Kernel Linuksa 5.13 z pierwszymi patchami dla Apple M1 (bez pełnego supportu) EN

Kernel Linuksa 5.13 z pierwszymi patchami dla Apple M1 (bez pełnego supportu) EN

Początkowe wsparcie zostało zmergowane do brancha 5.13. Na razie to jedynie wsparcie podstawowych systemów (m.in. bootloader, konsola). Za wcześnie by kupować już Apple M1 do pracy (tylko) z Linuksem.

 •  

  pokaż komentarz

  Srał pies to M1, na Appla i tak nic nie ma poza przeglądarką i itunes xd

 •  

  pokaż komentarz

  Wątpię, żeby inżynieria odwrotna pozwoliła na normalną pracę takiego kernela. Apple coś zmieni i dupa będzie. Wystarczy, że wprowadzą drobne modyfikacje w następnej wersji procka

  •  

   pokaż komentarz

   @Garnek_z_EcoVital: mam podobne zdanie. i z tego co pamiętam, to sam Linus nie jest specjalnie entuzjastycznie nastawiony do tej możliwości.
   teraz, gdy sprzęt jest niestandardowy wszelkie nadzieje próby innego używania sprzętu (czy oprogramowania) od Apple będą niesamowicie trudne. Hackintosh z upływem czasu pójdzie do kosza. a sam sprzęt będzie umożliwiał jedynie uruchomienie jednego systemu.

   czy to dobrze, czy źle? wg mnie źle z tego powodu, że sprzęt w pewnym momencie będzie musiał pójść na emeryturę. Linux był zawsze (i jest - dla innych platform) jakąś alternatywą na użycie starszego sprzętu. no, ale na tym pro-ekologicznemu Apple nie zależy.