•  

  pokaż komentarz

  Polska to bylejakość na bylejakości, najgorsze, że jest na to społeczne zezwolenie - śmiecenie, złe parkowanie, reklamoza, łamanie prawa. Developerowi się to opłaca, a urzędnicy ciesz się pewnie z kasy pod stołem. W Warszawie patodeveloper mocno umocowany pośród polityków PO - Dom Development czuje się ponad prawem.

  https://miastojestnasze.org/ratusz-i-niekonczaca-sie-promocja-dla-dewelopera/

  a nadzieją są jeszcze nieliczni:

  https://miastojestnasze.org/prokuratura-zajmie-sie-afera-na-kamionku/

 •  

  pokaż komentarz

  A teraz zgadnijcie z jakiej partii jest burmistrz (albo przynajmniej jaka go popiera)...

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbpl: Napewo zlodziej z PełO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbpl: Z pewnością progresywny Europejczyk marzący o zielonym ładzie i elektrycznej Tesli.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbpl: Moje okolice. Znam tę miejscowość. Niestety Burmistrz kim by nie był to człowiek stara się coś zrobić w tym mieście. Jak dobrze wiem to chyba rok czy dwa lata temu zaczął.

   Wiecie ile tam jest autobusów? 2 linie na całe miasto i to jeszcze busy nie należące do nich. Oczywiście na wsiach jest częstszy rozkład jazdy. Oczywiście Radni nie pozwalają tego zmienić. Zgadnijcie z kąd są Radni XD Problem tam jest cały czas z radnymi którzy nie chcą zmian i kłócą się z Burmistrzem. (stare pryki które przez 20lat nic tam nie zrobili.) obok gmina Grodzisk z Parkami, inwestycjami a Milanówek to taka psia dziura w której nic się nie dzieje.

   Kumpel mieszka tam to co chwile dostaje w skrzynce informacje (kilku stronnicowa gazetka) jakie to machloje robi burmistrz i jaki to on nie jest oszust. Oczywiście wszystko wyssane z palca i robione w stylu TVP z pogrubionymi czcionkami na słowach "złodziej" , "oszust", "wyłudzenia". Trochę śmiechłem jak mi to kumpel pokazał Ale jak sobie to przeczytałem to zdrowy człowiek raczej nie przełknie takiej propagandy. Jak dla mnie świńskie sposoby na oczernianie i robienie z ludzi debili w tym mieście.

   I tutaj kolega widze ze w iście Pisowskim Stylu "ale to za Peło to dopiero oszukiwali". Z tego co mi mówił znajomy to Radni nawet parków nie chcą robić, ani żadnych inwestycji na Dom kultury, bo jak już znaleźli jakiś teren nadający się w miare blisko centrum i trzeba parę drzew wyciąć to zaraz poznosi się raban ze Burmistrz to chce nabić na tym swoje interesy. Ulice też pamiętają lata 20 ale nic się na nich nie robi. Jak się przejeżdża przez Milanówek główną trasą po ulewie to pamiętam ze od 15lat zalewany jest zawsze w tym samych miejscach. Woda stoi i czasami ciężko przejechać. Co z tym zrobili? NIC. Tacy tam wspaniali radni zarządzają.

   Śmieszne miasto. Duże możliwości ale Radni to tępaki z tego co słyszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzmak: Masz info tylko z jednej strony.

   Fakt, że tam nic się nie dzieje i to od dawna, ale zarówno rada jak i burmistrz mają swoje za uszami.

   Ten wspaniały dom kultury na przykład, z daleka śmierdzi wałem. Działka na zadupiu, gdy życie miasta koncentruje się zupełnie gdzie indziej, do tego niejasne sprawy własności. A centralnym punktem domu kultury ma być studio nagrań, bo burmistrz jest muzykiem i ma kumpli muzyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Ok możę i masz racje. Ale porównując co się dzieje w Grodzisku a Milanówku to jest istna przepaść.
   O tym zę Burmistrz Grodziska ma coś za szami słychać co wybory. (oczywiscie to wyssane z palca)
   Pamiętam też ze na facebooku tuż przed wyborami ktoś napisał o tym że burmistrz Grodziska ma udziały w WKD. I to miał być taki typowy zarzut ze coś tam jest nie tak. Oczywiście widnieje tam w zarządzie. To pierwsze komentarze były w stylu "Jeśli działa, nie spuźnia sie i jest super działą to O h%# CI CHODZI!?" i to mi się podobało burmistrz który nawet jak coś ugra (oczywiscie to nieprawda) to jednak widać efekty w mieście.

   A milanówek? To co powiedział mi kumpel to takie oczernianie robiąc gazete oczerniającą burmistrza to jednak coś jest zj???ne tam na maksa. Nawet słyszałem ze jak się zmienił Burmistrz trochę ukrócił im się handel TBS-ami. Sam miałem z tego skorzystać ale jak ktoś chce 70-100tyś za odstąpienie mieszkania które nie będzie twoje to jednak c$@!#wy układ. Jak dla mnie to Radni puki nie będą mieli w tym interesu to nic się tam nie zmieni. Tacy to wspaniali Pisowcy rządzący.

   Grodzisk np spoko kasy bierze z uni. Milanówek nawet tego nie potrafi. Taka mam opinie o tym mieście. Od 20lat a moze i dluzej nic się nie zmienia tam. Nawet ciężko aby jakiś park ogarnąć czy cos. A imprezy rzadko kiedy się odbywają a za dzieciaka pamiętam ze coś się tam zawsze działo.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzmak: Nie da się ukryć, w porównaniu do Grodziska to wygląda fatalnie. Ale Grodzisk w ogóle jest w czołówce jeśli chodzi o rozwój. To jest specyficzna sytuacja, bo burmistrz Grodziska stworzył taki rodzaj zamkniętego układu w mieście. Otacza się sprawdzonymi osobami, które obsadzają stanowiska, łącznie z radą miejską. Opozycja ma im to za złe, ale opozycja jest nieliczna i słaba, bo... ten układ działa i miasto na nim zyskuje.

   Czy tam idą przekręty? Nie wiem, możliwe, ale nikt nic nigdy nie udowodnił, a próbowali. Za to miasto rozwija się w ekspresowym tempie, inwestycja goni inwestycję i ciągle się coś dzieje. Ja podziwiam umiejętność planowania i przewidywania. Oni bez przerwy piszą projekty i dostają dofinansowania, jaki by nie był kierunek, co by nie było aktualnie tematem, to oni zawsze się tam zakręcą. Teraz głośno mówi się o retencji i gospodarce wodnej, więc miasto kupiło ponad 50 hektarów terenu, pozyskało środki i będą robić wielki zbiornik retencyjny z rozbudowanymi funkcjami rekreacyjnymi. Jak się wszystko uda, powstanie świetny obiekt wodny, patrząc na rozmach jaki mają przy okazji miejskich stawów.

   A Milanówek? Odkąd pamiętam są tam ciągłe spory i brak jakiejkolwiek wizji rozwoju. Milanówek chciałby być drugą Podkową, miastem artystów, kultury... ale nic w tym kierunku się nie dzieje. Za to zadzierają nosa i uważają, że są tacy lepsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzmak: opierasz się na jakiś niepełnych informacjach i przekłamaniach. Głównym celem tego Burmistrza jest wykup blaszaka na obrzeżach miasta i zrobienie z tego Centrum Kultury. Są w tym mieście naprawdę poważne problemy, którymi należy się zająć w pierwszej kolejności. Radnych skłócił umiejętnie właśnie ten wspaniały Burmistrz. A co do kogo należy, to wynika z przepisów o samorządach, więc może tam najpierw zajrzyj, a nie wieszasz psy na Radzie Miasta, nawet nie wiedząc czym się zajmują...

  •  

   pokaż komentarz

   @behapowiec: O i tutaj widać że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz. W Milanówku był "spokój" i to słyszę od wszystkich znajomych którzy mieszkają w Milanówku do czasu gdy mieszkańcy wybrali innego burmistrza.
   Nie masz pojęcia jaki wtedy się raban zrobił starym prykom bo ktoś nowy na stanowisku. Coś kumpel wspominał ze chcieli wybory anulować i rozsyłali nawet jakieś ulotki. Coś tam było nie wiem.

   Radni Milanówka są całkowicie oderwani od rzeczywistości będą Burmistrzowi wytykać ze jest muzykiem i ze ten ośrodek to dla niego tylko bo ma kolegów. Jakim dzbanem trzeba być aby tak powiedzieć. Nawet jak interesuje się muzyką i wie jakie są z tego korzyści dla młodych ludzi to czemu nie. Co on sam w sali z kumplami będzie siedział i nikogo innego nie wpuści? Radni myślą tylko o sobie i widać to po ich sposobie myślenia aby tylko z byle powodu udupić kogoś kto chce zrobić cokolwiek.

   A co to poważnych problemów to był jeden taki komunikacyjny. Kumple chciał aby jakieś autobusy jeździły do Grodziska na basen. Bo aby teraz to zrobić to ma dwie linie niezbyt często i aby się załapać na autobus do grodziska musiał by mieć przesiadkę w Milanówku bo jego linia nie jeździ do Grodziska XD i burmistrz chciał to poprawić zakupując autobusy, to zgadnij co te dzbany zwani radnymi chcieli zrobić? budować kanalizacje na drogach które nie mają nazwy. Kumpel aż rozkładał ręce i powiedział ze hujnia tam niesamowita.

   I żeby to był odzew jednej osoby ale kogo by się nie spytać z moich znajomych to każdy zgadza się w jednym aspekcie. Ze aktualni radni powinni z zostać zostać wywaleni bo jak na razie każda inicjatywa jest równana z ziemią i zamiast zająć się rozwijaniem to spędzają czas na gazetkach aby udupić Burmistrza XD kompletne dzbany.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzmak: mieszkam w Milanowku od 32 lat. Potwierdzam, tu się nic nie dzieje. Nawet ulice zalewa wszystkie tak samo jak dawniej. Miasto się zamienia w jezioro po większym deszczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzmak: Ten kolega mieszka w domu z szambem, czy ma już podłączoną kanalizację?
   Odnośnie komunikacji to sobie zajrzyj tutaj: https://www.milanowek.pl/images/aa_komunikacja/2021/20210107_rozklad/A.word.pdf
   Autobus linii A jeździe w Grodzisku ulicą Montwiłła, przy której mieści się basen...
   Burmistrz już wykonał kilka fikołków i wiecznie czuje się obrażany i hejtowany. Za sekretarza wziął gościa, o którym w jego poprzednim rejonie, gdzie działał, krążą niezłe opowieści.
   Uwalony jest temat kolektora ścieków. Jak pisano wcześniej miasto podczas ulew tonie, więc kupowanie blaszaka pod studio nagrań to raczej nie jest priorytet. Jest miejsce w centrum, gdzie stoi stary budynek MOK, są pomysły co z nim zrobić, więc po grzyba wywalanie milionów na halę na obrzeżach miasta? Zapytam, czy widziałeś te miejsce? A ilość miejsce do parkowania w razie imprezy policzyłeś? Autobusik, który tam planowano raczej sytuacji nie rozwiąże. A`propo sytuacji z wycinką to obejrzyj sobie tą transmisję z posiedzenia Komisji: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3UwCRaiz4dAiNWlAdYE5LtUEZrt-uAHduf3XiVc7qImmTzNejuYVr2jGI&v=T1Q8Ye8ePUY&feature=youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @behapowiec: haha czyli z tymi autobustami to miałem jednak racje:
   https://milanowek.pl/images/aa_komunikacja/2019/mapka_linia_AiB_19.04.2019.pdf
   HAHA czyli jak ktoś mieszka koło koło WKD to jednak przesiadka niezbędna do Grodzia. XD
   Ogólnie widać poziom Milanówka z autobusami XD ja p$%@!%%e zgredy nic nie były w stanie zrobić przez tyle lat.
   Możesz sobie mataczyć ale widać przynajmniej jakie to wielkie zmiany się tam dzieją. Nie znam osoby któa dobrze by się wypowiadała o Radzie Milanówka. Dlatego ludzie chcieli zmiany. Dzięki za zwrócenie uwagi wcześniej się tym nie interesowałem aż tak, ale widzę ze tragedia tam jest. Nawet do pobliskiej Galeri Podkowa nie ma transportu a może by się to przydało. coś świta czemu?

   "Burmistrz już wykonał kilka fikołków i wiecznie czuje się obrażany i hejtowany. Za sekretarza wziął gościa, o którym w jego poprzednim rejonie, gdzie działał, krążą niezłe opowieści." no i znowu piwowskie p$%@!%%enie. Przecież ludzie myślący nie łykną takiego gadania. Gościu pewnie ma już dosyć kopania się z tumanami i ręce rozkłada, a sam tekst jest podobno do tego co w tej broszurę z Milanówka co dał mi do poczytania kumpel i tam takie samo pieprzenie bez konkretów było, a bo zastępca Burmistrza zrobił coś tam gdzieś tam ale badamy sprawę bo nie wiadomo. Czyste manipulacje mające na celu ogłupić ludzi.

   "Uwalony jest temat kolektora ścieków." - od co najmniej 20lat. Od tylu zalewa Milanówek i to główną trasę od 20 lat. A może i dłużej. Ale zwalić na kogoś trzeba.

   "więc kupowanie blaszaka pod studio nagrań" tu kolejna manipulacja nie blaszaka tylko grunty pod budowę ośrodka. W grodzisku też jest jakiś blaszak przerobiony? gdzie ty masz głowę? I pewnie drogi były by ważniejsze od Ośrodka ale to w takim razie co robił poprzedni burmistrz? bo o ile wiem w dobrej komitywie z radnymi to nie za bardzo się narobili. Kompletnie 0 widocznych zmian. Tutaj rzeczywiście można by się przyczepić

   Mam nadzieje że nie jesteś jednym z tych radnych. Chociaż może bo link do filmu jest prywatny. Broń boże aby tak krótkowzroczna osoba opiewała takie stanowisko.

   A donośnie tego budynku MOK to chyba wiem gdzie to stoi.Nawet koło targu pamiętam że stoi chyba coś podobnego. I Tutaj objaśniam, nie remontuje się takiej rudery dla nowoczesnego ośrodka jak centrum kultury. Do takiego budynku trzeba poprowadzić nowe kable, nowe oświetlenie, tunele na kable od internetu jakaś serwerownie, pozbyć się wilgoci ze scian, wymienić sposób ogrzewania(rury pewnie pordzewiałe) remontować każde pomieszczenie i jeszcze mieć nad głową konserwatora bo zaraz okaże się że to zabytek i nie można wykonać niektórych prac z racji na konstrukcje albo walory historyczne i okazuje się że postawienie czegoś nowego jest dużo tańsze również w utrzymaniu niż takiej starej budowy. Weź to potem dogrzej taki budynek.

   I samo wykonanie takiego ośrodka jak w grodzisku jednak przyciąga więcej ludzi gdzie są rozplanowane sale na konkretne przeznaczenie. Jest to bardziej efektywne. Po co odnawiać starocie. Bardziej takie budowle nadawały by się na zajazdy, kawiarnie itd bo to pozwoliło by utrzymać ich styl. Niestety ludzie zasiadający w Radzie tego nie pojmują. A ulicami mogli by się zająć, mieli na to kupę lat. (chociaż nie przypomniałem sobie ze jak zajeżdżałem po kumpla to na jego ulicy Milanówek dzielnie walczył z zalaną drogą.. Szambiarą XD i tutaj skłamałem bo nie Milanówek walczył tylko ludzie sami, bodajże jego sąsiad czy znajomy podjechał na prośbę aby trochę odpompować bo ludzie nie mogli wyjść na ulice bez moczenia łydek) taka tam to amerykanka jest :D

  •  

   pokaż komentarz

   Radnych skłócił umiejętnie właśnie ten wspaniały Burmistrz.

   @behapowiec: no bo stracili pupilka. Tak jak pisałem po wymianie Burmistrza układ się skonczył i nawet przestali handlować tbs-ami. Ot cała tajemnica.

   A co do kogo należy, to wynika z przepisów o samorządach, więc może tam najpierw zajrzyj, a nie wieszasz psy na Radzie Miasta, nawet nie wiedząc czym się zajmują...

   No właśnie przez tyle lat widać że niczym. I nie trzeba się udawać na posiedzenia aby stwierdzić że przez tyle lat nic nie było robione. Efekty a raczej ich brak widać gołym okiem. Jedyne co sie zmieniło ostatnio to peron w Milanówku ale to tylko dlatego bo modernizacji wymagała cała linia i chyba zostali do tego zmuszeni.XD to akurat domniemam.

 •  

  pokaż komentarz

  W niedzielę tamtędy jechałem i aż się we mnie zagotowało.

 •  

  pokaż komentarz

  I cyk jest pieczątka i dębów nie ma.
  Ale jak developer sam by próbował wyciąć parę samosiejek to urzędnik dostaje piany na ustach i leci do sądu, bo zniszczono "unikalny ekosystem" a w okolicy żyje tysiąc gatunków motyli.

 •  

  pokaż komentarz

  Polską rządzi mafia PO-PIS, a wcześniej SLD. Jacy ludzie taki kraj, jaki kraj takie problemy,