•  
  d........e

  -29

  pokaż komentarz

  Jak wykopię, to narażę się na oskarżenia o hipokryzję, bo mi też czasem alt jakoś za późno się wciska ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadekwie: A ja zakopie, bo, przepraszam tu wszystkich purystow, staram sie zawsze utrzymywac wysoki poziom slowa pisanego (tak gramatycznie jak i ortograficznie), ale, do k%%#y nedzy - czy to moja wina ze ja wpajalem sobie w nawyk uzytek klawiatury w czasach gdy na IRCu toczyla sie wojna o kodowanie?

   Po prostu przed dlugi czas polska netykieta jasno wyrazala sie o polfontach - nie uzywamy. Nie wiadomo jakie kodowanie ma ktos po drugiej stronie. Jasne - dzis w czasach UTFa to nie jest problem. Ale od 20 lat uzywam klawiatury bez polskich znakow.

   I jesli ktos chce, zebym mu zrobil laske, i zaczal uzywac polskich znakow - no to ja przepraszam bardzo, ale tej laski mu nie zrobie.

   Zreszta jak wiadomo, czlowiek czyta slowa jako calosc, nie literka-po-literce. Wiec czytanie tekstu po polsku bez polskich znakow, nie powinno byc zbyt skomplikowane dla osob ktore maja w swojej glowce wiecej niz 2 bity.

   Minusujcie do woli gimbusy, nie nasza wina ze w czasach Neostrady mieliscie juz polskie Windowsy (i w dupie ze piszecie w CP1250). Zreszta wole nie pisac polskich znakow, niz robic w jednym slowie 3 bledy ortograficzne, zamiast kwiczec o alty, poszukajcie slownikow.

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: To nie jest żadne usprawiedliwienie, że sobie wyrobiłeś kiedyś nawyk aby pisać bez polskich akcentów. I nie obrażaj ludzi dlatego, że są młodszymi użytkownikami internetu i mieli już polski układ klawiatury, bo tak durnego powodu jeszcze nie słyszałem. Okienka windowsowe są w UTF16, a formularz konwertuje je już nie pamiętam czy do UTF8 czy do kodowania strony internetowej podczas przesyłania poprzez metodę POST. Ja też nie jestem za tym żeby w komunikatorach, pisząc na szybko, używać polskich akcentów, ale na forach, gdy masz czas przeczytać co napisałeś estetyka pisania też ma jakieś znaczenie..

  •  

   pokaż komentarz

   @grn: A Ty chcesz przepraszam podziwiac kroj czcionki zastosowanej na stronie, w uzyciu z polskimi ogonkami, czy chcesz po prostu przeczytac co mam do napisania?

   Bo jesli to pierwsze - no coz, jest mi niezmiernie milo ze ktos traktuje moje grafomanskie wywody jako sztuke, ktora wymaga estetyki : )

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX:
   Pan popatrzy, przez ponad dekadę pisałem (również ekstensywnie poprzez IRC) ignorując prawy klawisz Alt - a od ładnych kilku lat ąęśćżżółń w swych słowach z powodzeniem umieszczam i to przy prędkości ~600 znaków na minutę posługując się układem QWERTY. Ba, mało tego - umieszczam je w prawidłowych miejscach, jak i resztę literek - mimo stwierdzonej dysortografii (oraz ZA). Zatem daruje Pan może sobie te czcze usprawiedliwienia i przyzna Pan - iż Pan w tej kwestii leń zwyczajny, a żałosnym obrona atakiem pomijającym nie tylko estetykę, miast tego odwołującym się (z błędem logicznym, gdyż a to nie ą) do natury słów poszczególnych syntezy jest. Że już o nazywaniu "minus" klikających gimbusami oraz w ramach kreowania się na "mastaoldtimera" sprowadzaniu do błędów popełniania nie wypowiem się.

   Przy okazji, nie "IRCu" lecz IRC-u, nie "UTFa" lecz UTF-u, oraz w języku polskim nie istnieje wyraz taki jak "minusować".

  •  

   pokaż komentarz

   @kwiatuszki: Ty to mi czlowieku dzialasz na nerwy odkad tylko Twoj pierwszy komentarz przeczytalem, polemika z trolem to nie polemika. Po prostu brak moich polskich literek w zdaniach nikomu w niczym nie przeszkadza. Brakuje Ci estetyki, idz do muzeum.

   Robicie z igly widly, naprawde.

  •  

   pokaż komentarz

   @grn: Tu popre kolege T-Deksa. Wiekszosc starych wyjadaczy w internecie ma nawyk pisania bez ogonkow ze starych, dobrych czasow, kiedy na necie nie bylo trolli, dzieci neo, 4chana, ani nawet onetu i google (tak, byly takie czasu), a zamiast czaterii i forow internetowych krolowaly IRC i usenet.
   A tak w ogole ktos napisal (to nie bedzie przytoczone doslownie, bo, szczerze powiem, nie chce mi sie specjalnie szukac, a poza tym autor tych slow uzyl mocniejszego jezyka): "Gowno mnie obchodzi, czy piszesz bez polfontow, czy z nimi, bo jest mi totalnie obojetne (sam ich nie uzywam), (...) ale nie rob bledow w kazdym wyrazie w zdaniu."
   Ja sie pod tym podpisuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX:
   Ty to mi czlowieku dzialasz na nerwy odkad tylko Twoj pierwszy komentarz przeczytalem
   Którego, przypominam, Pan nie zrozumiał.
   polemika z trolem to nie polemika
   Teraz to mi Pan dołożył, argument co się zowie.
   Po prostu brak moich polskich literek w zdaniach nikomu w niczym nie przeszkadza.
   Pan tak uważa i ma do tego pełne prawo. Jednakże, wykop jest o tym - iż wręcz przeciwnie, komuś przeszkadza. Pan oczywiście nie ma obowiązku tym się przejmować - o tym także jest w wykopie. Jak i o tym, o czym taka postawa świadczy.
   Robicie z igly widly, naprawde.
   Znaczy się zwrócenie uwagi, by pisać po polsku to robienie wideł z igły. W przeciwieństwie do nazywania osób z tą prośbą się zwracających "nieposiadającymi w swej głowie więcej niż dwóch bitów", "gimbusami", "newfagami" (nie użył Pan tego słowa, ale "pojechał" po nowych w Internecie), "popełniającymi błędy ortograficzne"?

   Przy okazji, w języku polskim nie ma takiego słowa jak "trol", jest za to troll.

  •  

   pokaż komentarz

   @grn: z pewnoscia wszyscy Polacy mieszkajacy za granica , po przeczytaniu tego tekstu juz zamawiaja na allegro polskiego windowsa. Ja tez juz biegne do PcWorld

  •  

   pokaż komentarz

   @kwiatuszki: A Ty k!%%a kto? Miodek? Znalazl sie wielki wieszcz, Mickiewicz, Kochanowski i Sienkiewicz w jednej osobie. Przyznam racje T-Dexowi - wk!%%iajacy jakis jestes.

   http://www.wykop.pl/link/592179/tak-sie-robi-talk-show-w-rosji/#comment-3980173

   Moze tutaj sie wykarzesz? Jak widzisz ja probowalem dociekac dlaczego akurat fejm a nie slawa. Tam sie czepiaj.

   Czytam tak te Twoje komentarze i wiem juz co jest wk!%%iajace - piszesz jakbys pozjadal wszystkie rozumy a jak mowi stare chinskie przyslowie: "Na kazdego cwaniaka (Miodka) znajdzie sie lepszy cwaniak (Miodek)".

  •  

   pokaż komentarz

   Ogolnie mozna ujac, ze jest to konserwatyzm internetowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwiatuszki: Osoba nowa gdziekolwiek musi zastosować się do reguł panujących w danym środowisku. Od zarania dziejów była reguła, że nie trzeba używać polskich znaków, więc na tym polu nie powinno być żadnych dyskusji. Dopóki ludzie nie nadużywają nowoczesnych skrótów, a ich wypowiedź jest czytelna i poprawna gramatycznie - nie widzę problemu.
   Przy okazji: na forach internetowych nie musisz się zwracać do ludzi per Pan. W sieci wszyscy są na Ty ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: Nie chodzi tu o żadną sztukę, tylko poprawny tekst z ogonkami dużo łatwiej i szybciej się czyta.

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: Wiec czytanie tekstu po polsku bez polskich znakow, nie powinno byc zbyt skomplikowane dla osob ktore maja w swojej glowce wiecej niz 2 bity.
   Dla osób, które mają w swojej główce więcej niż 2 bity nie powinno być zbyt skomplikowane wyrobienie sobie nowych nawyków.
   Świetny masz argument na swoje wygodnictwo i brak poszanowania dla innych: "będę srał na chodnik, bo za moich czasów kibli nie było".

  •  

   pokaż komentarz

   @Szab:
   Osoba nowa gdziekolwiek musi zastosować się do reguł panujących w danym środowisku. Od zarania dziejów była reguła, że nie trzeba używać polskich znaków
   Jest to nieco naciągane, gdyż zmieniło się zarówno środowisko, jak i reguły. Także niepisana zasada jest nieco arbitralna - jak i uogólniona.
   Dopóki ludzie nie nadużywają nowoczesnych skrótów, a ich wypowiedź jest czytelna i poprawna gramatycznie - nie widzę problemu.
   Nie zwracam na tę kwestię uwagi, gdyż dla mnie to jak ktoś pisze świadczy jedynie o nim. Natomiast w tym wątku zwróciłem uwagę na: po pierwsze - naciągane usprawiedliwianie własnego lenistwa; po drugie - chamstwo połączone z hipokryzją (popełnienie co najmniej pięciu (font, nie czcionka) błędów w trzech krótkich notkach, atakowanie innych i przedstawianie się jako ofiary niesłusznej nagonki).
   Przy okazji: na forach internetowych nie musisz się zwracać do ludzi per Pan. W sieci wszyscy są na Ty ;)
   Pomijając, iż nie muszę nie oznacza - nie mogę, oraz że nie wszyscy w sieci są na "Ty" - z tego co mi wiadomo, w środowiskach akademickich trwają dyskusje odnośnie tej kwestii. Jest to zwykła naleciałość związana z adaptacją zwyczajów "prekursorów", natura sieci od tamtego czasu znacznie się zmieniła. Nadto, generalizuje Pan - czy do szefa wyśle Pan e-maila zwracając się "Ty"? A o tym, iż używanie przeze mnie takiej formy nie wynika jedynie z zachowania formy grzecznościowej - już pisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @nmyron: Przyrównanie pisania bez ogonków do srania na chodnik chyba nie jest na miejscu ;) Taki problem sprawia wam przeczytanie tekstu bez polskich znaków?

   "Świetny masz argument na swoje wygodnictwo..."
   A ty próbujesz go przebić argumentami, że powinien uszanować twoje wygodnictwo. Internet to specyficzne miejsce, gdzie nawet pisownia ma swoje własne prawa. Dla osoby, która od kilkunastu lat pisze na klawiaturze bez polskich znaków (i to z prędkością 10 znaków na sekundę) wyrobienie sobie nawyku puknięcia w Alt jest dość ciężkie - dobrym porównaniem może być pozbycie się "palcowego" nawyku gdy rzucamy palenie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: Moim skromnym zdaniem przejawem lenistwa jest niechęć do wyrobienia sobie nawyku wciskania alta w odpowiednim momencie, a ty nie podałeś żadnych stanowczych argumentów tej niechęci. Ja pisałem dwoma palcami, ale nauczyłem się palcowania, piszę coraz szybciej, już i tak całkiem szybko. Sądzę, że dla osoby, która opanowała już palcowanie znaki takie nie powinny być problemem. Jakby ludzie pisali z polskimi znakami, to by to po prostu estetyczniej wyglądało nie tylko dla mnie jak widzę, ale ty ignorujesz nasze skromne potrzeby w dosyć nieciekawy sposób i ,o czym wspominałem wcześniej, nie podając argumentów. Tę twardość odbieram jako niejaki przejaw braku szacunku. Język polski w którym piszemy jest taki jaki jest i nietrudno nauczyć się tego alta, a jeśli ci to nie pasuje to, powiem w ten sam nieciekawy sposób, na digga.
   @Szab: To, że kiedyś było tak, to nie oznacza, że teraz też ma być tak. To już nie są pojedyncze osoby. My stajemy się większością.

  •  

   pokaż komentarz

   Swoja droga, to jak to jest, ze na codzien nikt Ci niczego nie powie jak piszesz bez ogonkow, ale jak zrobisz blad to zaraz granda. A tu nagle kazdemu to przeszkadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_litery
   Chcesz pisać po polsku to pisz polskimi literami, jak nie to pisz po ... angielsku ??

   PS masz pecha, ponieważ w naszym języku stosuje się te literki ze znakami, jak nie będziesz ich stosował to będziesz pisał całkiem co innego niż zamierzałeś napisać, no weź to "zakumaj" wreszcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: dobrze prawisz... ja sie nad tym nigdy nie zastanawialem czemu nie uzywam polskich znakow a tu prosze - zafundowal mi wacpan odpowiedz.. Oj spedzilo sie troche czasu na IRC i pamietam krzyk na kanale jak ktos cos z ogonkami napisal :) wiec sie nie uzywalo

   Zreszta co sie bede rozpisywal w 100% sie z Toba zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deaco: jak chcesz moge pisac po angielsku - ale czy wszyscy zrozumieja ? wlasnei o to chodzi ze nie. Chetnie bym sie porozumiewal tylko po angielsku
   ale z Polakami to niemozliwe
   dziwne ze holendrzy, norwegowie, szwedzi - potrafia prawie wszyscy mowic po ang i pisac a my nie. I jeszcze patrzymy dziwnie na kogos kto mowi i nazywamy go chwalipieta. Teraz nagle to rozgorzala dyskusja na temat ogonkow - a Polska jest w tyle jezeli chodzi o znajomosci innych jezykow i na tym chyba trzeba by bylo sie skupic.

  •  

   pokaż komentarz

   @digione: HAHA, sorry, ale ja mam angielskiego Windowsa zarówno XP jak i 7 i czcionki polskie są w standardzie. A jak ktoś nie ma (z nie wiem jakich przyczyn) to może sobie doinstalować.

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX:
   Te master! mam prawdopodobnie tyle lat co Ty, jestem zwolennikiem polskich znaków ale nie jestem gimbusem.
   Szacunek dla interlokutora nie jest Twoją najmocniejszą stroną. Stąd nie interesuje mnie zupełnie źródło Twoich przyzwyczajeń. Nikt Cie do niczego nie zmusi: do pisania ogonków, do szacunku, do myślenia. Czuj się swobodnie:)

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: popieram, jak komuś brak polskich liter przeszkadza to nie musi czytać takich tekstów, mi jest to obojętne.
   Wnerwia mnie natomiast gdy ktoś próbuje na siłę komuś coś narzucać i czy zakazywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @T-DeX: Również uczyłem się pisać na klawiaturze w czasach gdy z przyczyn technicznych powszechnym zwyczajem było pisanie bez polskich znaków. Problem techniczny został rozwiązany, wyrobiłem sobie więc nowy nawyk. Dało się? Jak widać dało.

   Ale jest to chyba grubsza sprawa niż tylko "nawyk". Tu chodzi o wspomniany przez paprocynioka szacunek do rozmówcy. Po tym jak nazywasz oponentów gimbusami i trollami oraz piszesz o posiadaniu "w swojej główce więcej niż 2 bity", można zauważyć, że tego szacunku ci brak. Nic więc dziwnego, że taka dyskretna forma okazania szacunku jak używanie polskich znaków jest dla ciebie abstrakcją. :(

   @nmyron Twój argument o sraniu na chodnik wydaje mi się jak najbardziej pasujący do sytuacji. :)

   @Szab Piszesz, że osoba nowa powinna dostosować się do zasad panujących w środowisku w jakim się znalazła. Skoro tak to polscy internauci powinni dostosować się do zasad języka polskiego, które są nieco starsze niż Internet. :] Kiedyś nie mogli teraz w końcu mają możliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szab:"Od zarania dziejów" - ale tylko dlatego, że to była wtedy konieczność (łatwiej przeczytać tekst bez polskich znaków niż z krzaczkami) - teraz nie ma tego problemu. Jak dla mnie, nie było wielkim problemem nauczenie się używania prawego ALT-a automatycznie.

  •  
   O..............d

   +1

   pokaż komentarz

   @T-DeX: I jesli ktos chce, zebym mu zrobil laske, i zaczal uzywac polskich znakow - no to ja przepraszam bardzo, ale tej laski mu nie zrobie.

   No i jak widać laske zrobiłeś.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rob mi laski. Wciśnij prawy ALT i zażółć gęślą jaźń

  •  

   pokaż komentarz

   @jestemspecjalistaodwszystkiego:
   @T-DeX: Zazolc gesla jazn. No rzeczywiście, czy są PL znaczki czy ich nie ma, to żadna różnica ;)
   Też używałem IRCa i jakoś teraz nie przeszkadza mi używanie PL znaków. Więc, bez obrazy, ale Twoje tłumaczenie jest o kant dupy potłuc. Po prostu jesteś leniem, któremu nie chce się wcisnąć jednego dodatkowego klawisza. No chyba, że zatrzymałeś się w rozwoju w czasie, kiedy IRC był bardzo popularny ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jestemspecjalistaodwszystkiego: i pchnij w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig ! :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli chodzi o fora, wykop czy e-maile, to czemu nie. Ale jeśli chodzi o komunikatory, chaty i gry to stanowczo jestem za pisaniem bez polskich znaków. W tych przede wszystkim chodzi o szybkie przekazanie informacji a ludzki mózg potrafi sobie poradzić nawet z poprzestawianym szykiem liter w słowie więc i bez polskich znaków powinniśmy zrozumieć co rozmówca ma nam do przekazania.

 •  

  pokaż komentarz

  autor niech najpierw nauczy się interpunkcji, potem niech skacze do innych

 •  

  pokaż komentarz

  Mi tam nigdy nie przeszkadzalo jak ktos robil mi laske. To przyjemne.

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna

Dodany przez:

avatar risk dołączył
887 wykopali 168 zakopali 6.8 tys. wyświetleń