•  

  pokaż komentarz

  A wiec to Niemcy a nie naziści z kosmosu ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cassini:

   A wiesz, że naziści zamykali Niemców w obozach koncentracyjnych?

   Powyższe zdanie brzmi groteskowo - absurdalnie - paradoskalnie itp.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Niemiec

   Wkrótce po objęciu przez Hitlera stanowiska kanclerza Niemiec, przeciwna nazizmowi partia KPD (Komunistyczna Partia Niemiec) została zdelegalizowana, a wielu jej członków aresztowano i osadzono w obozach koncentracyjnych.

   W wyborach do parlamentu w listopadzie 1932 roku na KPD oddano ponad 16% głosów, dających 100 mandatów w Reichstagu. W pierwszej turze wyborów prezydenckich w marcu tego samego roku Thälmann zdobył 13,2% głosów (dla porównania Adolf Hitler zdobył 30,1% głosów)

   Dzięki amerykańskiemu zastrzykowi kapitału dla NSDAP i Hitlera (Plan Dawesa, Plan Younga) udało się zastopować rosnącą popularność komunizmu wśród Niemców.
   Komunizm oznaczał dla bankierów USA nacjonalizację ich udziałów w przedsiębiorstwach oraz własności nieruchomości, jakie bankierzy i przemysłowcy z USA mieli w Niemczech i Europie.

   Dlatego w uproszczeniu- naziści = Niemcy sponsorowani przez kapitał USA. (IG Farben / American IG, AEG / General Electric itd)
   http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl3.html

   Ale to nie znaczy, że wszyscy Niemcy to naziści to, bo tylko część z nich była nazistami a część z nich (ale mniejszość) opowiadała się przeciw sponsorowany z USA nazistom:

   W 1930 roku (członkowie Komunistycznej Partii Niemiec) wydali program narodowego i społecznego wyzwolenia Niemiec w którym opowiedzieli się za antyfaszyzmem, przeciwko istniejącemu rządowi i przeciwko planowi Younga, który uznali za upokorzenie Niemiec. Wraz z wzrostem znaczenia NSDAP we wrześniu tego samego roku z inicjatywy partii utworzono Związek Walki Przeciwko Faszyzmowi, stanowiący w założeniach organ broniący KPD przed atakami ze strony ruchów skrajnej prawicy.

   Zwycięstwo NSDAP w wyborach do Landtagów w maju 1932 roku spowodowało, że kierownictwo KPD coraz częściej zaczęło wzywać robotników do otwartej walki z nazistami. Komitet Centralny partii powołał Komitet Akcji Antyfaszystowskiej pod kierownictwem Ernsta Schnellera, którego programem było stworzenie szerokiego frontu opartego na KPD, SPD i związkach zawodowych oraz zwalczanie ruchu hitlerowskiego. Odbyły się liczne wiece, demonstracje, powołano lokalne Komitety Akcji Antyfaszystowskiej, doszło też do kolejnych potyczek pomiędzy bojówkami komunistycznymi a SA i SS[13]. Do walk ulicznych z nazistami włączyli się również przedstawiciele młodzieżówki komunistycznej[22].

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Cassini: też się w gubie i zdarza mi się powiedzieć owczarek nazistowski

  •  

   pokaż komentarz

   @Cassini: > A wiec to Niemcy a nie naziści z kosmosu ?

   Kto twierdzi że naziści są z kosmosu? A w kopalni wujek to kto strzelał? Polacy czy komuniści.

 •  

  pokaż komentarz

  to niech używają słowa hitlerowcy,bo naziści w/g większości amerykan to Polacy wtedy Hitler okaże się pochodzenia polskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Wg niektórych postępowych to hitlerowcy pochodzenia polskiego. Czyli Polacy.