•  

  pokaż komentarz

  Chciałbym tylko napomnieć, że My jako Polacy przeżyliśmy rozbiory, okupację, przez 123 lata nie było Nas na mapach świata, później II Wojna Światowa, Komunizm i Sowiecki naród do 89. Czego tu oczekiwać, gdzie nasza demokracja jest młoda, dopiero raczkuje. A do tego mamy samych lewaków po jednej i drugiej stronie. Prawda jest taka, że musi minąć z 2 pokolenia, żeby komunizm i lewactwo przestało istnieć. Ale teraz stajemy przed jeszcze jednym wyzwaniem. Patrząc na to jakie głupie teraz jest nasze społeczeństwo, jak dajemy się manipulować to i nawet za te 2 pokolenia nie będzie dobrze. I ta młodzież, która wszystko chce, wszystko jej się należy. Każdy będzie YouTuberem...

  I wy się dziwicie...

  Naszym problemem jest również nasze położenie geopolityczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: lewaków xdddddd mamy ultra prawicowy rząd od 89' oraz religijny kraj.
   Jest tylko jedyna słuszna wiara a reszta to innowiercy, zdrajcy czarna zaraza .

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: Dlugo bedziecie p#$??#@ic o tych rozbiorach i martyrologii i sie uzalac nad soba? Zerknijcie na azjatyckie tygrysy ktore byly biedne a nawet chiny z jakiego pulapu zaczynaly. U nas w nic sie nie inwestuje , wszystko jest przejadane. Najlepszym porownaniem bedzie Korea poludniowa - PKB w 1989r 5800 USD, Polska 1760 USD . Rok 2020 Korea - 30k USD , Polska 15300 USD (zrodlo statista.com). Polska nie ma ani jednej liczacej sie marki na swiecie, przez 30 lat nie powstalo nic i sie nie zmieni, jestesmy hindusami Europy, nawet nie Chinczykami, bo oni przez ostatnie 30 lat z kraju rolniczego stali sie swiatowa potega. A wy dalej cale zycie chlip chlip Konrad Wallenrod, Polska Jezusem narodow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qgut86: I jeszcze to p!$$!!$enie, ze Polska to mesjasz narodów XD tak k%@?a.. a jeden drugiego by w łyżce utopił, ale nie ch*j! "przenojświńtszo paninka czuwo nad nomi! Polsze sobie wybraju Ament!" - powiedziało 99% wschodnich debili.

   Tu może k%@?a minąć i 100 pokoleń i nadal będzie to same gówno, dlaczego? bo jest to po prostu ułomny naród. tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amixia czyli polska rozwinela sie o 8.8 razy okolo a Korea o ok 6raza

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepszym porownaniem bedzie Korea poludniowa - PKB w 1989r 5800 USD, Polska 1760 USD . Rok 2020 Korea - 30k USD , Polska 15300 USD (zrodlo statista.com).

   @Amixia: doj@$@łeś z tym porównaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widać Polska wyraźnie zniwelowała dystans, skoro w 1989 roku koreańskie PKB było ok. 3,3 x wyższe, a teraz jest ok. 1,96 x wyższe. To po pierwsze. Po drugie - Korea nie przeszła w tym czasie totalnego załamania przemysłu i bankructwa państwa, a koniec lat 80. to był właśnie taki etap w naszej gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   I jeszcze to p!$$!!$enie, ze Polska to mesjasz narodów XD tak k%@?a

   @EdgyCaesar97: no cóż, efekt wkuwania romantycznych bzdur z XIX wieku i lekcji religii, zamiast matematyki i ekonomii (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Ostatnio czytam ciekawą książkę o historii polskiego chłopstwa i całe to przeświadczenie o boskiej roli Polski (zwłaszcza szlachty) sięga kilkuset lat wstecz. Już wtedy szlachta i kler wypisywali bzdury o wyjątkowym znaczeniu Rzeczypospolitej w historii świata czy o swoim biblijnym pochodzeniu. A już szczytem wszystkiego było twierdzenie, że anarchia i bajzel są dla Polski dobre i miłe bogu, a porządki jakie panują w innych krajach niekoniecznie są dla nas dobre... Jak to czytam to czuję się jakbym słuchał polityków PiS i Solidarnej Polski ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Polska i tak dobrze przędzie. Biorąc pod uwagę, jakich mamy sąsiadów na wschodzi i zachodzie.

  Poza tym, większość ludzi patrzy na naszą gospodarkę przez pryzmat Niemiec. Jednej z najsilniejszych
  gospodarek na Ziemi. W eksporcie są słabsi chyba tylko od majfriendów.

  Względem innych krajów naprawdę nie mamy się czego wstydzić.

 •  

  pokaż komentarz

  jak śremcy... wiadomo że politycy spieprzą sprawę. A mógł być cud gospodarczy jak w Rumunii, ale nasi wolą kolejne nowe podatki.

 •  

  pokaż komentarz

  Nigdy nie byliśmy i nie będziemy. Polacy są na to za głupi.