•  

  pokaż komentarz

  tu reszta tekstu który nie zmieścił sie w limicie wpisu

  KONCERNY TECHNOLOGICZNE
  Ostatnią macką pięcioramiennej ośmiornicy oplatającej świat jest potężna dywizja znajdująca się po drugiej stronie Atlantyku, konkretnie w dolinie Santa Clara w Kalifornii. Stacjonują tam siedziby firm, których produkty większość z nas regularnie używa w swoich komputerach i telefonach - Apple, Google, Facebook, Twitter, Amazon, HP, Adobe, PayPal, Alphabet, Cisco Systems, eBay, Uber, Tesla, Intel, Nvidia czy Sandisk. Stawkę zamykają korporacje wyrastające poza Kalifornię: Microsoft, IBM, Dell Technologies, Samsung, Sony, LG, Orange, Softbank, AT&T i wiele innych. Ogromne znaczenie odgrywają tutaj także dostawcy współczesnej rozrywki, tacy jak Netflix, HBO, Disney czy Spotify.
  Dlaczego wszystkie te kompanie również pokochały pandemię? Ponieważ w czasie lockdownu ceny ich akcji wyraźnie wzrosły, gdyż poszybowały kursy wszystkich producentów oprogramowania, sprzętu komputerowego i narzędzi komunikacyjnych. Przede wszystkim jednak wzrosła rola samego internetu - mediów społecznościowych, usług streamujących i wyszukiwarek treści.
  Dożyliśmy czasów, w których świat stopniowo przechodzi na system pracy zdalnej i model rozrywki domowej. Po co jechać do biura, skoro wszystkie potrzebne rzeczy można zrobić w domu i przesłać mailem? Po co iść do kina, skoro jest Netflix? Co mi ze spotkania ze znajomymi, skoro mam Facebooka i Messengera? Po co iść do teatru, skoro jest TVP Kultura i czterdziestoletnie spektakle Teatru Telewizji? Mecz z kolegami na boisku? Czy nie lepiej postrzelać sobie w świecie gier komputerowych? Mamy żyć przed ekranami, zamiast cieszyć się czymś bezpośrednim i namacalnym.
  Drugi problem dotyczy błyskawicznie rosnącej kontroli treści. Naprawdę nigdy nie przypuszczałem, że doczekam takiej cenzury w wolnym ponoć internecie. W przeciągu ostatnich dziesięciu miesięcy Google skasował kilkadziesiąt tysięcy "rozsiewających dezinformację" kanałów na Youtube, a na Twitterze i Facebooku nie było wcale lepiej. Zrób prosty eksperyment - wpisz słowo typu coronavirus, pandemic, covid-19, cancer albo vaccines w wyszukiwarkę Google, a potem powtórz to z wyszukiwarką Yandex albo DuckDuckGo. Widzisz różnicę? Wyszukiwanie informacji w Google zaczyna przypominać wycieczkę krajoznawczą po galerii handlowej.
  Skąd taka polityka? Czemu amerykańskim gigantom tak bardzo zależało na blokowaniu pewnych treści? Gdy nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze i władzę. Pandemia zgrała się w czasie z kampanią prezydencką w USA (swoją drogą, cóż za niezwykły zbieg okoliczności), a Trump, jak wiadomo, przez ostatnie cztery lata próbował zmusić koncerny IT do przeniesienia produkcji z Chin do USA. Pandemia była więc wyśmienitą okazją do uwalenia prezydenta, a tym samym dalszego wykorzystywania taniej siły roboczej w Państwie Środka. Ordynarnie sfałszowane wybory są tylko potwierdzeniem tego, jak bardzo było im wszystkim nie po drodze z antyglobalistyczną polityką Trumpa.
  Niestety plandemiczna zaraza dotknęła także inne branże, gdyż od samego początku jej celem była eliminacja klasy średniej, a wraz z nią śmierć lokalnej kultury. Myślę, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy zniknie połowa kin i teatrów. Zostaną tylko placówki dofinansowywane z budżetu, ale w ich przypadku nie liczyłbym na obiektywizm i wolność artystyczną. Zresztą tendencję odwracania się od kin i teatrów można było zauważyć już w kilku poprzednich latach. Teraz ten trend jedynie zdynamizowano. Docelowym modelem funkcjonowania jest doświadczanie świata cyfrowo przez ekran komputera i smartfona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: I to jest analiza! Ilu jest tu naiwnych na wykopie, którzy nie dostrzegają tych wszystkich przekrętów i manipulacji, eliminacji biznesu klasy średniej, pod korporacje, etc... tylko maseczki, bo pandemia! Jesteście jak beneficjenci socjalu, elektorat zaprogramowany na przetrwanie, pomimo szczania im w ryj....w stylu, idę z programem, ale mam na raty, starcza na miskę ryżu, jest dobrze, da się żyć.

   k##!a!

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara Sprawdzałeś te notowania? Bo ja teraz na szybko przez komórkę tak. No i szału nie ma. Często widać duzy wzrost w momencie ogłoszenia szczepionki. A to bardzo nie pasuje do tezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: @ipkis123: tu nic nie pasuje do tezy, choćby liczba zgonów i to kto zyskał, a szkoda strzępić ryja

  •  

   pokaż komentarz

   @Polskapro jak rząd zadaje pytania obywatelowi podejrzanemu o popełnienie przestępstwa to jest to dochodzenie.
   Jak obywatel zadaje pytania rządowi co do legalności decyzji to jest to wtedy sianie teorii spiskowych.
   Ludzi to idioci. Wiele było głosów że pandemia to wałek i że służy tylko rządom do większej kontroli społeczeństwa. No ale wtedy pożyteczni idioci krzyczeli że to szury i plaskoziemcy.
   No to teraz sami się k?%%a przekonacie na własnej dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara ceny akcji wzrosły dzięki kreowaniu pieniędzy przez bank centralny, i pompowanie ich w te spółki. Sprzedaż niewiele zmieniła. Niby Trump im nie leżał ale to za jego kadencji Fed robi co chce. Nikt nigdy tak nie zwiększył długu publicznego USA jak wlasnie Trump. Ktos powie ze przyczyną jest covid i po czesci ma.racje bo to tylko ziwekszylo skale zadłużania ktore keszcze obecny prezydent US zaczął przed pandemia. 120milardow dolarow z powietrza co miesiąc wpada na amerykańską giełdę. Więc nie wssystko się tak do końca klei w tym co napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest analiza!

   @Polskapro: To nie jest w ogóle analiza. To jest "teoria spiskowa". Dobrze napisana ale nadal pozbawiona dowodów, bo w kluczowych momentach autor przechodzi od logiki i faktów do "nie wiem ale się domyślam".

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: pojawia sie tam tekst o sfalszowanych wyborach w usa oraz dowodach na "podkrecenie wirusa w laboratorium". Daj no jakis dowod na to plizzz

  •  

   pokaż komentarz

   @50dzielonena5: będą minusować, ale nic ci nie dadzą, spokojnie xD

   podkręcili wirusa w laboratorium i sfałszowali wybory w usa bo tak mówi foliarz z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Polskapro: Ludzie, którzy uważają, że maseczki zniewalają mają naprawdę coś nie tak w głowie. Chyba, że to takie piz**czki co nie potrafią oddychać w kawałku szmatki na twarzy to ok zdarzają się takie pi*y w społeczeństwie. Ewentualnie jakiegoś astmatyka jeszcze zrozumiem ale inni? (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @orcus: ale teoria spiskowa nie jest synonimem kłamstwa, albo bzdury. To nie jest kolejny wymysł płaskoziemców. Wg ciebie świat jest taki jak pokazują w TVP, Onecie i wyborczej?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123 pierwsze lepsze - Spotify
   AMD - 137% do gory
   Microsoft - 45%
   Facebook 44%

   Itd itd

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1606900762917.revolut.revolut.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorbo2004: Amd jest głupim przykładem, bo oni mieli wzrost przez to, że zaprezentowali linię świetnych procesorów, które zaczęły konkurować i przeganiać Intela. Dlatego takie porównanie wzrostów jest idiotyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ExiTeR Okey masz trochę racji. A co z resztą? Np zoom od Microsoftu?

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1606901813833.revolut.revolut.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorbo2004: No to jest logiczne, że skoro teraz wszyscy pracują zdalnie to potrzebują komunikatora... Taki np Disney dostanie ostro po dupie przez lockdown. Normalna sytuacja rynkowa, jednym rośnie, drugim spada. Zoom nie jest platformą microsoftu, microsoft ma teams.

  •  

   pokaż komentarz

   pierwsze lepsze
   @Gorbo2004: to nie są pierwsze lepsze firmy to raz

   AMD - 137% do gory
   @Gorbo2004: Daj Intela, który traci rynek bo AMD wypuścił dużo lepsze procki

   Ogólnie to ja na podstawie notowań powiedzmy 5-10 firm pokazać, że przez koronę dużo tracą

  •  

   pokaż komentarz

   @ExiTeR i właśnie o tym jest ten cały artykuł. Przeczytaj jeszcze raz uważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   ale teoria spiskowa nie jest synonimem kłamstwa, albo bzdury.

   @Smiglo90: Nie jest synonimem, ale bardzo często zwiera kłamstwa i bzdury. Dwie IMO najczęściej wykorzystywane techniki to:
   - odwrócenie implikacji: np. jeśli jutro będzie padać to pójdziemy do kina. Byliśmy w kinie - czy z tego można wywnioskować, że padało?
   - przeprowadzenie całkiem porządnego rozumowania które załamuje się w tylko jednym kroku
   W tekście masz zatrzęsienie obydwu połączonych w różnych kombinacjach. Przeczytaj jeszcze raz starając się stwierdzić czy każdy krok z osobna jest prawdziwy i nie dając się ponieść faktom i truizmom nie wpływającym na tezę.

   To nie jest kolejny wymysł płaskoziemców.

   Różni się jedynie tym, że płaskoziemcy mimo dowodów przeczących ich tezie dalej w nią wierzą. Poziom "rozumowania" czy jak kto woli "analizy" jest ten sam. Nie twierdzę, że postawione tezy są nieprawdziwe. Jedynie, że autor posunął się do sofizmatów, żeby je udowodnić co sprawia, że wywód staje się wręcz śmieszny jeśli czytamy go uważnie.

   Wg ciebie świat jest taki jak pokazują w TVP, Onecie i wyborczej?

   Nie wiem jak świat pokazują w TVP, Onecie i Wyborczej.

 •  

  pokaż komentarz

  PODSUMOWANIE:
  Pandemia koronowirusa nie jest efektem działań wirusa, tylko świata, który jej potrzebował. Ludzkość uwierzyła w istnienie straszliwej zarazy, ponieważ była bombardowana propagandą w każdym miejscu i na wszelkie możliwe sposoby. Nastąpił tu efekt komnaty luster, czyli długotrwałego przebywania w przestrzeni, w której spoglądanie w dowolnym kierunku generuje niemal identyczny obraz. A skoro wszyscy mówią tak samo, to musi być prawda.
  Nie ma i nigdy nie było żadnej pandemii wirusa 2019-nCoV. Wirus oczywiście istnieje, tak jak istnieje niemal trzysta wirusów wywołujących infekcje u ludzi. Jest po prostu kolejnym patogenem w puli. Problem polega na tym, że jest nowy i nietypowy - nie jest do końca naturalny, został laboratoryjnie podkręcony. Jednak intencją jego twórców nie było mordowanie milionów, tylko wywołanie chaosu na świecie. A najlepszym narzędziem do takiego zadania jest stosunkowo niegroźne zagrożenie biologiczne dające nieswoiste symptomy. SARS-CoV2 nie wywołuje objawów, z jakimi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, a jego śmiertelność mieści się w granicach śmiertelności grypy sezonowej.
  Jesteśmy świadkami ogólnoświatowego zamachu stanu. Ziemia jest przejmowana przez korporacje i banki centralne, a narzędziem terroru został wirus. Z kilkuset chorób wybrano jedną i zbudowano wokół niej nową religię. Świat został podporządkowany tylko i wyłącznie mniemanej pandemii. Nie ma już innych chorób, nie ma innych problemów trawiących ludzkość, jest tylko koronawirus.
  Ludzkości będzie bardzo trudno wygrzebać się z tej sytuacji, gdyż nie bardzo wiadomo, z kim walczyć. O ile w czasie wojny i komunizmu wróg był jawny i namacalny, tak teraz jest rozmyty, niejasny, zupełnie niesprecyzowany. Na kogo skierować celownik? Na rząd, banki, media, firmy farmaceutyczne czy Google? I przede wszystkim jak walczyć - w internecie? Na ulicy? W sklepie? Jak to zrobić? Okoliczności są wyjątkowo niesprzyjające, bo nasza cywilizacja się z takim typem zniewolenia wcześniej nie mierzyła, a najpotężniejsze siły zrobią wszystko, by trzymać nas w strachu i iluzji najdłużej jak się da.
  Tymczasem ludzie wokół stale popełniają ten sam błąd, pytając się, ile to szaleństwo jeszcze potrwa, kiedy to wszystko się skończy. Niczym zrozpaczeni marynarze wypatrują lądu na rozkołysanej łodzi. Takie stawianie sprawy nie ma sensu. Dawny świat już nie wróci, nie ma na to żadnych szans, transformacja jest w toku. Za daleko to zaszło, by dało się jeszcze z tej ścieżki zawrócić.
  Teraz można już tylko gdybać, jaką formę ostatecznie to wszystko przybierze, jak wielki będzie stopień zniewolenia. Przebieg linii granicznej zależy od nas samych, bo oni posuną się tak daleko, jak im pozwolimy. Niestety na razie, po pierwszych miesiącach testowania, wiedzą, że mogą zrobić praktycznie wszystko - oddaliśmy Warszawę bez jednego wystrzału. Tak pokornej i uwłaczającej godności ludzkiej reakcji społecznej naprawdę się nie spodziewałem.
  Rodzący się na naszych oczach totalitaryzm będzie trwał przynajmniej kilka lat, a według moich estymacji potrwa dekadę, czyli do 2030 roku, gdyż ta data pojawia się dosłownie wszędzie - w dokumentach ONZ, WHO, na stronach rządów, fundacji i innych globalistycznych agend. To jest operacja nastawiona na maraton, nie sprint. Zmiany będą przeprowadzane powoli, małymi kroczkami, stopniowo i sukcesywnie. Będą nam dokręcać śrubę, a potem troszkę ją odkręcać, zrobią dwa kroki w przód i jeden w tył. Zmiany muszą zachodzić na tyle powoli, by społeczeństwo zdążyło się do każdej nich przyzwyczaić. Tak jak pies, któremu stopniowo skraca się smycz, i po jakimś czasie już nawet nie zdaje sobie sprawy, że chodzi posłusznie przy samej nodze swego pana.
  Obecnie wszystko wygląda jak rozstawianie figur na szachownicy przed zmasowanym atakiem. Najpierw zatkali ludziom usta i zabronili się gromadzić. Potem zamknęli przychodzenie, zrujnowali przedsiębiorców, zniszczyli gospodarkę. Doprowadzili do tragicznej śmierci tysięcy ludzi, którzy nie otrzymali pomocy medycznej na czas - zabili ich dosłownie, fizycznie. Coraz głośniej mówi się o konieczności przeprowadzenia przymusowych testów i szczepień. W międzyczasie budują izolatoria i nowelizują prawo szczepionkowe tak, by w razie czego móc zaszczepić wszystkich bez ich zgody. Znajdujemy się najpoważniejszej sytuacji od zakończenia drugiej wojny światowej.

  źródło: 5513_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: Te szurskie p%?#?#@enie kończy się w momencie kiedy na własne oczy zobaczy się co koronawirus potrafi i ktoś z najbliższych Ci ciężko zachoruje/umrze.

   Sam taki byłem że wirus to "hehe chińska grypka", dopóki jedna z najbliższych mi osób w rodzinie się prawie nie przekręciła na koronę.

   A to że wielcy tego świata chcą jak najwięcej na kryzysie ugrać to mogłoby to dziwić tylko kogoś o wyjątkowo wąskim pojmowaniu świata xD

  •  

   pokaż komentarz

   @JanuszKarierowicz: szybciej ktoś przekręci się na raka czy inne schorzenia niż na "koronę". To ile ten szał kosztował, to jest jakaś abstrakcja. Zmarło 18k ludzi, a mamy pogrom finansowy i gospodarczy jakby liczył zgony w milionach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: jak się zaczęło o bankach to przestałem czytać, bo chłopaczki nie wiecie że jak się obali oracę rządu danego kraju to banki w nim rozlokowane stoją i nic nie robią a nie że banki rzondzom światem, foliarstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Sympatyczna_Kapibara: to jest kwestia tego, ze wszystko sie zmienia bez przerwy, swiat szuka stanu rownowagi, system w ktorym zylismy po rpsotu rownowaga nie byl, a przeswiadczenie, ze to co bylo kiedys bylo lepsze jest mocno nad wyraz, kto to ocenia? ktos komu sie zylo dobrze mial swoja strefe komfortu w bogatym kraju zachodniej europy i placze, ze swiat nie idzie wedlug tej linii historii, ktora sobie wymarzyl, trzeba sie dostosowywac do nowych warunkow po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: w Polsce na koniec roku będzie jakies 50k więcej zgonów niż normalnie. Wszystko przez ostatnie tygodnie, gdy wirus zaczął być realnym zagrożeniem, a nie potencjalnym. I owszem, większosc ludzi umrze przez teleporady, brak miejsc w szpitalach itd. Ale to, że lekarze boją się o własne życie bo widzą jak wielu lekarzy umiera, albo umierało w innych krajach, to, że niektórzy się nie boją, ale muszą łazić w kosmicznych skafandrach, itd., tego wszystkiego by nie było, gdyby NIE BYŁO koronawirusa.

   Dlatego rządy krajów europejskich powinny wczesniej czy później odpowiedzieć za to, że przy jednoczesnym nakręcaniu paniki w marcu i w miarę rozsądnych działaniach wtedy, zamiast pójsc za ciosem i kontrolować wirusa tak jak się robi w chinach, czy w korei, to w wakacje usłyszelismy, że "nie trzeba się jego bać". Teraz od połowy wrzesnia było jasne, że idzie druga fala. Im wczesniej wprowadza się restrykcje tym mniej ludzi umiera i krócej restrykcje trwają. Na jesien ze strony państw Europy mamy tylko podejmowania teoretycznych działań i modlenie się o szczepionkę (czyli profit dla firm farmaceutycznych). W Chinach się z nas smieją.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś czas temu sprawdziłem sprawozdania finansowe tych największych.

  Większość z nich zanotowała spadek przychodów. Kilka, kilkanaście procent czyli to są już miliardy dolarów.

 •  

  pokaż komentarz

  Spierd***na umysłowa w takim natężeniu, że aż miło popatrzeć :D :)

 •  

  pokaż komentarz

  To znalezisko powinno mieć 10 tys. wykopów i widnieć na głównej. Czy ludzie są naprawdę takimi tępakami, że nie widzą tego co się dzieje na naszych oczach? Że w niewiarygodnym tempie rodzi się nowy totalitaryzm, który dzięki (a raczej przez) technologię będzie dużo bardziej opresyjny niż Związek Radziecki czy III Rzesza i praktycznie niemożliwy do obalenia?

  Pamiętajcie, wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba się jej domagać, rozszerzać ją i w razie potrzeby walczyć o jej utrzymanie nawet przelewając krew wrogów. To jest właśnie ten moment, a społeczeństwo śpi... Czy zdąży się obudzić w porę? Oby tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Antykomuch: to nie totalitaryzm się rodzi, tylko wszystko idzie w stronę nowego komunizmu już od bardzo dawna

  •  

   pokaż komentarz

   Że w niewiarygodnym tempie rodzi się nowy totalitaryzm, który dzięki (a raczej przez) technologię będzie dużo bardziej opresyjny niż Związek Radziecki czy III Rzesza i praktycznie niemożliwy do obalenia?

   @Antykomuch: Nie może już być nic bardziej opresyjnego - chyba że posuną się do celowego zagłodzenia milionów obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ludzie są naprawdę takimi tępakami, że nie widzą tego co się dzieje na naszych oczach?

   @Antykomuch: tak, a o co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Antykomuch hehe pamiętam jak na wiosnę zdębiałem gdy zobaczylem plakat z logo pnb paribas na którym pisało "a po wszystkim wrócę do pracy. Ania". Nawet wrzucałem zdjęcie tu na mirko. Potem go zdjeli po miesiącu. Ludzie są tak tempi że ja p@?$@$%e. Nic już nie da się zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Antykomuch: Tak, ludzie są tępakami. Idiokracja nadchodzi wielkimi krokami.

  •  

   pokaż komentarz

   owanie milionów, tylko wywołanie chaosu na świecie. A najlepszym narzędziem do takiego zadania jest stosunkowo niegroźne zagrożenie biologiczne dające nieswoiste symptomy. SARS-CoV2 nie wywołuje objawów, z jakimi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, a jego śmiertelność mieści się w granicach śmiertelności grypy sezonowej.

   @Antykomuch: Nie chodzi o ludzi. Znam na prawdę wielu mentalnych radykałów. Takich wyznawców PO lub PIS - wpatrzonych w TVN/ TVP. czy adekwatnie za zachodzie BBC/CNN ect..
   Ale widzę, że nawet im pod wpływem obecnych wydarzeń przepalają się styki. Większość już otrzeźwiała lub jest w procesie trzeźwienia. Wydaje mi się, że widzących oc się dzieje jet wiecej.

   Problem jest inny. Media w tym oczywiście już zmanipulowanych WYKOP - promują tylko jedną słuszną wizję świata.
   Dam sobie ręke uciąć, że 1/2 tych komentarzy o "szurach", tych wszystkich zakopów na wykopie, to platne trolle lub moderacja.

   albo za każdym je*anym razem gdy pojawia się wykop niezgodny z głowną linią prawdy to od razu tag
   "Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus"

   ależ oni są śmieszni

  •  

   pokaż komentarz

   @facetwsieci: ale jeżeli ktos np. napisze, że koronawirus ma smiertelnosc grypy sezonowej, gdy naprawdę ma jakies nie pamietam już, 20 razy większą? To to jest ok? To nie jest dezinformacja?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawidk01: a

   ale jeżeli ktos np. napisze, że koronawirus ma smiertelnosc grypy sezonowej, gdy naprawdę ma jakies nie pamietam już, 20 razy większą? To to jest ok? To nie jest dezinformacja?

   @Dawidk01: Nie wiem. Pewnie jest bliski prawdy. To ty twierdzisz ze ma covid 20x wieksza. Na jakiej podstawie tak twierdzisz XD ?