Minęło pół roku od zamknięcia gastronomii "na 2 tygodnie"

Minęło pół roku od zamknięcia gastronomii "na 2 tygodnie"

Możliwość sprzedaży „na wynos” i z dowozem nie gwarantuje gastronomii szans na zyski i utrzymanie działalności

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu lockdown się skończy, przedsiębiorcy pójdą do sądu po odszkodowania za załamanie w branży a w sądzie powiedzą, że niepotrzebnie się zamykali bo przepisy są niezgodne z konstytucją i to ich wina, że na pół roku się zamknęli

  Silownie zamknęli, baseny zamknęli, teatry i kina zamknęli, restauracje zamknęli, kluby zamknęli a jakoś dziwnym trafem wszyscy moi znajomi przeszli covid w różnym okresie czasu

  To miało chronić przed zarażeniem a nie widać efektu

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, zaraz sie konczy okres chorobowy, bedzie pol roku luzu, potem na jesieni jak powieje wiaterkiem bedzie nowa wersja z jakiegos kraju, znowu zamkna cos na pale, cwaniaki znowu sie zaczna wp%$!!!%ac w kolejki na nowa wersje bo stare juz nie dzialaja, ludzie 70+ znowu stres bo poumierajo zara, no i w kolko, juz przelomu zima/wiosna 2022 nie chce mi sie opisywac, ale licze, ze kazdy sobie sam to dopisze ¯\(ツ)

 •  

  pokaż komentarz

  W kraju, w którym była kiedyś komuna, zawsze będzie ona wracać! A mądrzy i zaradni płacić za nierobów i kastę państwową.
  Dla Polski nie ma żadnych szans, normalnej przyszłości, już teraz jest 9mln emerytów! za chwile ogólna liczebność polaków będzie 30mln a 15mln to emeryci, chcecie na te nic nie potrafiącą dobrego, bandę pokomunistyczną w większości całe życie postawa "czy sie stoi czy sie leży to sie należy" - płacić?
  Polacy - podatnicy zwłaszcza mężczyźni, tyracie ponad 40lat i guzik z tego macie - ochłapy, ponad 40% polaków nawet nie dożywa 64lat!
  Zadowalacie się resztkami ze stołu, wszelkiej maści budżetówki i innych nierobów żyjących na państwowym
  Oddajecie złodziejom MIAŻDŻĄCĄ, OGROMNĄ WIĘKSZOŚĆ tego co przez swe całe życie wytworzycie.
  Dlaczego nie chcecie nawet wszystkiego zsumować?
  Kradną NAM w tysiącach na każdym kroku PODATKÓW + ZUS + PIT + CŁA + AKCYZY + KONCESJE + POZWOLENIA + DANINY + ZEZWOLENIA + OPŁATY + podania od podania dla urzędasa + czynszach + abonamentach + mytach i tak w nieskończoność.
  Podatek od wszystkiego: za grunt, za budynek na tym samym gruncie, za firmę w tym budynku na tym gruncie, za desz na dachu tego budynku, za liczniki, za taryfy itd itd podatek od podatku...
  Kradną nam OD RAZU drugą pensję przy wypłacie! zapytajcie w końcu ile kosztujecie pracodawcę brutto, a ile wam przelewa!
  A do lekarza czy badania i tak trzeba PRYWATNIE! albo czekaj 3lata, potem idziecie do sklepu i macie 23% VAT
  następnie płacicie podatek za dom/mieszkanie, grunt, deszcz, powietrze, podatek polskie wody, podatki w gazie, akcyzy, opłaty w prądzie z węgla, podatek od spadku, podatek od darowizny, podatek na ZAIKS, TVP, konkordat, podatek od lokaty itd.
  Za auto 100x płacicie, za nowe VAT, Akcyza, homologacje, dyrdymały opłaty, paliwowe, ekologiczne, drogowe, autostrady, potem za to samo auto za używane PCC 2% za każdą sprzedażą urzędas kładzie swoją złodziejską, nic nie dającą w zamian łapę.
  Za każde chore, niepotrzebne przerejestrowanie bo się przeprowadzicie 5km dalej do innej gminy..itd itd bez końca.
  Pan i władca urzędnik, a MY PLEBS płacący na ten cyrk - na kolana! Na koniec nie dożywamy w większości do miesięcznej emerytury wartości kilkudniowej emerytury Niemca!

  Jeszcze gdyby było cokolwiek w Polsce porządne za horrendalne podatki, a jakie jest??
  Jakiej jakości mamy polski - przemysł, drogi, kolej, sądy, służba zdrowia, policja, edukacja NAWET POWIETRZE KTÓRYM ODDYCHAMY itd itd -- wszystko jednakowo BYLE JAKIE!, najgorsze jak się da, na odwal i najdroższe jak się da!


  Kiedy wreszcie zrobimy PRAWDZIWY bunt i zgnieciemy milionową bandę nierobów, urzędasów, wszelkiej maści pasożytów, pijawek żyjących z budżetu, zżerającą nasz kraj?
  DLACZEGO Wam w większości, wystarczy srałdi po niemcu, byle wyprzedzić drugiego polaka, 500+, grill i piwo?
  DLACZEGO wybieracie do rządzenia krajem populistów, zamiast fachowców, pasjonatów danych branż?
  DLACZEGO cenicie bardziej cwanego fircyka ładnie ubranego od niekoniecznie przystojnego specjalisty, który całe życie poświęcił jakiejś dziedzinie? DLACZEGO ?

  Polacy lubią użalać się, kłócić się nawzajem, o każdą pierdołę iść na zwarcie, wystarczy popatrzeć co się dzieje na ulicach, za mało jest szacunku wzajemnego, zaufania, władza to wykorzystuje.
  Zamiast wreszcie WSPÓLNIE masowo zlikwidować te budżetową bandę pijawek, pozatrudnianą po znajomościach, gdzie jeden urzędas daje papierkową "robotę" trzem następnym.
  Bez GRUNTOWNEJ REDUKCJI milionów pasożytów jak urzędasów, wszelkiej maści uprzywilejowanej budżetówki czy górników, których utrzymujemy z podatków NIGDY NA NIC NIE BĘDZIE PIENIĘDZY! nawet jak oddacie 100% pensji to urzędasom braknie, wszystko rozkradną przeznaczą na stołki dla znajomych, rodzin, firma szwagra wygra przetarg itd.

  Przypomnę:

  Liczba limuzyn urzędasow, nierobów od ministrów po burmistrzów, dyrektorów wodociągów, zastępców viceprezydentów k#!%ików Małych i każdego państwowego twora: 142724 szt. + co chwilę zamówione za miliony nastepne!
  Liczba karetek w CAŁEJ Polsce: 1360 szt.

  Gdy jednak część z nas się przebudzi z letargu i zechce wyjść masowo na ulice, które zbudowano za nasze podatki to "polska policja" spałuje nas, bo własnie zjedli śniadnie za NASZE PODATKI! i mają siłę nas bić! - BO - bo macie siedziec cicho i całe życie tyrć na PANA SWEGO I WŁADCĘ
  w nagrodę posłuszny pies urzędnika dostanie 1000+ oraz cieplutką i szybciutką emeryturkę za... NASZE PODATKI

  https://youtu.be/qI18mlaymgE
  http://www.retronauta.pl/polske-zbudowano-na-niewolnictwie
  Polskę zbudowano na niewolnictwie i sprzedaży własnych mieszkańców - m.in. Arabom

 •  

  pokaż komentarz

  To ma dwie strony, ale niestety zyski zaliczają agregatorzy.
  Wiadomo, że z drogiej knajpy do domu nikt nie zamówi bo po co?

  Ale to nie tak, ze pizzerie, burgerownie i inne takie knajpki nie mają ruchu. Tylko moce są za małe, żeby ogarnąć dostawy. W większych miastach gdzie konkurencja jest duża jest może gorzej, ale weźmy jakieś miasteczka typu 20-30 tyś i często jest tak, że wieczorem już nie przyjmują zamówień mimo, że lokal do 23...

  Ale reasumując to wielki dramat dla branży. Trochę na własne życzenie bo często są to biznesy przewartościowane, przeleasingowane bez zaplecza.

 •  

  pokaż komentarz

  Czasami rozmawiam z ludźmi z okolicy z mojej wsi na temat covid. I mówią że A po co te restauracje, ludzie powinni sami sobie gotować A nie się włączyć po knajpach. To samo tyczy siłownię. Widać że elektorat pisu ma w dupie mlodych

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna