•  

  pokaż komentarz

  Kopacz zrobiła bardzo dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: Tylko wtedy to była całkiem inna skala pandemii. Nie było pełnych szpitali i blokady leczenia innych chorób. Wtedy to była dobra decyzja. Teraz odrzucenie tej szczepionki nie uważam za dobry pomysł. Poczekajmy jak na świecie się sytuacja rozwinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krissrusz: a niby na jakiej podstawie uważasz, że nowa szczepionka jest ok? przecież nie jest należycie zbadana, a podać ja chcą jednocześnie na całym świecie, w dodatku dlaczego pomija sie inne leki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: A co nazywasz należytym badaniem? Była zbadana, przeszła cały świat przy niespotykanej do tej pory ilości środków i wysiłków. Są badania, są wyniki. Jeśli jesteś w stanie je podważyć lub wskazać błędy to zamieniam się w słuch. Zbadaną szczepionkę boisz się podawać a jakieś inne leki bez żadnego zbadania chcesz podać? Gdzie tu sens i logika?

  •  

   pokaż komentarz

   @krissrusz: raz ze to jest szczepionka Rna - dwa że badano w pospiechu i akurat na koniec wyborów w USA - przypadek? a leki stosowano także w leczeniu innych chorób i były bezpieczne - ale z jakiegoś powodu naciska się by o nich nie mówić, ale by dawać niesprawdzoną szczepionke.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: Tylko stosowanie tych leków to była jeszcze większa prowizorka niż ta szczepionka. Bez badań, na czuja licząc że skoro nie zabijają na chorobę X to może nic się nie stanie gdy podamy choremu na Y. Badania obecnych szczepionek odbywały się wtedy kiedy akurat rozwinęła się pandemia. Doszukiwanie się wpływu wyborów w USA na badania śmierdzi dla mnie foliarstwem. Po primo cały świat bada akurat teraz, bo akurat teraz jest pandemia. Przeczytaj sobie ulotki tych leków które tak polecasz i poznaj ich skutki uboczne (już zbadane przy innych chorobach). Totalny brak elementarnej logiki w twoich wypowiedziach. Najpierw boisz się niby niezbadanej szczepionki (która akurat przeszła badania w kierunku COVID) a później marudzisz że nikt bez badania nie podaje leków, które leczą inne osoby. Śpieszę wytłumaczyć, że szczepionki RNA powstawały już na etapie walki z SARS ale nie dało rady dokończyć badań legalnie bo pandemia trwała za krótko. Nie mówię że można mieć 101% pewności co do bezpieczeństwa tych aktualnych szczepionek bo badanie jest na gruie 40 000 osób. Niby dużo ale jednak śmiem zaryzykować że systemy odpornościowe i ich reakcja może być różna. Kombinacji zapewne wiecej niż 40000. Dla mnie jednak podawanie leków na chybił trafił na podstawie tego że pomogły 3 czy nawet 30 osobom to może być fałszywa nadzieja. Bez badań taki wynik może być porównywalny z placebo. Co jeśli ja podam 5 osobom witaminę C wszyscy wyzdrowieją z COVID? Stwierdzisz że witamina C ratuje życie? Idąc twoim tokiem myślenia nigdzie się nie zajdzie i nic nie udowodni. Trzeba wiarygodnych badań - i takie badania ma ta szczepionka póki co.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko stosowanie tych leków to była jeszcze większa prowizorka niż ta szczepionka

   @krissrusz: niby jak?

   Bez badań, na czuja licząc że skoro nie zabijają na chorobę X to może nic się nie stanie gdy podamy choremu na Y

   @krissrusz: Bohnar robił na czuja i wyleczył 2000 osób - dlaczego sie tego nie bada dalej?

   Doszukiwanie się wpływu wyborów w USA na badania śmierdzi dla mnie foliarstwem.

   @krissrusz: bo co? niby skad wiesz, że to nie ma związku?

   Przeczytaj sobie ulotki tych leków które tak polecasz i poznaj ich skutki uboczne (już zbadane przy innych chorobach).

   @krissrusz: nie znasz skutków ubocznych tych szczepionek.

   Najpierw boisz się niby niezbadanej szczepionki (która akurat przeszła badania w kierunku COVID) a później marudzisz że nikt bez badania nie podaje leków, które leczą inne osoby.

   @krissrusz: to jest brak czytanie ze zrozumieniem z twoje strony - jak podaje się leki które leczą podobne choroby to coś o nich wiadomo, o szczepionkach nie wiadomo nic.

   Śpieszę wytłumaczyć, że szczepionki RNA powstawały już na etapie walki z SARS ale nie dało rady dokończyć badań legalnie bo pandemia trwała za krótko.

   @krissrusz: i niby co to zmienia?

   Co jeśli ja podam 5 osobom witaminę C wszyscy wyzdrowieją z COVID? Stwierdzisz że witamina C ratuje życie?

   @krissrusz: na pewno jest mniejszym ryzykiem i jest tańsza.

   Trzeba wiarygodnych badań - i takie badania ma ta szczepionka póki co.

   @krissrusz: taaaaa normalnie bada się przez 15 lat ale teraz jest gotowa w kilka miesięcy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: Ogólnie jeśli wychodzisz z jakąś tezą to ty musisz udowodnić ze jest np wpływ wyborów a nie ja że go nie ma i tak można napisac do połowy twoich przemyśleń na chłopski rozum.

   1. Prowizorka większa bo nie znamy ich wpływu na organizm którego dopadł koronawirus. Nigdy nie badano wpływu takich leków i skutków ubocznych.

   2. Niech lekarz porozmawia z producentem i postara się o badania udowadniające jego wyniki w sposób naukowy.

   3. Związek z wyborani - tego nawet nie komentuje. Nie widze sensu ani logiki a nawet jakby był to jest bez znaczenia dla tematu. Tak samo wpływ aktywnosci wulkanicznej na pandemię czy inne zależności bez znaczenia.

   4. W badaniach skutki uboczne są znane i zawarte w ulotce na 100%. Nie znasz skutków podawania innych leków chorym na COVID bo nikt tego nie zbadał.

   5. Wiadomo o wpływie tych leków na chorbę X. A co jeśłi koronawirus uszkadza jakiś system/układ/hormon/receptor itd.. u człowieka a po podaniu leku stanie się całkowicie bezpłodny? I co wtedy? To mogą być skutki podawania bez jakikolwiek badań tych twoich leków. Dlatego nikt na to nie pozwala. A nie jakieś lobby itp.

   6. Zmienia to twoją magiczną narracje jakoby ten typ szczepionek był czymś nadzwyczaj nowym i nigdy nie badamym.

   7. No tylko ja nie mówię że ta witamina ich uleczyła. I tu cię mam. Brak logicznego myślenia. Może po prostu sami wyzdrowieli a podanie witaminy C nic nie zmieniło znaczącego. Po to są te j!!?ne badania i to Ci tłumaczę od godziny.

   8. Zwykle nie ma ciśnienia całego świata i wszystkich naukowców. Zwyke nie ma takiego dzielenia się informacjami pomiedzy firmami. Teraz były wszystkie ręce na pokład i dodatkowo podlane zostało sporą ilością kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kralizek: Immunitet im po to bo mogą go mieć. To oni są teraz sprite a my pragnienie. To są firmy. Liczą się zyski i straty a jak się da mieć dupochron to go będą chcieli mieć. Nawet jak niepotrzebny. Jak oglądałeś wypowiedź Kopacz taki sam proces chcieli zrobić te 10lat temu. I co wszyscy pomarli od szczepionki podanej?

   W Szwecji kilka potwierdzonych problemów ze snem i tyle. ZERO śmierci.

   Co jeśli tym razem jest podobnie? Wolisz zablokować szczepionkę i posłać do piachu nie wiem może 1000 a może 10000 kolejnych osób i w zamian 10-20 osób uniknie narkolepsji czy może nawet mniejszych skutków? Brak logiki i rachunku zysków i strat.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy nie badano wpływu takich leków i skutków ubocznych.

   @krissrusz: to czemu się nie bada, skoro widać ze pomaga?

   4. W badaniach skutki uboczne są znane i zawarte w ulotce na 100%. Nie znasz skutków podawania innych leków chorym na COVID bo nikt tego nie zbadał.

   @krissrusz: na ulotce jest napisane, że nie wiedza jaka będzie reakcja szczepionki z innymi lekami - "zbadane"

   6. Zmienia to twoją magiczną narracje jakoby ten typ szczepionek był czymś nadzwyczaj nowym i nigdy nie badamym.

   @krissrusz: sam sars jest ciągle nowy więc nie zmienia

 •  

  pokaż komentarz

  To jedyna kwestia z którą z Kopacz trzeba się zgodzić i od której była ekspertem.

  Gdyby miała umiar i została w swojej branży zamiast sięgać po coś na czym się nie znała, wszystkim wyszłoby to na dobre. Niestety, zachłanność nie popłaca.

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam doskonale wywiad Moniki Olejnik z Ewą Kopacz. Olejnik atakowała ją przez cały wywiad, normalnie jakby była w transie, ciągle tylko "groźny wirus, szczepionki konieczne, dlaczego rząd ich nie kupuje", a Kopacz spokojnie tłumaczyła, że nie ma żadnego zagrożenia. Uratowała w ten sposób miliony pieniędzy podatników. Zastanawia mnie do dzisiaj czemu Olejnik była wtedy taka nakręcona, skąd zupełny brak obiektywizmu i wręcz atakowanie minister zdrowia.

 •  

  pokaż komentarz

  Do teraz Szwedzi wypłacaja odszkodowania za tą serie szczepionek. Niestety musze przyznać że to jedna z lepszych decyzji Kopacz. Uratowała życie wielu osób na tamte czasy.

Dodany przez:

avatar ShaggyAG dołączył
19 wykopali 11 zakopali <1 tys. wyświetleń