•  

  pokaż komentarz

  Macie swojego virusa, to jest jego prawdziwe oblicze.
  Szkoda ludzi, którzy nie otrzymują pomocy na czas i umierają na choroby które powinny być dawno pod kontrolą.
  Ale nie, bo przecież jest zabójczy, śmiercionośny covid!
  Epoka średniowiecza stoi u bram.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: Cały czas mówię to samo ale korona panikarze najlepiej to by mnie pożarli, bo zabijam starszych łudzi i również młodych.
   Nie dociera do nich to, że gdyby np. w ubiegłym roku ludziom chorym robili testy na grypę to przy tych milionach zachorowań to można by prawie każdemu zmarłemu wpisać jako powód śmierci grypę.

  •  

   pokaż komentarz

   @admin_wykopu: Przecierz to nie jest wina panikarzy chcących głównie izolacji i noszenia masek tylko niewydolności służby zdrowia która taka jest już od lat. Zbyt mała ilość szpitali epidemiologicznych (epidemicznych), przejmowanie pozostałych pod covid. Co mają zwykli ludzie do tego jak działa służba zdrowia (poza płaceniem podatków na nią i byciem pacjentami?) Decyzje podejmują ci na górze, chyba że to ich nazywasz panikarzami?

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: @admin_wykopu: obaj piszecie głupoty.

   rozpieprz nie jest winą wirusa. slużba zdrowia od lat ledwo działała. jakoś to się spinało bo lekarze pracowali często na dwóch etatach (w dwóch różnych miejscach) podobnie jak pielęgniarki.
   przyszedł covid19 i ze względów bezpieczeństwa nie można tak robić - medycy dosali ZAKAZ pracy w więcej niż jednym miejscu.

   natomiast - zadajcie sobie pytanie: na jakie partie głosowaliście ostatnio? czy analizując program patrzeliście jakie mają podejście do służby zdrowia?

   jest wielka szansa, że jesteście tymi, którzy mają wielkie wymagania i chcieliby by szpitale działały jak w Szwecji czy Niemczech, ale równocześnie nie widzą dysproporcji w poziomie środków przeznaczanyc na leczenie.

   po drugie - znacznie większym zagrożeniem są Ci "oświeceni" negujący covid19, nie poddający się "terrorowi" noszenia maseczek etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger wiesz , ja analizuje fakty i obserwuję świat.
   Dla mnie cała ta pandemia to jeden wielki przekręt i możesz sobie pisać że to głupoty.
   Każdy ma swoje zdanie.
   I tak jestem tym "OŚWIECONYM"
   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   ja analizuje fakty i obserwuję świat.

   @jaceksmal: Jeszcze patrz uważnie pod nogi.

   pokaż spoiler bo jak sie zgapisz to nie zobaczysz krawedzi ziemi i spadniesz!

  •  
   S......d

   +3

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: no covid jest zabójczy. Moja dziewczyna ma liczne zmiany płucne, od miesiąca nieustanna gorączkę 38 stopni i tworzy to ogrom problemów a nie jest ani w grupie ryzyka, jest młoda i zdrowa ogólnie. Większość mężczyzn czy kobiet po 50 a nie jest ich mało jest w grupie ryzyka
   Teraz bagatelizujesz wirusa zamiast podkreślić nieudolność rządu
   Ja chce by obiema rzeczami się zajęto i był czas na przygotowania ale pis

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: "Epoka średniowiecza stoi u bram."
   trzeba coś złożyć w ofierze najlepiej kaczke, a napewno będzie lepiej i suszy nie bedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: jesteś za mądry na ten portal, tutaj sprzedaje się tanią sensację za grosze, chociaż z rozmachem.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal To nie tak. Przez skrzyżowanie przejeżdżają samochody, ale też przechodzą ludzie. Trzeba to zwyczajnie dobrze przygotować i wtedy działa. Jeśli do medyków mówi się "Niech jadą", jeśli wydaje się pieniądze nie na wsparcie ale na propagandę, jeśli decyzję są chaotyczne, to powstają takie problemy. To nie kwestia paniki, ale organizacji i zrównoważenia. Tylko co na stanowiskach się boją narazić i są niekompetentni. Więc masz efekt.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: @admin_wykopu: to do was nie dociera że covid to nie grypa. O ile grypa zapychala szpitale, to nie w taki sposób.
   Grypa była rozpoznana, powiklania są znane. Ludzie też na nie umierali. Ale...
   Grypa się do covidu nie umywa. Poza respiratorem z którego wychodzi max 60% podłączonych, są jeszcze terapie tlenowe, których też jest dużo, a bez nich ludzie też będą umierać. I tu chodzi o to zapchanie szpitali, nawet tych najlepszych, gdzie po prostu łóżka się kończą i ludzie umierają.
   Popytajcie znajomych znajomych lekarzy jak nie macie takowych wśród bliższych znajomych. Ci których znam w większosci mówią że nie widzieli czegoś takiego nigdy. Ci starsi mówią że nie widzieli czegoś takiego od 30 lat.
   Zresztą potwierdzają to statystyki ogólne zgonów w porównaniu do zeszłego roku tydzień do tygodnia.
   Oczywiście problemem są też tu procedury szpitalne, jak w przypadku takiego chłopaka. I pewnie jakby miał szczęście lub nie, urodzić się w innym miejscu w Polsce to by już dawno operacje odbył, ale zaprzeczanie sile tego wirusa staje się coraz śmieszniejszem..

  •  
   dominn1234

   -6

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: uuuuu zaraz covidianie się zlecą z megawattem na czele.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: Jaaasne. Zjeb korona panikarzy że nie mogą oddychać i śmieli się ruszyć z domu do jakiegoś szpitala ..... i umierają teraz pod nieistniejącym virtualnym respiratorem od śmieci z PiSu w virtualnym szpitalu narodowym za 14 milionów miesięcznie pod nadzorem virtualnego ministra bezpieczeństwa, premiera i prezydenta z przypadku. Wyrzuć tych chorych ludzi do kosza tylko dlatego że nasze władze to banda cepów bez szkoły i buraków, wieprzy w garniakach jak Spaślak od 200 milionów za wybory i kupe innych lodów. Gratuluje ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal Pisze to od pół roku ale dzbany nie rozumieją tylko minusuja¯\(ツ)/¯ ich interesuje ile osób zachorował na grype i jaki fraktal procenta umarł, trzeba włączyć świat bo wszyscy umrzemyyyy !!!oneone

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: To nie w tym problem to zaniedbanie przez lata służby zdrowia i teraz rząd stoi miedzy młotem a kowadlem bo z jednej strony sluzba zdrowia trzyma się tak że jest dramat a z drugiej by ją uratowac trzeba zamykac gospodarke a pieniądze już przejedzone na 500plus . Nie w tej decyzji rządu szukaj problemu bo służba zdrowia już dawno kwiczy to wtedy powinienes mieć pretensje jak ludzie głosowali na pis a nic ze służbą zdrowia nie robiono. Teraz jakąkolwiek rząd nie podjalby dezycje to będzie źle bo to musztarda po obiedzie piwo jest nawarzone i trzeba je wypic.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal to jest socjotechnika pełną gębą. Pomyślcie sobie jakby w mediach trąbili '' dziś zmarło na nowy wirus grypy x osób ". Każdego gówno by to obchodziło. Ale jest KORONA WIRUS i sraka panuje w całej Europie.
   Czasem się zastanawiam czy ktoś się z Chinami nie dogadał. W Europie mamy zamordyzm i pełną kontrolę" dla naszego dobra", Chiny mają spokój z Hongkongiem i walą teraz równo z produkcją gdy cała gospodarka Europy leży.

  •  

   pokaż komentarz

   Epoka średniowiecza stoi u bram.

   @jaceksmal: w Polsce niestety może i tak i szczerze szkoda mi tego chłopaka, ale są inne kraje w Europie, gdzie mimo, że epidemia zaczęła się wcześniej, teraz życie toczy się prawie tak samo, jak się toczyło.

   To "średniowiecze" nie czekało nad Wisłą u bram, było już w środku i czekało na objawienie się.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger tak jest masz rację piękna państwowa służba zdrowia zdaje egzamin XD więcej pieniędzy na państwowe instytucje w szegolnosci na TVP! Super państwo XD

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: Czyli że co? Ludzie tak dla jaj sobie umierają w szpitalach na covida? Czy umierają na coś innego? Bo jeżeli to grypa to wyjątkowo szybko się roznosi przy tych wszystkich środkach ostrożności i ma niesamowitą śmiertelność, rok temu zmarło na grypę niecałe 200 osób, obecnie tyle umiera na dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: mój drogi - po raz kolejnt wypowiadasz się nie mając kompletnie wiedzy w temacie. dla Twojej wiadomości:

   Polska na służbę zdrowia wydaje 5% PKB.
   OECD ustawiła poprzeczkę minimum na 6%
   Czechy wydają ok. 9% PKB. w Czechach nie bez powodu system nie załamał się, pomimo że zakżeń na covid19 było więcej niż w Polsce.

   proszę, doedukuj się, a potem zabieraj głos.

   @NadiaFrance: dokładnie tak. Polacy NIE CHCĄ mieć dobrej służby zdrowia, bo nie głosowali na partie i politków, którzy od lat mówią że służbę zdrowia trzeba przede wszystkim dofinansować i zreformować.
   ale nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. z 5% PKB na służbę zdrowia cudów nie da się wyczarować.
   a potem wielkie zdziwienie że w temacie przykładowo nowotworów jesteśmy na szarym końcu w Europie.
   w Polsce robi się prawie 10 x mniej przeszczepów płuc na milion mieszkańców niż w sąsiednich Niemczech (a nie są oni pionierami w dziedzinie przeszczepów)

   @jaceksmal:

   wiesz , ja analizuje fakty i obserwuję świat.

   dobrze, to skupmy się na faktach. na jakich to FAKTACH opierasz swoje zdanie że:

   Dla mnie cała ta pandemia to jeden wielki przekręt i możesz sobie pisać że to głupoty.

   wyjaśnij mi proszę

   Każdy ma swoje zdanie.

   a masz jakiekolwiek PODSTAWY do tego by mieć własne zdanie? co wiesz na temat chorób? odróżniasz wirusa od bakterii? wiesz czym się charakteryzują koronawirusy? czym się różni DNA o RNA? wiesz czy wirus jest organizmem żywym czy nie?

   wiesz może choćby w jaki sposób prowadzone są badania naukowe i na czym polega ich weryfikowalność?

   prawda jest smutna, ale niestety nie można będąc laikiem w temacie negować czegoś bo tak. to jest pokaz ignorancji. niczego więcej.

  •  
   K............y

   -1

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: ale czapka PROSTO

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal
   @admin_wykopu jak chorzy na raka, cukrzycę, inne choroby maja dostać pomoc jak zarazajac sie covid tez czeka ich ten sam los?

  •  

   pokaż komentarz

   @p00000lka: Ale z ciebie trol, taki mądraliński. Tak teraz każą wam pisać? Po sposobie w jaki piszesz można z całą pewnością uznać, że sam o tym nie masz pojęcia. Przeczytaj sobie ostatnie zdanie które napisałeś i wyobraź sobie, że pasuje ono idealnie do ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @p00000lka: rozumiem, że chcesz powiedzieć iż chorzy na cokolwiek innego niż covid mają "zdychać pod płotem" ? Ile dostajesz za takie wpisy?

  •  

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: No i ty jesteś przykładem koronaświra. Wyolbrzymiasz jedne fakty a drugie umniejszasz po to, aby wywołać strach i przerażenie. Za niedługo napiszesz, że tylko szczepionka zbawi świat za xxx zł. Takie coś to możesz mówić ludziom którzy nigdzie nie byli i dla nich istnieje tylko dom-praca-sklep.

  •  

   pokaż komentarz

   @NadiaFrance: Mówisz o Niemczech gdzie odgórnie odwołano zabiegi nie ratujące życia/porodowe?

   @secret_passenger: w Niemczech jest ogromna wydolność i mimo wszystko odwołano podobnie zabiegi. Pudło.

  •  

   pokaż komentarz

   Grypa była rozpoznana, powiklania są znane.

   @UlfNitjsefni: covid też jest znany , ma te same powikłania co grypa czy przeziębienie a mianowicie wtrórne bakteryjne zapalenie płuc , które nieleczone na czas antybiotykiem doprowadza do śmierci, jak 50 mln osób podczas Hiszpańskiej grypy które umarło od bakteryjnego zapalenia płuc a nie od wirusowego , a jak zapalenie płuc nie wykończy to w ciągu 90 dni masz 400% większe szanse na zawał serca , bo bakterie atakują też serce

   no ale straszny covid który 80% przechodzi bezobjawowo i ma te same objawy co przeziębienie które powodowane jest przez 200 innych koronawirusów

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: te k$#$y myślą ze to żarty, cofamy się w rozwoju, to nie jest wina manipulatorów z tv , internetu czy rzadu , to jest wina wasza bo nic nie robicie „aby triumfowało zło wystarczy bierność dobrych” idźcie chuje zamaskować się w domach i patrzcie czubek swojego nosa, wasza elita idealnie was odwzorowywuje hołoto i macie na co zasługujecie, jesteście parszywym tchorzami

  •  

   pokaż komentarz

   @jaceksmal: oni myślą ze to tak trzeba, ze tedy droga aby pozbyć się słabych a zapominają ze to właśnie troska o slabych doprowadziła nas na wierzchołek świata , teraz to lecimy z tego wierzchołka na łeb na szyje i miej Panie Boże w opiece slabych i potrzebujących

  •  

   pokaż komentarz

   Moja dziewczyna ma liczne zmiany płucne, od miesiąca nieustanna gorączkę 38 stopni

   @Solipnid: ojojoj, 38 stopni. Leć po księdza :)

  •  
   S......d

   0

   pokaż komentarz

   @slx2000: nie brzmi to tragicznie, ale jeżeli ktoś ma gorączkę literalnie przez miesiąc i nic się nie poprawia... To wiesz jak to jest destrukcyjne?

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger jeśli uważasz że się mylę to powiedz które zdanie jest nie prawdziwe.
   Nie interesuje mnie ile Polska płaci na służbę zdrowia ale ile tam marnuje pieniędzy.
   Ja nie chcę od państwa pomocy medycznej i nie chce na nią płacić.
   W czym mam się edukować? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Solipnid no i? Mój sąsiad przed pandemią zachorował na zapalenie płuc. Zdrowy, młody, silny chłop, a w pewnym momencie trzeba go było reanimować. Statystycznie ludzie przechodzą wirusa łagodnie, albo bezobjawowo. Moi dziadkowie 85+ lat przeszli wirusa. Tragedii nie było, a oboje mają pełno chorób współistniejących. Statystyka, nie pojedyncze albo rzadkie przypadki się liczy. Znam młodych, którzy zeszli na zawał czy udar. No i co z tego?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak nie było mechanicznego urazu to problem jest w kręgosłupie, mózg pracą mięśni kompensuje krzywiznę kręgosłupa jak skręcony łańcuch, kolano zaczyna się zginać w bok, uszkadza więzadła, łąkotkę, rzepkę i boli. Robią operację, a kolano zamiast lepiej zaczyna boleć jeszcze gorzej, albo siada drugie. Zbyt wiele razy to widziałem.

  •  
   s.........a

   +39

   pokaż komentarz

   @seo000: problem rozwiązany, temat zamykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @seo000: czyli krzywy kręgosłup sprawił że bolą go kolana? Pytam poważnie bo też mam krzywy kręgosłup.

  •  

   pokaż komentarz

   Nooo i to lubię - idioci tam od roku kombinują, namawiają chłopa na szkodliwy zabieg, a taki @seo000 na wykop.pl ledwo rzucił okiem na miniaturę w znalezisku i PYK od razu trafna diagnoza, rozpoznanie problemu i propozycja leczenia - takich fachowców potrzebujemy

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek: A nie pomyślałeś że ktoś ma kilka lat praktycznego doświadczenia z kolanami, lekarzami, rehabilitacjami itd? W sumie w Polsce byłem w każdej klinice cudownych kręgosłupów i wspaniałych kolano. 70k zł poszło w błoto. Oprócz "najlepszych" specjalistów poznałem również pacjentów z różnymi historiami.

  •  

   pokaż komentarz

   @seo000: chłopie weź się chwilę zastanów - nie znasz tego chłopaka, na oczy go nie widziałeś. Jest spora szansa, że nie przeczytałeś nawet artykułu.

   Naprawdę uważasz, że powinieneś stawiać jakiekolwiek diagnozy?

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek: Tak, uważam że powinienem podzielić się doświadczeniem, zanim rozwali sobie kolano. Poznałem kilku profesorów lekarzy którzy piszą podręczniki, organizują kursy dla fizjoterapeutów, to czego ich uczą jest oderwane od rzeczywistości i najcześćiej nie powoduje wyleczenia. Jak nigdy nie miałeś poważnych problemów zdrowotnych to myślisz sobie że tabletka, lekarz, rehabilitant to jest specjalista któremu masz bezwzględnie powierzyć swoje zdrowie. Rzeczywistość jest kompletnie inna.

  •  

   pokaż komentarz

   @K-S-: nikt nie powie czy on ma problem od kręgosłupa z kolanem.

   Ale ogólnie tak, ból kolana może wynikać z rotacji miednicy powodowanej przez różne wady postawy.

   Mogę Ci podać przykład, pacjent z nawracającymi wielokrotnie zapaleniami rozciegna podeszwowego (6-8 razy w roku) przez 6 lat, został skierowany na operacyjna korekcje przyczepow oraz usuwanie osteofitow. Po bezskutecznym leczeniu zachowawczym. Teoretycznie potem życie bez bólu ale i duże prawdopodobieństwo niemożności uprawiania wielu sportów.

   Pomogła ostatnia próba terapii manualnej i szukanie przez kilka doświadczonych osób przyczyny w mechanice ruchu. Przyczyna leżała w odcinku szyjnym kręgosłup, znaczne wysunięcie głowy do przodu(praca przy komputerze) powodowało ukryte uwypuklenie krzywizny kręgosłupa w odcinku piersiowym, to zaś wpłynęło na podwinięcie miednicy i przerzucenie ciężaru ciała i obciążeń mechanicznych na lewa stopę. W stosunku około 42 do 58%.

   Udało się w dwa lata skorygować wadę postawy. Jako „skutek uboczny” ustąpiły inne problemy jak rwa kulszowa, całkowicie wyciszyła się nerwica wegatywna, ustąpiły problemy z oddychaniem i zawroty głowy.

   @seo000

  •  

   pokaż komentarz

   @K0ras: Ja to wiem i znam dużo takich przypadków. Ale większość ludzi nie rozumie że problemy z kolanami mogą być w odcinku szyjnym, albo lędźwiowym, a kolano jest ok. Lekarze myślą że jak ciągniesz psa za ogon, a on szczeka to problem jest z pyskiem. Znam ludzi po operacjach kręgosłupa i kolan którzy przeklinają dzień w którym zgodzili się na operację, bo teraz nie mogą żyć bez środków przeciwbólowych. Kręgosłup to dynamiczna struktura samoregulująca się.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @K0ras: To ma sens. Ale widze po sobie że choroby związane z kręgosłupem są w polsce mega olewane. Zresztą mi polecali operacje kręgosłupa z montowaniem jakiegoś stelażu, ale stwierdziłem że wole rehabilitacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @K-S-: Są lekceważone niestety, już w wieku młodzieńczym, jak i zęby, jak i cholesterol jak i innych wiele rzeczy.

   Po prostu nie dbamy o zdrowie, nie mamy profilaktyki i nie chcemy tego zmienić. I kręgosłup nie jest tu wyjątkiem.

   Często jest tak, że pacjent słyszy od chirurga, że operacja i tyle. BO chirurg w Polsce nie ma doświadczenia z pacjentami którzy wyszli z takich problemów, jakie na zachodzie spokojne koryguje się leczeniem zachowawczym.

   Ale do tego potrzeba czasu, a wyleczony pacjent już do chirurga nie wraca, bo uważa go za debila. I chirurg nie wie, że się da - i takie są realia.

   W Polsce króluje podejście, jak nie boli to jest ok. I często np. wielosegmentowa przepuklina obkurcza się, następuja resorpcja, ale nie krążek nie goi się jeszcze, więc przepuklina jest aktywna.

   Ale Janka nie boli i Janek znów dźwiga i znów boli, i po 3-4 takich nawrotach, faktycznie już nie ma na czym pracować.

   Choć pewnie specjalista Pan Dr. Cybulski, który pomimo swojej aroganckości by się nie zgodził. Z tego co wiem wyciągał terapią manualną i ćwiczeniami przypadki beznadziejne i to u ludzi w wieku 60+.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedna z wielu ofiar rozporządzeń i tweetów premiera.

 •  

  pokaż komentarz

  Po ch?# mamy płacić składki na ubezpieczenie zdrowotne skoro w końcu i tak ch?# z tego wychodzi?

 •  

  pokaż komentarz

  Swoją drogą dziwnie rozwiązane, miałam przesuniętą planową operację łokcia (tak więc nic zagrażającego życiu, zwyczajnie usunięcie elementów poprzedniej operacji) z powodu covidu, ale szpital rozwiązał to na tyle sprawnie, że raptem 2 miesiące później (kiedy wznowiono przyjęcia na oddział) operacja się odbyła. Przed przyjęciem do szpitala na zabieg planowy każdy pacjent miał robiony wymaz, a następnie normalnie go przyjmowano przy wyniku negatywnym. Wizyty w poradni po operacji też przebiegały zupełnie normalnie. Co było problemem, to dodzwonienie się do rejestracji, ale kiedy poszłam osobiście, to termin został ustalony błyskawicznie.