardzo ciekawie opisywali zwłaszcza różnych manipulatorów i kłamców, toteż jakoś to sobie zapamiętałem. A potem po latach na naszej scenie politycznej pojawił się Matusz, który od razu przywołał w mojej pamieć tamten program, bo wręcz podręcznikowo wykonuje opisane tam gesty kłamcy. Co ważne nie takiego kłamcy który się mota bo został przyłapany i improwizuje niejako, ale takiego perfidnego kłamcy manipulatora właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Masz dużo racji. Ale czemu wykształcony, inteligentny chłop pcha się w to gówno, wiedząc że czas każdego premiera jest policzony, a reprezentując jaki ściek wyląduje na śmietniku historii.

   @Kebaba_mi_daj: Sięgnijmy do początków kariery Morawieckiego. Trafił do banku dzięki ojcu po znajomościach. Nauczył się tam może ładnie mówić w obcym języku, poznał kilku mechanizmów i teorii finansowych, ale nie wnosił żadnej wartości. Dlatego sektor bankowy jak się skończył okres ochronny go wypluł, więc zaczął się Morawiecki kręcić wokół polityki, bo mu nic nie zostało. Żaden bank go nie chciał.

   Specjalista czy ceniony w branży fachowiec nie ma problemu zostać w bankowości, tym bardziej że dobry bankster jest w stanie ustawić się do każdej władzy, podczas gdy polityka jest właśnie bardzo niepewną branżą. Więc może jednak nie ma co szukać głębszych powodów. Po prostu był marnym banksterem którego nikt nie chciał i jedyne co zostało mu to polityka, a wiedząc jak niepewna praca postanowił się nachapać za wczasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pienick: oj tam, tylko o jedno zero się pomylił

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba naprawdę zacznę wierzyć w teorie spiskowe głoszące, że działania tego ANTYpolskiego rządu z udawanym patriotyzmem na gębie, są nastawione na wpędzenie Polaków w biedę oraz na zamykanie małych biznesów, kosztem większego udziału w rynku wielkich korporacji (które jakoś dziwnie cicho siedzą podczas tych prawnie wątpliwych lockdownow) i spółek skarbu państwa
  Coście skwysyny uczynili z tą krainą

  •  

   pokaż komentarz

   @pw1: to nie jest zasługa polskiego rządu, wielkie korporacje na całym świecie zyskują na obecnej sytuacji, kosztem małych firm, które nie mogą sobie pozwolić na tak długi przestój w dochodach i upadają

  •  

   pokaż komentarz

   @pw1: Oni szykują po prostu wielką wyprzedaż po pożarze. Naiwniaki które teraz wierzą w obronę "niepodległości" przed UE jeszcze trochę i obudzą się w Polsce oddanej za bezcen.

  •  

   pokaż komentarz

   @pw1: Jeżeli doprowadzą gospodarkę do ruiny, PiS znika ze sceny politycznej. Ich poparcie bierze się z socjali i czasu zajebistej koniunktury na świecie. Jak zniszczą gospodarkę, nie będzie socjalu a bezrobocie wystrzeli i ludzie na taczkach ich wyniosą. A Kaczyński marzył zapisać się na kartach historii jako wybawiciel, a nie niszczyciel.

   To co dzisiaj obserwujemy, to działania rządu, który wcześniejsze problemy załatwiał dawaniem pieniędzy. W sondażach jest słabo? To socjal. Duda może przegrać? To bon turystyczny i jakieś tarcze. Ale kasa się skończyła, rząd wakacje spędził na wiecach wyborczych a później na walce o stołki. Nie przygotowali nic na II falę pandemii bo mieli "ważniejsze problemy". Teraz obserwujesz działania osób, które kompletnie nie mają pomysłu i planu co robić. Które nie mają pieniędzy na działania bo nawet zaskórniaki przeznaczyli na socjal. I tak jak Szumlewicz chciałby biedę zwalczyć ustawą, tak PiS walczy z covidem za pomocą rozporządzeń bo nic to nie kosztuje. Liczą, że może się uda.

  •  

   pokaż komentarz

   kosztem większego udziału w rynku wielkich korporacji (które jakoś dziwnie cicho siedzą podczas tych prawnie wątpliwych lockdownow) i spółek skarbu państwa

   @pw1: Mają zaplecze finansowe i nie są projektowane "na styk" jak januszerka...

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli doprowadzą gospodarkę do ruiny, PiS znika ze sceny politycznej. Ich poparcie bierze się z socjali i czasu zajebistej koniunktury na świecie. Jak zniszczą gospodarkę, nie będzie socjalu a bezrobocie wystrzeli i ludzie na taczkach ich wyniosą. A Kaczyński marzył zapisać się na kartach historii jako wybawiciel, a nie niszczyciel

   @Marek_Licyniusz_Krassus: myślisz zbyt krótkowzrocznie, oczywiście że PIS jest już spalony, biorą to na klatę:) Za trzy lata odpady z pisu założą nową partię bez skojarzeń z nazwą, wystawią nowego frontmena i będzie się kręcić. władzę przejmie obecne PO a nowa partia będzie w opozycji. Dokładnie tak robią od 30 lat, układ z magdalenki gwarantuje że rządzą raz Ci raz drudzy, na zmianę. Do telewizora drą na siebie ryja a realizują +/- ten sam plan.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: a doprowadzili już do takiej żenady i beznadziei w państwowym gospodarowaniu praktycznie czymkolwiek, że po stokroć wolę tutaj ten cały złowieszczy obcy kapitał niż rodzimych czempionów i izolacjonizm z centralnym sterowaniem. ( ̄෴ ̄)

  •  

   pokaż komentarz

   @pw1: i ja Ci powiem że zaczynam. Np taki iSpot wiedział że będą otwarci 28 około 13 listopada ( ͡° ͜ʖ ͡°) lobby lobby lobby zagraniczne korpa j@#$c ich

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: cotamjeczysz.jpg