•  

  pokaż komentarz

  Co najgorsze, w jednym z wywiadów powiedział, że po wyjściu dalej będzie to robił. Rzygać się chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw: Nie widziałem tego wywiadu, ale jeżeli rzeczywiście to powiedział nie rozumiem dlaczego zostaje wypuszczony z więzienia. Kara niby minęła, ale takimi słowami pokazuje, że nie jest zdolny do funkcjonowania w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   "Podczas procesu w 1990 roku Mariusz T. złożył oświadczenie, że nie jest mordercą, ale chorym człowiekiem, który wymaga leczenia i że on sam nie ma pewności czy powinien wrócić do społeczeństwa. Na pytanie sędziego, czy po wyjściu na wolność nadal zapraszałby do siebie nieletnich i robił z nimi to co wcześniej, odpowiedział że zdecydowanie tak"- źródło

   I takich ludzi wypuszczamy na wolność...

  •  

   pokaż komentarz

   @Elfik32: Aha, czyli gadał to 20 lat temu. Dziękuję, następny proszę.

   Chcecie porozmawiać o polskim systemie? Proszę: W wielu krajach wypuszczają seryjnych morderców po odbyciu 2/3 kary, ale tam siedzą w lepszych warunkach i mają zapewnioną resocjalizację na terenie więzienia. To nie kary trzeba zmieniać, a sam system więzienny.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: Tak to jego wypowiedź z przed dwudziestu lat, ale skoro sam narzekasz na system resocjalizacyjny w naszym kraju, to jaką możemy mieć pewność, że resocjalizacja tego człowieka przyniosła jakieś skutki? Poza tym nie zapominaj, że zabijanie sprawiało mu fizyczną przyjemność- a jeśli znowu zapragnie poczuć tej przyjemności?
   Owszem, jestem jak najbardziej za naprawą systemu więziennego, ale nie kosztem życia kolejnego dzieciaka. A więc najpierw naprawa systemu, a dopiero później wypuszczanie takich morderców na wolność, nie odwrotnie. Czytałam o tym, że facet bierze udziały w konkursach recytatorskich i w ogóle ma nienaganne zachowanie, ale mimo to mu nie ufam- nie po tym co zrobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110116/REPORTAZ/433338139
   Artykuł w którym można znaleźć potwierdzenie Twoich słów i inne ciekawostki.
   Rodzina zamordowanych chłopców próbowała nawet zatrudnić się w Strzeleckim więzieniu, żeby wymierzyć sprawiedliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: Czym więcej genów morderców w populacji tym zabawniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw: Więzienia przepełnione, a gdzieś pijanych rowerzystów trzymać trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elfik32: I takich ludzi wypuszczamy na wolność...
   Trzeba zwolnić miejscy dla jakiegoś nastolatka przyłapanego na jaraniu skręta w krzakach.

  •  

   pokaż komentarz

   @tolo2512: i alimenciarzy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2009: Masz rację, to jest gorszy element od pijanych rowerzystów, trzymać ich z dala od społeczeństwa, bo zrobią komuś krzywdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kajkoIkokosz: no niestety, nie można go zamknąć "na zapas", skoro niczego jeszcze nie zrobił:/

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: kolejne lewackie ścierwo? co ty facet p$$%$!%isz za przeproszeniem. Dobre warunki to mają być w szpitalach i szkołach a nie więzieniach. A i owszem, kary trzeba zmieniać. Poczwórne morderstwo i 25 lat? No co to do ch$!a pana ma być ???

   W sumie to zaskoczony że po takiej spektakularnej akcji na czterech niewinnych dzieciakach przeżył więzienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw: że go nie mogli zaj$$ać w tym więzieniu, znając polski wymiar sprawiedliwości to jeszcze specjalnie go chronili, żeby biedactwu się krzywda nie stała. p%#%%%!e taką sprawiedliwość;/

  •  

   pokaż komentarz

   @maskarador: "kolejne lewackie ścierwo?" Nie, źle trafiłeś, ja akurat jestem zdecydowanie przeciw lewactwu. Ja po prostu biorę przykłady z innych krajów europejskich, w których więziennictwo działa, a nie tylko więzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: podaj przykład jakichś tych krajów europejskich, gdzie to resocjalizacja działa. Chętnie poczytam

   http://www.pardon.pl/artykul/9748/morderca_na_facebooku_w_wiezieniu_jest_super tu masz przykład swoich dobrych warunków w więzieniach

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: jakbyś był ojcem jednego z tych chłopców to też byś tak p#$$!!#ił?

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: Daj mi przykład seryjnego mordercy który wyszedł z więzienia i normalnie funkcjonował lub funkcjonuje w społeczeństwie, W ogóle znajdź mi przykład seryjnego mordercy który w normalnym kraju za morderstwo czwórki dzieci dostaje tylko 25 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @maskarador: Skandynawia, Benelux, Szwajcaria.... cały zachód, gdzie więzienia są na wysokim poziomie. Zrozum. Tu nie chodzi tylko o to, żeby odizolować za karę od społeczeństwa, tu chodzi o to, żeby odizolować i nauczyć do życia w społeczeństwie. W Polsce to nigdy nie przejdzie, bo wielu sobie tego nie wyobraża, że tak się da.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw: "został czterokrotnie skazany na karę śmierci", czyli czterokrotna kara śmierci = 25 lat :D? I tak go pewnie dobiją w pierdlu na dzień przed wyjściem...

  •  

   pokaż komentarz

   @kajkoIkokosz: ale jest coś takiego jak prawo i bez złamania prawa nie można kogoś wsadzać do więzienia. Musi kogoś zabić lub grozić konkretnej osobie, by możliwe było wszczęcie nowego postępowania karnego. Humanizowanie polskiego społeczeństwa trwa w najlepsze, skoro nie potrafią tego zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: W Wiedniu i Los Angeles grasował tzw. Dusiciel z Wiednia (był jednym z niewielu "międzynarodowych morderców", zabójcy zwykle przywiązują się do jednego regionu, w którym grasują, taka dygresja). Historia faceta wyglądała mniej więcej tak: zamordował kobietę, poszedł do więzienia. Wyszedł za dobre sprawowanie, napisał książkę, stał się słynnym dziennikarzem, celebrytą. Znowu zaczął mordować, ale nikt nie mógł uwierzyć, że on może tego dokonać. W końcu go złapano, nie wszyscy byli w 100% przekonani o jego winie, ostatecznym potwierdzeniem było jego samobójstwo: udusił się wiążąc sobie na szyi identyczny węzeł, jaki wiązał swoim ofiarom.
   A pamiętacie tę aferę w austriackim więzieniu? Jak jeden z więźniów przetrzymywał i zgwałcił chyba 9 razy pracującą tam kobietę?
   Nie wiem, czy wierzę w resocjalizację seryjnych morderców czy gwałcicieli. Ci ludzie może i są poczytalni, ale mimo wszystko mają coś nie tak z głową. Ostatnio czytałam wywiad z jednym z polskich seryjnych morderców. Powiedział, że dla niego zabijanie nie jest niczym złym, nienormalnym. To coś takiego, jak zjedzenie śniadania.

  •  

   pokaż komentarz

   @juras9: czyli czterokrotna kara śmierci = 25 lat
   Nie. Przeczytaj jeszcze raz stronę na wiki i kliknij na odnośnik którego nie zrozumiałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: co ty mi wyskakujesz z Beneluxem i Skandynawią, którą od Polski dzieli przepaść kulturowa ze względu na historię ostatnich 100 lat. Wiesz do czego doprowadziły wysoki standard więzień u nas? Dla skrajnej biedoty atrakcyjne stałoby się przesiedzenie kilku lat w komfortowych warunkach, koks na siłce, TV, pingpong i ogólny luz bluz. No i trzeba wyjść z podstawowego założenia jaką funkcję ma spełniać kara - czy przyjmujemy postwojenno prolewicową doktrynę resocjalizacji zdegenerowanych jednostek, czy powracamy to naturalnej koncepcji kary jako adekwatnej zapłaty za popełnione czyny. I ja przystaję przy tej drugiej, choć zmodyfikowanej dla potrzeb czasów dzisiejszych. Absolutny brak możliwości resocjalizacji osób dokonujących wielokrotne morderstwo - to jest sprzeczne z ludzką naturą próbować na siłę uczłowieczać kogoś, kto nie umie współegzystować. Należy go albo definitywnie odizolować od społeczeństwa, albo unicestwić i zabić.

  •  

   pokaż komentarz

   @maskarador: Pfff, chciałeś przykłady to masz...
   @Deszcz_kotletow: Pisałem o ogóle systemu więziennictwa.
   @UszatyDziobak: Przecież to jest zwykły wariat.
   @All: k macie rację, resocjalizacja nie zawsze będzie działać.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: "Pfff" - tyle właśnie warta jest twoja wypowiedź, dupne przykłady niepodparte żadnym argumentem, w którymś kościele Ci dzwoniło ale gdzie dokładnie już nie wiesz

  •  

   pokaż komentarz

   @maskarador: Pfff, trochę luźniej byś do życia podszedł, a nie gnoił ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k: Co ty pierdzielisz, o jakiej nauce życia w społeczeństwie mówisz. Nie uwierzę, że seryjny morderca może się tak zmienić przy zastosowaniu chodźby najlepszych technik resocjalizacji, to po prostu koniec normalnego życia dla takiego gościa. Społeczeństwo trzeba już tylko chronić przed nim.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw:

   Jak to dobrze, że już nie jestem małym chłopcem!

  •  

   pokaż komentarz

   @kajkoIkokosz: ja to się w ogóle dziwię jak pedofil przeżył 25 lat w więzieniu...

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: ale jest coś takiego jak prawo i bez złamania prawa nie można kogoś wsadzać do więzienia.
   To zabicie czwórki dzieci to za mało, żeby facet gnił w pierdlu do końca życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolargol: ale zrozum że nikogo nie obchodzi twoje czy moje widzimisię chociaż należy mu się kara śmierci. Człowiek ten siedzi tyle, ile dostał wg prawa i kropka. Prawo nie działa wstecz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiaczeslaw: W dniu 29 września 1989 roku został czterokrotnie skazany na karę śmierci (za każde zabójstwo z osobna). W wyniku późniejszego moratorium odsiaduje karę 25 lat pozbawienia wolności w Strzelcach Opolskich. Kara kończy się w 2013 roku.

   Skoro skazano go za każde zabójstwo na karę śmierci, której nie wyegzekwowano, to powinien dostać dożywocie (rachunek, choć to słowo nie jest właściwie - brutalnie przerwał 4 młode istnienia, jest prosty 4x najwyższy wymiar kary).

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: Chodzi mi właśnie o to, że w momencie gdy znoszono karę śmierci należało zastąpić ją dożywociem. Wtedy wszystko odbyłoby się zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem ale pewnie posłowie w tym czasie zajmowali się wymyślaniem kolejnych bzdurnych przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolargol: kara smierci zostala zastapiona najdluzszym wyrokiem jaki istnial w latach 95-97 - 25 lat (od zniesienia kary smierci do wprowadzenia dozywocia) wiezienia. Wszystko odbylo sie zgodnie z prawem.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tu czegoś nie rozumiem. Skoro za 4 morderstwa dostał 4 razy czapę to po moratorium powinien dostac 4 x 25 lat i problem z głowy.
  Uzasadnienie podaje logika.
  Załóżmy że X zabił 1 raz, dostał 25 lat. Wyszedł i zabił 2-gi raz i znowu dostał 25 lat. O ile dożył po wyjściu zabił 3-ci raz to znowu by dostał 25 lat. 4 raz by mu się nie udało.
  Jedyna różnica polega na tym, że morderstwa Trynkiewicza odbyły się nie w odstępach 25 letnich ale jak sadzę kilkuminutowych. Jakie to ma znaczenie dla kwalifikacji czynu i kary za to?
  Jaka jest różnica między X a Trynkiewiczem? Ano taka, że X spędził w pierdlu 75 lat a Trynkiewicz tylko 25 lat ZA TO SAMO.
  Ot absurd naszego wymiaru "sprawiedliwości".

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: jezeli wyjdzie i zrobi po raz kolejny cos zlego to dopiero beda o tym mowic dlaczego nie mial dozywocia, nie ucierpiala by kolejna ofiara chlopiec x moglby zyc i normalnie funkcjonowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: Racja, tak jak np. w Stanach. A u nas opłaca się zabić czterech ludzi na raz, niż po jednym między odsiadkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta:
   * w przypadku, gdy najsurowszą karą orzeczoną za jedno ze zbiegających przestępstw jest kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności, orzeka się tę karę jako karę łączną (zasada absorpcji),
   * w przypadku zbiegu dwóch lub więcej kar 25 lat pozbawienia wolności sąd może orzec albo według zasady absorpcji karę 25 lat pozbawienia wolności, albo według zasady asperacji karę dożywotniego pozbawienia wolności.
   Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_%C5%82%C4%85czna

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: szczerze mówiąc, nie rozumiem trochę tego naszego systemu karnego. uważam, że skoro nie ma u nas kary śmierci, to powinien być system kar łączonych: jeśli by go skazali łącznie na 350 lat więzienia + 4 dożywocia z możliwością o ubieganie się o zwolnienie warunkowe po 200 latach, to przynajmniej byłoby wiadomo, że nie wyjdzie już na wolność. ale 25 lat dla seryjnego mordercy? to kpina.

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: to nie jest "absurd naszego wymiaru sprawiedliwości", tylko absurd, który powstał w momencie, gdy wprowadzono moratorium na karę śmierci (1995), a nie wprowadzono jeszcze dożywocia (1997), więc KŚ została wszystkim skazanym zamieniona na maksymalny możliwy wtedy wyrok - 25 lat. Obecny stan prawny nie ma tu absolutnie nic do rzeczy.

   Zresztą był kilkanaście miesięcy temu podobny wykop, gdzie ktoś to tłumaczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dralax: Dokładnie. Dawny KK nie przewidywał kary dożywotniego pozbawienia wolności, tylko karę 25 lat pozbawienia wolności jako najsurowszą i wyjątkowo karę śmierci. Wbrew pozorom, w okresie obowiązywania owego kodeksu, stosowano ją wyjątkowo. Facet musiał sobie nieźle zasłużyć na poczwórnego kaesa. Takie było prawo, tak zrobili. Kolejny raz interes państwa cierpi przez niechlujstwo ustawodawcy

  •  

   pokaż komentarz

   Do tych co zaraz zaczna sie pytac, dlaczego nie mogli mu przedluzyc do dozywocia, kiedy zostal wprowadzony KK z 1997. W polskim prawie obowiazuja zasady (m.in.) nulla poena sine lege, czyli w uproszczeniu - nie ma kary bez ustawy i znana wszystkim lex retro non agit, ktora dopuszcza retroaktywnosc tylko w przypadku, gdy jest wzgledniejsza dla (w tym przypadku) skazanego. Wiec nie mozna nikomu przedluzyc wyroku, jezeli nowe prawo dluzsza kare przewiduje.

   W tym przypadku wyjatkowo niesprawiedliwe, ale mozna powiedziec, ze koles ma farta - niecodzienna sytuacja mu sie trafila, a dla pojedynczego przypadku nie mozna tworzyc precedensu. Wiec wyjdzie po 25 latach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarfael: Czyli kolejny przykład na to, że po 89 do władzy doszli durnie nie mający pojęcia o rządzeniu czy nawet jakiejkolwiek logice. Jak do k#%#y nędzy można znieść karę śmierci nie uchwalając w zamian dożywocia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dralax: Od marca 1995 rządził Józef "Brzytwa" Oleksy.

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: Czyli jakbyś ukradł TIRa telewizorów to na ile byś poszedł siedzieć?

 •  

  pokaż komentarz

  Utrzymanie takiej gnidy kosztuje podatnika ok. 2000 zł miesięcznie. Więcej niż wychowanka domu dziecka. Co za świat.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieje, że pomysłodawcy zniesienia kary śmierci zaproszą go do siebie do domu i może znajdą pracę jako opiekun dla swoich wnuków ?

 •  

  pokaż komentarz

  Zróbmy wykop efekt !!! Zabijmy go wszyscy !!! Tak ??? :)