Mamy treść rozkazu dla policji. Decyzja przyszła z góry

Mamy treść rozkazu dla policji. Decyzja przyszła z góry

Komendanci policji w całej Polsce dostali rozkaz kontrolowania wszystkich otwartych siłowni. Mundurowi otrzymali polecenie wnioskowania o odbieranie przedsiębiorcom łamiącym obostrzenia pomocy z tarczy antykryzysowej.

 •  

  pokaż komentarz

  Ładnie, i to siłownie, nie słyszałem by jakaś inna usługa czy miejsce miało takie ataki, prócz restauracji oczywiście, bo wiadomo, że obajtki i inne orleone punkty gastronomiczne otwierają, ale to nie temat na dzisiaj. Ludzie już zapomnieli hue hue.

  Pomyślmy chwile.... hmm.

  PZU wchodzi w branżę fitness. Właściciele siłowni w rozterce
  Nowością w ofercie kontrolowanego przez państwo ubezpieczyciela mają być karty sportowe. Aby PZU odniosło sukces, musi jednak mieć sporo własnych klubów fitness. A tego boją się ich obecni właściciele.


  https://www.money.pl/gospodarka/pzu-wchodzi-w-branze-fitness-wlasciciele-silowni-w-rozterce-6620753406302944a.html

  Jeszcze trochę ludzie się przyzwyczają i będzie jak na wykopie, nie ważne, że milicjant zaatakował bezprawnie, bo wystarczyło wg wykopu pokazać dowód osobisty, paszport szczepienia, oddać odciska palca, a na koniec pokazać zgodę na wyjście z domu po zakupy. No przecież wystarczy taki drobiazg by żyć spokojnie, prawda?

  Dalej zachwycacie się zakażeniami cow-id? To miłego oglądania statystyk kiedy wam drugi rok już zabierają, tydzień po tygodniu, falą za falą, majóweczkę już zapowiedzieli, że macie siedzieć w domach, brawo, podobał mi się strajk przeciw lockdownom, którego nie było z powodu lockdownu ¯\_(ツ)_/¯.

  A niemcy na świeżym powietrzu bez maseczki, bo mogą, a Wy w domach, w kanałach, w maskach po pięć na pysku i lejecie się wzajemnie z powodu maski czy innych gówien, a i tak nikt nie dezynfekuje nawet rąk przy zakładaniu i ściągniu maski.
  Upośledzenie ludzi lvl kosmos.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE IMO jako naród jesteśmy współwinni. Kilka dni temu stałem przy wyjściu z salonu. Dezynfekuje dłonie. Słyszę jak uradowane 3 różowe podsmiechują "patrz jaki paranoik". Przykładów jak ludzie bagatelizują problem mogę mnożyć. Lockdown wystarczyłby na miesiąc gdybyśmy podeszli do tego poważnie. A ponieważ gros ludzi ma to w d... to jest jak jest. Cześć się zamyka i skarży się na wykopie jaki lockdown jest zły i jaki ...ujowy jest rząd, a część ludzi ma to w d.. i podnosi R jak to tylko możliwe

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Statystyki które nikt nie pokazuje a są warte uwagi

   źródło: dp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   IMO jako naród jesteśmy współwinni.

   Mimo wszystko rząd ma na sobie większą część tego problemu.

   ujowy jest rząd

   @borewicz_zero_7: a to nie część problemu?

   Mi sie zapaliła lampka jak zamykali lasy, jak utrzymywali maski na zewnątrz w niezatłoczonych miejscach, jak teraz pomimo badań nad tym że siłownie nie są ogromnymi skupiskami wirusa (pomimo niskich sufitów hehe) się je zamyka, jak pomimo że w kościołach ludzie gnieżdżą się gorzej niż gdziekolwiek te nadal są otwarte, jak czytam, że właściciel kościoła gdzie dwukrotnie (chyba, nie jestem pewien) przekroczyli ilość dozwolonych osób dostaje 20 złotych kary, a właściciel siłowni 30 tysięcy kary za kilka osób na siłowni które w pełni przestrzegają "rygoru" sanitarnego

   A ponieważ gros ludzi ma to w d... to jest jak jest.

   @borewicz_zero_7: No ale co ludzie mają zrobić, skoro nawet jak się dostosowują to rząd i tak dop!?@@!%a im kary z czapy XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: oczywiście, że nierząd jest odpowiedzialny/nieudolny/niekompetentny. Nie mówię, że jako obywatel ponosimy odpowiedzialność, ale postawa niektórych z nas nie pomaga nam wszystkim a pomaga nierządowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Aby PZU odniosło sukces, musi jednak mieć sporo własnych klubów fitness

   @ThomasE: Co to za bzdury? Multisport czy OK system ile mają własnych siłowni?

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście, że nierząd jest odpowiedzialny/nieudolny/niekompetentny. Nie mówię, że jako obywatel ponosimy odpowiedzialność, ale postawa niektórych z nas nie pomaga nam wszystkim a pomaga nierządowi.

   @borewicz_zero_7: wiesz skąd to się bierze? Tylko i wyłącznie z nieudolności rządu.

   Społeczeństwo nie będzie stosowało się do przepisów, których nie rozumie albo których sensowność podważa. Rząd od początku pokazuje, że wszystkie przepisy, które wprowadza są nielogiczne, nielegalne, nie mają sensu, nie opierają się na badaniach, a na tym, żeby udawać, że coś robią i żeby własnemu elektoratowi było dobrze (patrz godziny dla seniorów i otwarte kościoły)

   Można krytykować jednostki, ale społeczeństwo w całej masie ustawodawca musi przekonać do zasadności ograniczeń wolności. To się nazywa psychologia prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: jesteś paranoik lvl hard, chcesz to się zamknij w piwnicy i oblewaj spirytusem ale od reszty się odczep

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE W DE w miejscach publicznych, sklepach i przystankach obowiazko maseczki FFP. Idac wczoraj do fryzjera musialem wcześniej zrobic test (bezpłatnie), i tylko z negatywnym wynikiem testu wykonanym tego samego dnia mozna skorzystać z fryzjera, kosmetyczki czy wejsc do sklepu innego niz spożywczy czy drogeria. W Berlinie w wielu miejscach (glownie centrum) maseczki sa obowiązkowe takze na powietrzu. Siłownie zamknięte.

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: Największą winę jaką ponosi opozycja rządu, to agresywne protesty i żeby ktoś nie zrozumiał mnie źle. Ten rząd nadaje się tylko do jednego. Do ścieku. PiS to rak, który toczy kraj od lat. Tyle że agresją wobec policji powodujemy agresję z ich strony. Zamiast tego powinniśmy działać tak, aby zjednoczyć policjantów z nami.

   Póki ludzie chcą się nap@#$?#$ać z policją i wzbudzać negatywne nastawienie do samych siebie, póty nic się nie zmieni. No chyba, że przyjedzie milion ludzi do stolicy i wbiją się siłą w OPPowców 40:1, tylko to nie jest droga, jaką powinno podążać cywilizowane państwo.

   Dlatego jeśli ktoś idzie na protest, niech weźmie kilka kwiatów, nawet najtańszych z kwiaciarni, przełamie szeregi i potraktuje policjanta jak człowieka. Niech nie boi się ciebie, niech zechce zmienić z tobą tych, którzy boją się nas wszystkich. Rządzących.

   Pomóżmy sobie nawzajem (╯︵╰,)

   źródło: cdn.newsapi.com.au

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: Tragedia chłopie xD Trzeba trolować, albo być niezłym tłukiem zeby po ponad roku wypisywać takie idiotyzmy.
   Narod jest wspolwinny, bo pozwolil by to tak daleko zabrnelo w bezprawiu i w zamykaniu gospodarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @sq6oxf Być może gdy pewnego dnia otworzysz urnę z prochami bliskiej osoby, której nie widziałeś i nie słyszałeś (nawet jeszczez telefon!) od blisko miesiąca bo była pod respiratorem na oddziale covidowym, zrozumiesz że higiena dłoni to nieduży wysiłek. Nie zrozumiesz dramatu człowieka który błaga karetkę aby spróbowali znaleźć miejsce w innym szpitalu bo w tym do którego jechaliście skoczyły się łóżka

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle że agresją wobec policji powodujemy agresję z ich strony. Zamiast tego powinniśmy działać tak, aby zjednoczyć policjantów z nami.

   @vinku: W świecie Disneya może by coś takiego zadziałało, ale w Polsce wystarczy rzucić dodatkiem 200 złotych brutto, żeby policjant zaczął bez przeszkód pałować i gnębić obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   PZU wchodzi w branżę fitness. Właściciele siłowni w rozterce

   @ThomasE: nic dzwnego 188 zł za każdego emeryta którego posadzi się na rowerku , czysty interes https://www.wykop.pl/link/6049783/nfz-zaplaci-188-zl-za-kazdy-dzien-leczenia-ozdrowienca/

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7 ja się częściowo z tobą zgadzam, ja nie potrzebuje rządowych rozporządzeń żeby myć ręce i unikać zakażenia. Z drugiej strony, rząd sam prowokuje społeczeństwo wprowadzając bezprawne zakazy

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: Ludzie mają w dupie, bo rząd leci konkretnie w c$!#$ i sam nie wie co robić i jak to robić. Rok temu jakoś ludzie potrafili siedzieć na dupie, ale skoro rządzący mówią coś w stylu „wy siedźcie w domu, bo koronawirus, a sami się bawią w jakiś obchody” to jak tu brać to wszystko na poważnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: to ja jestem winny ze zyje od roku bez kowida i laze bez maski i mam wyebane na te paranoje?to ja zarazam innych. A ci co ida obok mnie ulica i pala papierosy a ja zamiast powietrza wdycham jego smrody. On truje mnie a nie ja zdrowy bez maski ku##a!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @vinku: Ty mu dasz kwiatka a on Ci tonfą przez łeb za złamanie prawa nietykalności funkcjonariusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te psy są nauczone by nie mieć uczuć ani potrafić myśleć tylko wykonywać rozkazy ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Tak niemcy bez maseczki XD
   Mam siostrę w Niemczech w Północnej Westfali.
   2 razy w tygodniu testy, do sklepu to się musisz umówić na wizytę no i oczywiście w pro masce, a nie jakiejś za 1zł z ali.

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: aha, widzę wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach. Nie wiem co bierzesz ale przestań dla swojego i swoich bliskich zdrowia psychicznego

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Nie wiem czemu niektorych to dziwi. To jest formacja mundurowa. Wszystkie zmasowane akcje sa na wyrazny rozkaz. Sami z siebie to najchetniej by pojezdzili sobie w cieplym radiiwozie i posciemniali na dzielni. Wyplata taka sama ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07: też tak mam! Wielokrotnie pouczać mnie chciały grubasy z fajka w zębach. Najlepsze jest to, że palą na szybko i maskę na ryj (twarz się pokazuje ryj chowa)

  •  

   pokaż komentarz

   @sq6oxf nie pracuje, mówię jak było. Nie zrozumiesz póki nie przeżyjesz

  •  

   pokaż komentarz

   IMO jako naród jesteśmy współwinni.

   @borewicz_zero_7: To jest zwalanie winy na ofiarę. Absurdalne jest zakładanie że wszyscy podpożątkują się jakiemuś nakazowi. Szczególnie że pisowski rząd zrobił wyjątkowo dużo żeby zniechęcić obywateli o lockdownu. W Niemczech policja armatkami wodnymi rozganiała antylockdownowe protesty, ale to Polacy są szurami, tak?

   Dlaczego przy tak wielkich przewinieniach rządu, skupiasz się na wyciągniętej z d*** winie społeczeństwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE proszę nie generalizować, ja mam wyj$!#ne w maski od samego początku, wychodzę z domu na różne spacery i inne okazje, chodzę do pracy, chodzę do restauracji, które zamknięte są tylko z zewnątrz, trzy razy w tygodniu siłownia tzn przepraszam fizjoterapia w placówce medycznej, żyje praktycznie dokładnie tak samo jak przed tym cyrkiem :) tylko trzeba trochę więcej kombinować, to wszystko a z życia można korzystać dokładnie jak do tej pory

  •  

   pokaż komentarz

   @vinku to nie ludzie chcą się nap#%#$!$ać z policją. To policja ma rozkazy niszczyć gospodarkę, więc to oni na klęczkach z kwiatami powinni przepraszać naród za opresję.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Żydzi w nazistowskich Niemczech też mieli tylko drobne ograniczenia na początku.

  •  

   pokaż komentarz

   @borewicz_zero_7: straszne głupoty piszesz. Lockdowny niewiele dają co najwyżej przesuwają zakażenia w czasie i sprawiają że ten wirus jest bardziej śmiertelny, bo atakuje ludzi którzy po miesiącach siedzenia bez ruchu w domu, w stresie mają mocno osłabiona odporność. Ciągła dezynfekcja też bardziej szkodzi niż pomaga. Już są doniesienia o bakteriach które dziki temu stały się odporne na środki dezynfekujące, a prawdopodobieństwo zarażenia wirusem przez kontakt z powierzchnia której dotknęła osoba zakażona jest niezwykle mała - podobna do sznsy trafinia 6 w lotto. Zresztą podobnie jest z maseczkami na świeżym powietrzu. Bardziej szkodzą niż pomagają.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE a ja się cieszę, że atakują tak mocno siłownie. Młodzi ludzie co nie chodzili na wybory teraz rusza z importem za to, że ich się pozbawiło siłowni na które chodzi bardzo dużą liczba młodych osób. Każda siłownia powinna informować aby wszyscy szli na wybory i głosowali na wszystko prócz kaczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Z tym PZU to jest arcy ciekawa historia. Zona kolegi z pracy ma kolezanke gdzies wyzej w PZUI. Okazuje sie, ze PZU reguilarnie gra w pokerka* z ZUS, PKO i roznej masci poslami mniej lub bardziej znaczacymi.

   *

   pokaż spoiler Przypominam, ze Ty jako niewolnik obywatel nie masz prawa grac w pokerka, bo jest to nielegalne


   I teraz najciekawsza sytuacja. Wypaplala sie o tym, ze beda zamykane silownie zanim jeszcze ktokolwiek o tym wiedzial. Na pytanie czy PZU zamierza teraz przejmowac plajtujace silownie odpowiedz byla jednoznaczna:

   ABsolutnie! Nic mi o tym nie wiadomo!

   Dzien pozniej pojawil sie artykul o tym jak to PZU wchodzi w branze fitness (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Nie tlumacz niewolnikom, bo ich ograniczone mozgi i tak tego nie pojma. Sa trzymani za morde jak niewolnicy i maja robic jak PanPiS nakaze.
   Naprawde chcialem zyc w tym kraju mimo jego patologii ale dzis juz wiem, ze to nie bedzie wykonalne i ze czas szukac sobie alternatywy.
   Juz rodzice mowili, ze upadla komuna i teraz moze byc tylko lepiej. Jak sie okazalo, ze nie do konca to tak czekali az bedzie lepiej. Dzisiaj nadal czekaja chociaz entuzjazm jakby nieco inny. Grunt to nie popelniac ich bledow z tym czekaniem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE

   nie ważne, że milicjant zaatakował bezprawnie, bo wystarczyło wg wykopu pokazać dowód osobisty, paszport szczepienia, oddać odciska palca, a na koniec pokazać zgodę na wyjście z domu po zakupy. No przecież wystarczy taki drobiazg by żyć spokojnie, prawda?

   To już jest z dostępem do broni.
   Nie ważne, że jest nieosiągalne do obrony własnej, czyli niedostępne bez kłamstwa w urzędowych dokumentach.

   Wystarczy skłamać i podpisać się pod wnioskiem o pozwolenie sportowe i grać sportowca, pozorować branie udziału w zawodach, zapisać się do kółka strzeleckiego.

  •  

   pokaż komentarz

   wg wykopu

   @ThomasE: Ah yes, stara dobra generalizacja. Sam zachowujesz się jak część nowotworu toczącego ten kraj i oczekujesz zmiany? Szkoda strzępić ryja, jesteś na poziomie przeciętnego pisowca.

 •  

  pokaż komentarz

  Polecenie kontroli wydał komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.

  Ciekawe jaka jest podstawa prawna do kontroli tego typu obiektów. Podobnie wnioskowanie o cofnięcie dotacji. Policja musi mieć napisane w prawie, że może taki wniosek wystosować.

  Znamienna jest odpowiedź KGP:

  Komenda Główna Policji nie odpowiedziała na nasze pytania. Z kolei Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji poinformował nas, że "kontrole prowadzone są od początku pandemii i nie są niczym nowym".

  Działania policji są prawdopodobnie całkowicie bezprawne oraz prawdopodobnie góra o tym wie. Polecenia są polityczne i w mojej ocenie nie mogą być inne, dopóki policja podlega pod MSWiA (a przypomnijmy, że MSWiA jest wybrany spośród członków partii rządzącej)

  Trzeba również podkreślić spryt rządzących. Zauważcie, że nękają branże pojedynczo, tak żeby była jak najmniejsza szansa zjednoczyć się. Kiedy nękali restauratorów, to fitness sobie działało spokojnie. Jak najbardziej uporczywych restauratorów pozamykali np. blokadami, to przenieśli się na fitness, a o nękaniu restauracji już nie słyszymy. Dziel i rządź.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba również podkreślić spryt rządzących. Zauważcie, że nękają branże pojedynczo, tak żeby była jak najmniejsza szansa zjednoczyć się. Kiedy nękali restauratorów, to fitness sobie działało spokojnie. Jak najbardziej uporczywych restauratorów pozamykali np. blokadami, to przenieśli się na fitness, a o nękaniu restauracji już nie słyszymy. Dziel i rządź.

   @blah667: Divide et impera niestety stosują od samego początku swoich komuszych rządów. Teraz po prostu jest to coraz bardziej widoczne. Jak kula śnieżna turlająca się z góry. Im dłużej, tym szybciej leci i tym jest większa a przez to łatwiej zauważalna

  •  

   pokaż komentarz

   @blah667:
   "Panie i panowie komendanci KMP/KPP (komend miejskich i powiatowych policji - red.) W nawiązaniu do dzisiejszej wideokonferencji prowadzonej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kastera przekazuję dodatkowe polecenie Komendanta Głównego Policji gen. insp Jarosława Szymczyka. Proszę, aby we wszystkich kontrolowanych dziś działających siłowniach zabezpieczyć dokumentację dotyczącą stypendiów i wdrożyć procedurę sprawdzania odprowadzania składek do ZUS i US. b. Sposób, w jaki można szybko zweryfikować, czy kontrolowany podmiot otrzymał pomoc publiczną, przekazał państwu dzisiaj mailem naczelnik dw PG KWP w Krakowie. W przypadku potwierdzenia proszę wystąpić o cofnięcie dotacji do PFR z uwagi na niestosowanie się do obostrzeń

   Ciekawy jest pogrubiony fragment. Na jakiej podstawie w ogóle policja może zabezpieczać dokumentację dotyczącą stypendiów i sprawdzać składki ZUS i US?

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian1702: Na tej samej podstawie na której są zamknięte siłownie. I co z tym zrobisz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @blah667: ja chodzę treningi tzw 36 minut. Aktualnie aby ćwiczyć musiałem przedstawić skierowanie od rodzinnego na rehabilitacje i z firma od treningów mam umowe na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego. Ciekawe czy tam tez wjadą niebiescy i czy mogą się do mnie dowalić?

  •  

   pokaż komentarz

   @blah667: a gdzie ćwiczą wojskowi i policjanci ? Przecież muszą gdzieś ćwiczyć ale hipokryzja nastała

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe jaka jest podstawa prawna do kontroli tego typu obiektów. Podobnie wnioskowanie o cofnięcie dotacji. Policja musi mieć napisane w prawie, że może taki wniosek wystosować.

   @blah667: Te k?%!ie w dupie maja podstawe. Chodzilem do jednej z sieci silowni, ktora byla otwarta az do srody. Skurw&##y policyjne wraz z sanepidem wpadaly tam regularnie dzien w dzien spisywac ludzi i robic burdel.
   A nawet gdyby ich tam nie wpuscic to stana pedaly w szeregu i beda blokowac wejscie. Swoja mialem piekny sen, ze wjezdzam ciezarowka i ich rozp#$($alam jak w Carmagedon.
   Skonczylo sie tym, ze silownie zamkneli. Napisali komunikat na fb, ze pomimo przestrzegania wszystkich (przyp. red. durnych) restrykcji i tak sanepid sie przy*$&#alal. Albo juz weszli albo maja wejsc na sciezke prawna w tym aspekcie.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: comment_1617907102z1HX1v1QLkHtj4x7JZsMdL.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  ¯\_(ツ)_/¯

  źródło: i1.kwejk.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Za komuny było takie powiedzonko aktualne dziś.

  Wymienię syna Milicjanta na córkę,może być k#$#a.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna