•  

  pokaż komentarz

  W 2014 Obama zablokował badania nad Gain-of-Function wirusów. Mimo to Anthony Fauci (NIH) kontynuował te niebezpieczne badania. Pieniądze szły m.in. przez EcoHealth prowadzonej przez Petera Daszaka - tego samego, którego Lancet ustanowił przewodniczącym komisji badającej źródło pandemii.

  •  

   pokaż komentarz

   @stilewski: to jest zbrodnia przeciw ludzkości skoro wirusa modyfikuje sie tak by wchodził do ludzkiej komurki tak jak nigdy nie wchodziły wirusy. Po co to komu kto nie jest przeciwny jakijs rasie. naturalny wirus tak nie implemntuje sie .

  •  

   pokaż komentarz

   komurki

   @dzikuZplasriku: o gurła, tobie ewidentnie wszedł już w mUzg

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: fakt, idę wzionć adamantium doprawione amelinium

  •  

   pokaż komentarz

   @plpi2018: w musk... japkowy... hehe, ... a tak na marginesie, czy wykop to jest siedlisko ludzi z porażeniem 5G?

  •  

   pokaż komentarz

   Po co to komu kto nie jest przeciwny jakijs rasie. naturalny wirus tak nie implemntuje sie .

   @dzikuZplasriku: po to chociazby zeby stworzyc sposoby leczenia innych rzeczy albo manipulowania czyms w komorce

   naturalnie wyrostek tez sie nie wycina a tu popatrz, ktos kiedys musial czlowieka pociac w imie nauki.

  •  

   pokaż komentarz

   @stilewski:
   Badania nad groźnymi wirusami prowadzone są od zawsze. Zawsze są niebezpieczne. Nad bakteriami też.
   Wszystkie te badania są niebezpieczne dlatego są takie drogie, normy i procedury wręcz kosmiczne.
   Są setki różnych grantów na różne badania, często po po wielu latach finansowania są wstrzymywane bo w trakcie ich realizacji ujawnia się nieracjonalność ich finansowania.,
   Znamy różne wirusy i widzimy jak mutują, COV-19 nie jest nadzwyczajną mutacją.
   Edycja genomu wirusa metodą CRISP pozostawia ślad w genomie w postaci fragmentów funkcjonalnych potrzebnych do edycji.
   Obama jest wirusologiem? Nie, to zrobiły instytucje zajmujące się finansowaniem. Władza w USA nie jest aż tak scentralizowana.
   Do komisji badającej źródło pandemii wzięli kogoś z branży? Powinni wziąć magazyniera i go przeszkolić.
   Takie koligacje zawsze znajdziesz. Jest coś takiego jak konflikt interesów i to nie jest tabu tylko gra w otwarte karty.

   Te znalezisko, opis i twój komentarz to stek bzdur. Dezinformacja, sianie teorii spiskowych.

   Sugerowanie, że nawet chińska instytucja, zatrudniająca setki specjalistów, których nie znajdziesz tak łatwo na rynku pracy świadomie pracowała nad wirusem, który będzie zagrażał ludzkości i którego siłę poznamy po przejściu pandemii to dla mnie dyskusja, na poziomie płaskoziemnców.

   Zawsze mam ziarnko niepewności i jestem za kontrolowaniem się na różnych poziomach ale bez przesady.

  •  

   pokaż komentarz

   COV-19 nie jest nadzwyczajną mutacją.

   @wcinaster: dodanie furin cleavage site RRAR do wirusa, w którego lineage to nigdy nie występowało jest zwykłą mutacją? toż to nawet naukowcy, którzy się upierają przy naturalnym pochodzeniu, na co nie ma póki co dowodów mówią, że musiała to być rekombinacja.

   Te znalezisko, opis i twój komentarz to stek bzdur.

   co jest stekiem bzdur konkretnie?

   to, że wirus wykorzystuje hACE2? to, że tworzono sztuczne wirusy w tym instytucie, które uczono wchodzić przez hACE2? czy to, że EcoHealth współfinansował te badania?

  •  

   pokaż komentarz

   @stilewski:
   Wszystko co piszesz to bzdury.

   Bardzo dobrze, że wnikasz bo ja też tak robię, Korzystam ze źródeł popularnonaukowych od książek po YT ale zawsze są bliskie nauce i z pokorą. Bo nie mam usystematyzowanej wiedzy akademickiej.

   Używasz pojęć, których nie rozumiesz. furin cleavage site RRAR - metoda aktywacji furin (grupa enzymów), stosowana przy hodowli wielu wirusów.
   Proszę: tu jest genom: w sieci bez problemu znajdziesz sekwencję literka po literce. Gdzie są te furiny w tym genomie?

   Nature

   To masz na myśli "Tworzono sztuczne wirusy" Stawianie takiej tezy świadczy o kompletnym nierozumieniu tematyki.
   Szukasz na siłę powiązań finansowych, bo ktoś gdzieś finansował i pracował i łączysz ze swoimi bzdurami na potwierdzenie.

   COV-19 zawdzięcza swoją siłę dzięki białkowi spike. Białko to różni się od poprzedniego, jak dobrze pamiętam, jednym aminokwasem. Z kilkudziesięciu literek genu, jedna zmieniła się, To nie jest nienaturalne.

   Edycja genu KRISPR pozostawia w genomie "artefakty"

  •  

   pokaż komentarz

   Proszę: tu jest genom: w sieci bez problemu znajdziesz sekwencję literka po literce. Gdzie są te furiny w tym genomie?

   @wcinaster: No jest zaznaczone przecież: Polybasic cleavage site, i masz tam RRAR. Z tego co wiem, to żaden betakoronawirus nie dorobił się tego ficzera i nikt nie wie o wspólnym przodku, który tę wstawkę ma (co zresztą też widać np dla SARS-1 w tym linku).

   COV-19 zawdzięcza swoją siłę dzięki białkowi spike. Białko to różni się od poprzedniego, jak dobrze pamiętam, jednym aminokwasem. Z kilkudziesięciu literek genu, jedna zmieniła się, To nie jest nienaturalne.

   Skoro piszesz, że wnikasz, to nie widzisz na tym załączonym obrazku, że więcej niż jeden kodon jest zmieniony między SARS-2 a SARS-1? Przecież gołym okiem widać. Poza tym piszesz, że tam jest kilkadziesiąt literek genu, a gołym okiem widać, że jest ich sporo więcej.

   Spike robi swoje, to fakt, ale poczytaj o tych Polybasic Cleavage Sites, np:

   A wide range of evidence indicates that the proteolytic cleavage of viral surface proteins at the polybasic cleavage site is essential for viral pathogenicity, virulence, and interspecies transmission.

   poza tym ten RRAR jest właśnie w białku Spike - na łączeniu między S1 i S2.

   Edycja genu KRISPR pozostawia w genomie "artefakty"

   Nie wiem czemu ciągle wracasz do tego CRISPR. Babka od nietoperzy w swoich badaniach z 2017 roku wykorzystywała np komórki HeLa.

   EDIT: gdyby były wątpliwości- ja również nie jestem specjalistą. Ale skoro jestem oskarżany o to, że piszę bzdury to chcę dogłębnie się dowiedzieć o co chodzi i się poprawić, jeżeli nie mam racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @stilewski:
   cleavege site to fragment funkcjonalny. Dzięki temu rybosom wie, że tutaj ma zacząć czytać. I Właśnie tutaj zaczyna się białko spike. I te białko spike jest wyjątkowe. Cleavage site, które znajduje się we wszystkich wirusach grupy A i nie zdziwiłbym się jak w milionach innych gatunków. To są uniwersalne fragmenty.

   https://www.news-medical.net/health/What-is-a-Polybasic-Cleavage-Site.aspx

   dodanie furin cleavage site RRAR do wirusa, w którego lineage to nigdy nie występowało jest zwykłą mutacją? toż to nawet naukowcy, którzy się upierają przy naturalnym pochodzeniu, na co nie ma póki co dowodów mówią, że musiała to być rekombinacja

   Może jakieś źródłó tych rewelacji?
   Albo nie wysilaj się. To zdanie nawet nie ma sensu. Rekombinacja nienaturalna? Co ma rekombinacja do tematu. Stary, ty masz ogromne braki wiedzy w tym temacie i szastasz mądrymi słowami błaźniąc się.

   ,,,, naturalnym pochodzeniu, na co nie ma póki co dowodów,,,,
   Jak wygląda dowód na naturalne pochodzenie genomu? Czy jest dowód na naturalne pochodzenie genomu ludzkiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster:

   cleavege site to fragment funkcjonalny. Dzięki temu rybosom wie, że tutaj ma zacząć czytać.

   Ty tak na poważnie? To o czym piszesz to ORF - open reading frame, w kierunku do przodu są to 3 kodony: AAA, UUU lub AUG.

   Może jakieś źródłó tych rewelacji?

   W linku, który wkleiłeś jest to nawet napisane. Ja nie wiem jak to jest, że sam wklejasz mi tekst, w którym jest napisane to co ja napisałem i prosisz mnie o podanie źródła. To źródło zresztą jest takie se. Są badania w czasopismach naukowych, które potwierdzają to co napisałem.

   Most interestingly, the acquisition of a polybasic cleavage site at the junction of two domains of the spike protein (S1 and S2) is a newly evolved feature of a novel coronavirus, which may be a potential reason for the deadly outbreak of this highly pathogenic virus. The polybasic cleavage site is generated as a result of the insertion of 12 nucleotides, which subsequently results in the predicted acquisition of 3 glycans around the site. This particular feature is not present in the spike proteins of other coronaviruses, including bat coronavirus and SARS-CoV.

   Stary, ty masz ogromne braki wiedzy w tym temacie i szastasz mądrymi słowami błaźniąc się.

   Mam odwrotne wrażenie. Właśnie napisałeś, że od PCS rybosom zaczyna translację. W linku, który sam podałeś jest napisane, że pozostałe koronawirusy nie mają PCS. To by oznaczało, że nie zachodzi dla nich translacja, a więc nie mogą się replikować?

   Dalsza dyskusja niestety nie ma sensu. Jak na początku napisałeś, że piszę bzdury to myślałem, że mnie może jakoś oświecisz. Teraz przechodzisz do dalszych inwektyw, a sam prezentujesz ignorancję i brak wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: jakich? podaj tytuły, z których Ty korzystałeś

  •  

   pokaż komentarz

   @stilewski:
   Właśnie skończyłem "Przepis na człowieka" Dawida Myśliwca ale generalnie ostatnio czytam o tematyce nauk ścisłych.
   Dzięki właśnie przypomniałeś mi, że rok temu kupiłem "Wielki Projekt" Howkinga, gdzie stawia on tezę, z którą się nie zgadzam bo przemawiają do mnie argumenty Penrose i Meisnera.. Muszę go poszukać.
   Fajna sprawa móc polemizować w myślach z Mistrzem XD

   Moim zdaniem super, że tak wnikasz ale moja rada. Miej świadomość braku usystematyzowanej wiedzy akademickiej.
   Szastasz pojęciami jak szalony, Ta "rekombinacja" aż mnie osłupiała.

   I nie bierz wszystkiego dosłownie bezkrytycznie co czytasz. To, że naukowiec napisze, że widział zielone ludziki, to nie dowód, że odwiedzili nas kosmici. Pewne źródła wykorzystują fakt, że emocje i spiski dobrze się klikają i można na tym zarobić.

 •  

  pokaż komentarz

  wuhan - laboratorium z wirusami, epidemia zaczyna się w wuhan - ale jesteś szurem jak twierdzisz, że jest to powiązane.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież Chiny mówiły że wyszlo z USA a USA z Chin. To już żadna tajemnica. Ludzie myślacy że ktoś znalazł to w nietoperzu i wiedział który to brzmi jak fantastyka.

 •  

  pokaż komentarz

  w 2015 roku w Wuhan we zwspółpracy z amerykanami łączyli wirusy nietoperzy (SHC014-cov) z wirusem SARS badania opublikowali w nature oraz na stronie instytutu wirusologii w Wuhan whiov.cas.cn , strona juz usunięta ale ktoś ją skopiował https://web.archive.org/web/20200206102104/http://english.whiov.cas.cn/Research/Research_Progress/201603/t20160311_160453.html

 •  

  pokaż komentarz

  Na dodatek wcale nie potrzeba inżynierii genetycznej by ten wirus był produktem chińskiego labu. Na stan obency wiedzy szacowałbym 99% ucieczkę z chińskiego labu, 50% gain of function study.