•  

  pokaż komentarz

  Mam się śmiać?
  UE już taki numer kiedyś zrobiła: ogłosili że zamrożą aktywa iluśtam oligarchów... tj ogłosili że zrobią to po dwóch miesiącach od komunikatu. Dość czasu żeby uciec z kasą gdzieś indziej.
  Gest pod publiczkę... i to bardzo głupią publiczkę, że ktoś to traktuje poważnie...
  W Moskwie musiało im się zrobić wesoło.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Nie pitol bo oberwali mocno. Nie chce mi się sprawdzać tego twojego przypadku, ale sankcji było sporo. A najbardziej oligarchów zabolał koniec wakacji na Majorce i że ich dzieci nie mogą studiować na tym zgniłym zachodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: @Petururururu: @r0k0: Sankcje wobec Ruskich są tak precyzyjne i tak skuteczne że wręcz Putin zaczął korzystać z tych mechanizmów żeby na swoich obywatelach wymuszać powrót kapitału do kraju, albo akcje nacjonalizacji wszystkich środków przez Cypr pamiętacie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Tak prostymi rzeczami jak sankcje na technologie wydobywcze sprawiły że sen Ruskich o wydobyciu w Arktyce prysł kompletnie - wystarczyło ich odciąć od norweskich firm i technologii wydobywczych i sami tam już nawet żołnierzyka nie trzymają xD

  •  

   pokaż komentarz

   UE już taki numer kiedyś zrobiła: ogłosili że zamrożą aktywa iluśtam oligarchów... tj ogłosili że zrobią to po dwóch miesiącach od komunikatu. Dość czasu żeby uciec z kasą gdzieś indziej.

   @KazPL: A gdzie ci cali oligarchowie się przeniosą z tym hajsem? Serio, jestem ciekaw.

   Do USA za bardzo nie mogą, w UE również. Szwajcaria odpada. To może jakieś inne, bezpieczne miejsce, na trzymanie europejskich papierów? Może jakiś kraj afrykański? A może jakaś wyspa na Karaibach, uzależniona od USA? A może mają zabrać ten hajs do siebie? Też za bardzo nie mogą, bo te fortuny pójdą się j?#$ć. Jak to bywa w Rosji od jakiegoś czasu.

   Po prostu nie myślisz, to i nie zdajesz sobie sprawy z tego, co to w praktyce oznacza.

   Gdyby te aktywa zamrożono od razu, to spowodowałoby wiele problemów, szczególnie w różnego rodzaju spółkach - tak jak w polskich azotach, czy tam innych firmach, w których jest sporo ruskiego kapitału. Faktycznie miałbyś przypadek zamrożenia jakichkolwiek decyzji w takich spółkach. W zasadzie dostalibyśmy rykoszetem.

   W tym przypadku ci cali ruscy milionerzy po prostu wyprzedadzą ten majątek za bezcen, bo będą do tego zmuszeni. A te domniemane dwa miesiące to żałośnie krótki okres na jakąkolwiek sprzedaż - więc Ruscy są zmuszeni do wyp?%#%%$enia swoich aktywów w zasadzie za bezcen. Nazwijmy to regermanizacją i repolonizacją firm.

   Bo całkowicie przypadkowo tymi sankcjami obrywają ludzie, którzy mają całkiem sporo papierów europejskich spółek. No, k##@a, co za pech. No ale ograniczone wykopki myślą, że chodzi o jakieś wakacje w Alpach i dwie sztabki złota w jakimś sejfie w Zurychu XD

  •  

   pokaż komentarz

   A gdzie ci cali oligarchowie się przeniosą z tym hajsem? Serio, jestem ciekaw.

   @AgLagylak: Mamy globalizacje, a jest bardzo dużo podmiotów gospodarczych na Świecie które tak naprawdę nie wiadomo do kogo należą. Sądzę że najbardziej bogaci Rosjanie nie będą mieli żadnych problemów, najwyżej dalej będą kierować swoimi aktywami przez ciąg spółek-słupów.

   Dla nich to jedynie utrudnienie, nic więcej. Po co używać słowa "zamrożenie" skoro uprzedza się ich o zamiarach i daje czas na ruchy?
   Właśnie "dla gawiedzi", żeby się podniecała niby-działaniami skazanymi na porażkę. Utrudnienie będzie, ale żadnego zamrożenia, chyba że coś chapną na pokaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: oni nie biorą od nas jabłek a my za to bierzemy od nich wyngiel

   źródło: wyngielruski.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: Mamy globalizacje, a jest bardzo dużo podmiotów gospodarczych na Świecie które tak naprawdę nie wiadomo do kogo należą.

   @KazPL: Nie ma takich firm. Chyba że mówisz o firmach publicznych, przy czym już widzę, jak ktokolwiek powierza im swój własny majątek XDDD

   Sądzę że najbardziej bogaci Rosjanie nie będą mieli żadnych problemów, najwyżej dalej będą kierować swoimi aktywami przez ciąg spółek-słupów.

   A ja nie. Bo istnieją instrumenty, które się tym zajmują. Podmiot objęty sankcjami się identyfikuje, wraz z jego powiązaniami. I takie pojedyncze sankcje oznaczają w praktyce paraliż takiej osoby na terenie UE. UE ma nawet procedury identyfikacji podmiotów objętych sankcjami.

   Ta lista "kilku nazwisk" oznacza tak naprawdę całą książkę firm i powiązań między nimi. I to ciągle rozszerzaną, bo to nie działa tak, ze sobie założysz spółkę z osobowością prawną i elo - koniec sankcji. Tym bardziej, że wszystko za pysk trzyma europejski system bankowy.

   Po co używać słowa "zamrożenie" skoro uprzedza się ich o zamiarach i daje czas na ruchy?
   Właśnie "dla gawiedzi", żeby się podniecała niby-działaniami skazanymi na porażkę.

   Właśnie po to, żeby nie up???$!@ić firm działających na terenach UE, tylko dać czas tym typom na sprzedaż mienia. Po prostu każą im się wynosić. Tyle. To Rosja potrzebuje rynku UE, a nie odwrotnie. To Rosja potrzebuje usług z UE, a nie odwrotnie.

   Przy czym wypadałoby uniknąć paraliżu prawno-finansowego firm, w których ci Rosjanie mają jakieś udziały, prawda? Gdyby zrobili tak jak Ty chcesz, to byś kwiczał "olaboga te k!%%y Niemce zablokowali polskie firmy, jak oni mogą śmiecie - działają bezmyślnie, bo to urzędasy brudasy z UE".

  •  

   pokaż komentarz

   UE już taki numer kiedyś zrobiła: ogłosili że zamrożą aktywa iluśtam oligarchów... tj ogłosili że zrobią to po dwóch miesiącach od komunikatu. Dość czasu żeby uciec z kasą gdzieś indziej.

   @KazPL: W sensie ze w dwa miesiace posprzedawaja budynki w Londynie warte kilkadziesiat milonow funtow? Jasne...

  •  

   pokaż komentarz

   @empee: po pierwsze Londyn nie jest w EU.
   Po drugie spokojnie czasu wystarczy by sprzedać co potrzeba jakimś spółkom w rajach podatkowych, fundacjom itp.
   Które należą do kolejnych spółek, fundacji które należą do kolejnych.... które finalnie należą do kogo potrzeba.
   Jak są pieniądze to i są sposoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: aha.. czyli port w sabettcie roebrali , projekt yamal lng rozebrali i utopili a te gazowce ktore teraz nawet w zimie kursuja to na pusto tak ? aaa to spryciarze ci ruscy... na szczecie mamy czujnych pisowskich czynownikow i sie nic nie ukryje ..boszzz...

  •  

   pokaż komentarz

   @konradpra Dlatego sankcjami objęte są też powiązane firmy.

   @batalona Możesz przypomnieć kiedy to UE wprowadziła embargo na rosyjskie paliwa? I jak się to ma do tych sankcji?

   pokaż spoiler Ten wątek PiSu to już w ogóle jest już w ogóle w ch?! związany z tematem XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   W sensie ze w dwa miesiace posprzedawaja budynki w Londynie warte kilkadziesiat milonow funtow? Jasne...

   @empee: Oczywiście, może dadzą radę w dwa dni - hasło to "fikcyjna transakcja". Jak w grę wchodzą tak duże pieniądze to kancelarie od obrotu gospodarczego zarwą parę nocek i po sprawie.
   Myślisz że będą pierwszymi na Świecie co uciekają z majątkiem? Nie takie rzeczy oczy ludzkie widziały...

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: mógłbyś podać konkretne przykłady? Pisanie że jest ich dużo nic nie wnosi do dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   mógłbyś podać konkretne przykłady? Pisanie że jest ich dużo nic nie wnosi do dyskusji.

   @Pawelec_c_c: Poszukaj materiałów o "Panama Papers" i "Paradise Papers", aferach z rajami podatkowymi i różnymi firmami-słupami.
   Takie cuda na szeroką skale można wyczyniać jak się ma kapitał, a pewnie i lepsze też... lepsze, bo nigdy nie wypłyną.
   Rosjanie mają wprawę, jakoś pod koniec lat 90tych uciekali z kasą na Cypr, do czasu jak się (wtedy młody jeszcze) Putin z kumplami nie zorientowali i Cypr(kapitał z Cypru) na jeden rok stał się największym inwestorem w Rosji... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu część kasy musiała wrócić do macierzy...

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: I co z tego, Londyn nie jest w EU a tam najwięcej jest rosyjskiej kasy.
   Do tego, owszem ale te spółki trzeba wciągnąć na listę sankcje oficjalnie, wtedy już dawno ten majątek będzie w kolejnych spółkach czy fundacjach założonych w tak przestrzegajacych prawa międzynarodowego miejscach jak wyspa Man, Monako, Gibraltar, Jersey, Cypr, czy nawet Szwajcaria... itp XD.

   Najlepsze są pociągi pomiędzy kilkunastoma krajami, kancelarie prawne w Londynie z chęcią pomogą za odpowiednią prowizją.
   Zresztą byłbym szczerze zdziwiony jakby to dawno już tak nie było zorganizowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @konradpra: Ale co z tego? Myślisz, ze tego w żaden sposób nie przewidziano? To tak nie działa.

   Tak się składa, że UE dysponuje narzędziami, żeby takie procedery ukrócić. Od tego są opisane procedury identyfikacji takich podmiotów - których działanie również się blokuje. Poza tym mówimy o UE, a nie o Londynie - chociaż prędzej czy później UK przystąpi do EOG lub podobnej organizacji, co ich zmusi do reakcji na sankcje wobec Rosji.

   Poza tym już widzę to rozdrobnienie przez te kilkanaście słupów w spółkach i fundacjach. Szczególnie że w papierach opisane jest również identyfikowanie powiązań pomiędzy spółkami. No i już widzę niezależność i legalność tych wszystkich działań.

  •  

   pokaż komentarz

   Rosjanie mają wprawę, jakoś pod koniec lat 90tych uciekali z kasą na Cypr,

   @KazPL: tak, szczególnie ci "Rosjanie" mający drugie obywatelstwo Izraelskie.

  •  

   pokaż komentarz

   oni nie biorą od nas jabłek a my za to bierzemy od nich wyngiel

   @dingus13: jabłka biorą przez Białoruś - na Białorusi ostatnio nawet ananasy zaczęły rosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: właśnie że działa, z zasady tacy ludzie są kilka metrów jak nie kilometrów z przodu za tymi którzy ich ściągają.XD.
   Bo mają to tego odpowiednich ludzi i kasę do posmarowania której tacy jak my nawet 2 promila w życiu nie zobaczymy.
   Do tego często mają oni i ich rodziny paszporty pewnego cypryskiego czy innego bliskowchodniego państwa do którego sporo imigrantów wyjechało w 90 latach przez Polskę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: I jeszcze jedno.

   On sanctions related to Navalny’s jailing, Borrell refused to confirm any details about potential individuals who will be targeted by the new measures, but said the penalties would be brought “against those responsible for his arrest, and sentencing and prosecution.” To impose the measures, Borrell said the EU would use a new framework for sanctions against human rights violators, approved in December. He said administrative steps would begin immediately and the specific sanctions could be formally approved in about a week.

   By focusing narrowly on those responsible for Navalny’s incarceration, the EU risks ignoring a broader political context, in which Navalny’s allies say the Kremlin is working to eliminate competition in national parliamentary elections later this year.

   EU diplomats also told reporters that the meetings did not address specific names. But officials will now start drafting the framework of restrictions, including asset freezes and visa bans against individuals responsible for the repressive actions against protesters and Navalny himself.

   SANKCJE XD .... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak w ogóle to trolli nie ma, jakieś święto państwowe?
  edit: qrna masakra, wbiłem w google dni wolne od pracy Rosja i proszę: 23 lutego Dzień Obrońcy Ojczyzny (День защитника Отечества)
  To dzisiaj 22 lutego o 23:00 maja już ze 3 promile ᕦ(òóˇ)ᕤ

 •  

  pokaż komentarz

  k%@#a sankcje na Rosję.
  Co to znaczy:
  Ty nie kupisz taniej opornikow, a Angela kupi k%@#a milion metrów gazu.
  Sankcje xD Tak jak tuwstawnazwe_produktu nie można sprzedawać do Rosji - chyba ze spółka slup z Białorusi kupuje polskie tuwstawnazwe_produktu i sprzedaje do Rosji wtedy git.

  Mały handlować nie moze, a dużemu można naskoczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @r0k0: p#@?!#!isz nie solisz. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, w jaki sposób działają te sankcje i jak bardzo Ruscy dostali tymi sankcjami po p?!$@ie. Już tam chuj, że mylisz sankcje z embargiem - i jeżeli nie możesz sprzedać jakiegoś swojego gówna do Rosji, to najpewniej przez jakieś ruskie embargo, a nie przez sankcje.

   A spółki z Białorusi gówno dają takiej Rosji. Głównie dlatego, że ruska waluta jest po tych sankcjach ch?% warta. Przy ruskim saldzie importu i eksportu oznacza to, że za ten sam towar Ruscy muszą wyp#@?!#!ić znacznie więcej pieniędzy. To oznacza w praktyce drenowanie kraju, a Putin nie może z tym nic zrobić. I to doskonale widać, szczególnie po różnego rodzaju wydatkach Rosji.

   Białoruś już nie jest tak dotowana jak kilka lat temu i Łukaszenka musi brać kredyty od Chińczyków i Murzynów. Białoruska waluta zaszorowała dupą dno, więc ostatnio tam mieli nawet denominację. Wydatki na ruską obronność też się zajebiście skurczyły i z tych wszystkich tysięcy wspaniałych czołgów i samolotów zostały pojedyncze egzemplarze. A Niemcy brną w te wszystkie streamy i inne gówna, bo to im się najzwyczajniej w świecie opłaca. Szczególnie w świetle tych wszystkich sankcji. Bo Ruscy z każdym metrem bieżącym rurociągu muszą wyp$%@$!%ać coraz grubszy hajs Niemcom za frajer. Już teraz, przy tych samych cenach gazu, muszą wyj$$%ć trzy razy więcej hajsu, niż w 2008.

   W dodatku politycznie Putin jest zapędzony w kozi róg. To jest taki Afganistan 2.0 - Rosji ni c#!@@ nie opłaca się siedzieć w tym gównie, od Krymu, przez Ługańsk, na Bałtyku kończąc - ale nie są w stanie się wycofać. Ruska wierchuszka skończyłaby jak Chruszczow.

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: fajnie się ciebie czyta. Do tego mam jakaś taka satysfakcję z tego co piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: widzę że mamy eksperta ....
   ja absolutnie nie jestem oblatany w temacie dlatego zapytam mądrzejszego ...
   czy to w ramach podobnych sankcji dwa lata temu Mercedes otworzył fabrykę pod Moskwą inwestując jakieś 250 baniek euro ?

  •  

   pokaż komentarz

   @red-thunder: Gdybyś przeczytał mój komentarz, to byś nie zadawał takich debilnych pytań. Sankcje czy embargo? Nikt nie zakazał handlu. Po prostu objęto sankcjami konkretne osoby. W 2008 roku Rosjanin musiał wydać na Mercedesa 200k rubli - teraz musi wyp@#@###ić ponad 600k. A zarobki w zasadzie stoją w miejscu.

   Pijesz pewnie do zablokowania handlu polskiej żywności - przy czym to c?$@# miało wspólnego z sankcjami UE. Ruscy od jakichś 15 lat bawią się w embarga na polskie mięso, na polskie jabłka, albo raz po raz ichni sanepid blokuje np. polskie ogórki.

  •  

   pokaż komentarz

   Rosji ni c@##! nie opłaca się siedzieć w tym gównie, od Krymu, przez Ługańsk, na Bałtyku kończąc

   @AgLagylak: Rosji nie opłaca się siedzieć na Krymie i w Kaliningradzie (tak odczytałem te Bałtyk)?
   Ciekawa teoria.

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: mercedes za 600k rubli ? 30k zł ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: Bałtyk, czyli ładowanie hajsu w te kolejne Nord Streamy i napinanie się w Kaliningradzie.

   Nie, nie opłaca się. Już tam ch?@ z tymi wszystkimi problemami pokroju braku prądu i wody na Krymie. Rosja w zasadzie nie zyskała niczego, za to od siedmiu lat tkwi w ciągłym kryzysie. I coraz to kolejne ruskie projekty lecą na pysk, a przeciętny obywatel ma coraz mniej w kieszeni.

   Już tam daruję sobie takie szczególiki że ten dobrobyt od kilku lat prowadzi do wybuchu konkretnych zadym na ulicach. Ostatnio taka była w sierpniu w Moskwie i Petersburgu. Mniej-więcej w tym samym czasie co na Białorusi.

   I nie, to nie są jakieś tam "strategiczne punkty". To po prostu pozostałości po Związku Radzieckim, za czasów którego to rzeczywiście stacjonowały tam bombowce strategiczne i większe okręty. Teraz to oni nawet nie mają nawet co umieszczać w tych bazach. Kaliningrad to już jest w ogóle skansen sowieckiego lotnictwa z lat 1960-1980.

   @Mathouse88: Sorry, pop#!!!$$iło mi się XD Nie wiem co mi się ubzdurało z tym rublem za 50 groszy, gdy kosztował w okolicach 10.

  •  

   pokaż komentarz

   Ruscy dostali tymi sankcjami po piździe.

   @AgLagylak: tak, tak - tak bardzo dostali, że zaczynają produkcję własnych sprężarek do przepompowywania gazu (dotychczas używane zachodnie potrafiły się dziwnie jak na komendę wyłączyć) i masę innych rzeczy, które opisałem w poprzednim poście https://www.wykop.pl/link/5970421/#comment-88560017 . Traci mniejszy a więc UE - wszystko przez to, że Niemcy (szef UE) były do niedawna cały czas po 1945 kolonią Faszyngtonu i spełniały posłusznie wszystkie idące stamtąd polecenia. USA traktowała Niemcy jako dodatkowy stan.

  •  

   pokaż komentarz

   Kaliningrad to już jest w ogóle skansen sowieckiego lotnictwa z lat 1960-1980.

   @AgLagylak: Toczka U/M już chyba jest zastąpiona tam Iskanderami?
   S-300, S-400, Pancyr... Może nie lotnictwo (a wojska rakietowe) ale skansen?

   Tak samo Krym. Jeśli rosyjska flota ma cokolwiek znaczyć i zachować zdolności operacyjne 365 dni w roku to Sewastopol jest niezbędny.

   Donieck czy Ługańsk to generalnie jedna wielka wtopa, strata zasobów i długoterminowo totalna porażka. Ale i Krym i Kaliningrad są Strategicznymi punktami. Lądowymi lotniskowcami - jak sami o nich mówią.

  •  

   pokaż komentarz

   tak, tak - tak bardzo dostali, że zaczynają produkcję własnych sprężarek do przepompowywania gazu

   @aleksiej-trexlebov: to jest właśnie ruska retoryka. Dobrze ze mamy sankcje i embargo, zrobimy sobie własne, lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest właśnie ruska retoryka. Dobrze ze mamy sankcje i embargo, zrobimy sobie własne, lepsze.

   @Petururururu: Hę? nie rozumiem - skoro tamte nawalały to wybór jest oczywisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: nie no wiadomo ze ruskie jest top quality. Sam mam mnóstwo ruskich produktów np. ten yyyyy no ten yyy. Proszę cie, to jedynie stacja benzynowa z ochroną.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale niemczaszki ns2 dalej sobie budują. Himalaje hipokryzji.

 •  

  pokaż komentarz

  No to Nord Stream leży...
  Teraz Rosja się już nie podniesie...

  pokaż spoiler A czekaj...