CD Projekt RED oszukali graczy zawartością której nie ma

CD Projekt RED oszukali graczy zawartością której nie ma

Deweloperzy jeszcze w czerwcu okłamywali graczy w kwestii żywego świata jaki stworzyli Wypowiedzi twórców: Ulice miasta tętnią życiem, tłumy ludzi z różnych dziedzin życia, wszyscy żyją swoim życiem, z pełnym cyklem dnia / nocy - trailer z 2018 roku Nowe systemy AI w czasie rzeczywistym...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: ja tam kłamstwa nie widzę. Byli zaskoczeni, że w ogóle na podstawowych ruszyła więc jakby nie patrzyć - działa zaskakująco dobrze :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: Przecież nie kłamali, nie wspomnieli, że chodzi o wersję Ultra na PC xD Może chcecie jeszcze wersję na commodore i kasety?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer ale o co chodzi. Ukoronowaniem wszystkich niedorobionych gier na premiere cp jest jak najbardziej ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: Oni raz przenieśli premierę, tłumacząc to dostosowaniem gry do konsol. Widać, że po prostu port jest nadal zj?#?ny, bo nie mieli wystarczająco czasu. Na pewno będą to niedługo naprawiać patchami, ale słusznie spadła na nich krytyka. Gra powinna była wyjść z pół roku, albo i rok później, ale narobili takiego hypu, prezentacji na targach, trailerów itp. że nie byli wstanie tego już dłużej przekładać. Inaczej by przycichło o grze i kasa na marketing by się częściowo zmarnowała.

  •  

   pokaż komentarz

   Może chcecie jeszcze wersję na commodore i kasety?

   @Jariii: jakby wydawali wersje na pralke i wypuszczali trailery jak to świetnie działa, to powinno na tej pralce działać w zapowiadanej jakości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: Nie kłamali, tylko nie było day one patcha, czego nie rozumiesz!!!
   Co prawda ten day one patch, co miał to wszystko naprawić nie wyszedł do dziś, tylko jakieś hotfixy, ale na pewno tego cudownego day one patcha z lepszą grafiką się doczekamy!
   Oni oszukali tylko tych, którzy chcieli być oszukani.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: ciezko odpuscic takiej klienteli jak posiadaczy ps4 czy xBOXone to sa miliony konsol na swiecie

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: Bo CDPR zj!##ł. Na stare konsole trzeba było wydawać grę w wersji streamowanej. Czyli gra odbywa się w chmurze a toster jest tylko klientem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ukoronowaniem wszystkich niedorobionych gier

   @erebeuzet: przeciez ta generacje konsol mozna nazwac w skrocie "1080p 30fps, ustawienia low z pcta"
   w zasadzie zaskoczeniem bylo by gdyby gra dzialala inaczej, o no mans sky, fallout 76 czy anthemie lepiej nie wspominac

   szkoda tylko ze w zasadzie wszyscy poza posiadaczami rtx 30XX nie moga sie tez zbytnio posmiac z reszty :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: jednak strategia ubisoftu wydaje się być odpowiednia: wydawać co roku nową grę z serii na aktualne platformy, wyjdzie jak wyjdzie; za rok będzie kolejna. Stękacze i tak będą stękać, a hajsy i tak będą się zgadzać. Po co się sraczkować z jedną grą 8 lat, skoro efekt końcowy będzie taki sam: stękacze i tak będą stękać. Mi się na pececie gra dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   ciezko odpuscic takiej klienteli jak posiadaczy ps4 czy xBOXone to sa miliony konsol na swiecie

   @supremin1: Jeśli chcieli te miliony wk#!#ić, to im się udało. Nikt przecież nie mówi, że nie powinni robić w ogóle portów, ale nie trzeba było na siłę wydawać ich razem z premierą PC, zwłaszcza kiedy oczywistym jest, że ni cholery nie są jeszcze gotowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @niewiesz: owszem. Można było porty spokojnie dopracować, a dobra gra z PC by tylko smaka i hype robiła konsolowcom ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer Tyle że latem i jesienią wyszło chyba z 6 aktualizacji konsol, nic dziwnego że są problemy jak optymalizacja byla na stan przed.

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah: zdajesz sobie sprawę że rynek konsolowy jest większy od rynku PCtowego jeśli chodzi o AAA gry? Robienie gry pod PCty i dorabianie do tego portu konsolowego nie ma jakiegokolwiek sensu z biznesowego punktu widzenia

  •  

   pokaż komentarz

   Gra powinna była wyjść z pół roku, albo i rok później, ale narobili takiego hypu, prezentacji na targach, trailerów itp. że nie byli wstanie tego już dłużej przekładać. Inaczej by przycichło o grze i kasa na marketing by się częściowo zmarnowała.

   @ergo: Myślę, że główną przeszkodą w przełożeniu gry na dalszy termin było to, że uruchomili już przedsprzedaż. A zrobili to już w czerwcu zeszłego roku. Cierpliwość tych, którzy zapłacili za grę i czekają, Redzi przeciągnęli już do granic możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @patrykk994: to fascynujące. A rynek mobilny jest jeszcze większy, więc z biznesowego punktu widzenia w ogóle nie warto wydawać gier na konsole. PS3 vs X360 dobitnie pokazały która architektura będzie dominującą. Dziwnym trafem dziś niezależnie od tego czy kupisz xboxa czy ps, w efekcie końcowym dostajesz ułomnego zamkniętego peceta tylko do gier. To nie czasy PS2, że konsola do gier AAA miała sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @ergo: imho nie mogli dłużej czekać, bo za rok jak już zaczną się pojawiać gry robione on zera pod nex geny, to grafika CP będzie dużo gorsza w porównaniu.

  •  
   t.........k

   -5

   pokaż komentarz

   ciezko odpuscic takiej klienteli jak posiadaczy ps4 czy xBOXone to sa miliony konsol na swiecie

   @supremin1: ale też ta klientela nie powinna zapominać, że ten sprzęt pochodzi z roku 2013, kiedy połowa klienteli jeszcze srała w pieluchy. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah: Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem - pisałem o rynku gier AAA.
   Po drugie gry AAA nie miałyby jakiegokolwiek sensu bez konsol - ile potrafisz wymienić gier AAA które są dostępne tylko na PC? Po prostu konsola poszerzają niezwykle rynek na tego typu tytuły bo za cenę 500 dolców masz maszynę która nie zabiera za dużo miejsca w domu, nie wymaga jakichkolwiek umiejętności do odpalania gier poza włożeniem plyty do napędu i jest w stanie generować grafikę nie gorszą jak 3x droższy PC(TLOU 2 na 7 letnim ps4 wygląda niesamowicie dobrze)

  •  

   pokaż komentarz

   @Grooveer: frajernią jechało od dłuższego czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis:

   przeciez ta generacje konsol mozna nazwac w skrocie "1080p 30fps, ustawienia low z pcta"

   Dokładnie. Mój brat ma konsole i pcta i np. taki rise of tomb raider na konsoli znacznie gorzej wygląda niż na pccie. Po prostu konsolę wychodzą co 5-7 lat, a nowe generacje cpu czy gpu średnio co 2 lata. Jeśli komuś zależy na jakości rozgrywki i wysokim fps to pójdzie w pc i najwyżej kupi sobie pada żeby mieć feel konsolowy. Mnie jakoś konsola nigdy nie przekonała. No, może jedynie jakieś gry typu FIFA czy tekken są lepsze do pogrania na konsolach, bo można salonowe turnieje urządzać z rodziną bądź znajomymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   taki rise of tomb raider na konsoli znacznie gorzej wygląda niż na pccie.

   @r1fez: dla tego ten temat nie jest nigdy poruszany w rozmowach kto w jaka gre moze pograc taniej. Konsolowcy podaja tylko klatki i rozdzielczosc a ustawienia to tam cicho, grunt ze ja gram na konsoli za 500$ a ty zeby grac na ultra musisz miec karte za 10k

  •  
   s....i

   +1

   pokaż komentarz

   @Grooveer: tan wpis powinien zamknąć mordę tym, którzy mają pretensje do ludzi, że narzekają grając na jak to mówią "kartoflach".

  •  
   d..4

   0

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: w srurze. Za dużo gownoblogów się na czytałeś i bajki opowiadasz.

  •  

   pokaż komentarz

   w srurze. Za dużo gownoblogów się na czytałeś i bajki opowiadasz.

   @d4t4: Bajki srajki. Wydawanie w 2020 gry na starszą generację konsol to jest strata czasu zamiast tego powinni się skupić na nowym sprzęcie i tyle. Są rozwiązania typu nvidia shield czy Google Stadia pozwalające grać w wysokiej jakości nawet na kotletach tylko potrzebne łącze ok 10-20Mbps. To jest moim zdaniem przyszłość konsol. Przy tym rozwiązaniu nawet na gównianym dziś PS4 miałbyś RayTracing.

  •  
   d..4

   0

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: nie ma nikt takiej mocy obliczeniowej w data enter aby obsłużyć takie granie na masowa skalę jeszcze.....

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma nikt takiej mocy obliczeniowej w data enter aby obsłużyć takie granie na masowa skalę jeszcze.....

   @d4t4: https://stadia.google.com/ nie widziałem tam żadnych limitow.

  •  
   d..4

   -1

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: a ja widziałem. Do tego to jest eksperymentalna usługa nieprzygotowana na 100 mln czy nawet 10 mnl graczy. Fajnie się teoretyzuje..

  •  

   pokaż komentarz

   a ja widziałem. Do tego to jest eksperymentalna usługa nieprzygotowana na 100 mln czy nawet 10 mnl graczy. Fajnie się teoretyzuje..

   @d4t4: A ty się spodziewasz 100mln graczy na ps4 czy może raczej kilkaset tysięcy? Stadia ma ponad milion użytkowników a to nie jest jedyna taka platforma. Ja nie mówię, żeby gry nie wydawać na konsole, tylko żeby jej nie wydawać na starocie bo to psuje grę.

  •  
   d..4

   0

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: staroci jest właśnie ze 120 milionów. Nie da rady.

  •  

   pokaż komentarz

   staroci jest właśnie ze 120 milionów. Nie da rady.

   @d4t4: Jeszcze może nie ale niedługo streaming to będzie standard. Internet przyspiesza ludzie mają światłowody nawet na wsiach. Do tego sieci 5g. Dla rynku lepiej będzie wziąć od ludzi $100-200 abonamentu rocznie niż bawić się z tworzeniem nowych generacji konsol co chwilę.
   Sprzęt serwerowy dużo łatwiej optymalizować, poza tym będzie wykorzystany na 100% a nie jak to ma miejsce teraz na 20-30. Zagrasz na konsoli sprzed lat, laptopie z grafą na płycie czy nawet telefonie.

  •  
   d..4

   0

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: ty dalej swoje. Nie ma tyle sprzętu serwerowego na chwilę obecną, aby to zapewnić.
   Jakim niby cudem łatwiej zoptymalizować sprzęt serwerowy ? Czekam na fachową odpowiedź, bo znowu rzucasz jakimiś dziwnymi teoriami a mam wrażenie, że totalnie sie na tym nie znasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma tyle sprzętu serwerowego na chwilę obecną, aby to zapewnić.

   @d4t4: Nie ma bo gry nie są w ten sposób wydawane. Co za problem zamiast wypuścić 20mln konsol wstawić ekwiwalent do serwerowni?

   Co do łatwości optymalizacji:
   1. Sprzęt może przyjąć dowolny kształt i wymiary
   2. Sprzęt może być chłodzony w dużo bardziej wydajny sposób (głośność chłodzenia nie ma znaczenia, może być chłodzony cieczą)
   3. Sprzęt może pobierać więcej mocy
   4. Sprzęt może być zbudowany w sposób modułowy, umożliwiający wymianę komponentów.
   5. Można dowolnie komponować rozwiązanie np umieścić kilka procków na jednej płycie albo zastosować rozwiązanie typu blade.
   6. Można współdzielić pamięć i dysk (nigdy nie są wykorzystane w 100%
   7. Można wreszcie zastosować inną architekturę niż dla standardowych konsol z powyższych powodów. 8. Można mieszać sprzęt różnych generacji i zaimplementować managera delegujące gracza do odpowiednich maszyn na podstawie tego jaką grę wybrał (nie potrzeba mocy PS5 do snke).
   9. Dla prostszych gier można nawet delegować graczy do zwykłej publicznej chmury co zapewnia dodatkowe możliwości skalowania.

   Dystrybuowanie milionów urządzeń do milionów lokalizacji bez możliwości sprawowania nad nimi kontroli, dostosowania do potrzeb i łatwej wymiany to najgłupszy sposób na zarządzanie ogromną mocą obliczeniową.

  • więcej komentarzy(25)

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo duzo ludzi samo nakrecalo ten hype a potem maja problem. A ja gre kupie za rok jak bedzie tania, opaczowana na wszelki mozliwy sposob, i szczesliwie sobie pogram.

  Macie problem z odroczona gratyfikacja i nie jestescie w stanie poczekac na gotowy produkt i potem sa problemy. Przesuwaja gre? Zle. Wydaja niegotowa? Zle. No i potem sa efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: czytanie obietnic twórców i bycie zaskoczonym, ze nie ma ich w grze ciężko nazwać hajpem...

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo duzo ludzi samo nakrecalo ten hype a potem maja problem

   @przekret512: Ja sie kompletnie nie nakrecalem. Nawet nie mialem zamiaru kupowac. Ale kupilem. Grafika jest przepiekna, ale same bebechy to jest gra mniej wiecej z roku 2005. Jak widze wszystkich przechodniow na tym samym skrypcie odpalanym w tym sammym momencie to to jest poziom gta3.

   Czekam na zwrot, troche teraz jestem ciekawy ile jest takich osob jak ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: No ku*wa faktycznie xD Co za podludzie z tych graczy że za 200zł oczekują gry która chociaż będzie działać xDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Ja zrobię to samo. Poczekam aż wydadzą większe dodatki, naprawią błędy, a sama gra będzie tańsza i wtedy kupię i z zadowoleniem przejdę całą grę.
   Swoją drogą to ta niecierpliwość to ostatnio spory problem społeczny. Ludzie nie potrafią wyluzować i muszą mieć tu i teraz, a nie za chwilę. To samo z grami i to samo na drogach z kierowcami i podobnie w komentarzach - masa mentalnych rozzłoszczonych dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbaniuszdywaniusz: gra dziala, trzeba miec tylko kompa ktory to dobrze pociagnie/ nowa konsole.

   Ogolnie smiech ze wszystkich co -1 dzien przed premiera musza miec gre/iphona/obejrzec film/ wpisz cokolwiek. Na takich ludziach te wszystkie korpo robia najlepszy biznes, a klienci w zamian dostaja zazwyczaj gotowy/nieprzetestowany/drozszy produkt.

   Trzeba nauczyc sie czekac i samemu decydowac kiedy sie w to pogra, a nie slinic sie jak chlop na gola babe za pare trailerow. I wiedziec jak ma sie zazwyczaj reklama do rzeczywistosci. Dlaczego w przemysle gier mialoby byc inaczej?

   źródło: stacychungblog.files.wordpress.com

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: dokładnie. Niektórzy zachowują się jakby CDPR im matki obraził tą grą. Pamiętam jak Rockstar wydał GTA 4 na PC, który był totalnie niegrywalny. Argumentowali wysokie wymagania faktem, że gra została stworzona na komputery nowej generacji a konsolowcy śmiali się z PC-Master-Race mówiąc, żeby kupili sobie konsolę i grali bez problemu. No to ja teraz też mówię #playstation #xbox i #konsole kupcie sobie dobrego kompa i grajcie bez problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To samo z grami i to samo na drogach z kierowcami i podobnie w komentarzach - masa mentalnych rozzłoszczonych dzieci.
   @czupakadabra: otoż to. Media rozwalily ludziom układ nagrody w mózgu i wszyscy muszą miec wszystko "już".

  •  

   pokaż komentarz

   za rok też będzie chujowa
   @mcnight95: jesli tak, to rynek zdazy "zweryfikowac" zhypowana cene. I dostane produkt odpowiadajacy cenie.

   Poza tym widzialem 2-3 gameplaye i mi sie tam podoba, ale nie kupuje bo chce miec komfort z gry a nie sie meczyc i czekam az popatchuja.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: dokladnie, no mans sky czy fallout 76 pokazuja ze jak tworcy chca to mozna jeszcze odratowac nawet trupa

   jak cena spadnie ponizej 100zl a gra dostanie optymalizacje i latki to bardzo chetnie pogram :P

   ta gra byla robiona zbyt dlugo, zaczeli przed ps4, wydali po ps5, padla ofiara wlasnego hajpu i ambicji. Powinni ja spokojnie jeszcze o rok odlozyc ale wtedy stara generacja tym bardziej by odstawala.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Ja to samo. Nawet Wieśka 3 kupiłem dwa lata po premierze na przecenie. W pełni opaczowanego i z wszystkimi rozszerzeniami. A innym dziękuję za betatestowanie gry dla mnie. xD

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętam jak Rockstar wydał GTA 4 na PC,

   @Bonwerkz: w zasadzie jak sie czyta teraz porownania cyberpunka do gta to gracze jakos zapominaja o tym ze rockstar wypuscil kilka czesci gta i tez 4 dupy nie urwala a dla cd projektu to pierwsza taka duza gra.

  •  

   pokaż komentarz

   ta gra byla robiona zbyt dlugo,

   @3mortis: zbyt ambitne zalozenia. Ten sam syndrom (i problemy finansowe) dotknal tworcow gry przedstawiajacej losy goscia o ksywie Стрелок ktory zwiedza gruzy starych elektrowni i walczy ze zmutowanymi szczurami.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: dokładnie. Rockstar w sumie wyprodukował 9 gier z otwartym światem a ludzie mają ból dupy, że studio które wydało w swojej karierze jedną grę AAA nie umie dorównać im poziomem.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: ale tez oddajmy tworcom ze te gry nadal maja swoich fanow ktorzy wrecz naprawiaja je za darmo :P
   tak samo wampiry maskarada po 16 latach mimo ze na premiere nie dalo sie w to grac doslownie. Podczas gdy takie hity jak assassins creed origin wszyscy juz dawno zapomnieli.

   a no mans sky doszlo do jakiegos poziomu

   po prostu obronia sie gry w ktorych gracze widza ze gra miala potencjal tylko wymagala o wiele wiecej pracy niz tworcy mysleli. Miejmy nadzieje ze cyberpunk to tez przerost ambicji ktory dadza rade jeszcze odrobic

  •  
   a............u

   +3

   pokaż komentarz

   A ja gre kupie za rok jak bedzie tania, opaczowana na wszelki mozliwy sposob, i szczesliwie sobie pogram.

   @przekret512: i na promocji

   Piątka colego

   Może za rok dwa się zapoznam z tą grą, tymczasem wracam do heroes 3, broń boże HD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Swoją drogą to ta niecierpliwość to ostatnio spory problem społeczny. Ludzie nie potrafią wyluzować i muszą mieć tu i teraz

   @czupakadabra: To nie wina ludzi. CDPR sam sobie to zafundował. Jak gra nie jest gotowa, a ewidentnie nie jest, to się nie zapowiada premiery. Ludzie tracili cierpliwość, bo nie wiem już nawet ile razy przekładano tę premierę. Do tego maszyna marketingowa ruszyła pełną parą. Powinni się wstrzymać do czasu, kiedy realnie by wiedzieli na kiedy będzie gotowa i dopiero ogłosić datę premiery i ruszyć z pompowaniem hype.
   A tak w ogóle to powinni wiedzieć, że grupy doświadczonych pracowników nie można jednak zastąpić stażystami.

  •  

   pokaż komentarz

   @DyG121: Zgadzam się, że hype był za duży, a CDP za wcześnie wypuścił grę... ale to trochę wina ludzi, którzy od pewnego czasu puszczali pianę z ust po kolejnym przełożeniu premiery.

   Inna sprawa, to jednak serio z ludźmi ostatnio dzieje się coś dziwnego i @przekret512 może mieć racjęz tym rozwalonym systemem nagrody. Jeżeli coś się spodoba to musi być już, natychmiast, tu i teraz, nie ważne czy się da czy nie, "bo ja tak chcę"... a jak nie to agresja i hejt.
   Dostali tu i teraz, a że produkt przez to jest niedopracowany... to jest agresja i hejt:P

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo duzo ludzi samo nakrecalo ten hype a potem maja problem. A ja gre kupie za rok jak bedzie tania, opaczowana na wszelki mozliwy sposob, i szczesliwie sobie pogram.

   @przekret512: Ja sobie znów pogram w Deus Exa 1 ;D

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo duzo ludzi samo nakrecalo ten hype a potem maja problem. A ja gre kupie za rok jak bedzie tania, opaczowana na wszelki mozliwy sposob, i szczesliwie sobie pogram.

   Macie problem z odroczona gratyfikacja i nie jestescie w stanie poczekac na gotowy produkt i potem sa problemy. Przesuwaja gre? Zle. Wydaja niegotowa? Zle. No i potem sa efekty.

   @przekret512: Jezu jakie typowe polskie myślenie xD jeszcze dodaj, ze jak idziesz do mechanika i on cię oszukał to jesteś frajer bo powinieneś wiedzieć lepiej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Jedna sprawa, że gra jest kompletnym gównem na konsolach, a były zapowiedzi, że będzie działać dobrze. Każdy ma prawo do wyrażenia opinii, także krytycznej, a jeśli Redzi wydali takie gówno to stracili zaufanie klientów i należy im się regularne j%%?nie w mediach. Wystarczy, że z Ibiszem na Polsacie i ''profesionalnymi gamerami z twitcha/youtuba'' liżą się po fiutach. Nikt im nie kazał zapowiadać grę na kwiecień 2020 albo wydawać w grudniu 2020. Mogli od razu w 2012 gadać, że gra wyjdzie w 2022. Nikt by nie miał do nich pretensji i po temacie.

   Inna sprawa czy czytałeś co jest krytykowane w znalezisku? Nie żadne bugi czy gówniana jakość na konsolach, które pewnie z czasem zostaną poprawione tylko działanie świata/npców które jest na poziomie dobrych gier z 2005 roku albo słabej gierki za 20zł. Bugi zostaną naprawione ale żywy świat w tej grze nie istnieje i tak już pewnie pozostanie.

   Ja tam na Cyberpunka nie czekałem bo zdaję sobie sprawę że Redzi wypromowali się na świetnych książkach Sapkowskiego i dzięki temu się rozwinęli. Do tej pory wydawali wyłącznie gry o wiedźminie: Wiedźmin, Wiedźmin 2, Wiedźmin 3, Gwint, Wojna krwi wiedźmińskie opowieści. Wszystkie te gry zostały dobrze przyjęte przez graczy choć Wiedźmin, Gwint, Wojna krwi to gry słabe, a Wiedźmin 2 średnia i te gry nie miałyby prawa zaistnieć wśród graczy gdyby nie to, że były osadzone w świecie Wiedźmina. Wiedźmin 3 to świetna gra ale podejrzewam, że gdyby nie była o wiedźminie tylko osadzona w jakimś nowo stworzonym uniwersum to jej ocena byłaby na poziomie 7,5-8/10 a nie tak jak jest teraz 9,5-10/10.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Dokładnie. Ja tez wszystkie gry kupuje co najmniej rok po premierze. Dla takich jak my jest nawet spoko sub r/patientgamers

  •  

   pokaż komentarz

   jakie typowe polskie myślenie xD jeszcze dodaj, ze jak idziesz do mechanika i on cię oszukał to jesteś frajer bo powinieneś wiedzieć lepiej xD

   @edgar_k: produkt czy usluga nie spelnia twoich oczekiwan? Masz prawo do zwrotu. Kupiles przez internet? Masz chyba nawet 14 dni bez podania przyczyny. Wiec mozesz jeszcze chwile posprawdzac. Jakby mi mechanik sp$@%!#@il to bym rzadal naprawy i a w ostatecznosci szedl sie sadzic. Produkt jest niezgodny ze specyfikacja? Masz prawo do reklamacji i tyle.

   Nie wiem co jest w tym "polskiego".

   @gfbhdbfhd:

   Jedna sprawa, że gra jest kompletnym gównem na konsolach, a były zapowiedzi, że będzie działać dobrze. Każdy ma prawo do wyrażenia opinii, także krytycznej, a jeśli Redzi wydali takie gówno

   Nie wiem czy to gowno bo nie gralem, ale jesli komus to na starej konsoli nie dziala a mialo dzialac, to jest to jedyny i rzeczywisty powod do j##%nia po redach. Bedzie to powod tym wiekszy, jesli sie okaze, ze tego wielkiego swiata bez granic i loading screenow jednak nei da sie na PS4 umiescic.

   Inna sprawa czy czytałeś co jest krytykowane w znalezisku? Nie żadne bugi czy gówniana jakość na konsolach, które pewnie z czasem zostaną poprawione tylko działanie świata/npców które jest na poziomie dobrych gier z 2005 roku albo słabej gierki za 20zł.

   No pewnie ze czytalem, i to troche mnie to smieszy. Ktos sie czuje oszukany bo npc robia jedna czynnosc, nie reaguja na kradziez aut i policja zle sciga. No i czym kogo tu oszukali? Co ze red obiecalo "zywy swiat" a gracz uznal ze "nie on taki zywy"?

   No to wystarczy powiedziec ze pod tym wzgledem sa lepsze tytuly i tyle. Wiesz z czego to wynika? Z tego hypu medialnego, z ludzi ktorzy jedni nakrecaja drugich, analizuja trailery i 2minutowe gejmplaye co tam kurde bedzie a czego nie, i to w ludzkich wyobrazeniach sie buduje ten swiat idealny. Co jest tam takiego co red pokazywal ze bedzie, a nie ma? I tak kazdy jeden youtuber napedza ten festiwal spier.....

   W zasadzie nie mam za zle tego graczom, bardziej redom i calym tym mediom spolecznosciowym ktore liza sie wzajemnie po jajkach jak ty to piszesz, ze ludziom robia wode z mozgu, a ci potem nie moga poczekac, tylko leca 1 dnia i sie srogo zawodza, bo sa zywym organizmem testowym. Ale tak juz jest ze wszystkim we wspolczesnym kapitalizmie. Jest pewne stado mniej inteligentnych osob, na ktorych te firmy w ten sposob zeruja, bo one nie sa w stanie sie powstrzymac i stanowia darmowa sile testujaca. Tak BTW, jest bardzo mozliwe, ze nawet studio sobie kalkuluje, na ile sens ma pokrycie testami gry, a na ile lepiej ja wypuscic nieotestowana w pewnym stopniu, bo ludzie i tak kupia i sami zglosza usterki.

   Co do wiedzmina ciezko mi powiedziec, nie jestem fanem fantasy, w zyciu nie przezytalem ani 1 ksiazki gdzie by wystepowala magia. W W1 i W2 nie gralem. Zagralem w W3 i moim zdaniem bylo nawet klimatycznie, i bardzo wysoko ocenilbym te gre. No ale ja nie robie statystyki.

   A juz zupelny offtop, pamietasz kiedy ostatnio wyszla jakas duza gra duzego studia, ktora 1 dnia nie byla zabugowana jak sam sk****syn?

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Hype napędzali akurat sami twórcy. Jakoś przy pierwszym trailerze i screenach ludzie potrafili ochłonąć i czekać co będzie dalej. W ostatnim roku CDPR rzucał na lewo i prawo "ficzerami" i gameplay'ami.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512 nie ludzie...reklama tej gry była też na parówkach...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętam jak Rockstar wydał GTA 4 na PC, który był totalnie niegrywalny.

   @Bonwerkz: Faktycznie, teraz mi przypomniałeś jaki jazgot był - ze gra typowo konsolowa, z fatalną kalką na pc..
   Generalnie, co do tego całego Cyberpunka, to myślę, że ostatecznie to będzie gra "średnio-dobra", ale warta grania. Natomiast obecnie, to widać, że się Redzi nie wyrobili.
   A naprawdę dobry, to będzie Cyberpunk 2088.. albo 2099 - tak jak było z Wiedźminem.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Ja p?!#!!%e ale podejście XD Co za roszczeniowi sk!#%iele z tych wszystkich ludzi, że w dzień premiery chcą mieć produkt, który im obiecywano. Powinni czekać jeszcze rok! XD Przez takich jak Ty właśnie korporacje typu Bethesda mają graczy totalnie w dupie, bo wiedzą że frajer i tak podkuli ogon i będzie wymyślał jakieś gówno usprawiedliwienia. A oni będą sobie powoli dopracowywać niedokończoną grę, w międzyczasie licząc za nią tyle co za pełnowartościowy produkt.

  •  

   pokaż komentarz

   Swoją drogą to ta niecierpliwość to ostatnio spory problem społeczny. Ludzie nie potrafią wyluzować i muszą mieć tu i teraz, a nie za chwilę.

   @czupakadabra: na tym polega konsumpcja kultury. Ludzie chcą pograć teraz, żeby pogadać/pograć ze znajomymi, pozwiedzać wspólnie świat itp.
   Co z tego, że za rok będzie po 50pln w koszach w Biedronce, jak nikt już wtedy nie będzie o grze pamiętał.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo397: p@@#%%%nięci jesteście, własnie gram w cyberpunku 2077, a ty się plujesz ze npc nie mają cyklu dobowego? Kupujesz gre do tego by obserwować jak się zachowują ludzie?
   A gdzie masz dowody ze nie ma pełnego cyklu? Moze po prosty nie zauwazyłeś? Źle sprawdzałeś?

   Grałem 7 godzin, a bugów widziałem tylko kilka. Zero crashy. procka mam i7 4770k i na ustawieniach ultra/wysokich tez sobie niezbyt radzi, ale jakoś gram.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo397 juz nie mówiąc o tym ze na poczatku swojego wysrywu dajesz źródło które tylko mówi ze miasto będzie tętnić zyciem i ze npc będą zyli własnym zyciem, a twoja lista jest o jakies 50punktów za długa w stosunku do tego co podałeś w źródle.

  •  
   d..4

   +1

   pokaż komentarz

   @przekret512: niby samemu decydować ale nie (i tutaj cała lista). Średnio decydowanie.

   Z kupnowabiem iPhone się zgodzę.
   Z góry ami to inny temat. Np nowy doom ściągnąłem tuż po premierze bo na niego czekałem, uwielbiam doom.
   No i co? Zero bugów. Wszystko zajebiscie.
   Mam czekać na co?

   Jak ktoś jest cebularzem to niech będzie ale niech nie uważa się za jakiegoś life hackera.

   'Somsiad' też czekał, aż Passat stanieje. 23 lata czekał i ile na tym oszczędził!

  • więcej komentarzy(22)

 •  

  pokaż komentarz

  NPC nie będą próbować ukraść swojego pojazdu z powrotem, jeśli mu go ukradniesz.
  xD ?

 •  

  pokaż komentarz

  Zrobiłam tego mema 2 dni przed oficjalną premierą ¯\_(ツ)_/¯

  źródło: i.imgur.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 30 31 następna