•  

  pokaż komentarz

  Oto do czego doprowadza państwo w którym stosuje się prawo boskie...

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce tez powinno byc takie prawo, byloby smiesznie :)

 •  

  pokaż komentarz

  Inny przykład kary chłosty tym razem z Arabii Saudyjskiej.
  Arabia Saudyjska: Kobieta zgwałcona w Arabii Saudyjskiej została ukarana 90 batami za to, że przebywała w samochodzie z mężczyzną który nie był jej mężem. Gwałtu dokonało czterech żonatych mężczyzn, którzy dostali kolejno 5 lat i 1000 batów, 4 lata i 800 batów, 4 lata i 350 batów oraz rok więzienia i 80 batów. Policja nadal szuka piątego mężczyznę który filmował zbiorowy gwałt za pomocą komórki, oraz dwóch mężczyzn którzy uciekli. Zgwałcona kobieta jechała samochodem ze swoim przyjacielem, kiedy to ich samochód został zaatakowany, a ona uprowadzona na farmę i tam brutalnie zgwałcona. 90 batów kary otrzymał również jej przyjaciel, który "nielegalnie" znajdował się w jej towarzystwie.

  znalezione na religiapokoju.blox.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam, że wprowadzenie takiej kary w Polsce przyniosłoby pożytek.
  Po pierwsze, jej wykonanie jest bardzo tanie (w przeciwieństwie do aresztu lub więzienia, gdzie trzeba przestępcę utrzymywać).
  Po drugie, można ją zastosować nawet na kimś, kto nie posiada własnego majątku lub nie płaci grzywien - nie ma w tym przypadku potrzeby przechodzenia przez całą biurokratyczną strukturę na końcu której stoi komornik. Odchodzi problem sytuacji w których współmałżonek przestępcy płaci za jego wykroczenia, albo rodzice płacą za dziecko, bo osoba która popełniła przestępstwo nie posiada majątku. Są ludzie, którzy śmieją się z prawa, bo nie mają nic do stracenia - chłosta byłaby na nich batem - dosłownie i w przenośni.
  Po trzecie, chłosta byłaby lekarstwem na powszechne obecnie przypadki umorzenia ze względu na niską szkodliwość społeczną. Ludzie dopuszczają się przestępstw lub wykroczeń, wiedząc że ze względu na niską szkodliwość społeczną ominą ich wszelkie konsekwencje.
  Po czwarte, perspektywa tej kary działałaby w dwojaki sposób. Po pierwsze wywoływałaby strach przed bólem, po drugie strach przed publicznym upokorzeniem. To dość silne oddziaływanie i z pewnością sprawiłoby że więcej ludzi dwa razy by się zastanowiło zanim by zrobiło coś głupiego.
  Podsumowując, biorąc pod uwagę to jak tania w wykonaniu jest to kara, w porównaniu z jej skutecznością, uważam że wprowadzenie jej w Polsce przyniosłoby pożytek społeczeństwu.