•  

  pokaż komentarz

  Jeb.ni yankesi. Płacić to nam, ale nie my.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopite: a widziałeś kiedyś grabie co by od siebie grabiły?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: Tak. Ruskie grabie. Oni dawali nam miłość a my im cukier ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd: my kopaliśmy węgiel i zamian oni nam zabierali.

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd: fun fact, po zniesieniu RWPG wszystkie Kraje demoludów miały ujemny bilans płatniczy do Rosji. Po prostu ZSRR dawał prawie za darmo ropę i gaz która jest warta więcej niż cukier jablka czy inne wytwory polskiego czy rumunskiego hi techu. Ale to było właśnie główna wada RWPG brak rozliczeń w realnej walucie - przez to gołodupcy pokroju Polaków czy Bułgarów mieli wyobrażenie ze są "okradani" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: Dobre pany z nich były. Takie ludzkie, nie bombardowały nas. Tylko debile jabłek nie umieli nasadzić? I świnek wyhodować?

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd: no skoro uważasz że hodowla świń to jest hi tech to gratulacje. Kłaniają się podstawy ekonomii i przewagi komparatywne, my nie mamy ani surowców ani technologii więc eksportowaliśmy świnie (i dalej to robimy). ZSRR z kolei oferowało ropę gaz oraz takie pierdoły jak odrzutowce, okręty podwodne czy elektrownie atomowe.

   Oczywiście ekonomia zarówno RWPG i ZSRR była gówniana i musiała upaść ale zimne fakty są takie że nawet w tym towarzystwie dziadów jakim było RWPG Polska była biorca dotacji podobnie jak teraz w UE. Więc w sumie tak, dobre Pany.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: COŚ TY POWIEDZIAŁ! To są debile którzy nic nie umieją zrobić sami i mordowali Polaków. Podoba ci się to?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopite a Polska to guwno kraj eh ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd a twoja matka dupy 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd fajna ta twoja rodzina była ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopite Taaa, do Chińczyków to samo!

   źródło: 1606509550899.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda Rozstawili na terytorium RP cztery bazy z Bronią Nuklearną. Bez zgody i porozumienia oraz w tajemnicy nawet przed najwyższymi władzami PRL...

   ...Oczywiście kto nie wiedział ten nie wiedział a NATO wiedziało i by nas przez tych skuuu.... zrównało z ziemią... Tacy to ku... Bracia.

   źródło: 1606510030950.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kazikborsuk: Życie samo do ciebie przyjdzie. Nie musisz mi wierzyć (ʘ‿ʘ)

   Jak ty tam się nazywasz? A zresztą nie ważne ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda polskie stocznie też produkowały jabłka na eksport?

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd jeszcze nie... Kurde koleś uważaj na siebie (ಠ‸ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: spoko, teraz przez braci z NATO dostaniemy atomem od Rosji. Różnica taka ze sami się prosimy o instalacje wojskowe w które będą nap?#%@#!ać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda my atomu na swoim terenie nie mamy... Ale możemy mieć jeżeli Rosjanie nie przestaną grozić...

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: W dzisiejszym świecie hodowla świń to jest hi tech najwyższej próby. I nie mówię tego z ironią. Spróbuj konkurować na tym polu z Holandią, Niemcami czy USA. Genetyka, automatyzacja, co roku nowe rozwiązania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Scorpov: Ten wyżej co tak lubi ZSRR zapomniał dodać, że razem z jabłkami ruscy brali od razu wagony i lokomotywy byśmy nie musieli pustymi wracać. Tacy wspaniałomyślni byli.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolkow: a z tym to się w pełni zgadzam. Ale to też nie nasz model. U nas raczej tu trochę zytka, tam marcheweczka tu 3 swinki :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: po pierwsze nie wiemy co USA u nas trzyma, po drugie USA podobnie jak ZSRR nie będzie pytać swojego pacholka o zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda wiemy już jakto jest z Rosją. Wiemy też jakto jest jak się jest neutralny i bez sojuszników, jak wtedy Rosja traktuję takie Państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: wiemy też jak to jest mieć urojonych anglosaskich sojusznikow i skakać do sąsiadów jak wesz na kołnierzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: My nie skaczemy... Rosja skacze... W naszych oficjalnych wypowiedziach niema nic kierowanego do Rosji. Rosjanie jak najbardziej grają stare melodie nic się tam nie zmienia od 1917 roku... Cały czas rządzi FSB. Każdy chce ich po prostu mieć jak najdalej od siebie a jeżeli musi mieć z nimi wspólną granicę to stara się po prostu nie nawiązywać i ograniczać kontakty z tym tworem. I oni nam nie będą mówili z kim mamy robić interesy i co nam się opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: ale jasne nam nic nie muszą mówić. My wiemy co nam się opłaca, kupować od USA sprzęt wojskowy bez off-setu, płacić za ich bazy, zwalniać z podatków. Oczywiście że nam wolno i Rosja nam tego nie zabroni. Co najwyżej Niemcy się wk!??ią i przestaną finansować gołodupca co żebrze kasę z UE a potem ją w zębach zanosi swojemu alfonsowi z USA. Mamy święte i suwerenne prawo być idiotami w polityce międzynarodowej i iść śladem Gruzinów, Ukraińców i Kurdów którzy też uwierzyli w szczególne relacje i przyjaźń z USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   U nas też nic się nie zmienia, podobnie jak w 1939 wierzymy że jesteśmy mocarstwem i rozdajemy karty przy stoliku mocarstw a nasi niezawodni anglosascy sojusznicy obronią nas w potrzebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: Członek NATO, UE czy oficjalny sojusznik USA nigdy nie został zaatakowany przez Rosję. Nie mamy żadnych planów atakowania Rosji. Mimo że ta nas cały czas podk?$@ia. Naruszanie strefy powietrznej ze swoimi prowokacjami, rozstawienie broni nuklearnej w Królewcu czy też ogólnie straszenie całej UE takimi ostrzeżeniami jak "Ultimatum Putina SS-26" https://kresy24.pl/ultimatum-putina-ss-26/ na prowadzeniu ćwiczeń z symulacjami ataku nuklearnego na RP... Niech nie wk?$@iają bo sami mają 2 miasta za ewentualne groźby i podnoszenie napięcia albo jakiekolwiek nękanie to my też zaraz tu możemy mieć 30 głowic i na sucho im nie ujdzie to inne czasy są tu mogą szybciej guziki niż sojusznicy zadziałać... Także niech siedzą na dupie i u siebie... Na pogaduszki to przyjdzie czas jak się przyznają do swojego CV i odszkodowania zapłacą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: zaplułeś się? odszkodowania :):):):) Lol.... Luzik, nie martw się, Putin ma z kim gadać. Macron, Xi Jin Ping, Trump. Jakoś przeboleje że POLSKIE MOCARSTWO się na niego obraziło :)

   A co do planów to plany atakowania Rosji mamy - onanizowała się jakiś czas temu polska prasa jak to ćwiczymy w manewrach "able archer" które to są w NATO treningiem ataku bronią atomową. No chyba nie na afganistan się szykowaliśmy? Skoro jesteśmy w NATO to jest jasne że my jesteśmy wrogiem Rosji a w razie wojny to Rosja w nas będzie nak@!!iać atomem bo jesteśmy najbliżej.

   Na szczęście dla nas o wojnie decydować będą mądrzejsi od nas, bo jak by to od nas zależało to znowu byśmy skończyli jak ostatnio, z obitą dupą i pod obcym butem. Wtedy też coś tam do Niemców o guzikach szczekaliśmy :) Na szczęście teraz jesteśmy tylko pachołkiem którego się wysyła tam gdzie nasz sahib (obecnie z USA) gwizdnie, co może i jest upokarzające ale na dłuższą metę lepiej że o sobie nie decydujemy bo największy wp%@!#%? zawsze zbiera leszcz któremu się wydaje że jest twardzielem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: Dużo emocji i raczej militaria nie są Twoją pasją... Tak jak pisałem my w planach nie mamy atakowania Rosji natomiast ona lepiej niech się zastanowi w ch#% dużo razy za nim tylko mrugnie do nas w tej sprawie... Rosja to ok 750 000 wojsk w tym jakieś 500 000 to wojska przymusowych poborowych po 18 lat bez doświadczenia w realnych wojnach i gnębionych na patolskiej fali. 200 000 stanowią Wojskowe Jednostki Specjalne Specnaz. Kompletnie nie przygotowana i nie wydajna gospodarka do toczenia wojny na taką skalę... NATO to 3 750 000 Wojsk Zawodowych z dobrowolnego i bardzo dobrze opłacanego poboru, selekcjonowanego, zaprawionych w realnych wojnach i będących na nich non stop w cyklicznych kontyngentach po zazwyczaj 6 miesięcy jak ktoś nie chce zostać dłużej... Tyle co ma Rosja całej armii to NATO może wystawić tyle Wojskowych Jednostek Specjalnych czyli kompilacje GROM, Navy SEALs i długa długa jeszcze lista na prawdę wysoko postawionych możliwości jak na tak skromne możliwości Rosji.

   I jeszcze raz... NATO to sojusz obronny więc ich ćwiczenia zawsze zakładają trenowanie operacji obronnych, to ćwiczenia defensywne... Rosja ćwiczy ofensywnie. Ćwiczy plany ataku na Warszawę, Londyn, podlatuje pod wybrzeże Floryd, podlatuje pod amerykańską flotę lub sojusznicze ćwiczenia...

   ...Nikt Rosji nie zamierza atakować... jest ona do niczego nie potrzebna i nic tam niema czego by tysiące razy więcej nie było po stronie krajów które niby miały by ją atakować... Co oni mają Ropę... WOW... Więcej sami tylko amerykanie jej mają na tylko swoim terytorium a ile jest jej w kontroli UE, USA i sojuszników to głowa mała... Ta strona ma WSZYSTKO... NIC NIE POTRZEBUJE... W takim razie musi się tylko na defensywie skoncentrować... Natomiast Rosja niech tylko myśleć nie przestanie i dobrze liczyć to może się okazać dla niej zbawienne.

   Na zakończenie mały obrazeczek poniżej bo na prawdę trzeba się nie znać na militariach by nie zauważać że obecna różnica w możliwościach NATO vs Rosja wygląda trochę inaczej niż 1939 rok i III Rzesza Niemiecka która posiada technologię jak od kosmitów w porównaniu do Anglosasów, ma lepszą armię, gospodarkę, technologię i specjalistów.

   https://www.youtube.com/watch?v=XT46luZeOXc

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: NATO sojuszem obronnym? Lol, policzmy kraje ostatnio zaatakowane przez członków NATO Irak, Afganistan, Syria, Libia, Serbia. NIe liczę okazjonalnych bombardowań bo lista byłaby dużo dłuższa. Chyba masz 12 lat skoro wierzysz w brednie o "obronnych sojuszach".

   Po drugie rozbawiłeś mnie tym "co oni mają żeby ich atakować... ropę?" no przecież USA maniakalnie napada, atakuje albo próbuje zdestabilizować każdy kraj który ma ropę a nie jest im podporządkowany. Co też jest oczywiste bo to globalna gra o surowce.

   Co do ćwiczeń to Rosjanie podlatują pod Florydę a Amerykanie podlatują pod Władywostok, Noworosyjsk czy Petersburg. Więc pełna symetria.

   Czy Rosyjska armia jest słaba? Od Armii USA na pewno słabsza, choć w Syrii pokazali że mniejszymi siłami potrafią osiągnąć więcej (do czasu interwencji Rosji w Syrii ISIS zyskiwało, po interwencji Assad ze esparciem Rosji rozp?@@?#%ił dżihadystów w drobny mak ku skowytowi USA). Rosja ma też jako jedyne państwo w świecie (no niedługo Chiny też będą miały) możliwość wzajemnego zniszczenia z USA - co oznacza że w razie większego spięcia te państwa nie będą realnie toczyć wojny ze sobą tylko lać swoich przydupasów (np USA przyp?@@?#%i na serio Syrii a Rosja Estonii, Polsce czy innej Łotwie).

   PS wiesz że takie koniwalskie filmiki z podnisołą muzyczką typu XXX military power to nawet o Iranie czy Pakistanie znajdziesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) k!%@a chyba jak poszukać to nawet o naszym operetkowym wojsku znajdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: 1. Ja nie poruszałem tematu czy takich filmików jest dużo tylko obrazowałem jak potężna jest różnica w potencjałach.

   2. NATO jak kogoś wyjaśnia to tylko sojuszników Rosji, Syria, Irak... Kraje kompletnie zrównane z ziemią... Super że się Rosja pojawiła w Syrii... Niech się wytłumaczy w takim razie czemu ten kraj jest kompletnie zdemolowany i cofnięty 30 lat do tyłu... p!$%%#@ić takiego sojusznika... To tak jakby nas Hitler zrównał z ziemią a Rosja po wszystkim by przyszła i zakomunikowała ok wszystko pod kontrolą.

   3. Nie było żadnych lotów prowokacyjnych w strefy lub blisko stref i bez komunikacji w rejony Rosji które opisałeś od minimum 30 lat.

   4. Nie będzie żadnych wojen hybrydowych że niby co? Kto? Ludzie z protestów w całej Białorusi zaatakują Polskę... Za pracą to atakują.

   5. Afganistan nie został najechany za nic tylko za posiadanie na swoim terytorium komórek Al-Ka’idy po atakach na WTC a Usama ibn Ladin stacjonował na granicy z Pakistanem dokładnie w Twierdzy Tora Bora do której po 2 miesiącach nie powstrzymanych ani 1 raz ofensyw wojska NATO w składzie tylko 2 państw czyli USA i GB dotarły i zrównały ją z ziemią... Był to też również pokaz i różnica sił gdyż jeszcze 11 lat temu w 1989 roku dużo silniejszy od Rosji i lepiej zaprawiony w realnych wojnach ZSRR po 10 latach mizernych walk z olbrzymią ilością ofiar wyjechał z AFG na tarczy... Kumasz... 10 lat a 2 miesiące? 90% strat NATO to straty w wyniku działań zepchniętych do partyzantki talibów ale mówienie że zaszczute odziały partyzantów podkładające bomby głównie pod cywili afgańskich to zwycięstwo AFG to tak jak by ktoś mówił że walcząca w podziemiu AK wygrała z Wermachtem.

   6. Co do tego że Rosja może odpowiedzieć autonomicznymi systemami nuklearnymi nawet już po tym jak się będzie smażyć sama w ogniu atomowym więc nikt się nie zdecyduje to nawet na to nie licz... Te strony już to przerabiały i sobie dobitnie tłumaczyły że jak kogoś łapki swędzą to za chwilę dowództwo zjeżdża do bunkrów przeciw atomowych i ładuje ile fabryka dała... Niema czegoś takiego że ktoś się będzie troszczył o spokój i pokój jeżeli ktoś przekracza granice które mu zakomunikowano by nie przekraczał... Ci ludzie nie rzadko sami szukają jakieś prowokacji i jakiegoś powodu by to rozkręcić a Ty mi tu sugerujesz że nikt by się nie odważył... To masz przykład w 2017 roku na terenie Syrii Asad użył ponownie broni chemicznej... Chwilę po tym Trump zakomunikował że w ciągu 48 godzin miejsce z którego użyto tej broni wyparuje na co od razu odpowiedział Putin przyzwyczajony do takiego pierdu pierdu przy Obamie że jeżeli amerykanie dopuszczą się jakiegoś siłowego rozwiązania to żadna z rakiet nie doleci do celu a miejsca które je wypuszczą wyparują... Nie minęło kilka godzin i zgodnie ze słowami Trumpa 50 tomahawk-ów poleciało nad Syrię... Gówno tam zostały przejęte i rozj$@#ły co miały rozj$@#ć... Kontrataku nie było bo i tak nie był by możliwy bo rakiety wyleciały z flotylli okrętów podwodnych które robią bęk bęk i c@!#@ wiadomo gdzie są zaraz... Sam Putin nawet nie skomentował i tak jakby zapomniał że miał odpowiedzieć albo chociaż się jakoś wypowiedzieć... Tyle się boją jak ten sobowtór FSB coś tam chłapocze...

   ...Niema żadnego wzdrygania się przed Globalnym Konfliktem są tylko różne fazy... Zawsze tak było i jest... Najpierw wojna informacyjna, potem ekonomiczna, trochę wojen hybrydowych i jak to nie przyniosło skutku to zaczynamy... Tak samo było z Państwami Osi vs Aliantami... Państwa Osi dominowały technologią i innowacyjnością oraz zapleczem intelektualnym nad Aliantami... Nie szukały wojny... Ich odkrycia, technologia była lepsza i była jak nie z tego Świata na tamte czasy więc anglosaskie maszyny i inne produkty przegrywały na rynku konkurencję a Imperium Brytyjskie chyliło się ku kryzysowi... Anglosasi narzucili na Niemcy blokady handlowe i ograniczyli ich przedsiębiorczość siłowo stąd Hitler mówił o przekręcanej "Wolności Życiowej", stąd nienawidził żydów bo to oni w obronie swojego gorszego interesu zaczęli kombinować a nie że ich nie lubił bo nie lubił z powodów rasowych on miał bardzo dobre stosunki z wieloma rasami... Tak to wszystko ugrali że oczernili go ideologiami i zablokowali interesy więc został zmuszony do rozpoczęcia działań siłowych... A więc są etapy... To nie jest tak że dziś tylko ekonomicznie i z obawy o większe straty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: oj, jak widzisz sam się zaplatales w tych swoich bredniach. Kłamiesz przy tym niemożliwie - choćby dwa dni temu był incydent jak niszczyciel amerykański wpłynął na chama na rosyjskie wody terytorialne. Tyle że Rosja się w tańcu nie p%$?!!#i i wysłała swój, powiedzieli że jankesa sraranuja i co? Amerykanin zwiał z podkulonym ogonem i amerykanie żalili się w mediach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Prosty wniosek jest taki, to że USA > Rosja nie oznacza nic specjalnie dobrego dla Polski. USA nie zaryzykuje wojny z Rosją i jak zrobi się nieciekawie to porzuca swojego wasala. Wietnam Południowy czy teraz Kurdowie (podobnie Ukraińcy czy Gruzini) doświadczyli co to jest bezwarunkowo ufać USA.

   A wracając do tematu głównego, Polska dając sluzalczo dupy USA łudzi się że zyska jakieś "szczególne względy". W polityce nie ma czegoś takiego i jesteśmy po prostu zwykłymi frajerami.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda A co Ukraińcy doświadczyli... Przecież Ukraina to był sojusznik Rosji do 2014 roku który koncertowo został jej wyrwany a Putin ze strzępkiem w postacu Krymu nigdy nie umiał się przyznać że stracili całą Ukrainę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: ukraincy to przegrali swój kraj,mysleli że USA ich wyrwie spod buta Rosji a stracili kawał kraju i przez najbliższe 50 lat będą mieli wojnę domową..

   Widzisz ty robisz podstawowy błąd logiczny usiłując udowodnić ze Rosja jest słabsza od USA i NATO. Przecież to k?%$a oczywiste.

   Ale nie na tyle słabsza żeby musiała się NATO podporządkować (vide jak skutecznie skontrowała NATO w Syrii) i na tyle silna żeby różne małe panstewka z pogranicza dojechać jeśli zaczną fikać bo im tak USA podpowie.

   I to jest temat rozmowy. Bo jak Polska za nawomwa USA fiknie Rosji tak jak fikneli Gruzini czy Ukraińcy to dostaniemy wyp%##@%% i USA nas nie obroni....

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: Nikt do Rosji nie fika ona lubuje się w konfliktach przygranicznych i wojnach z sąsiadami. Te terytorium które stworzyła wynika właśnie z wojen przygranicznych z sąsiadami których napadała. Nikt z nią dobrowolnie w sojusze nie wchodził... Wszystko zdobywane siła i na bagnetach po przez prowokacje że ktoś do niej skacze albo że ona kogoś ratuje z nożem w plecy jak to zrobiła Polsce w 17 października, albo Japonii gdy ta walczyła z USA albo Chinom gdy te walczyły z Japonią, Finlandia... no te sk@$!iela mają długą historię wbijanie komuś noża w plecy...

   To że oni sami szukają jakiś zaczepek to standard. Stąd bardzo ważne by nie wchodzić z nimi w żadne relacje i nie przyjmować ich obywateli na swoje terytorium bo zaraz można mieć na nim zielone ludki które ratują rosyjskie ofiarki a twoją ziemię to już w bonusie Ci zajebią... Stąd trzymać to jak najdalej i nie nawiązywać kontaktów jak już zrobią jakąś prowokacje to będzie więcej możliwości by ją udowodnić a tak wiercą się jak na wściekliźnie i nie wiedzą co zrobić jak budować teren pod przyszłe aneksje skoro ktoś nie wchodzi z nimi w żadne relacje... Na Ukrainie czy Gruzji to sobie mogli bo te kraje były głupie i dały migrować ludności rosyjskiej na swoje tereny, taki problem jest też w Łotwie a potem FSB może chcieć kogoś ratować przy okazji aneksując Twoją ziemię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: w jednym się zgadzamy, nie mamy z Rosją istotnych sporów i poza naszą obłąkaną rusofobią wynikającą z nierealnych koniowalskich ambicji bycia liderem "trojmorza" buhehehe możemy mieć zwykle handlowe relacje. Wystarczy żebyśmy nie fikali i nie weszli z nimi w konflikt np na Ukrainie. Rosja ma Polskę w dupie (wystarczy popatrzeć na ich wiadomosci/portale - raz na ruski rok coś o Polsce. U nas odwrotnie, średnio kilka wiadomości dziennie o Rosji (oczywiście to wielki kraj o globalnym znaczeniu więc to naturalne że o nich głośniej, ale u nas w mediach to jakiś obłęd).

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: k##%a, a propos rusofobicznego obłędu - dopiero popatrzyłem na twój awatar - to Putin? k##%a, klasyczny przykład osobnika z klinicznym obłędem!!! Pa - z jebnietym nie ma sensu rozmawiać. Jprdl to trzeba mieć fazę żeby sobie coś takiego ustawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda No to fakt... Sam siedzę na VK przeglądam ich materiały i rzczywiście... Oni na USA mimo ze dużo psioczą to nie psioczą tyle co my na nich na naszych portalach no ale to nie jest przekaz oficjalny, dyplomatyczny.

 •  
  Jedzid123

  +57

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  W Waszyngtonie istnieje ponadpartyjny kompromis sprzeciwiający się nakładaniu podatku cyfrowego przez pojedyncze państwa zamiast negocjowaniu porozumienia w ramach OECD

  Kompromis o nazwie zydzi, aj waj?

 •  
  P..................a

  +30

  pokaż komentarz

  A PiS z Dudą na czele tylko wypinka i więcej wazeliny. Jak ja nimi gardzę

 •  

  pokaż komentarz

  xD a ostatnio wykopki płakały, jak chciano ten podatek wprowadzić u nas, bo hurdur zapłacimy za to wszyscy...