•  

  pokaż komentarz

  kolegom z partii też tak mówi, czy tylko odważny do twitterowców?

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger oni jeszcze parę lat temu mieli taki elektorat. Ludzi wykonujących takie prace jak wymienione, zawsze na śmieciówkach, blisko minimalnej - za to powtarzających że kodeks pracy i etat to lewackie zło. Mózgi wyprane przez Korwina (i wtedy jeszcze Wiplera).

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: chcielibyście być w rządzie? Trzeba było zapisać się do innej partii (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Leniek: najlepsze jest to że ci durnie nawet nie rozumieją podstaw dHondta i usilnie kreują się na opozycję przeciw opozycji i przeciw pis. Gdyby wystartowali w bloku koalicji mogliby liczyć na więcej mandatów, ale to jest dla nich niepojęte wystartować w koalicji z "lewakami". Tu już nawet Jobbik tak głupi nie był, mamy najbardziej tępą prawicę na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Ja rozumiem dHondta, a jeszcze bardziej rozumiem jak działa elektorat. I to nie jest tak, jak w matematyce, że wystarczy dodać 2 do 2 i wychodzi 4. Wspólna koalicja od lewej do prawej to idiotyczny pomysł skazany na porażkę, bo wielu ideowców na taki twór nie zagłosuje, przez co PiS dalej zostanie u władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wspólna koalicja od lewej do prawej to idiotyczny pomysł skazany na porażkę, bo wielu ideowców na taki twór nie zagłosuje, przez co PiS dalej zostanie u władzy.

   @rakiwo: konfederacja i ideowcy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Konfederacja i Lewica pod względem elektoratu są najbardziej ideowymi partiami. Ideowymi nie dlatego, że przyświecają im jakieś ważne idee a dlatego, że ludzie na nich głosujący kreują się na antysystemowców chcących wywrócić obecny byt. Takie partie potrzebują wroga po drugiej stronie, jeśli pójdą z nim do wyborów na jednej liście to tracą swoją wiarygodność.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Podaj jeden powód dla którego mieliby iść w koalicji "wszyscy na PiS". Co na tym by zyskali?
   Oni nie mają żadnych szans na rządzenie i dobrze o tym wiedzą, po prostu ludzi ich popierających jest zbyt mało. To tylko grupa teoretyków, którzy mogą krzyczeć i tyle. Tacy trochę niewykształceni odpowiednicy akademickich teoretyków.
   Zresztą oni już wystartowali w koalicji z narodowcami. Przez co wiele liberałów całkowicie się od nich odwróciło lub ich jeszcze bardziej nie lubi. Właśnie dlatego, że partie Korwina nie mogły przekroczyć nigdy progu

  •  

   pokaż komentarz

   @BajaScorpions: Daleko mi do lewicy, ale ALE nigdy nie zrozumiem, jak udało się bogatym wmówić biednej młodzieży, że walka o prawa pracownika są dla nich złe.To tak jakby karpie masowo głosowały za wprowadzeniem wigilii każdego miesiąca.

  •  

   pokaż komentarz

   kolegom z partii też tak mówi, czy tylko odważny do twitterowców?

   @Schwarzenberger: A jak sie pracuje w slabej pracy to jaka inna rade mozna dostac niz ze trzeba bylo najpierw zainwestowac w siebie ? Jakies alternatywne pomysly ?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby wystartowali w bloku koalicji

   @precz_z_komunia: Przecież oni by ich nie chcieli w swoim bloku xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: Polecam wszystkim, oglądnąć dokument "Kapitał w XXI wieku"
   Był w piątek na Canal+

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: no fajne te anty-socjalne sentymenty, do momentu aż zorientujesz się, że społeczeństwo nie składa się tylko z twoich wykształconych i przedsiębiorczych znajomych. Pomijając już, że można się urodzić w biednej rodzinie gdzieś na podlaskiej wsi, gdzie dostęp do wszystkiego jest utrudniony, to w każdym normalnym społeczeństwie są kwestie których nie przeskoczysz, chociażby 16% społeczeństwa z IQ poniżej 85 - tacy ludzie mają problem z klejeniem kopert, nie mówiąc już o malowaniu ścian czy prowadzeniu TIRa. Praktycznie eliminuje ich to z większości zawodów. Nawet w amerykańskiej armii minimalne IQ to 92, inaczej robisz więcej szkody niż pożytku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Danuel wina polskiej szkoły. W latach 80tych przestano mówić młodym o walce klas wprost a zaczęto wpajać sentyment do dworku z którego niby wszyscy pochodzimy. Naiwny korwinista robiący "target sprzedażowy" w salonie operatora telekom wierzy potem że "szlachta" to on. Nawet płaci składki niczym moherowa babcia Rydzykowi - przecież znowu Krukowi subwencję zabrało lewactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pogromcaprzegrywu: mieć mamusie, z nieruchomościami w centrum Warszawy jak Krul?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mehmet_arcimboldo: a co to ma wspólnego z moją wypowiedzią xDDDD?

  •  

   pokaż komentarz

   @Danuel: Młodzieży jest dość prosto takie rzeczy wmówić bo każdemu się wydaje, że czeka go wyjątkowe życie i on odniesie sukces, nie. myślą o emeryturze, chorobach i innych tego typu rzeczach a jedynie o liczbach tu i teraz i wtedy wydaje im się, że wszystkie składki, podatki i inne daniny są złe bo zabierają im kapitał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: co tam, wpis polityka trafił za blisko? Pewnie do kolegów z partii też tak powie, jeśli tylko siedzą i czekają na mannę z nieba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pogromcaprzegrywu: yyy wszystko k?@?a, tylko nie potrafisz tego zrozumieć człowieku sukcesu? xDDD

  •  
   R...e

   +20

   pokaż komentarz

   @sandwind: patrząc na konfoszurię to kto tam "inwestował" w siebie? Dziambor? Nauczyciel angielskiego? Braun? Tropicel Żymian? Bosuk? Kto tam ma skilla wartego cokolwiek na WOLNYM RYNKU?!

  •  

   pokaż komentarz

   @dingus13: dlaczego mam wrażenie że to zdjęcie to z Rosji pochodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: Ponadto są mistrzami w upraszczaniu rzeczywistości. Trafiają do ludzi którym nie chce się analizować setek zmiennych wpływających na kształt rzeczywistości, którzy wola dostawać slogany typu "bieda? - wystarczy ciężej i lepiej pracować", " niewydolny system? - wystarczy obniżyć podatki i stanie die cud gospodarczy". Uważają psychologię i nauki społeczne za lewackie bzdety. Braki merytoryczne maskują charyzmą i krzykliwym językiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabke: fakt, że mają dużo niezaradnych, ale on akurat pokazał, że daje radę na wolnym rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: Tak, ja pracowalem po 16 godzin, swiatek piatek i sobota, na brak pieniedzy nie narzekalem, czulem sile w sobie. Pozniej przyszla choroba, proste domowe czynnosci to dla mnie wyzwanie. Wychowalem sie bez ojca, czlowiek to nie jest maszyna ktora mozna naprawic, nie mam dzieci ale gdybym mial to powtarzalbym w kolko aby jak najbardziej dbaly o zdrowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: niech opowie ile dostał za 100 projektów ustaw mentzena, bo "podobno" za każdą oddzielnie dostawał pieniądze z subwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Danuel: Nie wiem jak niektórzy są w stanie uwierzyć że tymi lewicowymi głupotami można pomoc młodym. Świetnie widać ich efekty w krajach południa z 50% bezrobociem. Te wszystkie dodatkowe regulacje które chce wprowadzić lewica uderzają przede wszystkim w najsłabszych których najmniej opłaca się zatrudnić, czyli właśnie najmłodszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo:

   W Europie Zachodniej, głównie w Niemczech poglądy lewicowe są w mainstreamie, od końca 2 wojny światowej i to działa w praktyce dobrze, więc gdzie tu "antysystemowość". Natomiast z tym że Konfa jest antysystemowa to się zgadzam w pełni.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Tak działa w praktyce, że od kilkunastu lat rządzi tam centroprawicowa CDU.

  •  

   pokaż komentarz

   @tmtm i kuce tak się śmiały z Komorowskiego, a okazało się, że jeden z ich guru p!#%!@!i tak samo. Bang! Samozaorane!

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo:

   Nie wiem jak jest teraz ale przecież CDU współrządziło długo z SPD, czyli z lewicą. To po prostu dość podobne partie centrowe, popierający konsensus "społecznej gospodarki rynkowej". Do tego w Niemczech masz przecież legalną aborcję na życzenie, związki jednopłciowe, in vitro i tak dalej. Sedno sprawy: typową europejską "centrowość" u nas obwołuje się "komunizmem", "lewactwem", "cywilizacją śmierci", "upadkiem", lub tak jak ty: "antysystemowością".

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: SPD to kawiorowa Lewica na poziomie naszego SLD, ja mówię o ichniejszych Razemkach czyli partii Die Linke. Czyli odwoływanie się do Marksa, ekoterroryzm, maksymalne obłożenie podatkami najbogatszych itp. związki jednopłciowe czy in vitro nie są poglądami lewicowymi, wielu centrystów czy nawet prawicy ma podobne poglądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Tylko, że takiemu Braunowi czy Mentzenowi, Korwinowi czy Bossakowi nie zależy na rządzeniu. Oni chcą być w opozycji, nie muszą nic robić, za nic brać odpowiedzialności, mogą mówić i robić co chcą, nikt z tego ich nie rozlicza. To są populiści, nieroby.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo:

   związki jednopłciowe czy in vitro nie są poglądami lewicowymi, wielu centrystów czy nawet prawicy ma podobne poglądy.

   To jak w takim razie określić całą polską scenę polityczną, jeśli stosować te twoje kryteria? Wychodzi że u nas nigdy nie było nawet umiarkowanej partii środka bo nikt poza lewicą tych poglądów nie popiera.

   Dlatego ja zawsze mówię: w Polsce lewica (post-SLD) to socjaldemokracja typu niemieckiego czy skandyanwskiego. To nie są żadni trocksisci czy anarchiści, jak ich memy internetowe przedstawiają. W Polsce nie mamy liczącej się partii skrajnie lewicowej. PO i PSL to takie jeszcze bardziej konserwatywne CDU/CSU.

   Natomiast wynalazki typu PiS czy Konfederancja nie mają odpowiedników w mainstreamie politycznym cywilizowanych krajów europejskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: patrząc na konfoszurię to kto tam "inwestował" w siebie? Dziambor? Nauczyciel angielskiego? Braun? Tropicel Żymian? Bosuk? Kto tam ma skilla wartego cokolwiek na WOLNYM RYNKU?!

   @Rabke: Przeciez to nie ma znaczenia bo tu chodzi o rade dla przecietnej osoby. W PL jakas czesc osob zawsze dostawala prace po znajomosciach itp. Jezeli znasz lepsza rade dla przecietnej osoby niz zainwestowanie w siebie zeby dostac lepsza prace to z checia uslysze.

   Oni sobie tez jakos radzili przed byciem poslami, z socjalu nie zyli. Braun jest dzialaczem politycznym z 20 lat i po 20 latach dostal sie wreszcie do sejmu. Oprocz tego dzialal w kulturze. Tutaj np jego dorobek filmowy https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=4111576. Tylko to czy Braun sobie radzil czy nie nie ma znaczenia w kwestii tego co przecietna osoba ma robic czego dotyczy rada.

  •  

   pokaż komentarz

   @johnmullins666: problem z zarobkami młodych ludzi, dojeżdżaniem biednych podatkami i z systemem mieszkaniowym jest troszkę bardziej złożony niż "trzeba było się uczyć lewaki"

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: W Polsce Lewica to dzisiaj twór złożony nie tylko z SLD ale i Razem i z roku na rok tych drugich jest więcej a tych pierwszych ubywa. Co do in vitro to nie wiem o czym piszesz, że nikt jej nie popiera bo była refundowana chociażby za czasów rządów Koalicji PO-PSL czyli centroprawicowej koalicji. Związki jednopłciowe jak rozumiem ich legalizacja to już bardziej kwestia nastawienia społeczeństwa do nich, dlatego żadna partia w tym lewicowe SLD nie zdecydowały się nigdy na ten krok bo wywołałoby to dość spore poruszenie. Natomiast żadna partia po za PiSem i Konfederacją ich nigdy nie deprecjonowała i nie szkalowała.

   NIe masz też racji, że nie ma odpowiedników Konfederacji czy PiSu w cywilizowanych krajach jest AfD, Front Narodowy Marii Le Pen, Brytyjska Partia Narodowa, włoska Nowa Siła i pewnie jeszcze multum innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo:

   W Polsce Lewica to dzisiaj twór złożony nie tylko z SLD ale i Razem i z roku na rok tych drugich jest więcej a tych pierwszych ubywa.

   Razem to nie jest skrajna lewica.

   Związki jednopłciowe jak rozumiem ich legalizacja to już bardziej kwestia nastawienia społeczeństwa do nich, dlatego żadna partia w tym lewicowe SLD nie zdecydowały się nigdy na ten krok bo wywołałoby to dość spore poruszenie. Natomiast żadna partia po za PiSem i Konfederacją ich nigdy nie deprecjonowała i nie szkalowała.

   PSL też jest przeciw a i nie wszyscy w PO. Za rządów PO chcieli przeforsować związki partnerskie w wersji "lajt" i nawet to nie przeszło przez Sejm. Co obala wcześniejszą tezę że "wielu centrystów czy nawet prawicy ma podobne poglądy.". O aborcji wspominał nie będę bo widzimy co się dzieje.

   NIe masz też racji, że nie ma odpowiedników Konfederacji czy PiSu w cywilizowanych krajach jest AfD, Front Narodowy Marii Le Pen, Brytyjska Partia Narodowa, włoska Nowa Siła i pewnie jeszcze multum innych.

   Miałem na myśli że nie ma liczących się odpowiedników. Cała polemika zaczęła się od twojej tezy, że w PL Lewica to prawie to samo co polska konfa - obie równie skrajne, antysystemowe, tyle że z przeciwnym znakiem. Moja teza była taka że polska Lewica w warunkach europejskich byłoby centrolewicą, natomiast to co u nas jest "mainstreamem" czyli PiS, w warunkach europejskich jest antysystemową skrajnością. Konfederacja to już w ogóle kosmos. Odpowiednika skrajnej lewicy w rodzaju die Linke w Polsce nie mamy (nie w sensie liczenia się, bo pewnie takie skrajne partie w ogólności istnieją).

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Oczywiście, że Razem to skrajna lewica ich poglądy są skrajnie lewicowe, to, że się z częścią z nich zgadzasz nie zmienia tego, że tak jest, ich program to praktycznie 1:1 die Linke. Jeżeli chodzi o związki jednoplciowe to temat jest trochę bardziej złożony, w Polsce jeszcze kilka lat temu zrozumienie dla osób LGBT było na dość niskim poziomie, to nie wina polityków a ogólnie historii naszego społeczeństwa i tego, że inne kraje zachodu na taką transformację wśród społeczeństwa miały naprawdę dużo więcej czasu. Prawa osób LGBT nigdy do teraz nie były w poważnym dyskursie społecznym bo nie było też nacisków społeczeństwa, dlatego też żadne partie czy to lewicowa SLD czy centrowa Unia Wolności oraz centroprawicowe rządy PO-PSL tak naprawdę tego problemu nie ruszały. Nie zmienia to faktu, że dziś mówią głosem pro LGBT (jako partie, no może poza PSL) bo to, że jeden czy drugi polityk ma inne zdanie nie ma zadnego znaczenia jesli stanowisko partii jest takie jakie jest. Dla przykładu demokraci w USA, którzy dzisiaj są traktowani jako piewcy wolności i walkę o prawa osób w LGBT w latach 90-tych gdy rządził Clinton też nie zalegalizowali związków partnerskich, a dopiero za czasów Obamy dlatego, że dopiero wtedy był na to nacisk społeczny.

   Po raz kolejny nie masz też racji co do "liczących" się ugrupowań podobnych do Konfederacji AfD i partia Le Pen mają dużo większe poparcie w swoich krajach niż konfa.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Podaj jeden powód dla którego mieliby iść w koalicji "wszyscy na PiS". Co na tym by zyskali?

   @Reretos: miejsca w sejmie i większość rządzącą. Jak widać w Polsce mało ludzi wie jak działa dHondt

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: kanfiederacji nie chodzi o zwycięstwa w koalicjach tylko o dojenie partyjnej subwencji np. za fikcyjne usługi doradcze ekonomistów czy informatyczne typów z IT.

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: moge sie zgodzic z systemem podatkowym i dolowaniem przesiebiorczosci polakow ale prawda jest taka ze teraz kazdy mlody oczekuje ajfona i pracy w biurze. Mam znajomych ktorzy pokonczyli gownokierunki typu socjologia i politologia i pracuja na kasie albo wyjechali na zmywak. Kazdy chce prace w korpo, 8 godzin wolne weekendy i kupe siana. Natomiast ja pracuje w budownictwie i znalezienie dobrego fachowca jest bardzo ciezkie. na dobrego stolarza czeka sie w kolejce. Ale ksztalcenie zawodowe jest niemodne bo trzeba sobie pobrudzic rece.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo:

   Ale to by znaczyło że między PO (które nadal jest mocno chadeckie w sensie 'starej' chadecji czyli raczej nie przepchnie w Sejmie praw LGBT czy aborcji) a Lewicą (która wg ciebie jest skrajnie lewicowa) nie ma w Polsce ani jednej mainstreamowej partii socjaldemokratycznej ?

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Jest SLD i była Wiosna Biedronia.ALe na pewno nie jest nią Razem z chociażby postulatem opodatkowania przychodu powyżej 500 tys. 75% podatkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Schwarzenberger: a zle powiedział? jakim gniotkiem trzeba byc zeby chodzic z dyplomem wyzszej szkoly gotowania na gazie i dziwic sie ze nie zarabiasz tyle co mechanik po podstawowce. We wlasnym kraju zeby j!?$c 12 godzin na call center to juz napreawde trzeba byc totalnym beztalenciem albo mieszkac w czarnej dupie...

  • więcej komentarzy(38)

 •  

  pokaż komentarz

  Niech ktoś mi przedstawi karierę Krzysia Bosaka, bo kojarzę, że chłopak bujał się na studiach, ale żadnych nie skończył, a poza bawieniem się w politykę, nie miał stałego zajęcia. Ostro mu pan Memzen pojechał, aż szkoda chłopaka.

 •  

  pokaż komentarz

  Krzysztof Bosak mając prawie 40 na karku.

  źródło: 20210221_101517.png

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli nie macie wolnych 300-400k na zakup mieszkania albo nie stać was na płacenie 1,5k miesięcznie januszowi za apartament o powierzchni szafy to nie chciało wam się uczyć.
  W Skandynawii dużo się uczyli i mają.

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: Kraje skandynawskie powinny być wzorek
   tam większość kto ma 18-19lat idzie na mieszkanie wynajmowane.
   przyjaciółka mieszka w Helsinkach 20minut Kolejką podmiejską na dworzec główny i płaci za 35m 800 euro +opłaty (z 150-170euro)

   Na takich pracach market, sklep zarabia się od 1700euro
   fakt jedzenie jest 40% droższe niż w Niemczech ale da się żyć

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: ona jest cordinator zespole w firmie wiatrowej
   jakieś 3,5tys ma do łapy, pewnie teraz więcej ale zna kilka języków (finski ojczysty, niemiecki - Angielski biegły i Szwedzki na B2)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: @El3xetor: no i co pokazuje ta mapka? Że m. In. Biedne kraje bloku wschodniego oraz kraje gdzie zakorzenione w tradycji mają mieszkanie z rodzicami są w takiej a nie innej sytuacji. A dlaczego kraje skandynawskie są w odwrotnej sytuacji? Poczytajcie sobie m. In. skąd bogactwo takiej Szwecji czy Norwegii to może znajdziecie odpowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: W Szwecji (wypowiem sie o prowincji, nie wiem jak jest w duzych miastach) dostaniesz kredyt na maly, skromny domek a jego rata bedzie wynosic cene wynajmu. Wystarczy miec prace na czas nieokreslony i w sumie tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   W Skandynawii dużo się uczyli i mają.

   @El3xetor: No, widać że Niemcy też się słabiej uczyli xD Podawanie takiej mapki, bez uwzględniania innych czynników jest tak samo żałosne, jak moment kiedy prawaki wklejają mapkę, że w Burkina Faso są mniejsze podatki niż w Polsce... Niemczech, Francji i całym cywilizowanym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: U niż ni było PZPR. Więc wiesz..

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: A na podstawie czego te dane? Bo ja "mieszkałem z rodzicami" ( tzn.byłem u nich zameldowany ) długo po tym jak kupiłem i odebrałem mieszkanie. Dzięki temu miałem np. niższe OC.

  •  

   pokaż komentarz

   @cienki137: @El3xetor: Zresztą w tej mapce nie są pokazane tzw. domy wielorodzinne - jak dla mnie prawdziwe bogactwo jak ma się normalnych krewnych i w pobliżu pracę - np. rolnicy mają 2 piętrowe, tam rodzą się dzieci, bo zawsze jest z kim z nimi zostawić, po za tym człowiek nie żyje sam, to wymysł ( nie wiem jak to nazwać niby nie komunizm - bo wynalazek jest z Francji międzywojnia - ale jest pewną sztuczną inżynierią człowieka, działa w teorii i tylko w pewnych warunkach - mówiąc wprost - wynaleziono bloki - aby sprostać potrzebom urbanizacji. Czym większe i ludniejsze miasto, czym więcej bloków, tym ludzie odradzają się od tradycyjnego modelu i chęci posiadania dzieci - jako przykład powinna służyć Japonia - kult pracy, aby mieć coraz lepsze warunki, a gdzie jednostkowa cena posiadania partnerki, partnera, czy dzieci jest coraz wyższa i wręcz stała się dobrem luksusowym, zresztą praca też.

  •  

   pokaż komentarz

   no i co pokazuje ta mapka?

   @cienki137: To, że problem jest szerszy niż tłumaczenie Mentzena, że gówniarzom się nie chce uczyć. To wina patologicznego rynku mieszkaniowego czy podatków które doją niemiłosiernie biedaków.

  •  

   pokaż komentarz

   To wina patologicznego rynku mieszkaniowego czy podatków które doją niemiłosiernie biedaków.

   @El3xetor: Według tej mapki 56% nie ma takiego problemu, dodatkowo tak jak pisał @StaryPierdziel: jest ona tworzona na podstawie zameldowania. Rynek nie jest patologiczny, po prostu ceny są dostosowane do zapotrzebowania, jeśli wynajęcie kawalerki kosztowałoby 800zł, to wszystkie rozeszłyby w chwilę.

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: Mi ta mapa dokładnie pokazuje, gdzie przez lata był lewicowy komunizm i bieda

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: Bo dziecko trzeba nauczyć pływać, a nie rzucać mu koła ratunkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   podatków które doją niemiłosiernie biedaków.

   @El3xetor: które ten sam Mentzen chciałby obniżyć

  •  

   pokaż komentarz

   przyjaciółka mieszka w Helsinkach 20minut Kolejką podmiejską na dworzec główny i płaci za 35m 800 euro +opłaty (z 150-170euro)

   @Lukardio: i to w stosunku do średnich zarobków jest korzystne? i jak tak to dlaczego tak jest? jakies mocne regulacje żeby nie dochodziło do spekulacji na cenach mieszkań czy jak się udało ograniczyć chęc zysków przez właścicieli?

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: Nie zgodzę się, że podatki w Polsce "doją niemiłosiernie biedaków".

   Podatki w Polsce najbardziej uderzają w klasę średnią oraz wyższą klasę niższą (xD) do tej klasy średniej aspirującą.

   Jak się jest bogatym to można łatwiej uniknąć płacenia podatków, a jak się jest biednym to jest się w większym stopniu beneficjentem tego na co podatki są pobierane.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli nie macie wolnych 300-400k na zakup mieszkania

   @El3xetor: Wtedy pozostają też takie opcje jak kredyt. Można też zastanowić się czy nie lepiej byłoby mieszkać w trochę mniejszym mieście, gdzie nieruchomości są tańsze. W #skarzyskokamienna dwupokojowe mieszkanie z rynku wtórnego można kupić na luzie już poniżej 150k

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: Te statystyki moim zdaniem mają jedną wielką wadę. Mianowicie nie uwzględniają polskich warunków. Mam przynajmniej kilkanaście przykładów z mojego otoczenia, że młodzi mieszkają z rodzicami w domach. Tylko że te domy są de facto wielorodzinne. Gigantyczne kostki z lat 70 i 80, które już w momencie budowy były przewidziane dla rodziny wielopokoleniowej. Rodziny tam żyją jak w małym bloku. Jest klatka schodowa plus 2 lub 3 mieszkania. Wygoda i cięcie kosztów. Naprawdę ogarnięci ludzie tak mieszkają, ktorych byłoby stac na swój dom tylko po co? W statystykach jednak wygląda to tak samo jakby gnieździli się w mieszkaniu w bloku. Patrząc po liczbie takich duzych domów to można założyć, że przynajmniej kilkaset tysięcy rodzin tak mieszka.

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: Czego uczyc sie nie chcialo ? Studjuja na tych gowno kierunkach socjologia, psychlogia, lingwistyka itp. itd i co to da ? Jak taki czlowiek moze miec pojecie o zyciu. Wyszedlem niedawno ze szpitala, miesiac czasu tam lezalem, zrobili mi wszystkie badania, prosze ma pan tu leki one lecza objawy bo my nie wiemy co panu jest. Lekarz nie wie to co ja mam wiedziec ? Komu sie nie chce uczyc ? Co nauka ma wspolnego z praca i zarobkami, nic nie ma, w przeciwnym razie bylbym milionerem.

  •  

   pokaż komentarz

   @MG78: w Rybniku (140k mieszkańców) za 75m mieszkania trzeba dać koło 170k.

   No ale z reguły rzuca się cenami mieszkań w centrum Warszawy i porównuje z minimalną pensją którą w dużym mieście wręcz ciężko zarobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor wynajem nie powinien być brany pod uwagę. W PL każdy chce raczej kupić swoje mieszkanie i łatwiej uzbierać mieszkając z rodzicami. Wynajem sprawi że nigdy nie zbierzesz na kupno...

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor:

   Po raz kolejny ujawnia się Wielka Tajemnica Wykopu: im bardziej kraj upadający tym lepsze życie. Stopniowe upadanie państwa, rozwleczone w czasie, w jakiś tajemniczy sposób prowadzi do poprawy jakości życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @El3xetor: oj dziwo najlepsze wzkazniki tam gdzie nie było komuny po 2 wojnie. odpowiedz jest prosta. ludzie w zachodnim kapitalizmie z pokolenia na pokolenie sie bogacili i moga nowemu pokoleniu zapewnic dobry start, a my dopiero gonimy

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli nie macie wolnych 300-400k na zakup mieszkania albo nie stać was na płacenie 1,5k miesięcznie januszowi za apartament o powierzchni szafy to nie chciało wam się uczyć.
   W Skandynawii dużo się uczyli i mają.


   @El3xetor: fajny post, kolorowa grafika (btw oba podp!%%?#@one z wpisu kolegi na mirko), elegansio. Tylko jak to się ma do tej rzekomo nieprawdziwej wypowiedzi Memcena? W Polsce brutalna prawda jest dokładnie taka jak napisal Memcen, a rozwiązaniem problemu nie jest stwierdzenie że jest źle i czekanie aż ktoś coś z tym zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   Kraje skandynawskie powinny być wzorek

   @Lukardio: Zwłaszcza czekanie miesiącami w kolejce do wolnego mieszkania na wynajem w takim Sztokholmie.

   W Szwecji (wypowiem sie o prowincji, nie wiem jak jest w duzych miastach) dostaniesz kredyt na maly, skromny domek a jego rata bedzie wynosic cene wynajmu. Wystarczy miec prace na czas nieokreslony i w sumie tyle.

   @vrraaaz: tak. Hipoteka na 100 czy 80 lat. Kiedyś to było 120 lat, ale ustawą tego zakazali. De facto jak umierasz, to dzieciom nie opłaca się przyjmować po Tobie spadku z powodu takich kredytów.

   Kiedyś też miałem dużo lepsze zdanie o Szwecji. Ale rok mieszkania tam mi wystarczył, żebym doszedł do wniosku, że to głównie kwestia bardziej zielonej trawy po drugiej stronie Bałtyku. Owszem, pod większością względów to lepszy kraj do mieszkania. Ale odstraszyły mnie właśnie patologie mieszkaniowe jak wieczne kolejki do wynajmu, ceny nieruchomości z kosmosu (i przez to konieczność kredytów do śmierci), imigranckie dzielnice (w jednej mieszkałem) i ciągłe czucie się obcym mimo tego, że dopóki się nie odezwałem to byłem brany za rodowitego Szweda (niebieskie oczy). I zdecydowanie jeżeli uda Ci się z dobrą pracą to polecam bardziej Polskę. Zresztą znajomy też po 2 latach wrócił. I inny z UK. I następny z Holandii. I inny ze Szwajcarii. Teraz przez pandemię z Niemiec kumpel też wrócił i pracuje zdalnie.

  • więcej komentarzy(16)

 •  

  pokaż komentarz

  Całe szczęście, że Konfederacja działach w ramach konserwatywnego, staropolskiego powiedzenia "dzieci i ryby głosu nie mają", bo zamiast 14-latka, który miał problemy z prawem po proteście, na scenie mielibyśmy kuca oburzonego na zakopywanie Bosaka na Wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

1 2 3 4 5 6 7 ... 32 33 następna