•  

  pokaż komentarz

  Miłe to, ale nierealne.

  Każdy rząd wymusi na nas swoje wydatki. To, że głównie po to jest, to inna sprawa.
  Jedyne, co mogłoby go ograniczać, to opozycja. Mamy jakąś opozycję?

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: mamy opozycję, tyle że rozbitą i działającą w imię mniejszości, bo ważniejsi są LPG i walka z kościołem zamiast dobra ogółu społecznego

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: W Państwie totalitarnym nie ma żadnej opozycji, bo ona nic nie może zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: ta opozycja która głosowała za podwyżkami uposażenia dla polityków? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy jakąś opozycję?

   @abomito: powiedz mi co może zrobić opozycja? Oczywiście nie naruszając prawa, bo wtedy stanie się po prostu pisem.

  •  

   pokaż komentarz

   O boshe, nie ten wpis :P. Mea culpa @abomito. Pomyliłem karty :P

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboKeleth: Czyli inaczej mówiąc "siła rządząca" daje im michały do zabicia czasu, żeby przeszkadzali w rządzeniu?
   Odnoszę wrażenie , że sprawa jest bardziej złożona- to właśnie obecna "siła rządząca" pokazała, że można nic nie robić czekając aż sama władza wejdzie , i obecna opozycja twórczo rozwija ten pomysł. Tyle, że nie ma tam choćby jednego człowieka- ani siły- który mógłby zjednoczyć to tałatajstwo. "Siła rządząca" starannie to kontroluje.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: nie mamy. Tylko świnie czasowo odstawione od koryta

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyne, co mogłoby go ograniczać, to opozycja. Mamy jakąś opozycję?

   @abomito: Mamy, ale stanowi mniejszość w sejmie, a także nie ma prezydenta, więc nie ma jak wpłynąć na wynik głosowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: no nie wiem, kompletny rozkład na arenie politycznej to widać już od kilku lat, żadnego przywódcy w opozycji też już od dłuższego czasu nie ma. Czego by o obecnym rządzie nie mówić, to poziom rosyjski czy białoruski to to na całe szczęście jeszcze nie jest (i oby się nigdy nie stał), nie wiem jaką metodą mieliby kontrolować żeby się nikt w opozycji nie pojawił.
   Uważam, że częściowo jest to wina skłóconych stronnictw zajmujących się jakimś gównem zamiast prawdziwymi problemami, a częściowo naszego polskiego głupiego społeczeństwa, które się łapie na narrację wokół tych problemów z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Jedyne co mogłoby go ograniczać to zmiana prawa i takie sytuacje jak zamykanie gospodarki, dług publiczny czy aborcja powinny być poddawane w głosowaniu podczas referendum. Na wzór Szwajcarii

  •  

   pokaż komentarz

   @PeterFile: Jachira głosowała przeciwko, ale zaledwie wczoraj wykopki ją wyśmiały za występ sprzed lat.

  •  

   pokaż komentarz

   zjednoczyć to tałatajstwo

   @abomito: ale kogo ty tam więcej chcesz jednoczyć? Ludzi o sprzecznych poglądach? Niestety opozycja jest aktualnie w dupie bo nie ma ani mocy propagandy ani nie może przebić pis populizmem. A to wygrywa w tym kraju wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: @TurboKeleth: @Vosemite: Opozycja nic nie zrobi, ale jakby nie było w Polsce d'Hondta to PiS by nigdy nawet nie doszedł do władzy, bo nie mają i nigdy nie mieli ponad 50% poparcia. Tutaj leży problem.

   Powinniśmy brać przykład z Czechów co trzeba z tym zrobić:

   Czeski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że metoda D'Honta jest niezgodna z konstytucją, ponieważ faworyzuje duże partie. Zniósł również próg wyborczy dla koalicji pozostawiające jeden 5%. Parlament musi uchwalić nową ordynację wyborczą.

   https://www.wykop.pl/link/5938239/czeski-tk-metoda-d-honta-niekonstytucyjna/

   Istnieją lepsze ordynacje:

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: Opozycja może dać przykład i ogłosić że nie będzie pobierać pensji przez 3 miesiące. Może PiS pójdzie tym śladem bo nie może być gorszy

  •  

   pokaż komentarz

   to właśnie obecna "siła rządząca" pokazała, że można nic nie robić czekając aż sama władza wejdzie

   @abomito: oj nie nie. PiS, co by o nich nie mówić, bardzo dokładnie przepracował wszystkie swoje porażki i wyciągnął z nich praktyczne wnioski. Gdy siedzieli w opozycji w żadnym razie nie można powiedzieć, że "nic nie robili". Wprost przeciwnie - to wtedy właśnie zbudowali przepotężną machinę propagandową: "niezależne" portale informacyjne, gazety, TV; strony na facebooku, opłacone trolle w społecznościówkach (tak, na wykop patrzę) i kto to wie, co jeszcze.

   Do tej pory żadna inna formacja nie była w stanie (ani nawet nie pomyślała) zbudować tak sprawnej maszynki, która w relatywnie krótkim czasie była w stanie sprawnie i skutecznie narzucać narrację. Myślisz, że te wszystkie gównoaferki w rodzaju Komorowskiego "na krześle", albo ośmiorniczek, w ogóle by się wybiły bez tego? Otóż: zależy, niektóre pewnie tak - i szybko zdechłyby naturalną śmiercią, bo nic w nich ciekawego nie ma.

   Ale maszynka działała, i z kompletnych głupot była w stanie wykreować "afery", które w ostatecznym rozrachunku pozbawiły PO władzy.

   Do jest bardzo dalekie od "nic nierobienia".

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy, ale stanowi mniejszość w sejmie, a także nie ma prezydenta, więc nie ma jak wpłynąć na wynik głosowania.

   @Wiesmin:

   Nie ma też do zaoferowania żadnej alternatywy. Kraj się wali, ludzie tracą pracę wieloletnie biznesy upadają, zgonów najwięcej w Europie, a dyskutowaliby tylko o tym czy zamknąć wszystko w p@#%u oprócz kościołów, czy zamknąć wszystko w p@#%u razem z kościołami.

   Jedyne co mogłoby go ograniczać to zmiana prawa

   @niezwykly_89: Przecież to i tak jest nielegalne, i to bezpośrednio z konstytucji, to co? Ma być nielegalne jeszcze mocniej i to pomoże?

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: ja jestem opozycją mozesz glosowac na mnie

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy jakąś opozycję?

   @abomito: jedyna popzycja w sprawie lockdownu to konfederacja. Reszta lockdown popiera i wrecz jest za jego zaostrzeniem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Vosemite:
   Dawno to było, jeszcze za komuny- chciałem się zapisać po SD. Partia taka kiedyś była. W kole było kilka osób- głownie rzemieślników- i jeden prokurator.. Jakoś mi się to rozeszło i się przeprowadziłem. Póżniej się dowiedziałem ze ten pan prokurator był w PZPR, a u nas był "służbowo". Jeszcze póżniej dowiedziałem się że w wielu kołach wielu partii (ówczesnej opozycji) byli tacy "moderatorzy" Nie może być tak, ze "siła rządząca twórczo podejmuje sprawdzone wzorce?Przecież jest w niej wielu funkcjonariuszy byłych partii!

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboKeleth: Opozycje XD Która partia jest jawnie za zniesieniem lockdownów, otwarciem hoteli i restauracji, chyba tylko Konfederacja coś próbuje działać w tym temacie, ale średnio im idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonetti: Na pewno tak się stanie, już to widzę. Nie widzę powodu dla którego opozycja w imię idei miałaby się głodzić, skoro i tak już jest dość mocno atakowana nie dość, że ze strony pisu, to jeszcze od strony zwykłych obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aqwart2:
   Ty to wiesz, ja to wiem. Wie również PiS, dlatego podaje opozycji jakieś głodne kawałki. Szkoda tylko, że opozycja o tym nie wie. A przynajmniej- nie jest w stanie się zjednoczyć, nie ma planu ani programu.
   Właśnie dlatego -jeżeli chodzi o młodych-warto się zastanawiać nad innym miejscem do życia, choć w tym innym miejscu dużo lepiej nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboKeleth: uwazam, że to jaka jest opozycja zależy od NAS, a nie od opozycji. Po pierwsze KAŻDA partia widzi, że głosy dostają partie, które rozdają, a za opowiadanie o tym, że dobrobyt to się buduje pracą i oszczędnościami to się dostaje max 5-8% poparcia, które oznaczają ocieranie się o przekroczenie progu wyborczego, bo wystarczy mała nagoneczka we wszystkich mediach głównego nurtu przed wyborami i z 5-8% zrobi się szybko 2-4%. Podczas wyborów prezydenckich było kilku kandydatów którzy jasno mówili - podział Polski na PO i PiS szkodzi wyborcom, jest sztuczny, kwestie światopoglądowe należy zostawić Polakom, zająć się gospodarką i prawem, służbą zdrowia. Ile dostali łącznie - 5%? Dlatego każda partia najbardziej ciśnie na hasła które są najwazniejsze dla ich twardego elektoratu, dla którego inne zmienne nie są ważne. Dla PiSu to będzie socjal, konserwatyzm, KK, dla PO - socjal, LGBT, antyPiS, dla PSL - socjal, rolnictwo, dla Konfederacji - patriotyzm, wielka Polska. Dlatego Lewica ma takie problemy, bo dzisiaj 3/4 duże partie mają programy socjalne, a różnice rozbijają się o pozostałe szczegóły. Dodatkowo mamy szczególnego pecha, bo boom gospodarczy nastał podczas rządów partii socjalistycznej i wielu uwierzyło że tędy droga. Socjal nagle stał się hasłem obowiązkowym, pomijalnym, a walczyć należy resztą - PiS - KK, konserwatyzm, PO - LGBT, antyPiS, PSL - rolnictwo, Konfederacja - tu bez zmian, choć nawet część z nich mówi głośno o wydatkach socjalnych jako czymś pozytywnym. I tu masz odpowiedź, czemu PO gada głównie o czystym powietrzu, LGBT, i właściwie czeka na jakiś dużą wpadkę PiS, tak by się rozniosło po całym kraju i żeby móc się tego czepić jak rzep psiego ogona. Po prostu ludzie w tym kraju nie oczekują mądrego rządzenia, oczekują kasy tu i teraz każdą metodą. I PiS im to teraz daje, a każda próba przemówienia do rozumu kończy się "a za PEŁO to kradli". To że ten boom gospodarczy od 2015 był w dużej mierze dzięki PO, bo to oni wyciągnęli najwięcej kasy z UE i te pieniądze trafiły to firm, które poinwestowały, pobudowały hale, pokupowały maszyny, komputery, pozatrudniały ludzi, że nagle okazało się, że jedynym czynnikiem który blokuje szybszy rozwój kraju to brak rąk do pracy - to absolutnie nie jest ważne. Dla wielu to oczywisty sukces PiSu i tylko PiSu.

  •  

   pokaż komentarz

   Opozycja nic nie zrobi, ale jakby nie było w Polsce d'Hondta to PiS by nigdy nawet nie doszedł do władzy, bo nie mają i nigdy nie mieli ponad 50% poparcia. Tutaj leży problem.

   @R187: Piekło zamarzło - opozycja przeciw metodzie d'Hondta? Przecież to SLD w 2002 roku ją przyklepało, a PO nic z nią nie zrobiło - bo wtedy to im służyło. Byli na topie.

   Teraz też by zwolennicy opozycji krzyczeli że jest najnajnaj, gdyby sondaże były inne, a tak to pisory ją wykorzystują i siedzimy po uszy w bagnie...

   To jest szkodliwa metoda, jak w ogóle można mówić o proporcjonalności gdy ona obowiązuje? Nie można, to jest blaga.

  •  

   pokaż komentarz

   @91pablo: opozycja to z definicji każda partia która nie popiera partii rządzącej, u nas jest ich trochę. Nawet starali się zjednoczyć ale Grześ Schetyna nie potrafi zapanować nad własną partią a co dopiero nad całą opozycją. Przykładem tego był Ciamajdan.

  •  

   pokaż komentarz

   Opozycja nic nie zrobi, ale jakby nie było w Polsce d'Hondta to PiS by nigdy nawet nie doszedł do władzy, bo nie mają i nigdy nie mieli ponad 50% poparcia. Tutaj leży problem.

   @R187: Prześledz sobie wyniki wyborów. Gdyby nie metoda d'Hondta zawsze mielibyśmy rzad mniejsościowy. Takiego syfu jak panował 2005-2007 to nawet teraz nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   rzad mniejsościowy.

   @wykopiem_albo_zakopiem: Wystarczy zebrać koalicję z różnych partii. W Szwecji jakoś dają radę tak rządzić i żyją w dobrobycie.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy zebrać koalicję z różnych partii.

   @R187: Nie wiem czy to cecha słowian czy konkretnie Polaków ale jeżeli chodzi o tworzenie kolalicji, to jak napisałęm wcześniej, zobacz sobie jak to wyglądało w 2005-2007.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopiem_albo_zakopiem: No to PiS + Samoobrona + LPR + PSL i wychodzi ponad 50% głosów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Ta i absurdy prawne bo żeby przegłosować jakąś uste to samoobrona chce jednego, LPR drugiego a PSL żęby rolnicy coś jeszcze z tego mieli. Na koniec wychodziła ustawa która mijała sie z zalozeniem. Nie dosyć ze chaos legislacyjny rodem z dzis to jeszcze brak logiki i konsekwencji w ustawach. Dramat.

   Swoją drogą patrzac na dzisiejsze partie to nawet przy wariancie szwedzkim nie zawiazałą by sie kolaicja. Widzisz KO pracujące wspólnie z PSL, konfederacją i lewicą?

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopiem_albo_zakopiem: Była by koalicja PiS-Konfederacja która jeszcze szybciej by obrzydziła ludziom prawicę niż sam PiS i wtedy w wyborach w 2023 już bez problemu nie-prawica by miała większość.

  •  

   pokaż komentarz

   Była by koalicja PiS-Konfederacja

   @R187: W sprawach swiatopogląowych.
   W sprawach gospodarczych (czyli m. in. dotyczących teamtów da któych jest ten wykop) byłaby kolaicja PiS-Lewica.

   Skonczyło by się na tym że tuba propagandowa zwana tvp zrzuciłaby wszystkie niepowodzenia rządu na koalicjantów i jeszcze bardzeij umocniła rzady pis.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: @Vosemite: ja na święta dowiedziałem się od dziadków że PiS nie ma większości w sejmie, tyle czasu żyłem w błędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron_Maan: No bo nie ma!
   Dobrze, że dobrzy ludzie z Prawicy czy innych popierdółek (o konfederacji popierdółek nie wspomnę) ich wspierają w zbożnym dziele dojenia Polaków, to ze zgrzytami, ale karawan jedzie w właściwym kierunku.
   A dokładny kierunek ma tylko prezes pisu

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież im się normalnie należały te pieniądze....
  Czego tu nie rozumiecie???

 •  

  pokaż komentarz

  Co to za debilny tekst? Pisał to jakiś naiwny licealista z IQ <80?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekularyzacja: to wieści24 tam wszystkie artykuły to jedno wielkie xD było info, że to prowadzi ktoś z obecnej opozycji. Tak samo jak sok z buraka. Nie przypadkiem jest tam, że to " towarzystwo od Kaczyńskiego" i ludzie w rządzie mają się tych pensji pozbawić, a nie wszyscy posłowie. Aha, no i jeszcze możesz wpłacić pieniądze na dziennikarskie śledztwo co to coś tam będzie węszyć na Kaczyńskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) normalnie prawie jak stypendium wolności dla tego przekręta z KODu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwone: niemożliwym jest pozbawienie polityków pensji:
   a) gdybyśmy nie zapłacili podatków, rząd by wytrzymał kilka miesięcy i wysłał służby do ściągnięcia tych podatków, zobligował do tego banki, dokonał konfiskat
   b) prędzej niż politycy, emeryci zdechliby z głodu
   c) politycy zadłużyliby kraj, wypuścili specjalne obligacje czy ciul wie co, a i tak dostaliby swoje

   Jedyną opcją jest pozbawić ich władzy w demokratycznych wyborach, bo pucz jest raczej niemożliwy w państwie, gdzie władza cywilna ma absolutną władzę nad wojskiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekularyzacja: Mi tego nie musisz mówić. Co z tego, że ten tekst jest bez sensu, a postulaty w nim niemożliwe do zrealizowania? Główna z płonieniem jest? Jest! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Co to za debilny tekst? Pisał to jakiś naiwny licealista z IQ <80?

   @Sekularyzacja: NIEWAŻNE!!!!!!! WYKOPUJ!!!!!!

   JUŻ MAMY 1200+ WYKOPÓW, ZARAZ OBALIMY RZONT! PRZY 3 TYSIONCACH ROBIMY PETYCJE ONLINE!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Morguliusz: autor tego wysrywu chyba sam nie wierzy w to co się dzieje ;)
   wieści24 dokupują hosting, pewnie im już spływają dotacje na obalanie rządu^^

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry Pomysl.
  Niech zobacza co to jest jak ci Zabiora pieniadze.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto ma wstrzymać? Kosmici k#%@a????? Sejm jest władzą ustawodawczą, a rząd wykonawczą.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna