•  

  pokaż komentarz

  Buduje 35m2 na zgłoszenie, potem przekształca (cała procedura z architektem itp), potem rozbudowuje o ganek.

  Poza tym koleś p@%@@!$i głupoty.
  Jak jest działka mniejsza niż 500m2 to spokojnie można zbudować budynek na zgłoszenie, ganek to nie część mieszkalna - ogólnie bezsens.
  Równie dobrze można rozbudować budynek 35m2 dowolnie (praktycznie takie same formalności jak przekształcenie) i jednocześnie uczynić go mieszkalnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Djelon: Na każde 500m2 działki można zbudować JEDEN (słownie: JEDEN) domek do 35m2 na zgłoszenie).
   Więc takie stawianie jedno obok drugiego w ogóle nie powinno się udać.

  •  

   pokaż komentarz

   @hieronimek: chyba ze podzieli dzialke 2000 m na 4 i wybuduje 4 na zgloszenie i bedzie dom 70 na 70 metrow
   i nie musi sie przejmowac planem zagospodarowania terenu bo np minimalna powierzchnia dzialki do zabudowy to 1000m.

  •  

   pokaż komentarz

   @Djelon: To są w ogóle jakieś kocopoły. Po co budować na zgłoszenie? Jaki w tym jest zysk? Występując ze zgłoszeniem tego typu budowy musisz mieć i tak zgodność projektowanego budynku z zapisami MPZP lub decyzji o WZ. Chyba, że gość robi wałki typu zgłasza to jako budynek gospodarczy i potem próbuje przekształcić w mieszkalny. Wtedy najczęściej próby takie kończą się niepowodzeniem, bo i tak taki budynek musi być zgodny z zapisami MPZP lub decyzją o WZ. Po co więc tak kombinować? Budynki mieszkalne jednorodzinne też można budować na zgłoszenie budowy, o ile nie oddziałują na działki sąsiednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @projektant_doktorant: jedyny sens jest taki że można wybudować dom letniskowy do 35m2 na zgłoszenie bez WZ. Ale wszystko co on chce potem zrobić to tylko marketingowy bełkot (pewnie coś sprzedaje).

   Wszystko co robi dalej wymaga projektu oraz WZ/MPZP.

  •  

   pokaż komentarz

   @hieronimek: @jaroslaw-nitko: nie nie do końca.

   Na działce 2001m można postawić 4 takie, tylko że na zgłoszenie są wylacznie budynki "wolnostojące", więc 4 połączone nie przejdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Djelon: przejda zrobisz sobie mini szklarnie miedzy polaczeniami domow :) z drzwiami oczywiscie zebys mogl zbierac marchewke jak idziesz do drugiego domu

  •  

   pokaż komentarz

   @Djelon: No właśnie o tym piszę. Nie przekształcisz domku letniskowego w mieszkalny jeśli plan miejscowy tego zabrania albo nie masz wydanych WZ. Jakiś czas temu była sprawa ludzi, którzy wybudowali budynek gospodarczy, podciągnęli tam wodę i prąd i następnie chcieli przekształcić to w mieszkalny. Gmina dała WZ jedynie na budynek gospodarczy, bo działka była w otulinie rezerwatu czy innego obszaru chronionego. Poszli do sądu i... przegrali. No i pretensje do państwa polskiego, że uciska biednych młodych ludzi, którzy chcieli wreszcie się wyprowadzić od rodziców.