•  
  s....r

  -36

  pokaż komentarz

  Psychiatrzy powinni być w takich miejscach.
  Wielkiego wywiadu z pacjentem nie trzeba nawet przeprowadzać - wystarczy odrobinę się przyjrzeć i można zapisać leki.

  Tylko jest jeden minus. Nikogo na siłę leczyć nie można. Do czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer: Ale psychiatra był - Bogdan KLICH - może dlatego Macierewicz dostaje szału na jego punkcie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie, którzy krytykują Macierewicza zazwyczaj nie potrafią podać ŻADNYCH racjonalnych argumentów, czemu Macierewicz jest taki niedobry

   Powtarzają tylko obelgi: "świr", "psychopata", "wariat", "chory psychicznie", "antek policmajster" i tym podobne obrzucanie gównem

   Wg mnie tego typu "przeciwnicy Macierewicza" mają albo totalnie wyprane mózgi, albo są po prostu zwyczajnymi, tępymi kretynami.

   Dlaczego z Macierewicza robi się oszołoma i wariata? Powód jest taki sam, jak to, dlaczego wariata robi się z Janusza Korwina Mikke.

   Są to dwaj najwięksi zwolennicy lustracji. Mikke 28 maja 1992 roku zgłosił w Sejmie projekt ustawy lustracyjnej.

   :4 czerwca 1992 rano Antoni Macierewicz, sprawujący wówczas funkcję ministra spraw wewnętrznych, przedstawił w Sejmie tzw. listę Macierewicza z nazwiskami osób zarejestrowanych w archiwach po byłej SB jako tajni współpracownicy UB i SB.".

   Z panicznego strachu przed lustracją nastąpiła słynna "Nocna zmiana", czyli obalenie demokratycznie wybranego rządu.

   BTW, co o Macierewiczu powiedział ostatnio Tomasz Wołek:

   "To jest człowiek o ogromnej odwadze w czasach PRL, wręcz heroicznej. Macierewicz to jest właściwie twórca KOR-u, Jacek Kuroń nawet ten honor mu oddawał. To człowiek, który dla niepodległości Polski zrobił bardzo wiele. "

   http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8649571,_Potrzebny_jest_gest_w_kierunku_innych_srodowisk__.html

  •  
   F....U

   +4

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @dafunk: kilka wypowiedzi Macierewicza i kilka faktów:
   "Mogło być tak, że mamy do czynienia z mordowaniem tych, którzy przeżyli, ale równie dobrze mogło być tak, że to są strzały policji i wojska odpędzające rabusiów - snuje domysły poseł PiS" (http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100904/KRAJ_SWIAT/230236959)

   "WSI powstały po to, żeby manipulować i opinią publiczną, i polską sceną polityczno-gospodarczą."
   (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,3657493.html)

   "Poseł PiS Antoni Macierewicz musi przeprosić telewizję TVN za słowa, że "z państwowej kasy dobrowolnie finansuje się TVN". Tak orzekł w środę Sąd Okręgowy w Warszawie, który stwierdził, że wypowiedź Macierewicza "zdecydowanie naruszyła" dobra osobiste stacji"
   (http://www.tvn24.pl/1,1589160,druk.html)

   "Część z tych osób [szefów polskiej dyplomacji] to są byli członkowie PZPR, czyli partii komunistycznej, tego sowieckiego namiestnictwa. Większość spośród nich w przeszłości była agentami sowieckich służb specjalnych. Nie wszyscy, ale kilku"
   (http://naszymzdaniem.dlastudenta.pl/artykul/Komu_sluzy_Macierewicz,8330.html)

   [w sprawie mordu łódzkiego]
   "Komunistyczna propaganda usiłowała wówczas uzasadnić, że to ks. Jerzy Popiełuszko jest winny swojej śmierci, bo ją sprowokował. I dziś mamy podobnie bulwersujące sugestie. Działania kilku posłów oznaczające akceptację dla tego, co się wydarzyło, pokazują, że może być jakiś plan, który miał doprowadzić do takiego czynu."

   "akceptacja ze strony premiera Tuska wobec przestępczych działań pod krzyżem. Premier nazwał to chyba happeningiem. Przypomnijmy, że happening polegał na biciu, pluciu, szarpaniu modlących się. Ba, jedna osoba nawet zginęła od uderzenia!"

   "Co więcej, domniemanie pewnego zimnego, socjotechnicznego planu wskazują miesiące systematycznego nawoływania do morderstwa Jarosława Kaczyńskiego."
   (http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/antoni-maciarewicz-mord-w-lodzi-na-zlecenie_157457.html)

   "Od lat też jestem brutalnie zwalczany przez media komunistyczne, rewizjonistyczne i liberalne. Nie dziwię im się. Nigdy nie ukrywałem moich opinii. Jestem szczególnie niewygodny dla ludzi lewicy laickiej oraz dla bezpieki."
   (http://www.ojczyzna.pl/Arch-Teksty/13_pytan_do_posla_A-Macierewicza.htm)

   "Antoni Macierewicz nazwał tragedię z 10 kwietnia "zbrodnią". Szef zespołu parlamentarnego PiS, zajmującego się katastrofą w Smoleńsku nie ma wątpliwości, że wydarzenia te zasługują na to miano - pisze "Polska The Times". "
   (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Macierewicz-bada-zbrodnie-smolenska,wid,12493216,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1ba0f)

   "- 10 dni temu pan wicepremier Iwanow, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym komisji rosyjskiej do zbadania tej >>>zbrodni<<[moje podkreślenie] oświadczył, że wszystkie materiały już przekazał i że więcej materiałów strona polska juz nie otrzyma - mówił Macierewicz. "
   (http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/zespol-macierewicza-ma-wyjasnic-zbrodnie-smolenska,62168,1)

   Wystarczy?
   [edit] Żeby było jasne: nie krytykuję tu wiedzy (lub jej braku) Macierewicza na temat pewnych spraw. Wskazuję, że jego wypowiedzi są pochopne, emocjonalne i niezrównoważone. Facet sam sobie podstawia nogę. Miałem też okazję spotkać pana Macierewicza naprawdę - i to tylko umocniło moje o nim zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @srajfon: pierwszy link ciekawy (4 września 2010)

   - Wygląda na to, że bezpośrednią przyczyną katastrofy było działanie wieży kontrolnej. Kontrolerzy przed wydaniem wskazówek dla załogi konsultowali się z przełożonymi w Moskwie i pytali, czy mogą zezwolić na lądowanie. Potem kontroler pozwolił zejść na wysokość 50 metrów. Piloci nie mieli już żadnych szans - cytuje słowa Macierewicza "GW".

   Czy przypadkiem dziś nie zaczynają tak mówić wszyscy?

  •  

   pokaż komentarz

   @wyszczekany_pingwin: niestety - zupełnie nie tak. 1. działanie wieży nie było bezpośrednią przyczyną katastrofy. 2. zejście miało być na 100 czy 120 m

  •  

   pokaż komentarz

   @srajfon: Nie rozumiem. Chciales zdyskredytowac Macierewicza tymi cytatami? Chyba Ci nie wyszlo, bo one tylko udowadniaja jak wielkim czlowiekiem jest Pan Macierewicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy: sugeruję przeczytać ponownie, przykładając wysiłek do zrozumienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @srajfon:

   Macierewicz potrafi mówić bez ogródek o rzeczach, które przeciętnemu politykowi nie przejdą przez gardło. Wole słuchać wypowiedzi, które są "pochopne, emocjonalne i niezrównoważone", niż mdłą nowomowę, pełne frazesów zapewnienia i czcze obietnice. Z wymienionych przez Ciebie wypowiedzi, w mojej ocenie fałszywa jest tylko ta "Ba, jedna osoba nawet zginęła od uderzenia!"", ponieważ jak wiadomo, sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci nie było uderzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @srajfon: zabrakło wypowiedzi Macierewicza publikowanych w Правда, ale i tak nieźle sie napracowałeś. Ludzka bezinteresowność nadal mnie zadziwia.

  •  

   pokaż komentarz

   @dafunk: "20 sierpnia 2006 w Telewizji Trwam, odnosząc się do listu byłych ministrów spraw zagranicznych krytykującego odwołanie szczytu Trójkąta Weimarskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdził, że większość z nich była "agentami sowieckich służb specjalnych". Niekonsultowane wcześniej i niepoparte żadnymi dowodami oskarżenie wywołało zdziwienie w kręgach rządowych i żądanie dymisji ze strony opozycji i części koalicji (Samoobrony i LPR). "

   Kto tu pieprzy rzeczy bez pokrycia w faktach i dowodów?

   Cały czas razem z Jarkiem gadali bzdury o układach, których nigdzie jednak nie było...

   Dlaczego nikt nie mówi o jego najgłupszym posunięciu - zlikwidowaniu Wojskowych Służb Informacyjnych!? Ten d%$$! rozwalił nam wywiad. A wy go wyznajecie.
   Brak mi słów na to.

  •  

   pokaż komentarz

   @BeSmarter: Macierewicz powiedział prawdę.

   Macierewicz powiedział o polskich Ministrach Spraw Zagranicznych:

   ""Część z tych osób to są byli członkowie PZPR, czyli partii komunistycznej, tego sowieckiego namiestnictwa. Większość spośród nich w przeszłości była agentami sowieckich służb specjalnych. Nie wszyscy, ale kilku"

   Podniósł się o to wielki jazgot.

   Sprawdź sobie ilu ministrów spraw zagranicznych po 89 roku było TW. Bardzo łatwo można to znaleźć googlem.

   Dla ułatwienia podam kilka pseudonimów operacyjnych: TW Kosk, TW Carex, TW Buyer, TW Beatus, TW Ralf, TW Must.

   Jeżeli nie potrafisz używać google, specjalnie dla Ciebie kilka wyników wyszukiwania:

   Notka o Andrzeju Olechowskim na stronie Newsweeka:

   "w latach 70. współpracował z wywiadem gospodarczym PRL jako TW „Must”"

   http://www.newsweek.pl/Wybory-prezydenckie-2010/artykuly/1/kandydaci-na-prezydenta/andrzej-olechowski,58860,1

   "Europoseł Dariusz Rosati (b. szef MSZ w rządzie SLD-PSL) był pozyskany do współpracy z wywiadem PRL w lutym 1978 r., przed wyjazdem na stypendium w USA. W maju 1978 r. zarejestrowano go w kategorii kontakt operacyjny pseud. "Buyer". "

   http://www.wprost.pl/ar/118016/Siwiec-Rosati-i-Libicki-zarejestrowani-przez-SB/

   A co do likwidacji WSI:

   pozwól, że zacytuję Wiktora Suworowa, byłego wysokiego oficera GRU, na którego w Rosji obowiązuje wyrok śmierci:

   "Siedemnaście lat po uzyskaniu niepodległości zlikwidowano w Polsce Wojskowe Służby Informacyjne.

   Jestem daleki od tego, aby doradzać Polakom. Myślę jednak, że zrobiliście to o siedemnaście lat za późno. Ludzie szkoleni w Moskwie nigdy nie przestaną służyć Moskwie.

   Jeszcze niedawno szefem WSI był generał Dukaczewski.

   No tak, towarzysz z tej samej uczelni, którą i ja kończyłem (śmiech). Jesteście lekkomyślni, jeśli myśleliście, że szkoleni w Związku Sowieckim oficerowie będą bronić niepodległości waszego kraju. Nie wierzcie w to, że usuwając tych oficerów, pozbędziecie się facowców i Polska będzie bezbronna. Sami wielokrotnie wymyślaliśmy takie bajki, aby wpływać na bieg wydarzeń w różnych miejscach świata. Polskie służby muszą same wyszkolić kadry, w przeciwym razie czeka was powtórka z historii."

   http://www.historycy.org/index.php?showtopic=24527

  •  

   pokaż komentarz

   @dafunk: Rozumiem, że "szkoleni w Związku Sowieckim oficerowie nie będą bronić niepodległości naszego kraju", ale tak się składa, że wiem jak to wyglądało od "wewnątrz". Wywiad został rozd*pczony... :/
   Więc - może i motywy były dobre, ale wyszło fatalnie...

 •  
  m..k

  +39

  pokaż komentarz

  W tych 10 minutach w zasadzie nie mija się z prawdą. A stanowczy ton wypowiedzi jest wymagany po blamażu polskiego rządu w tej sprawie, po prostu inaczej się nie da. Ale widać wykopowe dzieci słońca Peru nie mogą znieść odrobiny prawdy, no chyba że zamiast Macierewicza mówił by pan słoneczko to pewnie jeszcze by przyklasnęli.
  Czy można gdzieś zobaczyć resztę wypowiedzi? I kontr argumenty innych uczestników?

  •  

   pokaż komentarz

   @musk: Wszystko zaczyna układać się w jedną całość i być może niektórzy zwątpili już w to, że dotrzemy do prawdy. Prawda jest blisko. Osobiście uważam, że Ruscy na pewno nie zaplanowali tego i że nie był to żaden zamach, działanie z premedytacją a wykazali się zaj%$istym refleksem i po prostu wykorzystali zbieg kilku fatalnych okoliczności i w odpowiednim momencie dorzucili coś od siebie, ot taki "podarunek" od losu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wilkpiski: Nie wiem po co mieliby to robić. IMO po prostu skopali robotę, tak samo jak polscy piloci, tylko, że ruscy nie wezmą nawet odrobiny winy na siebie.

 •  

  pokaż komentarz

  tak czy siak historia lubi się powtarzać, wciąż nas ruchają bez mydła

 •  

  pokaż komentarz

  A ja napiszę:
  Daliście się wyruchać w dupę po raz kolejny Pół roku temu trza było p%%#ę spinać a nie teraz, Ruskie pachołki, teraz k!##a komisje złożycie i pieniądze dodatkowe będą za to że i tak już ch!$ osiągniecie!
  MENDY!