•  

  pokaż komentarz

  Czy w Polsce prawo działa wstecz?
  [Podawały nam w swoim obrocie (...) nie spread jako swój obrót, tak jak powinny to robić, tylko nominalny obrót walutą. To nie jest tak, że te kantory co do zasady zachowały się nieuczciwie. To był pewien margines interpretacyjny.
  Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Kantory-musza-oddac-150-mln-zl-z-tarczy-antykryzysowej]

  Jak przyjmowali te wnioski to wszystko było cacy, a teraz oddawać bo się rozmyśliliśmy( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  Już nawet się nie kryją, że robią dziurawe prawo bo im się to opłaca(╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @ArtyQ: to jest otwarte robienie z podatnika debila. Próbuję ogarnąć skale absurdu przy okazji ip-box.. Dramat, mówią wszędzie jedno w oficjalnych źródłach a za chwile czytam interpretacje indywidualna kogoś kto ma kompletnie przeciwną sytuację i to uznają że jest ok. Albo wykorzystuja wzór tak nieprzemyślany że matematyka go dyskwalifikuję w pewnym przypadku, a co na to interpretacje? Raz tak, raz tak.

   To jest prawo z gumy. Ucieka nam it zagranice? Przyznawać! Mamy pusto w kieszeniach? Karać i odbierać. I da się to na 100% zrobić, bo te przepisy są odklejone od realiów i tak nieprecyzyjne ze jak się mocno wczytać to nawet dzieciątka jezus można się tam doszukać.

   Już sam fakt ze nowa interpretacja może 'unieważnić' poprzednia to jest jakiś żart. Ty płacisz kary i/lub odsetki a ten co wydał nieprawidłową opinie i naraził cie na kłopoty cueszy się życiem bez konsekwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @dthprf: Słuchałem ostatnio nagrania Mentzena jak zakładał pierwszy biznes w Toruniu i już nie jest w stanie nic mnie zdziwić w tym państwie szumnie zwanym kartonową kuwetą.
   Urzędasy już dawno nie ogarniają sraczki legislacyjnej, ale że mają wpływ na tworzenie prawa to załatwili sobie bezkarność i mają gdzieś, która interpretacja jest obowiązująca bo co im zrobisz¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  skończy się w sądzie, a za kilka lat "skarb państwa" będzie musiał wypłacić kasę+odsetki. Nie było by tego, gdyby nie zatrudniali cymbałów wedle klucza partyjnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: Kiedyś owszem, ale teraz to raczej po wszystkich instancjach może w Brukseli sprawiedliwości się doczekasz, ale na "papugi" wydasz więcej niż ta tarcza, dlatego trafiło na kantory bo oni nie maja działu prawnego, który może latami bawić się w przepychanki sądowe. A tak 150 mln na waciki dla kumpli królika już pewnie jest rozdysponowane( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Popieram! Kułaków należy zwalczać! Pewnie ukrywają złoto i srebro.