•  

  pokaż komentarz

  Od pół roku piszę, że rząd plami łapy krwią niewinnie umarłych przez brak dostępu do leczenia. Przez nakazanie wojewodom wydzielenia szpitali jednoimiennych, ludzie utracili pomoc w zakresie onkologii, kardiologii i pewnie innych ważnych specjalizacji. Tak, powinni za to odpowiedzieć karnie. (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny: najlepsze jest to że rykoszetem dostała inflacja i wzrost cen, szczególnie żywności, po nowym roku będzie interesujący

   Jeszcze trochę i będzie powrót do lat 90 - bneficjenci 500+ i cała ta biedota z prowincji, iejski plebs pracujący dorywczo i w zawodach niskoopłacanych czy bezrobotni niczym w simsach będzie sprzedawać farbę że ścian żeby kupić chleb za 10 złotych a alkoholicy będą robić jagodzinaki z chleba i denaturatu, jak będzie ich stać

   Było oszczędzać w czasach prosperity, zagranicznym banku, w obcej walucie i nie bawić się w dziecioletnie kredyty i leasing

   Obyś żył w ciekawych czasach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Smyrky eee tam goapodarka... Nic tak polaków nie motywuje jak aborcja.

  •  

   pokaż komentarz

   Od pół roku piszę, że rząd plami łapy krwią niewinnie umarłych przez brak dostępu do leczenia.

   @mareczny: Nie znam się, ale wydaje mi się, że mógłby być duży problem bo covidowców koniecznie trzeba leczyć, a nie ma personelu.
   Moim zdaniem jedyna alternatywa to gdyby szpitale zostały szpitalami jak dotąd, a od razu by budowano takie coś jak na narodowym tylko w wielu miastach. Może to miałoby sens, ale braki personelu to nie wiem jak można by było załatać w kilka mc. Wiosną to wiadomo, że na to szans nie było, ale latem już można byłoby szykować tam miejsca.
   Pomijając to co rząd odwalił, to i tak sytuacja byłaby ekstremalnie ciężka ze względów na wieloletnie zaniedbania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: myślę, czuję wyskrobuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny: ale przecież czeba leczyć śmiertelnego COVIDa!!! czego nie rozumiesz foliarzu i szurze?

  •  

   pokaż komentarz

   @dominn1234: bo k$!%a trzeba leczyc i tych i tych, tylko ze nie zarazisz drugiej osoby miazdzyca, za to covidem juz tak. jak wydaje ci sie, ze covid nie jest smiertelny, to idz do szpitala i powiedz to ludziom, ktorzy przechodza to z ciezkimi objawami, po twojej wesolej nowinie pewnie im przejdzie jak reka odjal.

   a ze nie mamy zasobow zeby leczyc jednych i drugich? trzeba bylo jeszcze wiecej kasy rozj#?#c na jalmuzne dla patoli i jeszcze bardziej zohydzic zycie personelowi medycznemu. miernoty z pisu same ten bat na nas ukrecily.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze trochę i będzie powrót do lat 90 - beneficjenci 500+ i cała ta biedota z prowincji...

   @Smyrky: Może i jest trochę racji w tych prognozach, ale po co od razu ta "biedota, wiejski plebs"? Już tak przywykłeś do gardzenia biedą, czy zwyczajnie nie zauważasz, jak pogardliwe to są określenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: k@@#a! Jasne, że trzeba covidowców leczyć, ale jeśli do tego się zabierają w taki sposób, jakby do malowania paznokci zabierać się jak do malowania wieżowca od wewnątrz i na zewnątrz, to to musi p?@#!%!nąć!

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: No musi i p?%?!#@nęło już. Tylko ja nie widzę za bardzo wyjścia i tylko tyle. Pewnymi decyzjami w przeszłości na pewno zmniejszyliśmy problem, ale nie mamy i nie mieliśmy możliwości poradzenia sobie z tym problemem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: Na każdym etapie tej j$!%nej plandemii mieliśmy i dalej mamy oczywiste wyjście: normalne funkcjonowanie całej służby zdrowia, i całej gospodarki, bez żadnych restrykcji, a skupienie się jedynie na leczeniu ciężkich przypadków, BO I TAK CAŁA TA j$!%NA HUCPA TYLKO DO TEGO SIĘ SPROWADZA! Iluzoryczne ograniczanie rozprzestrzeniania się zarazy jest całkowicie gówno warte! Nikt nigdy nie uodpornił się na żadnego koronawirusa, ani nawet na grypę, więc jest tylko kwestią czasu, kiedy spotka się z patogenem, i nie ma żadnych szans, że się nigdy z nim nie spotka, a to, czy rozwiną się u niego objawy- i w jakiej skali- zależy tylko od ogólnego stanu zdrowia, i od odporności. A ogólny stan zdrowia zależy od normalnej, ciągłej opieki medycznej, a nie od jakichś pop@?%#$!onych akcji!

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny chyba też zależy gdzie bo mój znajomy nie ma żadnego problemy z onkologiem. Jestem z Lublina. Ciekawe jak to wygląda gdzie indziej. Ktoś coś?

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: Przepraszam, ale żyjesz w błędzie. Nie da się żyć jak dawniej i jednocześnie zachować niewielką ilość chorych i zgonów.
   Pomijając naszych fatalnych polityków, nikomu się to nie udało. Ci co poszli drogą normalności musieli się wycofać z tej drogi bo za dużo ofiar. Ci co poszli drogą ostrego zlikwidowania problemu względnie sobie poradzili i teraz tylko starają się utrzymać minimalną ilość zarażeń, ale to jest przeciwieństwo nic nie robienia i życia.
   To nie jest droga dla nas. My oczywiście mogliśmy postąpić inaczej i tysiąc rzeczy zrobić lepiej, ale by żyć bez obostrzeń i przeczekać do szczepionki to potrzebne są kadry i sprzęt. Mnóstwo ludzi i sprzętu.
   Sorry, ale w XXI dać umrzeć ludziom którzy umrą bez pomocy to nie jest rozwiązanie. W Polsce połowa społeczeństwa to ludzie w jakiś sposób narażeni. 15 mln starych i miliony z grup ryzyka ze względu na choroby.
   Darwinizm nie jest rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff tak u nas debaty polityczne dla debili. Czy ma być aborcja czy nie. Pedofila w kościele. LGBT! To porywa polaka pospolitego xD żadna partia nie mówi o gospodarce. Nikt nie mówi jakie ma pomysły żeby lepiej się żyło. Żeby polak szybciej dogonił niemca. U nas to tylko zakazać zabijać zakazać abortować zakazać czegoś tam i tym zbawiać świat. Polska polityka to tylko nędzna polityka. U nas nie ma zarządzania a co najwyżej rządzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   rząd plami łapy krwią niewinnie umarłych przez brak dostępu do leczenia

   @mareczny:

   źródło: i.imgflip.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny: a gdziesz chcesz kłaść tych zarażonych covid? Między chorymi ciężko bez covid? Wiesz co by oznaczało to na salach pooperacyjnych, na OIOMach? Osoby osłabione chorą, w stanie ciężkim czy krytycznym dostają jeszcze w prezencie covida.

  •  

   pokaż komentarz

   @Apaturia:

   Może i jest trochę racji w tych prognozach, ale po co od razu ta "biedota, wiejski plebs"? Już tak przywykłeś do gardzenia biedą, czy zwyczajnie nie zauważasz, jak pogardliwe to są określenia?

   No widzisz kochanie, bo chyba nie zrozumiałaś przekazu tylko przyjęłaś go wyłącznie literalnie

   Plebs to to samo co niewykształcona biedota i nie ma czysto pejoratywnego wydźwięku bo to tylko określenie na bazie historycznej - jeżeli dając 500 zł na dziecko sprawia się że ubóstwo, głównie na prowincji bo wiadomo jak wygląda tam rynek pracy w porównaniu do miast wojewódzkich, spada o kilkadziesiąt proces a rodziny mogą pojechać na wakacje to chyba jest coś nie tak nie? A ze średniej krajowej minus podatki to za wiele pieniędzy na rodziny wielodzietne nie ma nieprawdaż, a gdzie tu mówić o oszczędzaniu z pensji?

   A teraz dodaj do tego jeszcze inflację i chleb za dychę i fakt że w zawodach dorywczych nieopłacanych może pracować każdy, z maturą i studiami albo bez, nawet wszelacy artyści, muzycy i aktorzy tak jak teraz

   Kropki połącz sama ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   P..................a

   -1

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: „wolnościowa” Konfederacja (gospodarka najpierw!!!) by nie mieszała faszystowskich paluchów to by tematu nie było

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: ty mowisz, ze nie jest - a wg mnie jest. I co teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Smyrky: Skoro musisz tłumaczyć się w aż tylu słowach, na dodatek z protekcjonalnymi wstawkami, to najlepszy dowód na to, że ssiesz w temacie formułowania przekazu.

   Każdy ogarnięty człowiek wie, że w języku potocznym pewne słowa mają znaczenie pejoratywne. Ktoś, kto pisze o ludziach niezamożnych "plebs" i "bietoda" pokazuje tylko, jak wielkie ma kompleksy i jak mało ma RiGCzu. Weź się zastanów może, czy chcesz być tak postrzegany - bo na bazie współczesnej i rzeczywistej, wyszedłeś na dzbana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: Chorych trzeba LECZYĆ! A ich się nie leczy w żaden sposób, tylko się zwleka do momentu takiego pogorszenia stanu, że można ich będzie bezkarnie zamordować pod respiratorem! Leki są, i są lekarze, którzy ośmielają się je stosować, ale ich się tłamsi, i nie daje się im dojść do głosu, ani szeroko zastosować tych samych metod do leczenia w całym kraju. Ciągle się p?%@%$!i mantry o "braku badań klinicznych" i o "czekaniu na szczepionkę".
   Szczepionkę na grypę już mamy i co? Czy ludzie przestali chorować i umierać na grypę? W tym roku jakoś nawet tak, bo o grypie ani widu, ani słychu, ale to nie dzięki j?@@nej szczepionce, lecz dzięki przesunięcia całego środka ciężkości wszelkich infekcji grypopodobnych na COVID.

  •  

   pokaż komentarz

   @Apaturia:

   Weź się zastanów może, czy chcesz być tak postrzegany

   Na portalu że śmiesznymi obrazkami, multikontami i trollami z przeczuloną moderacją?

   Jeden debil w ta czy w tą nie ma żadnego znaczenia, tak jak wpis o którym prędzej czy później wszyscy zapomną i w skali makro nie znaczenia bo nie zmieni świata? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Ceaucescu też tak mówił.

   @slx2000: nie wiem, czy mówił, ale był u władzy przez 24 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny: fajnie jest narzekac. Ale powiedz co zrobilbys inaczej na miejscu rzadu. Bo mowiac szczerze kazdy europejski kraj dostal po ryju covidm, a ze u nas sluzba zdrowia juz przed kryzysem byla w kryzsie to w zasadzie wina ostatnich 30 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: a nie sądzisz, że ten rząd wyrzucił 10 mld. Peelenów na autopromocję w TV, nie szanując zdrowia ludzi, którzy łożą w końcu na ten rząd-nierząd. I właśnie dlatego mają krew na łapach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny: sadze, ale nie uwazam, ze wlasciwie cokolwiek da sie w tym momencie lepiej zrobic.

  •  

   pokaż komentarz

   ale przecież czeba leczyć śmiertelnego COVIDa!!! czego nie rozumiesz foliarzu i szurze?

   @dominn1234: Czyli twierdzisz, że nie trzeba leczyć? Powiedz hospitalizowanym na COVID, że mają przestać się wygłupiać, bo nie chorują na prawdę, na pewno zaraz wyzdrowieją, jak ręką odjął.

 •  

  pokaż komentarz

  No kto by się spodziewał, że kiedy lekarze przestaną leczyć to ludzie zaczną umierać (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  pokaż komentarz

  Proszę skończmy tą korona parodię.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to koronawirus sparaliżował system opieki zdrowotnej, od marca ostrzegano że m.in. dlatego jest tak groźny.

 •  

  pokaż komentarz

  żyjemy w 38 milionowym kraju, od 2013 roku mamy ujemny przyrost naturalny. W zeszłym roku było to już o ponad 35 tysięcy więcej zgonów od narodzin! W ubiegłym roku przekręciło się 409 tysięcy osób, ot tak na choroby, w wypadkach, ze starości czy na cokolwiek innego co daje jakieś 34k na miesiąc. W tym roku daliśmy zaj@@$ć gospodarkę, tysiące osób pozbawić środków do życia, doprowadzić do ruiny rodzinne biznesy czy dorobki całego życia bo w okresie miedzy styczniem a listopadem zmarło 15 tysięcy osób i już pomijam fakt ile faktycznie zmarło na covid a ile bo nie udzielono im pomocy wtedy gdy trzeba tylko przerzucano z jednego szpitala do drugiego. Ręce opadają. Nie mówię o ignorowaniu problemu bo problem jakiegoś typu faktycznie się pojawił, pytanie tylko dlaczego nie można go rozwiązać zachowując zdrowy rozsądek. Co mam uwierzyć że za pół roku będzie już wszystko normalnie? Czy teraz będziemy do końca świata bawić się w kolejne fale pandemii i tworzyć tarcze, które zamiast pomagać przepychają na lewo jakieś gówniane przepisy i no oczywiście klepać się po pleckach jak to świetnie poradziliśmy sobie z problemem. Napisałem wcześniej, że ręce opadają, niestety opadły już ponad pół roku temu i już nie ma co opaść. Już nawet szkoda wychodzić z siebie...

  •  

   pokaż komentarz

   @JednookiTaboret: Z szacunkiem - pora przejrzec prawdzie w oczy. Nasz narod nie ma doswiadczenia w mysleniu o calym narodzie w perspektywie przyszlych dekad. Jest glupi. A Ty jako jednostka nie musisz czuc w sobie zadnej winy. Popularyzujesz anonimowo zdrowe poglady i tyle, ewentualnie bardzo dyplomatycznie wsrod rodziny i znajomych. Wszelakie "brutalniejsze" sposoby edukacji spoleczenstwa zadzialaja na Twoja szkode. Jesli w odpowiednim momencie (tuz po tym jak narod ostro poczul na dupie swa glupote) wyjdziemy na ulice z madrymi haslami, to moze kroczek po kroczku bedzie szlo w dobra strone. Ale takiego zdebilnienia, jakie przyniosly zabory, a potem komuna i obecna sytuacja slabej w europie gospodarki, beda wymagaly dekad.

   Nie dozyjemy tych czasow, wiec luzik kolego, po prostu nie szkodzmy prawnukom bardziej, niz akceptowalne spolecznie zlodziejstwo i nikt nigdy nic nie bedzie mogl nam zarzucic.

  •  

   pokaż komentarz

   @JednookiTaboret: żeby zachować zdrowy rozsądek musisz mieć infrastrukturę szpitalna z kadrą i rząd z głową na karku. W Polszy deficyt obu elementów.