•  

  pokaż komentarz

  Będą kolejne ATH - 30k$, 50k$, 100k$, a niedowiarki i noncoinerzy dalej będą się gotować że ponzi, że nie ma wartości. Ja od początku widziałem BTC jak cyfrowe złoto. Samo złoto - jaką ma wartość jako metal - jest podatne na uszkodzenia, miękkie. Owszem śladowe zastosowanie w elektronice. A jednak od tysięcy lat jego wartość tylko rośnie. Konkwistadorzy zaj%#?li za bezcen Indianom a dziś za sztabkę wybudujesz sobie sporą chałupę. Może dlatego że jest unikatowe, jest go mało i nie można sztucznie dorobić? No proszę, to tak samo jak Bitcoin!

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: wartosc 'rosnie' bo pieniadz traci
   jak ludzie zaczna przerzucac oszczednosci na zloto to bedzie drozec jeszcze szybciej

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic co ciekawe ludzie zaczynają postrzegać bitcoina jak właśnie złoto. Widać to po statystykach z Ameryki gdzie coraz więcej osób w czasie kryzysu za zaczęło odkładać oszczędności w bitcoina.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Chyba w 2017 to coś podobnego czytałem, teraz nawet idąc do sklepu usłyszałem na ulicy, że BTC rośnie. xD
   Da się teraz na tym zarobić, ale nie znasz dnia ani godziny jak to jebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   ale nie znasz dnia ani godziny jak to jebnie.

   @Hrabia_Serek_von_Hochland: Jak to kiedyś wszystko p#!$!##nie #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: bitcoin to się dopiero przyda jak bojówki ziobry zaczną latać z pałami po mieszkaniach i konfiskować waluty i kosztowności - bo wszyscy to przecież potencjalni przestępcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hrabia_Serek_von_Hochland wszystko kiedyś jebnie i do tego wszystkiego nie znasz dnia ani godziny

  •  

   pokaż komentarz

   @dune dlatego pan premier Mateusz Morawiecki powinien przyjrzeć się dokładnie i uregulować kwestie walut wirtualnych. Nie może być tak że ludzie inwestując cały swój dobytek w coś tak niepewnego mogą stracić wszystko w jeden dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: tylko z BTC jest jeden malutki problem, jednego dnia masz 100 000 na koncie (w przeliczeniu na PLN) drugiego 10 000 a trzeciego możesz mieć równie 1000 jak i 1000 000 :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera a jednak nie. Spójrz na wykresy z ostatnich lat. Wahania są ale raczej miesięczne lub kilkutygodniowe a nie dzienne. Z.biegiem lat będą coraz mniejsze

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: BTC to przyszłość teraz zloto tanieje wszyscy inwestują w BTC i inne coiny. Ci co się śmiali debile a BTC już prawie przebiło 20k USD to żadna banka tylko głos przyszłości zobaczycie

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: takie unikatowe ze mozna sobie zrobic miliony takich samych coinow

  •  

   pokaż komentarz

   @wyzakop możesz sobie zrobić nic nie warte shitcoiny lub forki, ale Bitcoin jest tylko jeden (w sensie sieci)

  •  

   pokaż komentarz

   @Martingarrix: ile masz bitkoinów jak tak bardzo w to wierzysz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Powiedzmy sobie szczerze. Ci, którzy twierdzą, że to jedno wielkie oszustwo, sami często kupują na górkach i sprzedają w dołkach. Jak usłyszałem swojego wuja (typowy odbiorca TVN), który dziś tak twierdzi, a trzy lata temu zastanawiał się czy by w tego bitkojna nie zainwestować, to pomyślałem, że chyba najwyższa pora już uciekać. I nie uciekłem, a wtedy powinienem był. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   pokaż spoiler kapitałem spekulacyjnym, bo resztę trzymam i nie oddam

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego pan premier Mateusz Morawiecki powinien przyjrzeć się dokładnie i uregulować kwestie walut wirtualnych. Nie może być tak że ludzie inwestując cały swój dobytek w coś tak niepewnego mogą stracić wszystko w jeden dzień

   @r102: nie płacąc przy tym podatku.

   pokaż spoiler Dokończyłem aby miało sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wyzakop:
   Tylko, że bitcoin jest tylko jeden i jego nie możesz dodrukować, to że możesz sobie zrobić miliony innych coinów nawet takich samych nic nie znaczy bo nikt ci tego nie kupi. W teorii bitcoinów będzie 21 milionów, w praktyce dużo mniej bo sporo zostało zgubionych, a przez halvingi ostatni bitcoin zostanie wykopany w okolicach 2140 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @killer87: Czyli już nie opłaca się inwestować. Za dużo kasy w wkład początkowy. Czemu jestem leniem i tchórzem i nie inwestowałem w 2015?

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: jest jakiś kantor co naprawde wypłaca prawdziwe pieniądze? powiedzmy mam 200 BTC, gdzie to mogę wypłacić?

   czy to jest tak że się kupuje BTC i elo?

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: porównanie BTC do złota świadczy tylko o tym że ktoś nie rozumie czym jest złoto. Złoto nie służy do spekulowania, tylko przede wszystkim przechowywania majątku i pewności jego wartości. Ruchu na złocie (jego wzrosty czy spadki) liczone są w miesiącach, czasem latach. Jego wzrost o 20-30% w skali roku jak na przestrzeni 2019-2020 miał miejsce to oznaka kryzysu finansowego i ucieczką do "stałego" środka bezpieczeństwa itd. Podobnie ma się z doalrem, który mimo dodruku często w trakcie kryzysu finansowego... rośnie.

   BTC natomiast nie ukazuje takich ruchów, jego wzrosty są napędzane koniunkturą hype, która dodatkowo sama się nakręca. Wiara w to, że teraz osiągnie jakieś kosmiczne szczyty to mrzonki, dobije i może 20k po to aby niedźwiedzie znowu mogły sprzedać i zarobić. BTC w przeciwieństwie do złota nie jest środkiem do trzymania pieniędzy bo jego kurs jest niestabilny (wzrosty w ciągu tygodni czy 2-3 miesięcy o 100% to kosmos). Nie mówiąc, że jako waluta całkowicie nie pasuje.

   Nie zmienia faktu, że to bardzo dobry środek do spekulacji i jak ktoś chce zarabiać na spekulacjach to warto o tym pomyśleć

   Co ciekaw jego marsz od połowy października do teraz jest podyktowany... niczym. Żadnych nowych protokołów, żadnych magicznych większych dodruków pieniądza (jakby to było w marcu-maju to bym zrozumiał i był tam wzrost o 50% który da się racjonalnie wytłumaczyć przez luzowanie polityki monetarnej np. dolara).
   Ale wzrost teraz jest podyktowany niczym innym niż hypem. @Khaine idealnie to podsumował, gdzie opisał idealny cykl BTC czy wielu innych środków spekulacyjnych (a takich w historii świata było wiele, chociażby tulipany) - doszliśmy do momentu gdzie duża część "ulicy" zaczyna w niego inwestować (znowu), co nieuchronnie prowadzi do momentu keidy osoby które kupowały na dołku "z głową" będą chciały uzyskać zwrot z inwestycji.

   Anyway możliwe że 20k $ łyknie ale to raczej będzie granica aktualnych wzrostów (jak w wielu przypadkach inwestowania i spekulacji także na giełdach - tutaj bardziej wchodzi psychologia tłumu, aniżeli racjonalność inwestycji - w przeciwnym razie Orlen by kosztował 10x tyle co CDP) i znowu wrócimy do dołku. Czy kiedyś osiągnie ATH na poziomie 40k $? Może ale to jest dekada może dwie, ze względu na długość cykli, co może oznaczać że wszystko to szybciej p?!%$#@nie i powstanie nowy fancy środek do inwestowania aniżeli osiągnie te poziomy.

   I mówię to jako ktoś kto inwestuje i w giełdę i w koiny - wszystkiego z umiarem. BTC i inne to nie jest złoty środek, a przede wszystkim to jest cholernie niepewna rzecz (i szczerze powiedziawszy nie aż tak niesamowicie rosnąca bo i na giełdach da się lepsze deale ugrać, a czasem nawet w dość bezpiecznych sposób inwestować jak np. FAANG). Więc część portfela można w to pchnąć, ale tak samo można pchnąć w giełdę, w startupy czy w waluty obce. Oczywiście jak k oś ma większy portfel niż powiedzmy te 100k złotych chociażby.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic Myślisz że Alty również mają szansę na nowe ATH?

  •  

   pokaż komentarz

   @Saburo:
   Nie, nie typie. Tylko ty i twój stary musicie się bać. Tylko winni.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102 mówisz o ojcu chrzestnym kredytów frankowych, tych od nabijania ludzi w butelkę. Już widzę jak on się martwi o bitcojnowcow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hrabia_Serek_von_Hochland: ja tylko na to czekam, jakby tak spadł do 5k to bym był szczęśliwy - od razy 4-5 btc bym kupił

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Złoto leci tygodniami na pysk do bitcoina

   źródło: xaubtc.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @EmcePomidor: nie dowiesz się, tu są tylko specjaliści od kupowania

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: jak ostatnio spadlo z 20k na 3k to też takim wizjonerem się oglaszales?

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: Najpierw minusy - potem proca na ryby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @EmcePomidor: tak, są kantory a także bitomaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hrabia_Serek_von_Hochland: kolejny etap golenia frajerów. Dokładnie tak samo jak w 2017. Nagle wszędzie dookoła bitcoin.

  •  

   pokaż komentarz

   @EmcePomidor: @sebkli oczywiście - każda giełda czy kantor oferują wypłatę na rachunek bankowy, a bitomaty gotówkę. Tak to wygląda:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: co Ty bełkoczesz ...( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @r102 nie to że uwielbiam Matiego ale racji trochę masz. Jak stracą wszystko to będzie tak jak z frankowiczami, którzy wymagaja żeby im pomagać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: c@$$? tam wiedziales, gadasz jakies glupoty o zlocie xd
   Wartosc bitcoina polega tylko i wylacznie na stalej w czasie obsludze kupna i sprzedazy
   Bitcoin rosnie gdy duzo ludzi chce kupic i spada jak duzo ludzi chce sprzedac
   Korekta bedzie juz niedlugo, zaczna sprzedawac ludzie ktorzy ladowali w marcu, pozniej idzie lawinowo, i podejrzewam ze na wiosne lato znowu kolo 4-6k bedzie warty

  •  

   pokaż komentarz

   niedowiarki i noncoinerzy dalej będą się gotować że ponzi, że nie ma wartości

   @bitcoholic: bo BTC nie ma realnej wartości. To czysta spekulacja na bycie, którego jest ograniczona ilość. BTC nie nadaje się np. do płatności w sklepie czy szybkiej wymiany (czas, prowizje) i nie jest odporny na czynniki (np. brak prądu czy internetu).

   Najbardziej mnie śmieszy jak wiele osób pisze, że BTC jest alternatywą do bezwartościowych FIAT'ów, argumentując to wzrostem jego wartości względem... tych właśnie FIAT'ów :)

   I piszę to jako posiadacz BTC.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: do płatności w żabce to racja - raczej BCH, LTC, ETH. Tak samo złota ze sobą nie nosisz, to raczej lokata kapitału. Ale już na bitrefill kupisz za BTC kupony do allegro, amazon, zalando, doładowanie telefonu i wiele innych - ogólnie w sklepach, gdzie szybkość transakcji nie ma dużego znaczenia (w tym również domeny, hosting i wiele innych usług można kupować za BTC).

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo złota ze sobą nie nosisz, to raczej lokata kapitału

   @bitcoholic: ale w razie "W" złoto możesz jednak zapakować w kieszeń i wymienić na bochenek chleba. Złoto jest fizyczne i namacalne, a przez to reprezentuje jakąś wartość. BTC natomiast to czysta spekulacja.

   na bitrefill kupisz za BTC kupony do allegro, amazon, zalando, doładowanie telefonu i wiele innych

   @bitcoholic: czyli wymieniasz BTC na FIAT'y, dla których miał być alternatywą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Też mnie fascynuje tak wysoka wartość. Znałem gościa co klepał BTC jak był po 12 tys. usd.
   Jest gdzieś jakaś analiza SWAT tej waluty, innych walut?
   Przecież na dobrą sprawę można zrobic BTC2, BTC3 itd.
   Kto komu zabroni?

  •  

   pokaż komentarz

   @garbal70: bitcoin.pl, bithub.pl - dobre portale informacyjne. Oczywiście klony można robić, powstają też forki, ale chodzi o rozpowszechnienie - nikt nie będzie ich utrzymywał (kopał) więc szybko padną. Sieć BTC natomiast zużywa więcej prądu niż niejedno małe państwo - kopaczy nie brakuje, a użytkowników są już dziesiątki, a może nawet setki milionów.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic Złota na Ziemi jest mnóstwo. Tylko ponad 99% jego zasobów jest głęboko pod skorupą ziemską.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: To wiem. Mnie interesuje bardziej czemu BTC tak rośnie. Typowa bańka? No bo co się stanie jak zostanie uruchomiony np. BTC2?

  •  

   pokaż komentarz

   @garbal70: uruchomisz sobie BTC2 (skopiuj z githuba, dodaj swoją nazwę). Nikt nie będzie tego kopał, łańcuch od razu zdechnie. Chyba że sam sobie będziesz kopał i będziesz miał wszystkie BTC2. Tak jak Satoshi w 2009 kopał na pececie i wykopał sobie milion bitcoinów. Potem dochodzili inni i też kopali - sieć się rozrastała, dziś w Chinach są hale pełne koparek.

   A rośnie bo to alternatywa dla rządowych drukarek pieniędzy, ludzie widzą w tym sposób na inflację.

  •  
   Pogromca_glupoty_dwa

   0

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: ja tam wolę giełdę, stabilniej

  •  

   pokaż komentarz

   Będą kolejne ATH - 30k$, 50k$, 100k$, a niedowiarki i noncoinerzy dalej będą się gotować że ponzi, że nie ma wartości.

   @bitcoholic: Ostatnim razem na górce też wszyscy mówili, że będzie tylko rósł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Largenss: tak, i od tej górki rósł aż do obecnej

  •  

   pokaż komentarz

   @DIO_:
   Nikt ci nie powie czy warto czy nie bo to twoja decyzja i ryzyko. Ale patrząc na to co się dzieje fundamentalnie to w przyszłym roku możemy wywalić na 100-200k$ albo i więcej.

   @LubieKocyki:
   Złoto wolniej się rusza bo jego kapitalizacja jest kilkadziesiąt razy większa niż bitcoina. W teorii złoto nie służy do spekulacji tylko, że w praktyce poprzez kontrakty terminowe jest to chyba jedno z najbardziej spekulacyjnych aktywów. Mamy więcej papierowego złota i obietnic jego dostarczenia niż faktycznie fizycznego dostępnego w obiegu. Jakby nie spekulacja to realna cena byłaby pewnie kilka razy większa.
   Poza tym zastanów się co determinuje wartość złota? Użyteczność w elektronice znikoma, jako biżuteria też. Fizyczne złoto mało kto kupuje, poza bankami centralnymi. Chociaż w tym roku banki centralne po raz pierwszy od dekady więcej sprzedały złota niż skupiły. Jego wartość to w większości spekulacja i nieformalna umowa między ludźmi o jego wartości. Ktoś się kiedyś umówił, że złoto ma wartość bo było rzadkie i ładnie wyglądało i tak już zostało. Równie dobrze możemy się teraz umówić na coś innego np bitcoin.

   Co ciekaw jego marsz od połowy października do teraz jest podyktowany... niczym. Żadnych nowych protokołów, żadnych magicznych większych dodruków pieniądza (jakby to było w marcu-maju to bym zrozumiał i był tam wzrost o 50% który da się racjonalnie wytłumaczyć przez luzowanie polityki monetarnej np. dolara).

   Tu się mylisz bo jak na razie to hypu nie ma, ulica jeszcze nie wchodzi, google trends szoruje przy dnie. Wchodzą za to instytycje i banki centralne. Pierwszym, który oficjalnie się do tego przyznał jest Irański bank centralny. Instytucje które wchodzą skupują więcej bitcoina niż kopalnie są w stanie wrzucić na rynek.. Podaż na OTC się wyczerpała i musieli zacząć skupować z giełd, przez to cena tak wzrosła od października.
   Tu masz listę instytucji, które się oficjalnie przyznały do skupywania bitcoinów: https://bitcointreasuries.org/
   To nie są wejścia spekulacyjne na kilka tygodni czy miesięcy tylko raczej na kilka-kilkanaście lat albo i dłużej. Większość tych firm wchodziła w okolicach 7-10k$. Czemu mieli by teraz tego nie sprzedać przy cenie 20k? Wynika to z prostego faktu. Popatrz na ilości jakie tam są.. żeby to zrzucić to trzeba mieć komu sprzedać. Jakby to zaczęli zrzucać na rynek to cena bitcoina szybko by zanurkowała poniżej ich poziomów kupna. Raczej nie to jest ich celem.

   Złoto powoli traci swoją pozycję, a potrzeba nowego aktywa do przechowywania wartości. Bitcoin nadaje się do tego idealnie. Ograniczona podaż, nie można go dodrukować ani podrobić, jest deflacyjny, łatwo się go przenosi i przechowuje w zdecentralizowanej sieci. Złota jest coraz więcej, a kwestią czasu jest jak będziemy eksplorować przelatujące asteroidy na których jest więcej złota i metali rzadkich niż całe PKB świata..

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieKocyki: Może faktycznie miałbys rację w 2017 ale nie teraz.

   porównanie BTC do złota świadczy tylko o tym że ktoś nie rozumie czym jest złoto. Złoto nie służy do spekulowania, tylko przede wszystkim przechowywania majątku i pewności jego wartości.

   Już od dawna złoto tym nie jest bo juz od dawna nie ma stałej, pewnej wartości. Co prawda, nadal, złoto wskazuje się jako ten "najpewniejszy" w kryzysie, ale wynika to głownie z sentymentu. Pod tym względem porównanie BTC do złota wbrew pozorom jest bardzo trafne. Oba te instrumenty mają wspólny mianownik tzn. ich ilość jest ograniczona. Nie ma mozliwosci dodrukować BTC i złota tak jak dolara, również nie ma możliwości wypuscic więcej akcji BTC czy dolara tak jak moze to zrobic kazda spółka akcyjna.

   Co prawda złoto nadal sie wydobywa, tak samo jak BTC się "kopie", ale sa to wartosci które nie spowoduja znaczącej inflacji.

   BTC ze złotem, z punktu widzenia teoretycznego ma bardzo duzo wspólnego. Rozni je jedynie sentyment, który też już się zmienia.

   BTC natomiast nie ukazuje takich ruchów, jego wzrosty są napędzane koniunkturą hype, która dodatkowo sama się nakręca. [...] BTC w przeciwieństwie do złota nie jest środkiem do trzymania pieniędzy bo jego kurs jest niestabilny (wzrosty w ciągu tygodni czy 2-3 miesięcy o 100% to kosmos). Nie mówiąc, że jako waluta całkowicie nie pasuje.

   BTC jest po prostu "nowy" i ustalenie jego faktycznej kwoty jeszcze chwilę potrwa. W 2017 było to podyktowane hypem, w tym momencie jest to podyktowane działaniami funduszy inwestycyjnych, które zaczęły skupować BTC i trzymac je jako czesc portfela inwestycyjnego. W 2017 mielismy 8 milionów portfelów BTC o wartosci powyzej 10$, teraz jest to 18 milionów, czyli 2.5x więcej.

   O ile wczesniej spadki i wzrosty z dnia na dzien potrafily byc po kilkaset procent, to teraz szansa na to jest juz duzo mniejsza niz w 2017 bo grubasy nie reagują tak emocjonalnie. Za pare lat będzie pewnie taka sama jak na złocie.

   Wiara w to, że teraz osiągnie jakieś kosmiczne szczyty to mrzonki, dobije i może 20k po to aby niedźwiedzie znowu mogły sprzedać i zarobić.

   BTC osiagnal prawie 20k na hypie w 2017. W dzisiejszym swiecie, kiedy co raz to wiecej państw go zaczyna uznawac, giełdy wciągają go jako instrument w który można inwestować, fundusze inwestycyjne skupuja BTC, a juz niedlugo mozemy sie doczekac pierwszego ETFa na BTC, jest to praktycznie pewnie ze BTC będzie rosł. Nikt nie poda numeru, ale 20k to bardzo mało w stosunku do tego ile ludzi całkiem niedługo bedzie zainteresowanych zeby miec go w swoim portfelu inwestycyjnym i jak latwo dostepny dla przecietnego inwestora bedzie.

   Nie zmienia faktu, że to bardzo dobry środek do spekulacji i jak ktoś chce zarabiać na spekulacjach to warto o tym pomyśleć

   I nie tylko do spekulacji, w tym momencie warto go kupic i trzymac go na dlugi termin jako czesc portfolio, ze wzgledu na ogromne perspektywy.

   Co ciekaw jego marsz od połowy października do teraz jest podyktowany... niczym. Żadnych nowych protokołów, żadnych magicznych większych dodruków pieniądza (jakby to było w marcu-maju to bym zrozumiał i był tam wzrost o 50% który da się racjonalnie wytłumaczyć przez luzowanie polityki monetarnej np. dolara). Ale wzrost teraz jest podyktowany niczym innym niż hypem.

   Nie niczym i nie hypem. Jest podyktowany tym, ze Paypal (czyli jeden z wiekszych providerów platnosci w US) zdecydowal sie na wprowadzenie platnosci BTC. Trzask było slychac az na wallstreet.

   @Khaine idealnie to podsumował, gdzie opisał idealny cykl BTC czy wielu innych środków spekulacyjnych (a takich w historii świata było wiele, chociażby tulipany)

   To są zupełnie dwie rózne rzeczy. Tulipany to była bańka spekulacyjna wynikająca ze stworzonych konstrukcji, które przypominają dzisiejsze derywaty.

   Czy kiedyś osiągnie ATH na poziomie 40k $? Może ale to jest dekada może dwie, ze względu na długość cykli, co może oznaczać że wszystko to szybciej p??!%##nie i powstanie nowy fancy środek do inwestowania aniżeli osiągnie te poziomy.

   Nie ma to nic wspolnego z dlugoscia cykli tylko z tym, ze jest to w miare nowe aktywo, którego sie wszyscy uczymy i dopiero sie do niego przekonujemy. 40k$ mozemy osiagnac szybciej niz nam sie wydaje, glownie ze wzgledu na, powtorze jeszcze raz, grubasów którzy zaczynaja BTC traktowac powaznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Potwierdzasz moją teorię dot. BTC2, btc3, btc993 itd.?
   Umawiamy się tu na wykopie, że kopiemy, a potem rozliczamy się w btc993.
   Jestem na forum o samochodach marki Maserati. Tam się umawiam z ludzmi, że rozliczamy się w btc459.
   itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @garbal70:
   Forków bitcoina jest setki o mniejszej lub większej wartości. Samo możesz zrobić swojego bitcoina i pomimo, że on będzie taki sam jak ten prawdziwy to jednak tym prawdziwym nie jest. To nie działa tak, że masz piosenkę czy film na komputerze, kopiujesz i masz dwa takie same pliki. To jest zdecentralizowana sieć i w teorii ponad połowa sieci musiała by zaakceptować twojego bitcoina.. w praktyce jest to niemożliwe. Wartości bitcoina to umowa między ludźmi, że jest wart tyle ile jest. Tak jak umowa między ludźmi, że kilogram złota jest wart tyle ile jest. Ktoś chce tyle za to zapłacić i tyle to jest warte.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hrabia_Serek_von_Hochland No widzisz na ulicy mogą gadać że rośnie bo i tak nie kupią, a ja jak mam kontakt z kimś kto inwestuje kasę to każdy mówi że czeka teraz na korektę. Więc korekty może nie być, walnęło z 10K na prawie 20k z korektami w locie, trend może trwać bez głębszej korekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: bitcoin jest tak mocny jak kryptografia za nim stojąca. Jak się kiedyś okaże, że ma lukę, która upraszcza atak, wtedy momentalnie straci całą wartość. Do tego momentu, to cyfrowe złoto

  •  

   pokaż komentarz

   @PanMlecz:
   I tak i nie. Momentalnie nie straciłby wartości bo jeżeliby ktoś znalazł taką lukę to raczej by się tym nie chwalił tylko realizował zyski. Cena spadałaby w czasie. Kod bitcoina jest ogólnodostępny, jeżeli przez tyle lat nikt tam nie znalazł żadnej luki to raczej już tam jej nie znajdzie. Dodrukować czy podrobić się go nie da, jedyne wektory ataku to coraz lepsze komputery i metody brutalforce na konkretnych adresach. Tylko, że każde potencjalne zagrożenia są eliminowane softforkami więc to nie jest tak, że bitcoin jest pozostawiony sam sobie. Milion bitcoinów Satoshiego do dzisiaj leżą nieruszone na portfelu i jeszcze nikt się do nich nie dobrał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanMlecz: nie ma luk ale zagrożeniem są komputery kwantowe. Do czasu ich powstania powinien jednak zostać odpowiednio zabezpieczony.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: słyszałeś kiedyś o słowie katalizator? I nie chodzi mi o ten samochodowy...

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Jedyny problem bitcoina i mówię to jako fan Crypto to, że zawsze może przyjść lepsza waluta, która przejmie dominację BTC. Nie zrobi tego w jeden czy 2 dni, ale powolutku. Wystarczy, że np. kilka dużych firm się zgada, że wykupują 90% wartości jakiegoś altcoina i nagle zaczynają go promować. Pomyśl ile klientów ma np. taki amazon. Za pomocą swojej pozycji spokojnie może wypromować jakąś inną krypto. Więc byłbym ostrożny w twierdzeniu, że może mieć wartość np. 100k$. Może, ale nie musi.

  •  

   pokaż komentarz

   @elo_: przecież złoto drożeje "tylko gdy dużo ludzi chce kupić" więc co za różnica?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wzrost teraz jest podyktowany niczym innym niż hypem. @Khaine idealnie to podsumował, gdzie opisał idealny cykl BTC czy wielu innych środków spekulacyjnych (a takich w historii świata było wiele, chociażby tulipany) - doszliśmy do momentu gdzie duża część "ulicy" zaczyna w niego inwestować (znowu), co nieuchronnie prowadzi do momentu keidy osoby które kupowały na dołku "z głową" będą chciały uzyskać zwrot z inwestycji.

   @LubieKocyki: Nie zgodzę się, masz sporo danych fundamentalnych, które mówią, m. in. że Krypto jest teraz w zupełnie innym momencie życia niż w 2017. Ulica wcale nie weszła, a BTC są skupowane przez wielkie fundusze, głównie z Ameryki i skupują one o wiele więcej na godzinę niż BTC się "drukuje". Oczywiście, na razie skupują oni te Coiny poza giełdą, ale kiedyś to źródełko się wyczerpie i będą musieli kupować te BTC razem z nami, na giełdach. Wciąż Rynek BTC jest bardzo płytki, ale wraz z czasem, napływem kapitału powinno się to zmieniać. Tym trudniej będzie wahnąć ceną, im będziesz potrzebował do tego więcej $. Oczywiście sam jestem na tym rynku, ale wszystko z głową. Potencjał nadal jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: Złota nie zastąpisz innym pierwiastkiem, bo transmutacja jądrowa jest energetycznie nieopłacalna. Natomiast Bitcoin możesz zastąpić innymi kryptowalutami. Pod tym względem nie różni się od walut fiducjarnych. Tylko, że te waluty mają za sobą przymus państwowy wymuszając płacenie w niej podatków. Możesz nie lubić złotówki ale musisz jej używać, żyjąc w Polsce, ale jeśli Bitcoin przestanie być trendy (bo przecież postęp dokonuje się wciąż, a "lepsze jest wrogiem dobrego"), to możesz go sprzedaż i już więcej nie używać.

  •  

   pokaż komentarz

   tak, i od tej górki rósł aż do obecnej

   @bitcoholic: Chyba mówimy o górkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoholic: BItcoin nie jest unikatowy, jest pierdyliard kryptowalut i każdy może sobie stworzyć nową, jeszcze lepszą niż bitcoin. Złota sobie nikt lepszego nie stworzył i dlatego przechowywał wartość, gdyby istniało zylion kruszców o takich samych właściwościach jak złoto i każdy mógł sobie naprędce stworzyć kolejnych nieskończenie wiele, to by nie przechował wartości.

 •  

  pokaż komentarz

  Kupujcie! bedzie rosnac! czysty zysk ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Pomyśleć, że x lat temu jakiś brazylijski dzieciak za postać z tibii chciał mi zapłacić jakimiś kurde wymyślonymi żetonikami, przepędziłem gnoja na cztery wiatry (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukov ja pamiętam jak na wykopie goście oferowali sprzedaż swoich bitcoinow. Jeden chciał chyba ze 100zl za 3 bitcoiny. Odpuściłem bo za drogo było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukov: @thewickerman88: ja kiedyś wychodziłem z kościoła w niedzielę, zaczepił mnie bezdomny, żebym mu coś dał na chlebek. Miałem przy sobie tylko 100 zl, więc mi było szkoda. Ten nagle mówi: pan da te 100 ja wydam bitkoina. Pokazał mi kartkę z jakimiś losowymi słowami. Machnąłem reka, chichnalem i poszedłem sobie. Teraz widzę tego typa w garniaku i nowiutkim merolku :(

  •  

   pokaż komentarz

   @gosurosu: czy to nie był przypadkiem Pan Stanisław z Warszawy? Niestety zaraz po tym jak kupił auta oddał na rzecz "radia" i zmarł...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukov: jak se pomysle ze w czasach studenckich zamawiało się na silkroad tabletki i inne wynalazki w cenie po kilka kilkanaście BTC...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukov: Kiedyś wracałem autostradą A4 i na poboczu zobaczyłem Mercedesa w124 ze śniadymi panami. Zatrzymałem się i okazało się, że byli to biznesmeni z Włoch wracający z konwentu Bitcoina, niestety brakło im paliwa i tylko ja się zlitowałem. Pogadaliśmy chwilę o bitcoinie, bo coś tam w radiu słyszałem no i mówię że podrzucę ich na stację to sobie zatankują w kanister. Niestety okazało się, że na konwencie ktoś ukradł im portfele z całą gotówką. Za bardzo nie mieli ruchu więc zaproponowali że sprzedadzą mi tego całego bitcoina. Mówili mi że mogą mi nawet jednego sprzedać za 30 tys. jak mam gotówkę. Nie jestem w ciemię bity więc sprawdzam kurs i mówię że teraz to faktycznie koło 30 stoi ale że okoliczności są wyjątkowe to dam 20. Zaśmiali się, ale po krótkich negocjacjach się zgodzili na 25. Na stacji był bankomat, wprawdzie euronetu więc wypłacałem z pół godziny po 500 zl modląc się żeby nie trafili na kogoś innego, ale w końcu się udało. Podałem im kod QR z mojego portfela na szybko pobranego na komórkę i za chwilę miałem swojego pierwszego bitcoina i to kupionego po kursie sprzed 3 dni. Zadowolony wróciłem do domu. Rozczarowanie przyszło kilka dni później, gdy kolega uświadomił mi że padłem ofiarą cyganów i dostałem od nich Bitcoin Cash (BCH) czyli cyfrowy tombak, który jest warty jakieś 600 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @thewickerman88: jak kupisz teraz bitcoinow za 100zl to za 7lat sprzedasz je tez za np. 1200zl

   Najlepszy moment, żeby wejść jest teraz

 •  

  pokaż komentarz

  pamiętam jak chciałem kupić bitkoiny za kilka zł, ale nie wiedziałem jak więc to olałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  To tylko hossa frajerów.

  #zawszesmieszy

  źródło: wykop.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna