•  

  pokaż komentarz

  Co za pop#$$$%#one dzbany!
  Poczytajcie ku*wa trochę zanim takie idiotyzmy zaproponujecie.
  Już kiedyś były takie akcje w ramach propagowania oszczędzania prądu masowo gaszono światło CO POWODOWAŁO STRATY.Bo energia jest produkowana w sposób ciągły i każdy skok zapotrzebowania (zarówno nagły wzrost jak i nagły spadek) jest groźny dla sieci.Elektrownia to nie kran,że jak chcesz mniej to przykręcisz kurek i mniej leci.Jak nagle spadnie zapotrzebowanie na prąd to po prostu ta energia się zmarnuje i CO2 będzie wyemitowane nadaremno.

  •  

   pokaż komentarz

   apotrzebowania (zarówno nagły wzrost jak i nagły spadek) jest groźny dla sieci.Elektrownia to nie kran,że jak chcesz mniej to przykręcisz kurek i mniej leci.

   @SaycoRa: racja, to nie jest to korzystne dla elektrownii.
   Ale jeśli rządząca banda nieudaczników rzeczywiście przepchnie weto i zbiżymy się do polexitu, to będzie dużo bardziej niewesoło.

  •  

   pokaż komentarz

   Co za pop#@@$#%one dzbany!
   Poczytajcie ku*wa trochę zanim takie idiotyzmy zaproponujecie.

   @SaycoRa: przeciez to urzednik nie musi sie znac, wazne zeby dobrze wygladalo. Az dziw ze nie jest z PIS

  •  

   pokaż komentarz

   CO2 będzie wyemitowane nadaremno.

   @SaycoRa: A skąd, rośliny skorzystają tak czy siak :)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jeśli rządząca banda nieudaczników rzeczywiście przepchnie weto i zbiżymy się do polexitu, to będzie dużo bardziej niewesoło.

   @olejaszko: kolejny szur, który myśli że zawetowanie budżetu spowoduje wyjście z UE XD Żaden rząd nie wyjdzie z UE dobrowolnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: elektrownia wiedząc o tym może się przygotować. To nie jest nagły zanik, że ich zaskoczy

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: taka akcja ma sens w momencie, gdy pomiędzy elektrownią, a siecią jest bufor w postaci kondensatorów dużej mocy / baterii, które można ładować.

  •  
   J.........c

   +37

   pokaż komentarz

   Jak nagle spadnie zapotrzebowanie na prąd to po prostu ta energia się zmarnuje i CO2 będzie wyemitowane nadaremno.

   @SaycoRa: ale nikt tego nie neguje. To jest akcja protestacyjna/happening, a nie faktyczne oszczędzanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: W mieście u moich znajomych od początku pandemii przez jakieś pół roku oświetlenie miejskie było całkiem wyłączane po północy, miasto w nocy wyglądało dosłownie jak jakaś wioska zabita dechami. Kij tam że mieszkańcy płacą za to w podatkach i że w nocy było całkiem ciemno i niebezpiecznie. Czym to uwarunkowane? Oszczędnością? Bo można? Bo koronawirus i ludzie mają nie wychodzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: niestety energetyka nie opanowała jeszcze metod efektywnego magazynowania dużej ilości energii. Więc jest tak jak piszesz - energię produkuje się na bieżąco i na bieżąco też ją zużywa.

   Plany oszczędzania energii powinny być długofalowe jeżeli już. Jestem za zredukowaniem zbędnego oświetlenia w miastach, bo jest problem zanieczyszczenia światłem - głównie przez reflektory do oświetlania budynków które są czasami wycelowane prosto w niebo. Albo w samych budynkach nie gasi się światła na noc i są puste biurowce w których się non stop świeci.

   Jak takie procedury są częścią "normy" to energetyka odpowiednio modyfikuje prognozy zużycia i poziom wytwarzania energii. Akcja 'spontaniczna' niczego dobrego nie przynosi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: No i godzina 17 to już taka mocna szarówka. Skończy się to wypadkami z udziałem aut i pieszych. Ciekawe kto zwróci poszkodowanym zdrowie / pieniądze a nawet i życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla:

   Żaden rząd nie wyjdzie z UE dobrowolnie
   No UK wychodzi na własne życzenie, to tak jakby dobrowolnie.
   Co prawda przez manipulacje i propagandę, ale wychodzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: to będą wyłączać po jednej dzielnicy naraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: Tu nie chodzi o żaden protest tylko zagranie na nosie PiSowi. Za prąd nie zapłącą, kaska w budżecie zostanie. Obywatele wk@%?ią się na pis. Win-Win. A że to jest myślenie wyłącznie o sobie i bez sensu w ogólnym rozrachunku to no cóż... pokaż mi sensowne działania władz Sopotu. Ba. Całego Trójmiasta. Równie upośledzeni jak PiS tylko ryje inne i do innej bramki grają.

  •  

   pokaż komentarz

   @lethaldysfolid: A dodajmy do tego, że co poniedziałku Julki o 17 strajki zaczynają to będzie wesoło

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: ale to nie jest happening klimatyczny tylko polityczny xD co tu ma do tego emisja CO2? xD Do tego jestem z wykształcenia inż. energetykiem i powiem tylko tyle, że gadasz głupoty o tym "rozwaleniu" sieci energetycznej xD lub o tym, że zgaszenie światła ZWIĘKSZA emisję CO2 xDDDD (świećmy latarniami w dzień!! uratujemy klimat!!!) zgaszenie światła może na chwilę zwiększyć emisję CO2 na kWh ale jeśli zużywasz np. 20% mniej prądu a wzrost emisji na jednostkę wyprodukowanego prądu (kWh, GWh etc.) wynosi zapewne jakieś 0,05% to i tak końcowa emisja jest mniejsza. No ale to trzeba wiedzieć o czym się pisze i pomyśleć, ale łatwiej pisać o wszystkich DEBILE a samemu być oświeconym wykopkiem omnibusem xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden rząd nie wyjdzie z UE dobrowolnie.

   @Tatiagla: Cameron też absolutnie nie chciał wyjścia WB z UE.

  •  

   pokaż komentarz

   Już kiedyś były takie akcje w ramach propagowania oszczędzania prądu masowo gaszono światło CO POWODOWAŁO STRATY.

   @SaycoRa: Legenda miejska :)

   Tych akcji "masowego gaszenia światła" (godzina dla ziemii) w ogóle nie widać na wykresach zapotrzebowania prądu (pic rel). Na czerwono masz zaznaczoną sobotę z tą "masową akcją" (zaznaczona kreską), innymi kolorami poprzednie soboty.

   Taka akcja jeśli dotyczyć będzie oświetlenia ulic, jest bez sensu i niebezpieczna z innych przyczyn, ale akurat nie tych "energetycznych".
   Zwłaszcza że oświetlenie ulic każdego dnia automatycznie i równie nagle się włącza, a potem nad ranem wyłącza.

   Po pierwsze dlatego że w obecnych czasach zużycie prądu na cele oświetleniowe jest stosunkowo niewielkie (energooszczędne oświetlenie, duże zużycie prądu przez innego rodzaju odbiorniki).

   Do tego te "masowe" akcje wcale nie były takie masowe jak się organizatorom wydaje.

   Kolejna sprawa z tą miejską legendą to te jakieś mityczne problemy (a wręcz ryzyka katastrofy) które rzekomo dotykają elektrownię z powodu nagłego spadku czy wzrostu zużycia prądu.
   Też nie prawda - elektrownie jak najbardziej przystosowane są do całkiem dużych skoków zużycia energii elektrycznej. Dzieje się to wcale nie rzadko i na znacznie większą skalę niż spowodowana tym że garstka entuzjastów jakiejś idei zgasiła światło.
   Bo takie rzeczy dzieją się nagminnie przy awariach sieci przesyłowej - w wyniku których zostają odcięte od zasilania nie raz duże obszary, zakłady przemysłowe itp.
   Nagle i natychmiast.
   Drzewo się przewraca na napowietrzną linię i z punktu widzenia sieci to jest nagłe zwarcie, a po odłączeniu segmentu jest to nagły spadek zużycia prądu do zera w tej części sieci.
   A po usunięciu awarii przy powrocie zasilania, taki odcięty wcześniej fragment charakteryzuje się znacznie większym niż normalnie obciążeniem.

   I zarówno sieć jak i elektrownie łykają takie ruchy (o rząd wielkości większe niż to co może przynieść jakaś taka manifestacja) bez większych problemów.

   źródło: zasoby.ekologia.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: to mówisz żeby w ogóle na noc świateł ulicznych nie włączać? Nie dość, że nie przeciążymy sieci, to jeszcze nie zużyjemy tego prądu co byśmy zużyli. Same plusy

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: Nie masz racji. Ojcu który pracuje i był przy pierwszym uruchomieniu elektrowni bełchatów pokazałem ten artykuł i powiedział dokładnie to samo że jest to niebezpieczne takie nagłe odcięcie całego miasta od prądu. Mówi że kiedyś u nas była taka awaria że w połowie bełchatówa nagle wszystko zgasło i takie p%?#%@%eniecie poszło na bloki, że nie ogarnęli tematu i jeden cały blok uległ uszkodzeniu. Przez tą akcje jakiś dyrektor główny poleciał ze stołka, bo doszło do strat na wiele milionów. Mówi że lepiej jak są święta i wszyscy siedzą w domu, mają po włączane piekarniki i światła wszędzie się palą i jest niedobór energi jak jej ma być za dużo, bo na niedobór zawsze są przygotowani, ale w drugą stronę już ciężko

  •  

   pokaż komentarz

   @SaycoRa: ja pamiętam że jak prawie wszyscy poddawali się tresurze i wyłączali światło ,u mnie świecił się calutki dom jak łuna( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   W części polskich miast zgaśnie światło. "Musimy rozpocząć akcję protestacyjną"

   @deeprest: tam zdecydowali obywatele. Demokracja się nie podoba ;)?

  •  

   pokaż komentarz

   @ChciwyASasin: Mówię o Polsce, a nie jakiejś c@!#!Brytanii. Zobacz czego tyczyła się odpowiedź. Polski rynek jest zbyt mocno powiązany z Niemcami, żeby jakakoliwke partia szła z misją wyjścia z UE, a nawet jeśli to relacja finansowa tego co UE dała do Polski przewyższa kwotę tego, co Polska włożyła do UE i w efekcie odejście z UE oznacza spłacenie nadwyżki co UE dała i długotrwały kryzys. W efekcie proces rozpoczęcie procesu wyjścia z UE byłby początkiem końca sceny politycznej, która szłaby z tak durnym hasłem.

 •  

  pokaż komentarz

  Mozna byc prezydentem i mozna byc debilem.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ten gość weźmie na siebie ewentualne ofiary wśród pieszych, rowerzystów i kierowców to może sobie wyłączać. Jak nie to niech sp!?%$#@a ze swoimi debilnymi pomysłami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xaveri: A co mają powiedzieć piesi i rowerzyści nocą poza terenem zabudowanym gdzie nie ma oświetlenia ulicznego?
   Muszą mieć własne światła i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   A co mają powiedzieć piesi i rowerzyści nocą poza terenem zabudowanym gdzie nie ma oświetlenia ulicznego?

   @staszaiwa: Że teren ten nie jest zabudowany i tam nie ma potrzeby instalowania lamp, a skoro są lampy i ludzie płacą na to podatki, to mają działac. W dodatku oświetlenie na ulicach działa i świeci bo ludzie płaca podatki na utrzymanie infrastruktury, a nie dlatego, że UE daje pieniądze z dotacji.

  •  

   pokaż komentarz

   piesi i rowerzyści nocą poza terenem zabudowanym

   @staszaiwa:
   1) Mają mieć ze sobą element odblaskowy, najlepiej kamizelkę, a rowerzyści sprawne światła + odblaski,
   2) Piesi - poruszać się po właściwej stronie drogi (gdy nie ma chodnika - "pod prąd") tak, by widzieć nadjeżdżające pojazdy.

   Kwestie do rozważenia:
   1) Ilość pieszych i przejść w miastach w stosunku do terenów niezabudowanych,
   2) Możliwość używania poza w.w. świateł długich co w mieście jest niemożliwe,
   3) Oślepianie przez pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka źle ustawionymi światłami - w mieście przy dużym ruchu i bez latarni permanentnie, po za miastem na szczęście tylko okresowo.
   4) Piesi ubrani od stóp do głów w ciemne ubrania wchodzący z marszu na przejścia zza przeszkód w postaci drzew, przystanków, słupów, reklam etc.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny pokaz debilizmu włodarzy miejskich!! Ja p#?$?#$e, jak można być TAK GŁUPIM ?!!
  Rozumiem, jakby wyłączyli co któreś światło na stałe w 'imię protestów'. Ale (kurwa) na 1 godzinę, to chyba tylko po to, aby rozp#?$?#$ić sieć energetyczną. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: o! kolejny o tym, że wyłączenie światła ROZp%%!??@I sieć energetyczną. Wytłumacz mi jak zmniejszenie obciążenia sieci wpływa na nią negatywnie tak, że prowadzi do horroru jakim jest niewątpliwie jej ROZp%%!??@ENIEEEEE. xDDD nawet nie pomyślicie o tym co piszecie, tylko zgrywa jeden z drugim omnibusa i freethinkera co wie więcej niż normickie bydło i jest jaśnieoświeconym wykopkiem

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Nie wiem czy zauważyłeś, ale takie "rozpierdalanie" następuje codziennie rano albo w nocy w całej Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @mwmichal: to pewnie oczywiste na chłopski rozum że jak coś wyłączysz to same korzyści dla sieci, przecież energia elektryczna po prostu znika jeśli nic jej nie zużyje

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy zauważyłeś, ale takie "rozpierdalanie" następuje codziennie rano albo w nocy w całej Polsce.

   @jaunas: chyba u ciebie na makiecie Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Mocą elektryczną się zarządza, i można na bieżąco reagować przy pewnych OCZEKIWANYCH skokach.
   https://nettg.pl/news/145259/tauron-nowe-centrum-zarzadzania-we-wroclawiu

   A takie ogólnopolskie akcje, gdzie całe miasta mają w niej uczestniczyć, jest nie do opanowania.
   Skoki mogą być tak duże, że linie energetyczne mogą ulec fizycznemu uszkodzeniu.
   @mwmichal: no pokazałeś, że jesteś głupi. I co dalej? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Będziesz robić za jakiegoś klauna? Ale przynajmniej sobie ciebie odhaczę jako 'głupka' i nie będę musiał więcej czytać twoich durnych komentarzy. DZIĘKI KOLEŚ!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko protest. Zdenerwuj mieszkańców miasta, którym zarządzasz. Kolejny świetny pomysł xdd

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna