•  

  pokaż komentarz

  4:03 "bo jestem kobietą" - no tak, wówczas wszystko wolno :)

 •  

  pokaż komentarz

  Gościu jest super męczący w rozmowie, ale lepszy taki niż żaden. Karyny królowe życia na ciepłych posadkach pokupiły sobie rozbitki z niemiec za hajs niebieskich i urządziły parking na chodniku.
  Widać w jakim stanie ten chodnik jest, to nie od stukania obcasami płytki popękały.
  Wygoda tych p%@$olin kosztuje wszystkich mieszkańców tego szarego miasta spory hajs w remoncie nawierzchni.

 •  

  pokaż komentarz

  trochę to dziwne, że my - Polacy - mamy w sporej części poczucie wyższości jeśli chodzi o ludzi ze wschodu (ileż to razy słyszałem o "ruskich" określenia typu "dzicz ze wschodu") a niestety to co pokazuje ten człowiek to dokładnie to samo co jakiś czas temu filmowali ludzie z rosyjskiego kanału "Stop Cham".

  jest to niezmiermie smutne. ludzie jak tylko dojdą do jakichś pieniędzy to myślą że im wszystko wolno, wszędzie wjechać samochodem, bo przecież oni "tylko na chwilkę". prawo? "a po co? a na co to komu?".

  mam nadzieję że takie akcje (blokowania pojazdów i uświadamianiaa kierowców) będą coraz częstsze.

  druga sprawa - mieszkam we Wrocławiu i tutaj takich zachowań raczej nie widuję (nie mogę sobie przypomnieć nic z ostatnicch lat). czy ktoś z mieszkańców stolicy Dolnego Śląska ma inne zdanie na ten temat? czy to co pokazane jest na tym filmie to głównie problem Warszawy? czy w innych dużych miastach też występuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger Gdańsk herę. Jeśli takie coś występuje to na pewno nie w takiej skali. Facet nagrywa takie filmy regularnie od kilku lat. Poprostu ta cała Warsiafka to wiocha mentalna i tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: dzicz to p0lki nauczone że każdy ma im całe życie usługiwać i mogą wszystko, a potem zdziwienie

  •  

   pokaż komentarz

   trochę to dziwne, że my - Polacy - mamy w sporej części poczucie wyższości jeśli chodzi o ludzi ze wschodu (ileż to razy słyszałem o "ruskich" określenia typu "dzicz ze wschodu")

   @secret_passenger: To mnie rozwala zawsze, tak samo oburzenie gdy sie gdzieś okazuje że Rumunia czy podobny kraj ma identyczne bądź wyższe w czymś wskaźniki albo że Ukraina coś tam.

   Same kompleksy wychodzą w tym komicznym wywyższaniu się. Z perspektywy Europy Polska, Rumunia czy nawet Ukraina to jeden piernik. A jak widzę i słyszę to Ukraińcy w Polsce to ELITA i kultura w porównaniu do gigantycznej ilości patologicznej Polonii w Europie która przynosi nam tragiczną opinie. Dlatego uważam że aż takie otwarcie granic to była przesada, wizerunek polskiego narodu ucierpiał na tym strasznie. Polski rząd nic sobie z tego nie robi, tak samo udaje że nie ma problemu w Europie z polskimi bezdomnymi a to jest zjawisko o skali 60-70 tys. osób (20 tys w samym UK, w Berlinie 5 tys.).

   Brexit w 80% to właśnie imigracja ze wschodu której wszyscy mieli dość a długo bali się o tym mówić otwarcie. Współczuje im, ciekaw jestem jakby sie taki najazd w PL skończył, dosłownie jakby pojawiły się w PL 2 mln "gopników" z Rosji itp.

  •  

   pokaż komentarz

   a niestety to co pokazuje ten człowiek to dokładnie to samo co jakiś czas temu filmowali ludzie z rosyjskiego kanału "Stop Cham".

   @secret_passenger: jakoś kolesia nie próbowała przejechać... po gębie też niestety nie dostał.

   jest to niezmiermie smutne. ludzie jak tylko dojdą do jakichś pieniędzy to myślą że im wszystko wolno, wszędzie wjechać samochodem, bo przecież oni "tylko na chwilkę". prawo? "a po co? a na co to komu?".

   @secret_passenger: jeszcze smutniejsze jest to że sfrustrowane przegrywy życiowe które nie mają co robić w wolnym czasie zostają takimi 'aktywistami', jedni nagrywają filmiki do internetu, inni walczą o to, żeby likwidować kolejne parkingi i pasy dla samochodów bo eko sreko, lepiej ścieżkę dla pedalarzy zrobić po której przejedzie 5 dzbanów dziennie latem, albo 1 w tygodniu zimą. Ważne żeby dowalić tym którzy nie muszą w odróżnieniu od sfrustrowanych aktywistów korzytać z KM czy lowelka.

   mam nadzieję że takie akcje (blokowania pojazdów i uświadamianiaa kierowców) będą coraz częstsze.

   @secret_passenger: to jest blokowanie ruchu, a pewnie pod nękanie możnaby podciągnąć. https://bezprawnik.pl/grzywna-dla-pieszego/

  •  

   pokaż komentarz

   to jest blokowanie ruchu, a pewnie pod nękanie możnaby podciągnąć

   @geronimo80: XD sam jesteś blokowanie ruchu. To że jeden sędzia jest idiotą i wydał taki wyrok to nie znaczy że pieszy nie może chodzić sobie po chodniku. W Polsce nie istnieje coś takiego jak prawo precedensu, a to orzeczenie to absurdalny wyjątek.

   Stosując taką definicję "blokowania ruchu" to mogę sobie próbować przejść przez autostradę i jak ciągły ruch pojazdów mi to uniemożliwia to mogę zadzwonić po policję i powiedzieć że mi ruch blokują? Tak jak pieszy nie ma prawa chodzić po autostradzie tak samochód nie ma prawa jeździć po chodniku ¯\_(ツ)_/¯ proste.

   a pewnie pod nękanie możnaby podciągnąć

   Jeszcze napisz że: pieszy uporczywie stoi sobie na chodniku!

   jeszcze smutniejsze jest to że sfrustrowane przegrywy życiowe które nie mają co robić w wolnym czasie zostają takimi 'aktywistami', jedni nagrywają filmiki do internetu, inni walczą o to, żeby likwidować kolejne parkingi i pasy dla samochodów bo eko sreko, lepiej ścieżkę dla pedalarzy zrobić po której przejedzie 5 dzbanów dziennie latem, albo 1 w tygodniu zimą.

   @geronimo80: pokaż mi chociaż jeden kraj i miasto gdzie budowanie kolejnych parkingów rozwiązało problem zbyt dużej liczby samochodów.

   Idź być starym dziadem gdzieś indziej.

  •  
   B............k

   -2

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Masz rację. Jeśli chodzi np. o Londyn to z jednego takiego bezdomnego żula i wieśniaka - Rado- gdzieś z jakiegoś wyp?!%owa na Mazurach jeden Jacek z Warszawy zrobił "gwiazdora" swojego kanału o bezdomnych "Jto". Ten jeszcze jakoś udaje i p#@!!#@i farmazony, że jest ogarnięty ale ilu na tym kanale pokazał polskich bezdomnych żuli w innych miastach europejskich, którzy nie udają że są ogarnięci..... Takie odpady przynoszą wstyd a potem wielkie zdziwienie, że Polaków raczej się umieszcza w kategorii gorszych, niższej klasy narodów. Z jednej strony pracowici a z drugiej pijaki i żule. Jak nas widzą tak nas piszą.

  •  

   pokaż komentarz

   XD sam jesteś blokowanie ruchu. To że jeden sędzia jest idiotą i wydał taki wyrok to nie znaczy że pieszy nie może chodzić sobie po chodniku. W Polsce nie istnieje coś takiego jak prawo precedensu, a to orzeczenie to absurdalny wyjątek.

   @Morf: expert od prawa z wykopu ;)
   masz prawo w swoim domu robić co chcesz prawda? Masz prawo np. słuchać muzyki? No masz.
   Ale jeżeli słuchasz tak, że słychać ją 2 ulice dalej to już tak nie może być.
   Gdyby sądy tak zerojedynkowo prawo rozumiały to dopiero byłby burdel i za słuchanie muzyki we włąsnym domu też nie możnaby mandatu dostać.
   I takich rzeczy są dziesiątki czy tysiące. Masz prawo zadzwonić do kogoś? No masz, a zrób to 1000 razy to już stalking.

   Stosując taką definicję "blokowania ruchu" to mogę sobie próbować przejść przez autostradę i jak ciągły ruch pojazdów mi to uniemożliwia to mogę zadzwonić po policję i powiedzieć że mi ruch blokują? Tak jak pieszy nie ma prawa chodzić po autostradzie tak samochód nie ma prawa jeździć po chodniku ¯_(ツ)_/¯ proste.

   @Morf: samochód nie ma prawa jeździć po chodniku, ale żaden frustrat nie ma prawa mu blokować zjazdu z tego chodnika, żeby przywrócić chodnik do stanu właściwego.

   pokaż mi chociaż jeden kraj i miasto gdzie budowanie kolejnych parkingów rozwiązało problem zbyt dużej liczby samochodów.

   @Morf: nie ma czegoś takiego jak za dużo samochodów...
   Ja rozumiem, że nie masz wyjścia tylko korzystać z KM/lowelka, ale to twój problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Łódź here. W Łodzi to regularne. Moge nawet z głowy wskazać miejsca, gdzie dzieje się to na porządku dziennym i wystarczy chwila stania by trafić na gnoja jeżdżącego po chodniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Niestety, ale w Warszawie parkowanie tych gratów w każdym możliwym miejscu to niestety codzienny widok. Konsekwencją tego są niestety chodniki wyglądające jak na polu bitwy i wszędobylskie słupki, żeby te cymbały nie powjeżdżały do sklepów i mieszkań. Ogólnie dramat, nigdzie w Polsce nie spotkałem się z tak bezmyślnym zachowaniem na taką skalę.

  •  

   pokaż komentarz

   trochę to dziwne, że my - Polacy

   @secret_passenger: Jacy my - Polacy? Ta baba to ruski powojenny pomyj z dziada pradziada.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger:
   Ja mieszkam w Warszawie i tutaj też tego samemu za bardzo nie zauważam. Oczywiście zdarza się, że ludzie są kijowo poparkowani, stoją na kopertach, itp., ale tak jest w zasadzie wszędzie. Chyba nigdy w życiu nie widziałem samochodu jadącego tak całkowicie chodnikiem, jak na tych filmach (poza dziwnymi przypadkami, jak policja, jakaś budowa, itp.). Wydaje mi się, że to jest w dużej mierze kwestia aktywnego szukania takich przypadków, a przynajmniej zwracania na nie szczególnej uwagi. Poza tym istnieje pewnie kilka newralgicznych miejsc, gdzie kierowcy przyzwyczaili się już latami do łamania prawa i to tam na nich polują Stop Chamy, itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @wezsepigulke: rozmawia dwóch warszawiaków:
   -skąd jesteś?
   -z Warszawy.
   - a dokładnie?
   - z psiej wólki.
   - a gdzie to jest?
   - 20 km od Warszawy...

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Mieszkam we Wrocławiu i również nie widuję takich sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest blokowanie ruchu

   @geronimo80: blokowanie ruchu samochodów po chodniku. POLICJAAAAA!! xD

  •  

   pokaż komentarz

   @max1983: To błysnąłeś inteligencja, gratuluje ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: dokładnie, wystarczy wejść na tag #rosja xD

  •  

   pokaż komentarz

   Brexit w 80% to właśnie imigracja ze wschodu której wszyscy mieli dość a długo bali się o tym mówić otwarcie.

   @Saeglopur: A nie problemem są najazdy imigrantów z byłych kolonii, którzy bez żadnego fachu w ręku ani wykształcenia zalali tamtejszy rynek pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: jedynym ruskim to jest koleś z kamerą i ide o zakład, że jest upośledzony umysłowo. czepia się ludzi sytuacji bez podstawie i głupio jak w tym przypadku przejazd chodnikiem jet tymczasowy na czas remontu ZDM,

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: we Wrocławiu jedyne miejsce w którym miały miejsce patologie to kiedy chamy objeżdżaly korek na klecinskiej przez drogę do ogródków działkowych, ale na szczęście już ten problem nie istnieje bo postawili barierki.

  •  

   pokaż komentarz

   @wezsepigulke: czyli to trochę potwierdza moją tezę, że jednak coś dziwnego dzieje się w Warszawie. nie wiem dlaczego, może ludziom tam bije sodówka bo "kariera"?

   @alteron: aż taak bym tego nie określił, ale też mnie rozwala "księżniczkowanie" kobiet w Polsce i ten argument ostateczny - "jestem kobietą". i co w związku z tym? prawo w większości sytuacji nie rozróżnia tego czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną. nie barzdo wiem po co podnosić to jakiej się jest płci - albo ktoś postępuje zgodnie, albo niezgodnie z przepisami.

   @Saeglopur: trochę się z tym zgadzam, sam żyłem na wyspach kilka lat i moje motto bylo proste: "jak najdalej od Polonii". co ciekawe zupełnie inaczej jest w Niemczech (mimo tego że bliżej). ale wiesz co? w UK nasza patola idealnie się wpasowała w ich lokalne "dresiarstwo" (znane chavs - cudne zjawisko).

   sporo moich angielskich znajomych po bliższym poznaniu decydowało się na szczerość w rozmowie ze mną (wiedząc że jestem Polakiem) i narzekało na "najazd Polaków". dlaczego? z wielu powodów - ale częstp przewijało się jedno - kompletnie zmieniały się miasteczka, w których żyli oni, bądź ich rodzice znajomi. nie poznawali tych miasteczek, jakie dobre pamiętali sprzed 3-5 lat wcześniej. i to było dla nich problemem. zbyt szybka i gwałtowna zmiana. ciężko było mi to zaakceptować, ale potem starałem się rozumieć ich punkt widzenia i przyznaję trochę racji - Polacy w UK nie muszą się dostosowywać do angielskiej kultury (ale tak samo jak inne mniejszości - Pakistańczycy, Hindusi, przyjezdni z Bangladeszu etc.) to powoduje z jednej storny że jest różnoronie, a z drugiej że charakter miejsc znanych (choćby z dzieciństwa) ogromnie się zmienia.

   @geronimo80: blokowanie ruchu na chodniku? nagrywający nie blokuje żadnego pieszego. nie wiem o czym piszesz, a to auto NIE MA PRAWA poruszać się chodnikiem wzdłuż jezdni (bo to jest zabronione). wyrok na jaki się powołujesz to było cofanie i myślę, że to było cofanie "z bramy". dalszej części - tej o karze w wysokości 700 zł już nie doczytaleś?

   @SwidraVytra: kurcze, może blikość Warszawy powoduje że te złe zachwania się propaguja do Was?

   @helpless: szkoda że tak to wygląda. mam nadzieję, że to się zmieni dość szybko. może jedną z przyczyn obecnego stanu rzeczy jest to, że w Warszawie jest bardzo dużo samochodów na 100 000 mieszkańców? (z tego co wiem znacznie więcej niż w podobnej wielkości Berlinie). może Warszawa po prostu "dusi się" od nadmiaru aut?

   @szczepan84: niestety myślę, że nie jest ona wyjątkiem.

   @Brut_all: może masz rację, może oglądając te filmy mam złą perspektywę - bo widzę przecież samą patologię. uderza mnie jednak chamstwo kierowców i przekonanie że nie robię nic złego, że im po prostu wolno przejechać po chodniku, albo "zaparkować na chwilę". co gorsza - status materialny nie ma znaczenia - burakami są kierowcy w "szrotach" jak i eleganckich samochodach z wyższej półki.

   @Pabloesobaro: no to może jednak udało nam się (na razie) we Wrocławiu nie zwariować do reszty?

   @wesolymaruda: skąd teza o upośledzeniu?

   bezpodstawnie? a od kiedy to można jechać wzdłuż jezdni chodnikiem? btw. dooglądałeś film do końca? raczej nie - a polecam bo jest wyjaśnienie wątku z ZDM. natomiast to, że jest remont i gdzieś nie można wjechachać to nie znaczy, że można łamać przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   @exoone: rzadko bywam na Klecińskiej, a jeszcze rzadziej w rejonie ogródków dzialkowych, więc nigdy raczej nie byłem świadkiem. cieszę się natomiast że ten proceder już nie ma miejsca. dzięki za info.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger:
   Swoją drogą, jeśli chodzi o chamskie parkowanie gdzie popadnie, to najbardziej pod tym względem mnie wkurza Kraków. Jedziesz wąską, jednokierunkową uliczką na szerokość samochodu. W sumie jezdnia jest sporo szersza, ale z obu stron poparkowane samochody. Dojeżdżasz do skrzyżowania z trzema podobnymi uliczkami, a tam... na samym skrzyżowaniu również poparkowane samochody i/lub jatylkonachwilkarze na awaryjkach. Nie, nie, nie przed skrzyżowaniem - na samym skrzyżowaniu, w jego "rogu". No i co robisz: wyjmujesz kostkę do gry i rzucasz, czy ktoś jedzie, czy nie.

   Przy czym to może nie być kwestia średnio gorszej kultury Krakusów, a po prostu tego, że mają dużo takich wąskich uliczek i po prostu nie ma gdzie parkować.

  •  

   pokaż komentarz

   blokowanie ruchu na chodniku? nagrywający nie blokuje żadnego pieszego. nie wiem o czym piszesz, a to auto NIE MA PRAWA poruszać się chodnikiem wzdłuż jezdni (bo to jest zabronione). wyrok na jaki się powołujesz to było cofanie i myślę, że to było cofanie "z bramy". dalszej części - tej o karze w wysokości 700 zł już nie doczytaleś?

   @secret_passenger: ehe i za wyjazd z bramy dostała 700zł mandatu :D taki hint: babka z filmu też próbowała cofać jakbys nie zauważył.

   wy to podstaw prawa nie ogarniacie, albo już tak spaczone postrzeganie kierowców, że przecież on ma być zawsze winny i koniec a wam wolno wszystko - otóż nie wolno - ostatni raz tłumaczę i tak pewnie nie zrozumiecie...

   To że ktoś łamie jedno prawo, to nie znaczy że można łamać inne.
   Nie wolno blokować ruchu samochodu - koniec kropka. Nie ważne czy na chodniku, plaży, czy na twoim trawniku.

   Ciekawe czy ogarniesz odwrotną sytuację, pieszy na czerwonym przechodzi - co powinien zrobić kierowca?
   Docisnąć gaz i zrobić carmageddona? Czy może jednak musi uniknąć wypadku (w miarę możliwości - czasem się nie da)? W końcu pieszego nie powinno tam być, to hamować nie trzeba wg twojej logiki...
   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: ZDM. natomiast to, że jest remont i gdzieś nie można wjechachać to nie znaczy, że można łamać przepisy.

   Można łamać i nie raz łamiesz jak jest remont tylko że jak stoi znak to już w twoim durnym mniemaniu zmienia się rzeczywistość

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: To nie bliskość Warszawy tylko miasto nie robi z tym nic, a SM nie działa bo covid i tak to wygląda. W Warszawie jest to kwestia skali. Służby są aktywne ale działają za wolno i jest ich za mało. ZDM stara się za to powoli słupkować miejsca, gdzie dochodzi do patologii.
   W Łodzi akcji słupkowania nie było do tej pory. Są jakieś pojedyncze inicjatywy ale działają punktowo i tylko na wniosek, a często i tak robią takie dziury między słupkami, że one nic nie dają.

 •  

  pokaż komentarz

  A policjant to chyba powinien wrócić na kurs dokształcający bo chyba średnio u niego ze znajomością przepisów.

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej zadziwia mnie policja, która zamiast wlepić babce mandat za jazdę wzdłuż chodnika, stwierdza i to z jaką pewnością, że numerów nie można publikować. Jeszcze sądem straszy, wiem że z powództwa cywilnego ale czułem się jakby wzięli w obronę ta histeryczkę. W policji mamy fajnych gości ale mniej bystrzy też są. I ci mniej bystrzy będą niedługo mogli wystawić Ci mandat bez możliwości odwolania. (ಠ‸ಠ)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna