•  

  pokaż komentarz

  Jezu jaki ból d.
  Przeczytałem artykuł, facet przeinwestował bez umowy, a zamówienia nie dostał.
  Bo słyszał, że na razie jest jedyny i na pewno dostanie zamówienie.

  "Poniosłem ogromne koszty, przygotowałem się do pracy i jej nie mam. Dla takiej małej firmy jak my, to jest koniec, śmierć"

  Tak jest, najlepiej wziąć kredyty i zużyć oszczędności, stawiać na jedną karte, brzmi jak recepta na sukces.
  Dziennikarstwo onetu to jakies dno dna.

  •  

   pokaż komentarz

   "Poniosłem ogromne koszty, przygotowałem się do pracy i jej nie mam. Dla takiej małej firmy jak my, to jest koniec, śmierć"

   Tak jest, najlepiej wziąć kredyty i zużyć oszczędności, stawiać na jedną karte, brzmi jak recepta na sukces.

   @fujiyama: Maile wysyłał, smsy, starał się... a że nie wyszło...
   Mimo wszystko szkoda firmy, ale czasem tak bywa, myślał że złote góry zarobi, a tak to ma złote góry do spłacenia.

   PS 300 000 kosztów stałych miesięcznie na firmie a właściciel narzeka iż ""Nie stać nas po prostu jako malutkiej firmy na poniesienie kosztów wdrożenia detalu sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych "?
   Nie znam się na rentowności w tej branży, ale brzmi trochę dziwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo słyszał, że na razie jest jedyny i na pewno dostanie zamówienie.

   @fujiyama: słowo klucz. Inna sprawa, że tak mały biznesmem przeinwestował w oparciu o dezinformacje łucznika. Ponadto posłuchaj dalej, bo osobiście uważam że januszerka jaka odwalił Łucznik wybiła poza skalę, nawet na wątpliwe standardy "państwówki". Brak odpowiedzi przetargowej do dnia dzisiejszego, negocjacje cen w przemyśle zbrojeniowym (waznym z punktu widzenia obronności Państwa) za 12 baniek robiona uwaga telefonicznie. Nosz krwa obce służby wręcz zacierają ręce. To jest jedno wielkie nieporozumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo słyszał, że na razie jest jedyny i na pewno dostanie zamówienie.

   @fujiyama: słowo klucz.

   @grubson234567: klucz do głupoty.

   Setki wykopków straciło na akcjach GME bo usłyszało że można na tym zarobić i zainwestowali, gdy akcje były po 300 dolarów, a teraz są po 40 dolarów.

   Jak czegoś nie wiesz, tylko "coś słyszałeś" to nie pchaj tam oszczędności życia, bo też zbankrutujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: onet należy do Amerykanów i ma zadanie zdyskretytować Radom, bo Grot konkuruje a amerykańskim rozwiązaniem w Europie, chyba o Ukrainę chodzi
   ostatnio 'dziennikarze' z onetu robili testy Grota i mieszali go z błotem

  •  

   pokaż komentarz

   Nie stać nas po prostu jako malutkiej firmy na poniesienie kosztów wdrożenia detalu sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych

   @KazPL: Widać jak uważnie czytałeś tekst, bo ten fragment dotyczy otworzenia linii suwnic. Ktoś cię raz wydymał? Ch$@ tam, idź w drugiego deala i pakuj XX kafli na linię i utrzymanie, bo może teraz zapłacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: przecież to są kompletne bzdury, w które uwierzą tylko dzieci.
   Jeśli bierzesz udział w procedurze przetargowej to w przypadku jakiegokolwiek odstępstwa możesz iść do KIO i masz praktycznie wygraną w kieszeni, a przetarg musi zostać powtórzony.

   Opowieści z mchu i paproci.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to są kompletne bzdury, w które uwierzą tylko dzieci.

   @fujiyama: No i sam bym normalnie nie uwierzył, tylko jak widać ujawnili na filmie onetu do artykułu rozmowy z prezesem i sms-y jakie łucznik wysyłał, wraz z mailami ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mnie to aż tak nie dziwi, Państwówka to rak. Ale w przypadku Łucznika widać że nadmiarowy i z przerzutami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pomine milczenie mafijne zachowania pod domem przedsiębiorcy, który z jakiegoś powodu jest pod obserwacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Widac ze ty z biznesem do czynienia nigdy nie miałeś, ja mialem obrotów 1,5 miliona miesięcznie i wielkie 0 bo wypłaty opłaty podatki mnie zjadały. Dlatego zamknąłem to w pierony, lidzie stracili pace a ja mam święty spokój, takie to biznesy w PL Odrealniona władza jest najgorsza, wole tych złodziei z PO

  •  

   pokaż komentarz

   Przeczytałem artykuł, facet przeinwestował bez umowy, a zamówienia nie dostał.

   @fujiyama: Czytać umiesz? Początkowo zapewniano go, że przetargi będą obejmował dwuletnie dostawy poszczególnych detali.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: I co z tego? Procedury przetargowe mają ściśle określone terminy i formy komunikacji.
   Facet po prostu robi z siebie ofiarę, a onet mu jeszcze pomaga, żeby udupić Łucznika.
   W Polce UZP i BIP-y działają nadzwyczaj poprawnie (przynajmniej tam gdzie ja się z nimi stykam) bo w przeciwnym razie prywatne firmy rozszarpałyby administrację w sądach.
   A tu facet śle jakieś SMS-y prawie domagając się zamówienia...

  •  

   pokaż komentarz

   @janK: A ja Cię zapewniam, że przeleję milion bitcoinów w przyszłym tygodniu. Masz 5 lat?
   Bo tamten facet na pewno.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Czy Ty naprawdę uważasz oficjalną komunikację między firmami i spotkania ws. projektów za wartość równą gównokomentarzowi na Wykopie? Co tam ćpałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Victor_Manzon i dlaczego powiewielasz fakenews o przetargu na Ukrainie?

  •  

   pokaż komentarz

   @gromota: jaką oficjalną komunikację?
   Gdzie w artykule jest niby ta oficjalna komunikacja z pełną treścią tej korespondencji, która zobowiązuje do zamówienia?
   To jest dziennikarstwo? Na spotkania się chodzi, nie mają one nic wspólnego z zamówieniem, choćby sam prezes pisał maile i przysięgał na Święty Krzyż, że zamówi.

   W Polsce procedury przetargowe są w miarę czytelne i nie ma od nich odstępstw.
   Cała informacja wraz z archiwum jest w BIP - https://fabrykabroni.pl/category/przetargi

  •  

   pokaż komentarz

   A ja Cię zapewniam, że przeleję milion bitcoinów w przyszłym tygodniu. Masz 5 lat?

   @fujiyama: Chyba nie wiesz, że wiążąca umowa w świetle polskiego prawa nie musi być sporządzona w pisemnej formie. Czekam na milion bitcoinów w przyszłym tygodniu. Gdzie mam wysłać moje dane kontaktowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @janK: no widzisz, nawet czytanie ze zrozumieniem szwankuje.
   Gdzie napisałem, że przeleję właśnie na Twoje konto?

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: była tu bodajże jakaś sprawa że ktoś obiecywał wysoko postawiony przed 2015 i stąd ten problem. Nie dotyczyło to tylko ich .
   Oczywiście nie mam na myśli korupcji.
   Ale tego co obiecywał z PO wyrzucili.

  •  

   pokaż komentarz

   Widac ze ty z biznesem do czynienia nigdy nie miałeś, ja mialem obrotów 1,5 miliona miesięcznie i wielkie 0 bo wypłaty opłaty podatki mnie zjadały.

   @marek321: Tylko prawie 20lat mam firmę... Wykręcić duży obrót np na handlu przy minimalnej marży nietrudno i wierze w twoją sytuacje, jednak przy działalności produkcyjnej rentowność zazwyczaj jest większa. Napisałem że nie znam rentowności tej branży, ale opowieść o tym jak firma nie może zainwestować kilkudziesięciu tysięcy bo "tego nie wytrzyma" jest co najmniej dziwna.
   Firmy nie stać na powiedzmy 20% miesięcznego budżetu, przy tych liczbach? To znaczy że już wcześniej coś było u nich nie tak...

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: jako, że tak jakoś bokiem chodzę koło branży obróbczej i widzę to i owo, to nie mogę zrozumieć o co chodzi. Facet na podstawie obietnic zaprzestał innej produkcji i wszystko przestawił na potencjalną współpracę z Łucznikiem? Czekał na odzew, trzymając ludzi i maszyny bez pracy? Jakoś mi się to w głowie nie mieści! Firmy o podobnym profilu produkcji które znam mają ciągle jakieś zamówienia, nowe kontrakty, kooperacje z różnymi firmami i chyba nikomu przy zdrowych zmysłach nie przyszłoby do głowy powierzać swego losu dobrej woli jednej firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   januszerka jaka odwalił Łucznik wybiła poza skalę

   @grubson234567: Znajomek robi w „doradztwie technicznym czylY sprzedaje osprzęt i narzędzia do zakładów produkcyjnych. Wspominał negocjacje kontraktu z jakiś państwowym gigantem. Rozmowa była jakieś kilka lat temu, ale wrażenie po niej zostało mi takie, że ów państwowy gigant wykorzystywał swoją przewagę ponad jakikolwiek standard. Np termin płatności 90 dni albo tyle kar, zastrzeżeń itp, że nawet jak dostałeś kontrakt to nie można było mieć pewności czy przy poprawnie realizowanej współpracy monopolista czegoś nie odwali - a dlaczego? bo może…
   Dodatkowo można było być niemal pewnym, że jak do takiej firmy nie sprzeda się płytek to do okolicznych zakładów produkcyjnych (już nie państwowych) też nie sprzedasz zbyt wielu płytek bo jakimś dziwnym trafem w bezpośrednich okolicach takich państwowych gigantów np płytki się jakoś się słabo sprzedają. Znaczy się pracownicy z państwowej firmy kradną np owe „państwowe” już płytki i opychają za psie grosze w okolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie napisałem, że przeleję właśnie na Twoje konto?

   @fujiyama: Do pracy w Łuczniku się nadajesz.

  •  

   pokaż komentarz

   bo Grot konkuruje a amerykańskim rozwiązaniem w Europie

   @Victor_Manzon: You made my day ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ja to zrozumiałem tak, że sparzyli się na dotychczasowej współpracy i właściciel chciał konkretne zamówienie na konkretny produkt i tylko w ten sposób był zainteresowany dalszym podwykonawstwem. A nie, że faktycznie już wtedy nie miał kasy.

   Ale faktycznie jakaś dziwna jest historia tej firmy. Oprzeć wszystko na jednym, przyszłym;), kliencie i wyprztykać się z kasy. Jak oni działali do tej pory.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama Nie do końca tak. Facet jednego roku dostał zamówienie i umowę. Robotę wykonał. W drugim roku został poproszony o ofertę, dał za dużą cenę i już nie uczestniczył w negocjacjach. (Przy okazji jak usłyszał, że inni są tańsi to odrazy potrafił zejść z ceną 10 procent). Po prostu chciał za dużo. Natomiast jego wybitną wiedzę pomine, bo nie przypuszczam aby konstruktorzy Radomia wiedzieli mniej od technika. Z jego usług wcześniej zrezygnowała inna branża.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567 Wcześniej był konkurs ofert, a dopiero później rozmawiano z najlepszymi firmami. Normalna praktyka na rynku, a telefon wykorzystuje się do biznesu od ponad stu lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama Przetargi są organizowane przez jednostki administracji publicznej, a nie przez firmy. Zazwyczaj firmy mają własne procedury, ale one nie są pod nadzorem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PawPL: Nie. Łucznik jest firmą państwową więc podlega pod PZP.
   https://fabrykabroni.pl/category/przetargi/

   Nie ma żadnego konkursu ofert itp.
   Jest a) dialog techniczny b) przetarg organiczony c) przetarg nieograniczony d) zamówienie bez przetargu do kwoty 30tys. euro, e) negocjacje z ogłoszeniem f) przetarg elektroniczny itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama Bzdura. Spółki z.o.o. nie podlegają pod ustawę o zamówieniach publicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: > klucz do głupoty.

   Jego firma dostarczyła w sumie do fabryki w Radomiu ok. 18 tys. sztuk suwadeł i ok. 15 tys. sztuk tulei. – Szło dobrze. Nikt nie miał do nas uwag i, co ważne, z fabryki dostawaliśmy sygnały, że są bardzo zadowoleni z naszej pracy, rzetelności i terminowości

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: mega plus za tłumaczenia głupkom ich głupoty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Od takich rzeczy są umowy przedwstępne, a nie jakieś 'wydawało mi się'.

  •  

   pokaż komentarz

   Spółki z.o.o. nie podlegają pod ustawę o zamówieniach publicznych.

   @PawPL: wszystkie podmioty w którym przeważającym właścicielem jest Skarb Państwa. Podlegają pod ustawę o zamówieniach publicznych, bez względu na formę prawną.

   A teraz przeproś kolegę @fujiyama

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 Bzdura

   @PawPL: tak.. tak... widać mamy tutaj do czynienia z ekspertem. Który nawet dwóch pierwszych pkt ustawy o zamówieniach publicznych nie przeczytał. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)(。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 Kłamstwo, bzdura, buta i ignorancja. Następny raz proszę czytać ustawy w całości i w razie czego po literce, wtedy uniknie Pan rozwiewania wątpliwości co do inteligencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @PawPL: tak.. to wskaż w którym punkcie ustawy, spółki z o.o., są wyłączone z działania tej ustawy!

   Ale mój błąd, bo nie o stopień udziału w spółce chodzi, tylko o pochodzenie pieniędzy na realizację danego zamówienia. BEZ WZGLĘDU NA FORMĘ PRAWNĄ danego przedsiębiorstwa. Oraz poniższe branże w całości.

   poszukiwanie, rozpoznawanie miejsc występowania lub wydobywanie gazu ziemnego, ropy naftowej oraz jej naturalnych pochodnych, węgla brunatnego, węgla kamiennego i innych paliw stałych,
   zarządzanie lotniskami, portami morskimi lub śródlądowymi oraz udostępnianie ich przewoźnikom powietrznym, morskim i śródlądowym,
   tworzenie stałych sieci przeznaczonych do świadczenia publicznych usług związanych z produkcją, transportem lub dystrybucją wody pitnej, energii elektrycznej, gazu lub energii cieplnej lub dostarczaniem wody pitnej, energii elektrycznej, gazu albo energii cieplnej do takich sieci lub kierowanie takimi sieciami,
   obsługa sieci świadczących publiczne usługi w zakresie transportu kolejowego, tramwajowego, trolejbusowego lub kolei linowej,
   obsług sieci świadczących publiczne usługi w zakresie transportu autobusowego,
   udostępnianie lub obsługa publicznej sieci telekomunikacyjnej albo świadczenie jednej lub większej liczby usług telekomunikacyjnych za pomocą takiej sieci.


   Więc tak czy siak... wyszło na to, że WYPISUJESZ BZDURY.
   https://e-prawnik.pl/artykuly/kiedy-nalezy-stosowac-ustawe-o-zamowieniach-publicznych-stan-prawny-do-1-marca-2004-r-.html

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 Dalej nie rozumiesz.... Tyle się nawymieniałeś, a do WSZYSTKICH jeszcze Ci tyle brakuje...i nie wymieniłeś produkcji karabinków. Ale możesz się pocieszyć, że i tak jesteś troszkę mądrzejszy od kolegi, którego tak dzielnie wsparłeś...

  •  

   pokaż komentarz

   Dalej nie rozumiesz

   @PawPL: twojego zarozumialstwa... być może nie ogarniam jego wielkości. (ʘ‿ʘ)
   Napisałeś, ze sp. z o.o. nie podlegają ustawie o zamówieniach publicznych, co jest KŁAMSTEM. (bo pół prawdy= kłamstwo) I tylko do tego się odnoszę.

   A nie do tego, czy PGZ vel Łucznik musiał robić tutaj jakiś przetarg publiczny. Bo tego nie jestem w stanie stwierdzić, bez wgląd w finansowanie tego przetargu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 Takiego kretyństwa dawno nikt na tym portalu nie napisał.Już widzę tych wszystkich prezesów tłumaczących się dlaczego nie stosowali ustawy o zamówieniach publicznych. ... A poza tym jesteś świetnym przykładem jak działa mechanizm wyparcia...

  •  

   pokaż komentarz

   A poza tym jesteś świetnym przykładem jak działa mechanizm wyparcia...

   @PawPL: HAHAHAHA i pisze to gość, co pomimo oczywistych faktów, ciągle twierdzi, że ma racje. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   TY NAWET CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM NIE POTRAFISZ, a próbujesz się mądrzyć na jakiś temat. (ʘ‿ʘ)
   Nawet jesteś tak bardzo zarozumiały, a co za tym idzie mega durny. Że nie zapoznałeś się z linkiem który zamieściłem. Wtedy może nie napisałbyś tego kolejnego durnego komentarza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ale przynajmniej mnie rozbawiłeś... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Dawno nie widziałem kogoś u kogo wyparcie działa tak mocno.

 •  

  pokaż komentarz

  Sam sobie zrobił kuku, bo jak można liczyć na intratny kontrakt ze zbrojeniówką, gdy nie ma się wujka generała, lub choćby jakiegoś wysoko postawionego polityka z PISu. Dla mnie ciekawsza jest informacja o sposobie produkcji tych części, bo jeśli faktycznie robią to tak do dupy to oznacza że polskiej zbrojeniówce komuna się nigdy nie skończyła , a bylejakość ma się dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohors: "to oznacza że polskiej zbrojeniówce komuna się nigdy nie skończyła , a bylejakość ma się dobrze" to akurat jest dobre znane kazdemu majacemu pojecie o naszej zbrojeniowce jak i wojsku :D

  •  

   pokaż komentarz

   polskiej zbrojeniówce komuna

   @bohors: W artykule są foty. Mirek płakał jak spawał.

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @gromota: Widziałem i mam wrażenie że są w Polsce firmy które zrobiły by to lepiej, no ale wtedy znajomi króliczka by nie zarobili, a że broń się zatnie czy zepsuje to akurat Kaczyńskiego czy innego polityka mało obchodzi, bo oni nigdy na polu walki się nie znajdą.

  •  

   pokaż komentarz

   "to oznacza że polskiej zbrojeniówce komuna się nigdy nie skończyła

   @Aster1981: w całej budżetówce

  •  

   pokaż komentarz

   @bohors: za komuny to akurat obróbka była w tym kraju na bardzo wysokim poziomie. Po 89 jak stare dziadki poszły na emeryturę, a młodzi na zachód robić za normalne pieniądze to zrobił się problem żeby w zakładach zrobili ci równo nawiercony i nagwintowany otwór.

  •  

   pokaż komentarz

   @WarszafskiWaz: Sama obróbka to nie wszystko, bo obecnie na rynku jest cała masa odpowiednich metali , a nie tak jak kiedyś że były ze 2 stal i żeliwo. I do tego urządzenia do spawania teraz o wiele bardziej zaawansowane, ilość spoiw , czy drutów do spawania o wiele większa. W tym materiale była mowa o zabezpieczeniu antykorozyjnym i obecnie ilość i jakoś środków antykorozyjnych w porównaniu do komuny to przepaść.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohors: oczywiście technologia i materiałoznawstwo idzie do przodu. Problemem jest to, że nie ma szkół zawodowych i techników, gdzie na etapie szkolnym można było poznać podstawy skrawania, frezowania, gwintowania itd., a na takim AGH na odlewnictwo to mają wywalone bo ani nie ma chętnych ani przemysłu dla absolwentów. Lepiej było tam otworzyć turystykę i rekreację, kulturoznawstwo i socjologie (nie żartuję, tam są takie kierunki). Ale za komuny uwierz mi było trochę więcej materiałów niż 2 rodzaje stali i żeliwo - ciekawe co dzieje się ze starą bronią, robioną z materiałów pt. "w dupie ekologia" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   "to oznacza że polskiej zbrojeniówce komuna się nigdy nie skończyła , a bylejakość ma się dobrze" to akurat jest dobre znane kazdemu majacemu pojecie o naszej zbrojeniowce jak i wojsku :D

   @Aster1981: Ta bylejakość trwa nadal w bardzo wielu dziedzinach naszego życia i jesteśmy do tego stopnia tak przyzwyczajeni, że dostrzega się te problemy w momencie gdy się zaczyna wyjeżdżać za granicę i obcować z zagranicznymi firmami, urzędami itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Właściciel tej firmy to były zwolennik PIS. Teraz bardziej jest za Konfederacją bo na jego facebooku dominuje Plandemia, Mentzen, Braun, Żydzi itp. https://www.facebook.com/Ewa.Elzbieta.Stankiewicz/posts/3107978275899969/

 •  

  pokaż komentarz

  Zobaczyłem tam bardzo niepokojącą rzecz. W górnej części suwadła jest otworek, początkowo nie wiedziałem, po co on tam jest, w fabryce był zaspawany blaszką. Przeraziło mnie to, bo widziałem, że suwadło jest hartowane. Lecz jeśli ktoś tam ingeruje, dokonuje spawania, to następuje miejscowe przegrzanie i ten detal się odkształca, traci twardość, czyli de facto swoją funkcjonalność
  Nieźle, jeżeli to prawda to tam w tej fabryce nieźli fachowcy pracują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Typ zainwestowal w linie produkcyjna bez zamowienia i placze ze stracil kase. Onecie, ja rzucilem prace i czekam az mnie Lucznik zatrudni i nic, ja trace pieniadze, zniszczyli mi zycie, ratunku!