•  

   pokaż komentarz

   @maniek1990: Szkoda że tyle jest błędów ortograficznych

  •  

   pokaż komentarz

   kara śmierci nie jest rozwiązaniem, to jest tylko skrócenie męki jaką mógłby rzeczywiście przeżywać taki opryszek, gdyby państwo nie pozwalało mu żyć za darmo w zbyt komfortowych warunkach

  •  

   pokaż komentarz

   Doszedłem do wniosku, że egzekucje nie rozwiązują niczego a są tylko staroświeckim reliktem prymitywnej żądzy zemsty, która wybiera prostą drogę i bierze górę nad poczuciem odpowiedzialności za odwet w stosunku do innych osób... Problem z karą śmierci polegał zawsze na tym, że nikt jej nie chciał dla wszystkich, ale opinie wszystkich różniły się w zakresie tego, kto powinien jej uniknąć

   /Albert Pierrepoint - brytyjski kat, Naczelny Kat Zjednoczonego Królestwa w latach 1941-1956./

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem przeciwnikiem wykonywania kary śmierci, bo wymaga to kata - niewinnej osoby, której psychikę obciąża się zabójstwem. Zamiast tego zaproponowałbym dożywocie w pojedynczej celi z udostępnieniem sprzętu potrzebnego do sprawnego popełnienia samobójstwa przez skazańca.

  •  

   pokaż komentarz

   @olin: dlatego wprowadza się element niepewności - dwóch katów naciska przycisk uruchamiający prąd czy podanie trucizny, nie wszyscy w plutonie egzekucyjnym mają ostrą amunicję. Przy wieszaniu czy gilotynie nie da rady takiego elementu wprowadzić dlatego są to moim zdaniem najgorsze sposoby wykonywania kary śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @olin: sam sobie płać za utrzymanie tych szkodników. Wolę zapłacić z budżetu państwa 2-3 tysiące za wykonanie egzekucji jednej osobie, niż płacić tyle miesięcznie przez 25 lat na jakiegoś zbrodniarza, który potem będzie zalewał sądy cywilne roszczeniami odszkodowawczymi, bo cela jest za mała. To nie są ludzie i nie zasługują na ochronę społeczeństwa.
   A w każdym razie, to od mojej kieszeni wara.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ulic_Qel-Droma: Ja p#!%#!%e co za bezsensowna logika. Zamiast zabijać czy skazywać na długie lata bezproduktywnego siedzenia w celi, stworzyć obozy pracy i załatwione. Pracujecie do usranej śmierci z przerwą na sen, otrzymując za swoją pracę jedynie posiłek i basta. Zabijając czy skazując na więzienia, traci się, zamiast tanim kosztem zyskać. Dla największych gnoi najcięższe roboty i największy rygor. Kara śmierci to przywilej.

  •  

   pokaż komentarz

   @olin: do tego trzeba miec predyspozycje. Tak samo nie kazdy jezdzi do Afganistanu. Wielu ludzi nie mialo by problemu z wykonywaniem egzekucji.
   "z udostępnieniem sprzętu potrzebnego do sprawnego popełnienia samobójstwa przez skazańca." - niebezpieczne i szkoda czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: a dlaczego maja pracowac wiezniowie zamiast normalnych obywateli ? To fajnie brzmi tylko w tekscie, ale wyobrazasz sobie plac budowy z mordercami skazanymi na dozywocie ? Kto ich bedzie uczyl zawodu, kto ich bedzie pilnowal, wreszcie kto bedzie sprawdzal ciagle, czy wszystko robia dobrze ? To sa mrzonki. Kula w leb, a normalnym obywatelom dac zarobic.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Kara śmierci to jest oszczędność w stosunku do tego co jest w tej chwili i kara sprawiedliwa w skrajnych wypadkach.

   Obozy pracy to zysk, zgadzam się. Ale jaka byłaby to jakość pracy? Każdy by nagle zachorował i tyle byś tej pracy widział. Jeżeli by surowo traktować tych więźniów, co wiązałoby się z niehumanitarnością, to tak, byłby to dobry pomysł (już widzę tę burzę środowisk lewackich).
   A poza tym już widzę tą pracę więźniów - jakby nie mieli bata na plecach, to by nic nie robili.

   Obie opcje są fantazjami jedynie, bo polska to nie jest kraj reform, tylko zasypywania piaskiem dziur. Aby "jakoś się to trzymało kupy".
   Poza tym polska po wprowadzeniu kary śmierci prawdopodobnie zostałaby wydalona z rady europy, a to wiązałoby się z usunięciem z UE.
   Dla mnie spoko, ale dla większości polaków (przypominam, że jest demokracja) już mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ulic_Qel-Droma: ARGUMENT EKONOMICZNY NIE JEST TUTAJ ARGUMENTEM

   jedyne właściwe kryteria to kryteria moralne

 •  

  pokaż komentarz

  Kara śmierci 1 kwietnia, ciekawe czy specjalnie czy tak im wypadło.

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam Krótki film o zabijaniu Kieślowskiego

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora