Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus

Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

 •  

  pokaż komentarz

  czasy kiedy filmy z klasy dokumentalnych i opisujących rzeczywistość sa okrzyknięte spiskowymi

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: wszystko co nie wpisuje się w nierządową narrację to szur szur szur hehe i płaska ziemia. Najprościej po emocjach pojechać, no ale za coś płatne trolle biorą srebrniki

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: ten zabieg jest specjalnie stosowany. okresla sie mianem "teorii spiskowych" cos, co ewidentnie nie poasuje do oficjalnej narracji albo przynajmniej zadaje niewygodne pytania i wrzuca do wora razem z plaskoziemcami, okreslajac wlasnie "teoria spiskowa". i w wielu przypadkach to konczy jakakolwiek dyskusje, bo przeciez plaska ziemia i tak dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @KanonJerzy: Wszystkie te trole ku....e przyczyniające się do niszczenia państwa powinny trafić za kartki tak jak politycy którzy przeprowadzają zamach stanu. Żadnej różnicy w traktowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @KanonJerzy: Duża część z tych trolli faktycznie wierzy w narracje mediów głównego ścieku. Bo przecież Horban, Simon i wielu innych wybitnych lekarzy ....

  •  

   pokaż komentarz

   Duża część z tych trolli

   @iwan_paan: pisz #neuropa - oni się tego nie wstydzą

  •  

   pokaż komentarz

   @KanonJerzy:

   Najprościej po emocjach pojechać,

   To chyba do was się odnosi -szurowcôw. Po waszej stronie są emocje jak właśnie to ze znaleziska: Najwieksze oszustwo w historii 2020r. Przecież w ww. dokumencie to praktycznie ciągle bazują na emocjach, krzyczący koleś do widowni, że są manipulowani przez telewizję i żyją w świecie kłamstw rozumiem, że jest według ciebie naukową merytoryczną dyskusją na fakty? Chyba, że nawet nie wiesz co komentujesz...

   Po naszej stronie - ludzi racjonalnych, stoją badania naukowe, światowy konsensus lekarzy z całego świata, umiejętność weryfikowania informacji. Niby niewiele ale wystarczy, żeby nie postawić świata w płomieniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: tak tak i tv za wami stoi. Jako że tam powiedzieli to tak musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie ze cały czas te same mordy 'expertów' w pudle.

  •  

   pokaż komentarz

   @KanonJerzy: To może być telewizja/Internet, ważne czy źródło jest wiarygodne. Bo jeżeli przedstawiana informacja ma poparcie w badaniach naukowych i statystyce to jak najbardziej należy jej zaufać.

  •  

   pokaż komentarz

   Niby niewiele ale wystarczy, żeby nie postawić świata w płomieniach.

   @EvilToy: Poważnie uważasz, że świat nie stoi w płomieniach?

   Gdzie zaczyna się granica "świata w płomieniach"?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie zaczyna się granica "świata w płomieniach"?

   @PlonacaZyrafa: Np. tak ogłupienie społeczeństwa w teoriach spiskowych, że w wyborach wybiorą populistę, który prostymi sposobami obieca im naprawienie świata, co w konsekwencji doprowadzi do kolejnej wojny światowej.

  •  

   pokaż komentarz

   , że w wyborach wybiorą populistę, który prostymi sposobami obieca im naprawienie świata, co w konsekwencji doprowadzi do kolejnej wojny światowej

   @EvilToy: Pijesz teraz do Bidena, 300$ na dziecko, reparacjach melaninowych, niszczeniu sportu zawodowego w ramach ideologii i Green New Deal?

   Moim zdaniem wojny nie będzie - po prostu resztki wolności będą systematycznie odbierane w ramach walki z "wewnętrznym terroryzmem".

  •  

   pokaż komentarz

   @PlonacaZyrafa: Pije raczej do Hitlera i to jak wmówił społeczeństwu niemieckiemu, że Żydzi są głównym złem na świecie odpowiedzialnym za każde niepowodzenie, pogrążone w kryzysie społeczeństwo uwierzyło a tak niestabilny polityk jak H doprowadził do wojny światowej. Nie wiem gdzie tu widzisz porównanie do Bidena.

  •  

   pokaż komentarz

   Hitlera

   @EvilToy: Hitlera nie ma na świecie już 80 lat. Przed światem dzisiaj stoją zupełnie inne zagrożenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlonacaZyrafa: Ale mechanizm, który doprowadził do tragedii jest uniwersalny a na historię trzeba patrzyć żeby nie popełnić jej błędów.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlonacaZyrafa: Ale mechanizm, który doprowadził do tragedii jest uniwersalny a na historię trzeba patrzyć żeby nie popełnić jej błędów.

   @EvilToy: Tak. Np by nie doprowadzać ludzi do sytuacji, w której wybranie kogoś takiego jak Hitler wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: Jako zadeklarowany przeciwnik koronaszaleństwa czuję się w obowiązku sprzeciwić się nazywaniu tego konkretnego filmu "dokumentalnym". Jest to manipulacyjna kompilacja wycinków zebrana pod tezę i narrację. Nic godnego uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ParisHowlett: problem z piewcami teorii spiskowych jest taki, że lądują do nich tylko to co im pasuje do narracji, a jeśli fakty mówią co innego to traktują je jako potwierdzenie swoich teorii. Takie k%@!ienie logiki

  •  

   pokaż komentarz

   @wychodek321: Problem z piewcami teorii niespiskowych jest taki, ze laduja do jich tylko to co im pasuje do narracji, a jesli fakty (czym sa fakty?) mowia co innego to traktuja je jako potwierdzenie swoich teorii. Takie k%@!ienie logiki. To dziala dokladnie w kazda strone tak samo, takze twoj argument jest inwalida.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale mechanizm, który doprowadził do tragedii jest uniwersalny a na historię trzeba patrzyć żeby nie popełnić jej błędów.

   @EvilToy: to czermu zawsze przykład zaczyna się i kończy na Hitlerze? Myślałby kto że będzie chociaż z 10 przykładów skoro mechanizm ma być uniwersalny, a jednak nigdy poza to o czym słyszało się najwięcej na historii się nie wychodzi. Więc albo mechanizm nie jest uniwersalny - jeśli to jedyny przykład - albo po prostu bazujesz na lenistwie ludzi zamiast poszerzać ich wiedzę i udowadniać uniwersalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: Minęło jedynie 80 lat od tamtych wydarzeń, w skali świata to jakby było wczoraj. Na pewno słyszałeś o trzeciej fali

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: jeżeli uważasz że zjawisko jest cykliczne to albo możesz podać przykłady starsze przed nim, albo dojść do wniosku że zaczęło się na tyle późno że można podawać tylko przykłady późniejsze, ale eksperymenty w stosunku do wydarzeń historycznych nie prezentują że tak powiem odpowiedniej wagi.

   Więc serio polecam się opierać na więcej niż jednym wydarzeniu jeśli chcesz prognozować. w każdym kontekście, również np. giełdowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: Przykład masz jeszcze we Włoszech. Starszego przykładu niż przed 1 wojną światową nie ma, socjolodzy oraz historycy są raczej do tego zgodni - totalitaryzm był możliwy dopiero po wytworzeniu pewnych technologii związanych ze transportem, uzbrojeniem oraz komunikacją medialną.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: jeśli ten trend jest krótkoterminowy to i straszenie nim w kontekście historycznym jest nieuzasadnione. Miałem gdzieś artykuł o przewidywanych cyklach życia, ale raczej już go nie znajdę. I na tej podstawie jesli coś działało 10 lat to z 95% prawdopodobieństwem zadziała jeszcze 5.
   A że faszyzm to obecnie praktycznie tylko straszak (wymień 1 faszystowskie państwo) i nieironicznie pretekst do cenzury, to ciężko się go obawiać. Zwłaszcza że masz kryzys, podzielone społeczeństwo, problemy - ale zaznaczasz że Biden nie. Bo tylko do Hitlera się odnosiłeś.

   Niestety, uniwersalność mechanizmu i brak powtarzania błędów, które nawet stu lat nie mają brzmi smiesznie. Jeśli tak krótko jest uniwersalny, równie dobrze zaraz przestanie być.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: Zagrożenie jednak jest większe żeby przystać na "wydaje mi się, że to już nie do powtórzenia", świat zachodni po 2WŚ wprowadził szereg zmian politycznych i etosu demokratycznego, w tym ochronę mniejszości, żeby nigdy już nie dopuścić do tego typu ekscesu. Raczej lepiej się tego wzbraniać niż przekonać na własnej skórze czy był to tylko wymysł XX wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: lepiej nie wychodzić z domu niż sobie złamać nogę na schodach.
   Za bardzo pachnie mi to paranoją i strefą komfortu. Zwłaszcza że niżej pisałeś o tym jak to yt nie ma filmików o kosmitach a bitchute ma co wpływa na ich jakość pod względem informacji (XD).
   Polecam mniej paranoi i wierzeń, a więcej twardych faktów. Nawet potworne słowo "populizm" nie musi budzić lęku ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios:

   pisałeś o tym jak to yt nie ma filmików o kosmitach a bitchute ma co wpływa na ich jakość pod względem informacji (XD).

   Coś źle przeczytałeś albo wyciągnąłeś fałszywe wnioski.

   Polecam mniej paranoi i wierzeń, a więcej twardych faktów.

   Ale ja ci podałem fakty, podsumowując:

   - totalitaryzm był możliwy przez wytworzenie nowych technologii
   - po 2WŚ świat demokratyczny zmęczony wojną wprowadził szereg regulacji antytotalitarnych
   - przykład Włoch i Niemiec mówi, że totalitaryzm nie był tylko specyfiką jednego państwa

   To nie jest jakieś tam niezapięcie pasów, czy wywrócenie się na schodach tylko coś globalnie o wiele poważniejszego więc "paranoja i wierzenia" są jak najbardziej uzasadnione, bo wszystkie przesłanki mówią, że to się może powtórzyć przy odpowiednim klimacie politycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   Coś źle przeczytałeś albo wyciągnąłeś fałszywe wnioski.

   @EvilToy:

   Chłopie, wystarczy wejść na stronę znaleziska i zobaczyć jakie treści są tam propagowane https://www.bitchute.com to foliarski ściek, w którym można znaleźć również filmy o inwazji kosmitów na ziemie.
   tymczasem youtube po wpisaniu UFO:
   https://www.youtube.com/watch?v=BSaa5OckD0U
   Odpowiedź:

   Na Yt jest wszystko, tutaj mamy platformę głównie do treści teorii spiskowych. Wybacz, że nie będę specjalnie dla kilku wykopków robił analizy całego materiału, wystarczy mi, że wierze w światowy konsensus naukowy.
   To totalny nonsens przecież, implikuje że to kwestia ilości materiału i że bitchute promuje kosmitów XD Niech nawet promuje, może ktoś płaci za reklamę, ale różnica między 2% materiałów o kosmitach a 1% materiału jest absolutnie nieznacząca w względnej skali, więc robienie z jednego portalu dla foliarzy a z drugiego nie to delikatnie mówiąc nadużycie.

   "paranoja i wierzenia" są jak najbardziej uzasadnione, bo wszystkie przesłanki mówią, że to się może powtórzyć przy odpowiednim klimacie politycznym.
   A co zrobisz jak się powtórzy? jest coś takiego jak Risk Score - szansa że coś się wydarzy * szansa na odkrycie że się wydarzyło * skutki - w skali od 1 do 10. Używając załączonej skali - oceń ryzyko że faszyzm pojawi się za Twojego życia, oraz jeo wpływ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios:

   To totalny nonsens przecież, implikuje że to kwestia ilości materiału i że bitchute promuje kosmitów XD Niech nawet promuje, może ktoś płaci za reklamę, ale różnica między 2% materiałów o kosmitach a 1% materiału jest absolutnie nieznacząca w względnej skali, więc robienie z jednego portalu dla foliarzy a z drugiego nie to delikatnie mówiąc nadużycie.

   Materiały o kosmitach to był tylko przykład, dalej mamy np. reptilian, światowe spiski, matrix, oczywiście konspiracje żydowskie, płaska ziemia a nawet Jerzy Zięba. Na wikipedii też odnotowano, że to platforma opisywana przez media jako ta do teorii spiskowych. Specyfikacja tego portalu po prostu jest konspiracyjna, taki ma target i trzeba bardzo się upierać przy swoim zdaniu dla samej zasady, żeby tego nie zauważyć ¯\_(ツ)_/¯

   A co zrobisz jak się powtórzy? jest coś takiego jak Risk Score - szansa że coś się wydarzy * szansa na odkrycie że się wydarzyło * skutki - w skali od 1 do 10. Używając załączonej skali - oceń ryzyko że faszyzm pojawi się za Twojego życia, oraz jeo wpływ.

   Ciężko z takim czymś dyskutować xD

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: no ciężko. Bo to w przybliżeniu mierzalne, a nie groźny miraż zawsze na horyzoncie.

   Na wikipedii też odnotowano, że to platforma opisywana przez media jako ta do teorii spiskowych
   no i co z tego? Wikipedii zresztą już udowadniano że małe grupy dopuszczają się modyfikacji treści na wielką skalę, choćby tzw. hasbara co pewnie jest od razu teorią spiskową - terminem co śmieszne wymyślonym przez CIA XD Także nie polecam korzystać ze skrótów myślowych, tylko poznawać temat samodzielnie, bo i faszyzm to nie piekło za życia - a po prostu ideologia, w której wpływ państwa jest duży. A że moim zdaniem jest duży i teraz, cenzura w mediach społecznościowych jest silna, a i w historii są sprawy za których badanie grozi więzienie - to straszenie mnie że albo jest jak jest, albo zaraz przyjdzie imperium zła nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios:

   no ciężko. Bo to w przybliżeniu mierzalne, a nie groźny miraż zawsze na horyzoncie.

   Ciężko bo z tego co widzę to risk score dotyczy oceny ryzyka zawodowego a nie prawdopodobieństwa wystąpienia totalitaryzmu w Europie Zachodniej, "trochę" inna skala, "trochę" inne parametry xD

   Także nie polecam korzystać ze skrótów myślowych, tylko poznawać temat samodzielnie,

   Tak więc zrobiłem, przejrzałem GitChute i zorientowałem się jakie są tam treści, dopiero później o tej stronie poczytałem żeby zobaczyć, czy ktoś potwierdza moje obserwacje, to potwierdzenie jest takie, że ta strona to głównie foliarski ściek ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Ciężko bo z tego co widzę to risk score dotyczy oceny ryzyka zawodowego a nie prawdopodobieństwa wystąpienia totalitaryzmu w Europie Zachodniej, "trochę" inna skala, "trochę" inne parametry xD

   @EvilToy: ależ użyj dowolnej skali, wszystko jest lepsze od mglistego widma na horyzoncie, które ma wywoływać strach i stres przez resztę życia.

   dopiero później o tej stronie poczytałem żeby zobaczyć, czy ktoś potwierdza moje obserwacje, to potwierdzenie jest takie, że ta strona to głównie foliarski ściek ¯_(ツ)_/¯
   W żaden sposób nie neguje to treści na niej. Youtube to również "foliarski ściek". Skala nie bardzo ma tu znaczenie, jak chcesz mieć banieczkę poznawczą bez tego, polecam encyklopedię. A i one nie są z natury rzeczy obiektywne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios:

   wszystko jest lepsze od mglistego widma na horyzoncie, które ma wywoływać strach i stres przez resztę życia

   Ale tu nie chodzi o chodzenie w stresie i myślenie o tym 24h na dobę tylko wiedzieć jakie jest zagrożenie, nie dawać się foliarskim treścią nie mogącym się zweryfikować, nie wybierać populistów. Ot, zwykła przestroga.

   Youtube to również "foliarski ściek". Skala nie bardzo ma tu znaczenie

   Skala ma bardzo duże znaczenie. To ile jakich treści jest na danej platformie definiuje ją.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: co jest złego w populiźmie? Vox populi to przyczyna działania demokracji. Można być przeciw demokracji - ale jeśli jakaś idea trafia do ludzi, to na tym ona polega że się ją wprowadza. Naturalnie można też wierzyć że wie się lepiej od ludzi co powinni robić i chcieć - tj kontrolować ich - ale jak na kogoś kto obawia się "faszyzmu" nie wydajesz się tego obawiać.

   To ile jakich treści jest na danej platformie definiuje ją.
   Na YT bezwzględnie będzie więcej treści jakich nie lubisz ("foliarskich") niż na bichute. Just sayin

 •  

  pokaż komentarz

  Njawieksze oszustwo w historii 2020r.
  Czy każdy opis foliarskiego znaleziska to musi być taki bełkot z błędem w każdym słowie, pisany przez szura który zaraz zesra się z podniecenia? xD

 •  

  pokaż komentarz

  Dokument o tym jak stworzyć narracje, która pozwoli opanować egzystencjalny lęk.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro zakopujący mówią że informacja nieprawdziwa, to co jest w tym nieprawdziwego? @Moderacja może powinna weryfikować zakopy, wprowadź obowiązkowy opis do zakopu.

 •  

  pokaż komentarz

  Administracja powinna zrobic uzytkownikom obowiazkowy test na IQ, inaczej ten serwis upadnie.