Niemiecka prasa: Polska i Węgry – z tygrysów zostały futerka

Niemiecka prasa: Polska i Węgry – z tygrysów zostały futerka

Godząc się na deklarację, Unia z niczego nie rezygnuje. Wypłaty ze wspólnej kasy będą w przyszłości uzależnione od norm praworządności. Ten mechanizm pozostał nienaruszony. Jedynie jego zastosowanie odsuwa się nieco w czasie.”Z obu tygrysów zostały więc futrzane dywaniki przed łóżkiem”

 •  

  pokaż komentarz

  To było do przewidzenia. Najgorsze jest to, że EU musi nas zmuszać do tego żebyśmy przestrzegali swojej własnej konstytucji.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentator dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że pieniądze okazują się być najlepszym argumentem. "W ostatnich tygodniach rządy Polski i przede wszystkim Węgier głośno krzyczały. Zawarły nawet sojuszniczy pakt, aby bronić się przed resztą Unii Europejskiej. Jeszcze kilka dni temu Viktor Orban odsuwał daleko od siebie myśl, że mógłby zamienić swoje weto przeciwko finansowemu pakietowi UE na polityczną deklarację" – pisze Thomas Gutschker i przypomina, że premier Węgier porównał taką deklarację do "przyczepienia pinezką na tablicy ściennej małej karteczki". "Na taką karteczkę Orban w środę zgodził się. Z obu tygrysów zostały więc futrzane dywaniki przed łóżkiem" – ocenia niemiecki komentator. Jego zdaniem godząc się na deklarację, Unia z niczego nie rezygnuje. "Wypłaty ze wspólnej kasy będą w przyszłości uzależnione od norm praworządności. Ten mechanizm pozostał nienaruszony. Jedynie jego zastosowanie odsuwa się nieco w czasie"

 •  

  pokaż komentarz

  Ziobro wydymany, sytuacja odsuwa się w czasie. Taki win-win dla nich.

 •  

  pokaż komentarz

  pytanie w jak długim czasie ?, wezmą ile się da a i tak będą robić później po swojemu !

 •  

  pokaż komentarz

  Za 2 lata to juz tego rzadu nie bedzie wiec im to zwisa. Nakradna co sie da i tyle