•  

  pokaż komentarz

  A najlepsze że Amerykanie w ogóle omijają ten temat XD von Braun? Aa to ten co rakiety budował w NASA. Jaki nazista? Niemożliwe!

  •  
   ynnosende

   0

   pokaż komentarz

   @1Bodgan: Nie on jeden, Amerykanie zwerbowali wielu nazistów, a ponieważ są mistrzami propagandy, to świat nie ma o tym pojęcia. Tak się dba o swoje dobre imię, nie to co polaczki plujące na swój kraj, by się przypodobać Zachodowi.

  •  

   pokaż komentarz

   to świat nie ma o tym pojęcia

   @ynnosende: Bzdury, żadna to była tajemnica. To ruscy do swoich nazistów sie nie przyznawali. Von Braun był nawet swoista gwiazdą amerykańskiego programu, dopiero pod koniec oskarżano go o zbrodnie wojenne.

  •  

   pokaż komentarz

   @John_archer: otóż wcale nie bzdury, wystąpił w kilku odcinkach, nigdy nikt nie mówił skąd się wziął w USA i skąd ma taką wiedzę, część widzi go jako bohatera a część jako zapalonego naukowca- oportunistę, ale mało kto tam wie co dokładnie robił, dopiero niedawno zaczęto interesować się tematem
   https://www.al.com/news/2017/10/was_wernher_von_braun_really_a.html

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nikt nie mówił skąd się wziął w USA

   @1Bodgan: xD proszę cię. Już pod koniec jego życia był oskarżany że wiedział o zbrodniach w fabrykach V2.

   Wernher von Braun został jednym z najsłynniejszych naukowców-założycieli NASA. Zabrał Amerykę na Księżyc, stał się bogaty i szanowany, a także spełnił wszystkie swoje dziecięce marzenia. Widmo jego nazistowskiej przeszłości powróciło na początku lat siedemdziesiątych. Kiedy „Paris Match” opublikował entuzjastyczny artykuł o von Braunie, do redakcji napłynęło kilka listów od czytelników, którzy rozpoznali człowieka na fotografiach. Czytelnicy byli byłymi więźniami Mittelwerk, w czasie wojny zmuszanymi do pracy nad V2, a ich wspomnienia o von Braunie różniły się diametralnie od charakterystyki przedstawionej w artykule. Twierdzili, że osobiście wydawał rozkazy egzekucji więźniów za rzekomy sabotaż i powinien stanąć przed trybunałem międzynarodowym jako zbrodniarz wojenny. Zarzuty nie doprowadziły wprawdzie von Brauna przed żaden trybunał, ale ostatnie lata życia upłynęły mu na tłumaczeniu się ze swojej wojennej przeszłości; zmarł w 1977 w atmosferze mnożących się podejrzeń[3].

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie już sporo osób zna ten filmik, ale i tak polecam.

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Widać z żydów dużo expa leci ¯\_(ツ)_/¯