•  

  pokaż komentarz

  zawód komornika przyciąga specyficzny typ człowieka...

  •  

   pokaż komentarz

   @Saburo: łachudrę? kreaturę? goluma? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saburo: znałem jedną komorniczkę. Specyficzna, ale zupełnie w inny sposób. Polecam

  •  

   pokaż komentarz

   @chomik3: Najlepsze są te ich teksty siedzę u kolegi xx lat temu przychodzi komornik do jego starego co miał firmę w ruinie i mówi "Panie Nowak ja tutaj przyszedłem dla pańskiego dobra". Gość czarny humor level komornik.

  •  
   m.....c

   +7

   pokaż komentarz

   @Triptiz: Były dentysta z hydraulikami mieli wyłudzać pieniądze metodą "na policjanta". Tytuł brzmiałby 3 mężczyźni wyłudzali pieniądze metodą na wnuczka. Policjant, komornik, lekarz, ksiądz, itd się lepiej sprzedaje a później wychodzi wypaczony obraz pewnych grup zawodowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @matiwrc: akurat te grupy i tak mają niską reputację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: W interesie dłużnika jest spłacenie długów w jak najkrótszym czasie. Taka prawda. Czym dłużej człowiek zwleka tym jest tego więcej, bo odsetki i koszty postępowań rosną lawinowo. A później zdziwko jak się lawiruje latami, że komornik do końca życia ściąga z emerytury i ciągle ciśnie.

  •  
   B......h

   -1

   pokaż komentarz

   @Czeski-: znalem jednego paprocha z antify. Debil jakich malo.

  •  

   pokaż komentarz

   @HansVonGrooBer: No dobrze ale jak nie ma z czego spłacić? To co wtedy nerke sprzedać bo komornik chce? Poza tym koszty rosną lawinowo w niespłaconym kredycie na 150 tys a nie chwilówce na 1500 pln czy mandacie na 500 pln.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: Nie to, że komornik chce - wierzyciele chcą. Realni ludzie, którym dłużnik wisi kasę - oni mają paść, pozwalniać ludzi? W Polsce nadal głaszcze się dłużników po główce i użala nad ich losem. Jak nie ma z czego spłacić to trzeba wyzbyć się majątku, spłacić ile się da i ogłosić upadłość. Mając na myśli wyzbyć - sprzedać dom, furę, zrobić cesję leasingu, sprzedać ruchomości - maszyny, telewizor, konsolę, komputery i maksymalnie obniżyć kwotę zobowiązań. Po wykonaniu tych wszystkich czynności trzeba zakasać rękawy i spłacać zadłużenie albo tak jak napisałem wyżej ogłosić upadłość. Niestety w Polsce janusze biznesu wolą wyj$?!ć pracowników, poprzepisywać wszystko na dzieci i potem się męczyć latami z długami. Jako osoba z branży powiem tylko, że większość to takie janusze, gdzie np. dłużnik ma kilkaset tysięcy długu, a wbijasz na chatę a tam 100 calowy tv, nagłośnienie za 20 koła, a w piwnicy rower za 10 kafli - wszystkie faktury na pełnoletnie dzieci. I tak się kręci ten k$?%idołek.

   BTW. Mandat za jazdę bez biletu to powiedzmy ~190 zł. Dochodzą koszty sądowe 210 zł. Minimalna opłata egzekucyjna 200 zł. Wydatki gotówkowe ~54 zł (36,55 zł zapytanie do ZUS + 3 znaczki). Procentowo przyrost kosztów jest większy przy małym zobowiązaniu, bo wychodzi kilkaset procent. Przy kredycie 150 tysięcy wydatki są podobne - opłata egzekucyjna rośnie proporcjonalnie do wysokości zadłużenia (10%) i dochodzą ew. koszty biegłego, ale wychodzi tego może kilkanaście procent.

  •  

   pokaż komentarz

   @matiwrc właśnie to jest mega zabawne. Pismaki zawsze będą stosować klikbajty by więcej zarobić, a głupi ludzie się na to łapią

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz Chyba "po Pańskie dobra" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @HansVonGrooBer: Weź nie p%@@!!% o jakichś wierzycielach, próbowałem się parę lat temu skontaktować ze swoim rzekomym wierzycielem to okazało się że to hurtowania owoców której wiszę pieniądze za jakieś książki których w życiu nie widziałem, okazało się że była sobie jakiś czas temu księgarnia krzak która gdzieś użyła moich danych, mnie nikt o zadłużeniu nie informował aż nie było już za późno i oczywiście ta księgarnia w międzyczasie padła pod naporem pozwów zbiorowych ale to już nikogo nie obchodziło musiałem zapłacić praktycznie dług + drugie tyle komornikowi za jego jaśnieośweconą k$#$a ingerencje bo inaczej by sprzedawał swoim ziomeczkom za 2K pln mój sprzęt warty 20k na którym ja de facto pracuje.

   Takich sytuacji znam multum, polskie prawo jest zrobione tak że ma służyć tylko elicie które nim się posługuje na co dzień do swoich szfindli a szary tyrający człowiek bez własnej armii prawników ma być dymany w dupę na każdym kroku, z konta może wyparować ci wszystko a potem to ty musisz udowodnić że np to jedyne twoje pieniądzę i czekasz miesiąc na ich odzyskanie bez grosza przy duszy, wielu znajomym pożyczałem pieniądzę przez takie zachowanie komorników którzy przecież doskonale widzą że to jest jedna jedyna pensja która co miesiąc na to j?%$ne konto przychodzi w tej samej kwocie i że ten człowiek nic więcej nie ma ale ma za to np dzieci czy chorą matkę, jak dla ciebie takie zachowanie jest ok to jesteś jednym z tej bandy chujów i nie mamy o czym dyskutować.

  •  

   pokaż komentarz

   @XOR_BANE_: Nie mierz wszystkiego swoją miarą. Co roku w Polsce wydaje się ile? 13-17 milionów wyroków/nakazów? Oszustów zawsze znajdziesz, ale to nie jest nawet promil wszystkich spraw. Więc kolego sam nie p@?!?@!, bo większość tytułów krążących w obiegu jest legitna.

   Wolisz p@?!?@!ić o elytach zamiast wziąć kodeks do ręki albo zapłacić pełnomocnikowi i bronić swoich praw. Jak ostatni frajer zapłaciłeś nie swój dług? Gratuluję. Faktycznie uraz musiał zostać. Teraz do końca życia będziesz p@?!?@!ił jaki to komornik jest zły. Zapuść wąs i daj swój adres - wyślę Ci koszulkę #januszeprawa

   PS. Komornik nie ma wglądu na konto dłużnika, więc o czym ty p@?!?@!isz? Skąd niby ma wiedzieć co i kiedy wpływa na rachunek dłużnika ¯\_(ツ)_/¯ Ludzie nie czają, że to jest urzędnik, który wykonuje wyrok, a nie bada czy ktoś jest winien czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HansVonGrooBer: Jak komornik nie wie co i kiedy wpływa na konto to niech sie k!#$a dowie bo łatwo porównać z dochodami danej osoby do których ma on dostęp, dostaje kupe szmalu tylko po to żeby zaj%%!ć komuś cały hajs z konta i nic nie sprawdzić, zajebiście co? Takim komornikiem to może być każdy debil, może dlatego kazdy komornik to taki mentalny ułom bo jest zwolniony z odpowiedzialności, ja jak w pracy wyślę repo nie na ten serwer co trzeba to mnie wyp?%@$@?ą na zbity pysk i jeszcze mogę bulić setki tys za złamanie NDA, a taki ch@# bezkarnie może zająć majątek nie temu co trzeba, zrujnować komuś biznes życia i się z tego śmiać.

   Człowieku nie wiem w jakim ty świecie żyjesz jeśli o jakimś kodeksie bredzisz jak tutaj sie ludzi za niewinność zamyka, a pies może cie na przesłuchaniu zaj%%!ć i włos mu z głowy nie spadnie, kraje ci sie chyba poj%%!ły, zresztą mnie nie obchodzi prawo mnie obchodzi sprawiedliwość.

 •  

  pokaż komentarz

  Mogli jeszcze próbować „na komornika”

 •  

  pokaż komentarz

  To mały myk przy wyłudzaniu co miesięcznych wypłat metodą na sędziego, prokuratura i policjanta XD

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś czas temu komornik bezpodstawnie buchnął kilkanaście tyś z konta mojemu kumplowi gdy zadłużenie było już spłacone u innego komornika, a klauzula wykonalności już dawno nieaktualna więc trzeba było do niego dzwonić przez miesiąc żeby łaskawie oddał pieniądze, i próbował na każdy sposób się wymigać i pewnie nie jeden mu w ten sposób odpuścił bo gość wybitnie robił z ludzi debili, p$%$!%@ił jakieś niestworzone rzeczy bez podstawy prawnej, odsyłał do innych kancelarii żeby jakieś pisma złożyć wyjaśniające ch wie po co, potem urlop sobie wziął, itd itp.

  Spotkałem kilku komorników którzy nie byli skończonymi k???ami i łachudrami. Reszte mógłbym codziennie oglądać wiszących na drzewie koło mojego domu i nawet myślę że tak lepiej byłoby także dla ich rodzin, tacy to są uczciwi i zacni ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @XOR_BANE_: W każdym gronie znajdziesz podludzi: sędziowie, lekarze, policjanci, nauczyciele, komornicy, księża itd. Taka jest ludzka natura, że czasem ktoś wyłamie się z ram normalności.

   Co do Twojego kolegi to komornik miał rację. Komornik wszczyna postępowanie egzekucyjne na podstawie wyroku sądu i wniosku wierzyciela. Gdyby sprawa była zapłacona to wyrok zostałby kancelarii u poprzedniego komornika w aktach. Skąd w takim razie wierzyciel nim dysponował i złożył do tego kolejnego komornika?

   Raz piszesz, że "nieaktualna" klauzula, a raz, że sprawa zapłacona. To co w końcu?

   Poza tym nie miał jak oddać pieniędzy, których już nie posiadał - to są pieniądze dla wierzyciela, a nie komornika, a ten ma obowiązek przekazać je najpóźniej 4. dnia od wyegzekwowania wierzycielowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakiś czas temu komornik bezpodstawnie buchnął kilkanaście tyś

   @XOR_BANE_: mógł zapłacić w terminie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @bezloginumordko: Naucz się czytać ze zrozumieniem, dług już był dawno spłacony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smartek: Dokładnie to co napisałem gdybyś ruszył głową, komornik zajął środki za coś co było dawno spłacone i nie chciał oddać mimo że nie miał już podstawy prawnej do egzekucji.

   To że w każdej grupie znajdziesz szumowiny to takie p@!%$@%enie o szopenie, tak jakbyś miał zestawiać ochotników do eskterminacji cywili z np nadwornymi skrzypkami, jasne że wśród nadwornych skrzypków będzie paru zjebów jak wszędzie, ale co to k#@!a za porównanie jak wśród tej pierwszej grupy są same zjeby?

  •  

   pokaż komentarz

   @XOR_BANE_: od wezwania do zapłaty, sprawy sądowej i przekazania do egzekucji komorniczej trochę czasu upływa a robi się po tym jak dłużnik nie spłaca także koleżko nie p#%%#@? mi że było zapłacone w terminie

  •  

   pokaż komentarz

   @bezloginumordko: Było zapłacone już dawno innemu komornikowi 'koleżko', czytaj żesz k%#!a ze zrozumieniem.