Ostatni okręt podwodny stał się bezbronny

Ostatni okręt podwodny stał się bezbronny

ORP Orzeł od jakiegoś czasu ma niesprawne wyrzutnie torped. Ponieważ to ostatni użyteczny okręt podwodny, to na dzień dzisiejszy Dywizjon Okrętów Podwodnych istnieje tylko z nazwy. Dobra robota pan pis.

 •  

  pokaż komentarz

  @Kaczypawlak ostatnio się rozwodziłeś jak to armia kwitnie za czasów pisowców, może skomentujesz? Wina Tuska? Niemców?

  •  

   pokaż komentarz

   @jaskins: A to bezczelny drań. Pod osłoną nocy wślizgnął się do luku torpedowego i odkręcił kluczową śrubkę. Teraz jej znaleźć nie można, bo wpadła gdzieś pomiędzy zrzucone na stertę torpedy.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Może po prostu wystarczy się pomodlić żeby zadziałało. A jak nie zadziała, to modlitwa też się przyda. Jako ostatnia w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   ostatnio się rozwodziłeś jak to armia kwitnie za czasów pisowców, może skomentujesz? Wina Tuska? Niemców?

   @precz_z_komunia: są negocjacje odkupienia dwóch okrętów od Szwedów( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisałem, że kwitnie, czy, że w końcu coś się dzieje?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Tuska. Zdecydowanie

   @jaskins: Niemcy nam oferowali okręt, który Grecy albo nie chcieli albo nie mogli otrzymać z powodu braku kasy

  •  

   pokaż komentarz

   są negocjacje odkupienia dwóch okrętów od Szwedów( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisałem, że kwitnie, czy, że w końcu coś się dzieje?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Kaczypawlak: te same które się załamały? Co tam jeszcze za bajeczki pisowskie? A i znowu stary złom. Przypominam te okręty najpierw miała szwecja, później singapur a teraz znowu szwecja.

   PS. Jak tam kondycja samej floty jak tam średni wiek okrętów? 35 lat. Niedługo przerobią błyskawicę z muzeum na okręt xD

  •  

   pokaż komentarz

   te same które się załamały?

   @CukrowyWykop: dalej mówią, że są w toku

   Co tam jeszcze za bajeczki pisowskie?

   @CukrowyWykop: już pisowiec, bo nie po twojej linii¯\_(ツ)_/¯

   A i znowu stary złom

   @CukrowyWykop: Kobbeny też były takim złomem, a na kupno nowych to trzeba było myśleć nawet przed dobrą zmianą a realnie nic nie zrobiono. Proces kupna i budowy nowych okrętów podwodnych to nawet dekada może być. Więc jak nic nie wymyślą to zaraz bez OP będziemy i to na minimum dekadę.

   Przypominam te okręty najpierw miała szwecja, później singapur a teraz znowu szwecja.

   @CukrowyWykop: Mieliśmy je odkupić od Szwedów, a Szwedzi mieli odkupić dla siebie od Singapuru( ͡° ͜ʖ ͡°)

   PS. Jak tam kondycja samej floty jak tam średni wiek okrętów? 35 lat.

   @CukrowyWykop: A to ja rzecznik partii jestem czy osoba w temacie? To drugie, o Mieczniku mówią, a przypominam, że Tusk chciał Ślązaka złomować¯\_(ツ)_/¯

   Niedługo przerobią błyskawicę z muzeum na okręt xD

   @CukrowyWykop: Już widzę te koszty.........

  •  

   pokaż komentarz

   te same które się załamały?

   @CukrowyWykop: taki artykuł jest, szef MON dalej mówi, że negocjacje trwają, OP nam wciskano przed 2015 rokiem, jednak wtedy ekipa nie była zainteresowana a czas leciał na naszą niekorzyść¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   dalej mówią, że są w toku

   @Kaczypawlak: oczywiście tak powiedział tylko błaszczak ni z gruchy ni pietruchy. Pewnie szwedzi ich wyśmiali a on próbuje robić dobrą minę do złej gry. Ileż to MON za pis rozgadywał się o nowych okrętach że przetarg tuż tuż. Wierz im na słowo xD

   Kobbeny też były takim złomem, a na kupno nowych to trzeba było myśleć nawet przed dobrą zmianą a realnie nic nie zrobiono. Proces kupna i budowy nowych okrętów podwodnych to nawet dekada może być.

   Pis to już 6 rządzi a początku nawet nie widać.

   A to ja rzecznik partii jestem czy osoba w temacie? To drugie, o Mieczniku mówią, a przypominam, że Tusk chciał Ślązaka złomować¯_(ツ)_/¯

   Miecznika zaraz po wyborach uj?#@ł pis. Ślązak jest pływającą tratwą za mld. W każdym razie za PO tuzy intelektu były w MON a za pis takie same xD

  •  

   pokaż komentarz

   szef MON dalej mówi, że negocjacje trwają,

   @Kaczypawlak: najpierw było że się załamało a nagle nie wiadomo skąd błaszczak wyleciał z tym że jednak znowu gadają. Tyle że jest zero informacji o tym więc to pewnie ściema dla naiwnych że coś się dzieje.

   , OP nam wciskano przed 2015 rokiem, jednak wtedy ekipa nie była zainteresowana a czas leciał na naszą niekorzyść¯_(ツ)_/¯

   Przecież pis też nie jest zainteresowany. MON nie ma pieniędzy. Więc te wszystkie PMT itd. to fantastyka. Po ogłaszało programy, IU "robił" latami analizy i czas leciał. To samo pis. Anulowanie czegoś, analizy latami bo hajsu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Postronek: muszą zawierzyć marynarke matce boskiej i problem się rozwiąże. Tak jak szumowski służbę zdrowia

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście tak powiedział tylko błaszczak ni z gruchy ni pietruchy.

   @CukrowyWykop: Innych informacji też nie ma NTW czy Wojsko i Technika

   Pewnie szwedzi ich wyśmiali a on próbuje robić dobrą minę do złej gry.

   @CukrowyWykop: Rząd wysłał zapytanie do parlamentu, dla nich to też interes jest, bo remont byłby u nich

   Ileż to MON za pis rozgadywał się o nowych okrętach że przetarg tuż tuż.

   @CukrowyWykop: jakby przed nimi tak też nie było, ale jak rozumiesz wszystko za PiS to złe, a jak było przed nim to najlepiej nie wspominać, "bo to niemądrze"¯\_(ツ)_/¯

   Wierz im na słowo xD

   @CukrowyWykop: Szwedzi jeszcze nie zaprzeczyli sprawie, więc coś może być, politykom się nie wierzy, tylko patrzy na działania

   Pis to już 6 rządzi a początku nawet nie widać.

   @CukrowyWykop: nie widać, przed nimi też nie było widać¯\_(ツ)_/¯

   Miecznika zaraz po wyborach uj%%%ł pis

   @CukrowyWykop: na pewno?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ślązak jest pływającą tratwą za mld.

   @CukrowyWykop: za więcej niż 1,5 mld złotych, wyszło tak drogo z powodu przerw w płatnościach i zmianach decyzji, bo kadłub musieli konserwować na jakiś czas a potem jeszcze musieli go przerabiać, bo plany uległy zmianie, a to też były koszty.

   W każdym razie za PO tuzy intelektu były w MON a za pis takie same xD

   @CukrowyWykop: MW leży, jednak w końcu coś robią w sprawie modernizacji obrony pplot. (PATRIOT chociażby). Armię mamy w zapaści i nawet przed dekadę z tego nie wyjdziemy, jeśli nie zabiorą zaraz kasy MON, przed 2015 kasa znikała z MON na modernizację techniczną, PiS wrzucał wydatki innych resortów do MON, jednak cokolwiek się ruszyło jako tako (przynajmniej wobec tego co było przed nimi), nawet Caracale zostawili PiS-owi do negocjacji i podpisania kontraktu. Głupie BWP1 zostaną z nami na dekadę jeszcze przynajmniej część z nich i ma być modernizowana, bo jak w końcu Borsuk będzie produkowany to latami będziemy zapełniać stany produkcją tych wozów. A to wszystko przy optymistycznych wiatrach, że znowu nie będą kasy MON zabierać. Ostatni z jajem był rząd SLD Leszka Millera, nawet kasę na F-16 dali spoza budżetu MON.

  •  

   pokaż komentarz

   najpierw było że się załamało a nagle nie wiadomo skąd błaszczak wyleciał z tym że jednak znowu gadają. Tyle że jest zero informacji o tym więc to pewnie ściema dla naiwnych że coś się dzieje.

   @CukrowyWykop: A Szwedzi cokolwiek o tym mówią? Ich trzeba pytać, a nie naszych¯\_(ツ)_/¯ więc albo trwają albo Błaszczak sepleni.

   Tyle że jest zero informacji o tym więc to pewnie ściema dla naiwnych że coś się dzieje.

   @CukrowyWykop: może być

   Przecież pis też nie jest zainteresowany. MON nie ma pieniędzy. Więc te wszystkie PMT itd. to fantastyka.

   @CukrowyWykop: Fantastyka to była przed nimi, teraz nawet urealnili plany, zobacz ile wydali na PATRIOT czy HOMAR a ile potrzebujemy zestawów i to ile mamy kasy( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Po ogłaszało programy, IU "robił" latami analizy i czas leciał. To samo pis. Anulowanie czegoś, analizy latami bo hajsu nie ma.

   @CukrowyWykop: jest już nawet termin międzynarodowy "polski przetarg", to właśnie to co opisałeś, jest starszy niż 2015 rok ten termin.

  •  

   pokaż komentarz

   jakby przed nimi tak też nie było, ale jak rozumiesz wszystko za PiS to złe, a jak było przed nim to najlepiej nie wspominać, "bo to niemądrze"¯_(ツ)_/¯

   @Kaczypawlak: typie napisałem ci niżej że pisowcy w mon to samo co po... i na tym można zakończyć.

   Szwedzi jeszcze nie zaprzeczyli sprawie, więc coś może być, politykom się nie wierzy, tylko patrzy na działania

   A tymi działaniami są, dawno wysłane zapytania?

   na pewno?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ano tak, pisowcy jak po zmieniało pmt i miecznika de facto uśmiercono. Teraz media nagłośniły padaczkę w mw to mon nagle będzie realizował miecznika.

   za więcej niż 1,5 mld złotych, wyszło tak drogo z powodu przerw w płatnościach i zmianach decyzji, bo kadłub musieli konserwować na jakiś czas a potem jeszcze musieli go przerabiać, bo plany uległy zmianie, a to też były koszty

   Okręt budowano 20 lat bo:
   a) wina mon
   b) a i polskie stocznie to żaden solidny producent

   jednak w końcu coś robią w sprawie modernizacji obrony pplot. (PATRIOT chociażby)

   O 20 lat za późno. Z om były nawet głosy że program skończy się na 1 fazie. Zobaczymy. Narew przeciągają jak mogą bo nie mają pieniędzy. To coś to dużo, dużo za mało.

   jednak cokolwiek się ruszyło jako tako (przynajmniej wobec tego co było przed nimi)

   xD anulowanie programów śmigłowcowych? Przecież programy typu rak czy odbiór krabów to spadek po Po i tym się bardzo pis chwalił. Generalnie Po tak samo jak Pis przyłożył rękę do zapaści.
   Pisowcy walnęli mld na f35 nie mając pplot. Będzie parę samolotów na defilady a reszta na dnie.

  •  

   pokaż komentarz

   typie napisałem ci niżej że pisowcy w mon to samo co po... i na tym można zakończyć.

   @CukrowyWykop: jacyś lekko bardziej ogarnięci

   A tymi działaniami są, dawno wysłane zapytania?

   @CukrowyWykop: ostatni artykuł co ci wysłałem i znalazłem był z grudnia 2020

   Okręt budowano 20 lat bo:
   a) wina mon
   b) a i polskie stocznie to żaden solidny producent


   @CukrowyWykop: Nie było kasy na Ślązaka, ale go forsowano, stocznia poległa, bo nawet MON zalegał z kasą, a więc to debile z MW nas załatwili i teraz pretensja, że nie mają kasy jak sami utopili tyle hajsu w Ślązaku

   O 20 lat za późno. Z om były nawet głosy że program skończy się na 1 fazie. Zobaczymy. Narew przeciągają jak mogą bo nie mają pieniędzy. To coś to dużo, dużo za mało.

   @CukrowyWykop: Dalej jesteśmy na etapie gadania

   xD anulowanie programów śmigłowcowych?

   @CukrowyWykop: Kupili 2 x 4 i rozbili program śmigłowcowy na 3 programy

   Przecież programy typu rak czy odbiór krabów to spadek po Po i tym się bardzo pis chwalił.

   @CukrowyWykop: racja, jednak PIS ich kupuje więcej

   Generalnie Po tak samo jak Pis przyłożył rękę do zapaści.

   @CukrowyWykop: no nie, bo PO spało, a PiS co by nie zrobił to nie ma możliwości wyjścia z tego pata, to jest niewykonalne, niezależnie od ekipy. PiS to nawet więcej KRAB-ów zakupił niż wcześniej, największy kontrakt w historii III RP podpisali w kraju, właśnie na KRAB-y, PATRIOT też był najdroższym chyba projektem w III RP.

   Pisowcy walnęli mld na f35 nie mając pplot. Będzie parę samolotów na defilady a reszta na dnie.

   @CukrowyWykop: Na to mieli kasę( ͡° ͜ʖ ͡°) a weź pod uwagę, że nikt nie planował u nas ostatnio wymiany ani MIG-ów ani Su-22, miały zostać tak jak były, a mimo to zaczęły nam migi spadać i zakup był pilny, kasa na F-35 odbędzie się więc kosztem innych programów¯\_(ツ)_/¯ HOMAR to bodajże 1/6 wymagań w papierach, PATRIOT się kończy na I fazie i to tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Kupili 2 x 4 i rozbili program śmigłowcowy na 3 programy

   @Kaczypawlak: przecież już mon powiedział że kruka nie bedzie przed 2024. O transportowych cisza. Na gwałt kupili wątpliwe zakupy aw(2 śmigłowce w jednym) itd. Dramat.

   racja, jednak PIS ich kupuje więcej

   Ale ty wiesz że to standard w umowach? Mon za po zamówił x haubic po czym w umowie była opcja na kolejne. Pis nic tu nie zrobił po prostu kontynuuje lotem.

   no nie, bo PO spało, a PiS co by nie zrobił to nie ma możliwości wyjścia z tego pata,

   Tak pis z pewnością misiewiczami, swoimi idiotycznymi decyzjami itd. nie wie jak wyjść z pata

   PiS to nawet więcej KRAB-ów zakupił niż wcześniej

   Pis to skorzystał z opcji. Czym tu się chwalić. Kontynuacją programu platformersów?

   Na to mieli kasę( ͡° ͜ʖ ͡°) a weź pod uwagę, że nikt nie planował u nas ostatnio wymiany ani MIG-ów ani Su-22

   O wymianie mig29 czy su mówi się już z 15 lat. Po unikała tematu bo chciała zamiast tego realizować coś innego.

   HOMAR to bodajże 1/6 wymagań w papierach

   Homar to przez tytanów intelektu z MON i pis kupiona wersja z półki tzn. bez integracji z polskim topazem i reszta systemów. Więc to taki system autonomiczny w naszym wojsku. Nawet jego kupić nie potrafili porządnie.

   a PiS co by nie zrobił to nie ma możliwości wyjścia z tego pata

   Pis jak Po skupił się na wstawianiu kolesi do PGZ i karuzeli stanowisk, i uwłaszczaniu się na wojskowym a nie naprawie.
   Do naprawy trzeba mieć plan a nie zbiór życzeń jarka. Nawet duda zauważył że f35 powinno finansować się z poza budżetu mon. Ale nie da rady bo trzeba hajsu na plusy dla polaków i wały dla obajtków.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież już mon powiedział że kruka nie bedzie przed 2024. O transportowych cisza. Na gwałt kupili wątpliwe zakupy aw(2 śmigłowce w jednym) itd.

   @CukrowyWykop: akurat tych jedynych realnie potrzebowaliśmy (ZOP), Caracal nawet nie miał tej wersji, a programy śmigłowcowe obecnie to Kruk, Perkoz i Kondor(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   Tak pis z pewnością misiewiczami, swoimi idiotycznymi decyzjami itd. nie wie jak wyjść z pata

   @CukrowyWykop: To się będzie mścić latami i tak "wina PiS" xD

   Pis to skorzystał z opcji. Czym tu się chwalić. Kontynuacją programu platformersów?

   @CukrowyWykop: mogli nie kupować takiej ilości¯\_(ツ)_/¯

   O wymianie mig29 czy su mówi się już z 15 lat.

   @CukrowyWykop: zdecydowanie mniej niż o innych projektach, w porównaniu ze śmigłowcami czy okrętami to one są w ciszy

   Homar to przez tytanów intelektu z MON i pis kupiona wersja z półki tzn. bez integracji z polskim topazem i reszta systemów. Więc to taki system autonomiczny w naszym wojsku. Nawet jego kupić nie potrafili porządnie.

   @CukrowyWykop: i kupili w za małej liczbie( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pis jak Po skupił się na wstawianiu kolesi do PGZ i karuzeli stanowisk, i uwłaszczaniu się na wojskowym a nie naprawie.

   @CukrowyWykop: u nas to standard, PGZ ma co roku nowego prezesa( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Do naprawy trzeba mieć plan a nie zbiór życzeń jarka.

   @CukrowyWykop: jarek to się na takie tematy nawet nie wypowiada( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nawet duda zauważył że f35 powinno finansować się z poza budżetu mon. Ale nie da rady bo trzeba hajsu na plusy dla polaków i wały dla obajtków.

   @CukrowyWykop: z samego 500+ by dali radę sfinansować cały projekt Wisła (PATRIOT wszystkie wymagane zestawy) + jeszcze by coś zostało, albo byśmy mieli elektrownie atomowe w kraju( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   akurat tych jedynych realnie potrzebowaliśmy (ZOP), Caracal nawet nie miał tej wersji, a programy śmigłowcowe obecnie to Kruk, Perkoz i Kondor(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   @Kaczypawlak: obecnie zop połączone są z śmigłowcami ratunkowymi których i tak jest jak na lekarstwo. Takie połączenie to nic udanego.

   Kruk, Perkoz i Kondor(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   Przecież ci już napisałem że mon powiedział że kruk będzie po 2024, czytaj nie mamy pieniędzy i nie wiadomo kiedy. Możesz sobie stworzyć milion programów i dać termin po 2024 i to tak samo realne jak miraz na pustyni.

   Caracale miały być głównie w wersji transportowej a tylko w części specjalistycznej. z iwki

   16 transportowych, 13 ratownictwa bojowego (CSAR), 8 dla wsparcia żołnierzy Wojsk Specjalnych, 8 zwalczanie okrętów podwodnych i 5 ewakuacji medycznej[

   To się będzie mścić latami i tak "wina PiS" xD

   Wiadomo nie za pisowskiego mon sie pojawił misziewisz xD

   mogli nie kupować takiej ilości¯_(ツ)_/¯

   A czym by się chwalili wtedy?

   jarek to się na takie tematy nawet nie wypowiada( ͡° ͜ʖ ͡°)

   co jakis czas mamrocze o silnym wojsku itd.

  •  

   pokaż komentarz

   obecnie zop połączone są z śmigłowcami ratunkowymi których i tak jest jak na lekarstwo.

   @CukrowyWykop: Mamy cały czas anakondy, a AW101 są w wersji wymiennej SAR i ZOP

   Takie połączenie to nic udanego.

   @CukrowyWykop: tak to byśmy już nie mieli nawet ZOP¯\_(ツ)_/¯

   Przecież ci już napisałem że mon powiedział że kruk będzie po 2024, czytaj nie mamy pieniędzy i nie wiadomo kiedy. Możesz sobie stworzyć milion programów i dać termin po 2024 i to tak samo realne jak miraz na pustyni.

   @CukrowyWykop: dodaj do tego, że obecnie możemy kupić tylko Apache albo Cobry realnie, a teraz amerykanie opracowują sami nowy śmigłowiec do podobnej roli

   Wiadomo nie za pisowskiego mon sie pojawił misziewisz xD

   @CukrowyWykop: Wcześniej działał MON jeszcze gorzej nawet bez Misiewicza xD

   A czym by się chwalili wtedy?

   @CukrowyWykop: brakami sprzętu itd., zapomniałeś, że tyle ich kupujemy, bo im się spodobał pomysł stworzenia nowej dywizji, gdyby nie ona, to by nie ich tyle nie kupili

   co jakis czas mamrocze o silnym wojsku itd.

   @CukrowyWykop: jak o wszystkim, a jedyne o czym ma pojęcie to zbierać haki na swoich podwładnych oraz knuć. Kiedyś pierniczył też o wspólnej armii UE( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy cały czas anakondy, a AW101 są w wersji wymiennej SAR i ZOP

   @Kaczypawlak: te same anakondy co ich przez długi czas od producenta nie można było odebrać? Jest ich 8. Zapoznaj się z tym ile musi być takich śmigłowców w bazach(bo uwaga gotowość do lotu to nie 100% składu zazwyczaj...).

   A kompletna padaka jest już w przypadku ZOP. Jest ich fizycznie za mało.

   tak to byśmy już nie mieli nawet ZOP¯_(ツ)_/¯

   Przecież oni chcieli kupić caracale(a bardziej, ogólnie śmigłowiec nie ważne od kogo) w wersji zop. Czytałeś w ogóle co w tym przetargu było?

   dodaj do tego, że obecnie możemy kupić tylko Apache albo Cobry realnie, a teraz amerykanie opracowują sami nowy śmigłowiec do podobnej roli

   Weź ty sobie obczai cenę tych apaczy. Jak i tak te śmigłowce mają być po 2030 pewnie to powstaje nowy projekt europejskiego śmigłowca.... Ale trzeba laskę amerykanom zrobić.

   Wcześniej działał MON jeszcze gorzej nawet bez Misiewicza xD

   Działa tak samo cuilowo tylko pis ci się podoba.

   brakami sprzętu itd., zapomniałeś, że tyle ich kupujemy, bo im się spodobał pomysł stworzenia nowej dywizji, gdyby nie ona, to by nie ich tyle nie kupili

   pomysł nowej dywizji już dawno w prasie branżowej skrytykowano(tzn. w formie pisowskiej). Oznacza ona pobranie z innych jednostek sprzętu(możesz nie wiedzieć ale nowa dywizja to nie tylko armatohaubice) żeby sobie robić papierowe jednostki. O tym coś nie wspominasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Dzięki bogu mamy WOT oni nas obronią, btw oni mają w ogóle jakieś pistolety czy tak sobie tylko radośnie biegają i krzyczą husaria na przód?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Weź człowieku nie p$!@%!$. Amerykanie sa wstanie zwodować największy lotniskowiec świata po 4 latach od położenia stępki, a ten niekompetentny zbiór złodziei nie potrafi nawet skończyć głupiego promu.

   I nie szastaj tym "a bo za peło" bo Ci bandyci rozkładają polską marynarkę samodzielnie od 6 lat. A już dawanie Patriotów jako sukces PiSu to ostra propaganda prosto z paska TVP, rozmowy były już na długo zanim kupili sobie wygraną w wyborach. Jedyne co obecnie nasza armia dostaje, to to czego nie zdążył uj!%!ć Macierewicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: W 2014 roku ten okręt to była nówka sztuka (rok budowy 1985) i dopiero jak ten cholerny PiS doszedł do władzy to się zestarzał.( ͡° ͜ʖ ͡°) W Polsce nigdy nie budowano okrętów podwodnych więc przez osiem lat rządów PO nie przybył żaden a na nawodnym okręcie ORP Ślązak, który kosztował 1.2 mld złotych nachapali się niektórzy przez osiem lat co niemiara. A w Polsce da się budować okręty nawodne. Budujemy dla szwedzkiej marynarki https://wgospodarce.pl/informacje/46980-szwedzi-okrety-wojenne-buduja-w-polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia wina wszystkich a najbardziej nas. Polacy to głupi naród więc nie spodziewaj się że rządzący są inni

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: ale to akurat dobrze. Kupienie nowych używanych okrętów to pieniądze wyrzucone w morze. Ich poteciał bojowy na balytku to spoerdzielenie do WB i tyle z nich będzie co za czasów II wojny światowej. Po prostu dumna marynarka RP chce zachować stołki, a że mają marginalny poteciał bojowy... Nam trzeba dronów i amunicji krążącej. Polskie lotnictwo w starciu z Rosją będzie uziemione, a jednostki pływające będą robiły za cele ćwiczene.

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia - jak zawsze wina Tuska. Tusk dużurny winowajca.

  •  

   pokaż komentarz

   te same anakondy co ich przez długi czas od producenta nie można było odebrać? Jest ich 8. Zapoznaj się z tym ile musi być takich śmigłowców w bazach(bo uwaga gotowość do lotu to nie 100% składu zazwyczaj...).

   @CukrowyWykop: To mamy "od biedy" jeszcze 4 AW101 SAR/ZOP, były problemy, ale w końcu dotarły¯\_(ツ)_/¯

   A kompletna padaka jest już w przypadku ZOP. Jest ich fizycznie za mało.

   @CukrowyWykop: co ty nie powiesz, mamy w teorii 4, a gdyby nie zakup AW101 mielibyśmy ich totalnie ZERO, nawet jakbyśmy Caracale kupili¯\_(ツ)_/¯

   Przecież oni chcieli kupić caracale(a bardziej, ogólnie śmigłowiec nie ważne od kogo) w wersji zop. Czytałeś w ogóle co w tym przetargu było?

   @CukrowyWykop: tej wersji nigdy nie było i dalej nie ma, to jest problem, więc jak mieli to kupić? xD

   Weź ty sobie obczai cenę tych apaczy. Jak i tak te śmigłowce mają być po 2030 pewnie to powstaje nowy projekt europejskiego śmigłowca.... Ale trzeba laskę amerykanom zrobić.

   @CukrowyWykop: właśnie jakbyśmy teraz mieli je kupić to albo amerykańskie albo AW Langusta co mają Włosi¯\_(ツ)_/¯

   Działa tak samo cuilowo tylko pis ci się podoba.

   @CukrowyWykop: no tak, zaznaczam różnice na minus ich poprzedników i zaraz mi się PiS podoba¯\_(ツ)_/¯ najlepiej to się nie odzywać w ogóle, bo urażam twoje przekonania¯\_(ツ)_/¯

   pomysł nowej dywizji już dawno w prasie branżowej skrytykowano(tzn. w formie pisowskiej). Oznacza ona pobranie z innych jednostek sprzętu(możesz nie wiedzieć ale nowa dywizja to nie tylko armatohaubice) żeby sobie robić papierowe jednostki. O tym coś nie wspominasz.

   @CukrowyWykop: Wyciągnęli też do remontu T-72¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Weź człowieku nie pierdol.

   @HyperionTC: ciebie nie tykam

   . Amerykanie sa wstanie zwodować największy lotniskowiec świata po 4 latach od położenia stępki, a ten niekompetentny zbiór złodziei nie potrafi nawet skończyć głupiego promu.

   @HyperionTC: i dalej nie potrafią przy okazji F-35 wprowadzić do produkcji wielkoseryjnej¯\_(ツ)_/¯

   I nie szastaj tym "a bo za peło" bo Ci bandyci rozkładają polską marynarkę samodzielnie od 6 lat. A już dawanie Patriotów jako sukces PiSu to ostra propaganda prosto z paska TVP, rozmowy były już na długo zanim kupili sobie wygraną w wyborach.

   @HyperionTC: tylko nikt ich nie kupował¯\_(ツ)_/¯

   Jedyne co obecnie nasza armia dostaje, to to czego nie zdążył uj?%%ć Macierewicz.

   @HyperionTC: Macierewicza od kilku lat już nie ma w MON xD

  •  

   pokaż komentarz

   W 2014 roku ten okręt to była nówka sztuka (rok budowy 1985) i dopiero jak ten cholerny PiS doszedł do władzy to się zestarzał.( ͡° ͜ʖ ͡°) W Polsce nigdy nie budowano okrętów podwodnych więc przez osiem lat rządów PO nie przybył żaden a na nawodnym okręcie ORP Ślązak, który kosztował 1.2 mld złotych nachapali się niektórzy przez osiem lat co niemiara. A w Polsce da się budować okręty nawodne. Budujemy dla szwedzkiej marynarki https://wgospodarce.pl/informacje/46980-szwedzi-okrety-wojenne-buduja-w-polsce

   @Edek_Niemiec: miał być remontowany a tego remontu nie może skończyć( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież oni chcieli kupić caracale(a bardziej, ogólnie śmigłowiec nie ważne od kogo) w wersji zop. Czytałeś w ogóle co w tym przetargu było?

   @CukrowyWykop: jak już tak walczysz o te caracale to wiedz, że Antek M. uwalił też projekt BMS dla Rosomaka( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   uwalił też projekt BMS dla Rosomaka( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Kaczypawlak: stara znana sprawa. Gdzie amerykanie kupili fonet do siebie.

   To mamy "od biedy" jeszcze 4 AW101 SAR/ZOP, były problemy, ale w końcu dotarły¯_(ツ)_/¯

   Wskazywano że połączenie tego aw z asr i zop to nie najlepszy pomysł ale jak się nie ma hajsu...

   co ty nie powiesz, mamy w teorii 4, a gdyby nie zakup AW101 mielibyśmy ich totalnie ZERO, nawet jakbyśmy Caracale kupili¯_(ツ)_/¯

   Caracale miały być w wersji zop taki był wymóg przetargu. Na sar powinien być przetarg.

   tej wersji nigdy nie było i dalej nie ma, to jest problem, więc jak mieli to kupić? xD

   Pytaj producenta, on zobowiązał dostarczyć się sar.

   właśnie jakbyśmy teraz mieli je kupić to albo amerykańskie albo AW Langusta co mają Włosi¯_(ツ)_/¯

   Teraz to nie ma pieniedzy(i chyba nigdy nie było) na helikoptery więc ten programy to papier. Szczerze? Wolałbym liczniejsze langusty bo są najtańsze(chociaż mniejsze).

   no tak, zaznaczam różnice na minus ich poprzedników i zaraz mi się PiS podoba¯_(ツ)/¯ najlepiej to się nie odzywać w ogóle, bo urażam twoje przekonania¯_(ツ)

   Faktyczne te różnice, awansowanie o x stopni wiernych ale miernych, uj%!%nie X programów, kontynuwoanie "najlepszych" wzorców z czasów po albo i ich dopracowanie(przypomnij sobie wybuchające komory piorunów).

   Wyciągnęli też do remontu T-72¯_(ツ)_/¯

   Głupszego pomysłu niż to nie mieli chyba:
   - Każde opracowanie wskazuje że nasze t72 są zajechane i do tego w kiepskiej wersji
   - Doprowadzenie ich do dobrego stanu to nic innego jak olbrzymie koszty
   - tymczasem pt-91 i leopardy mają stare radiostacje
   - pt-91 wymaga wymiany kostek era.

   Poprawki na pt-91 mają jeszcze jakiś sens bo są młodsze. Remont t72 m1 to raczej symbol upadku polskich wojsk pancernych. Brak nowej maszyny, nowsze wersje pod tytułem pt-91 zostały olane. Męki z leopardem 2a4PL(czytaj polacy zajechali wozy). Wymieniłeś jeden z przykładów zombi armi. T72 pomalowane farbą nie mają żadnej wartości bojowej.

  •  

   pokaż komentarz

   stara znana sprawa. Gdzie amerykanie kupili fonet do siebie.

   @CukrowyWykop: FONET to jest kompletnie co innego( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wskazywano że połączenie tego aw z asr i zop to nie najlepszy pomysł ale jak się nie ma hajsu...

   @CukrowyWykop: kto wskazywał? Specjalnej krytyki mediów branżowych nie widziałem, co innego u Januszy tematyki( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Caracale miały być w wersji zop taki był wymóg przetargu. Na sar powinien być przetarg.

   @CukrowyWykop: jak miały być jak nawet takiego nie oferowali? Nigdzie na świecie nie ma Caracali ZOP¯\_(ツ)_/¯

   Pytaj producenta, on zobowiązał dostarczyć się sar.

   @CukrowyWykop: albo pytaj brzozę macierewicza, bo uwalił kontrakt po nieudanych negocjacjach

   Teraz to nie ma pieniedzy(i chyba nigdy nie było) na helikoptery więc ten programy to papier. Szczerze? Wolałbym liczniejsze langusty bo są najtańsze(chociaż mniejsze).

   @CukrowyWykop: coś mi się zdaje, że przejedziemy jak głupi ze szczęściem i poczekamy na nowe generacje maszyn( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz cokolwiek byśmy nie kupili to za 5-10 byłby już "złom".

   Faktyczne te różnice, awansowanie o x stopni wiernych ale miernych, uj???nie X programów,

   @CukrowyWykop: praktycznie tylko uwalili Caracale a naprawdę skopali BMS¯\_(ツ)_/¯

   kontynuwoanie "najlepszych" wzorców z czasów po albo i ich dopracowanie(przypomnij sobie wybuchające komory piorunów).

   @CukrowyWykop: to niedługo PO może wrócić i wrócą ich standardy( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Głupszego pomysłu niż to nie mieli chyba:
   - Każde opracowanie wskazuje że nasze t72 są zajechane i do tego w kiepskiej wersji
   - Doprowadzenie ich do dobrego stanu to nic innego jak olbrzymie koszty
   - tymczasem pt-91 i leopardy mają stare radiostacje
   - pt-91 wymaga wymiany kostek era.


   @CukrowyWykop: i dodaj jeszcze jedno: nie mamy nowej amunicji ani do PT-91 ani do Leopardów, szczególnie przeciwpancernej a Ruscy non stop klepią/modernizują swoje wozy

   Poprawki na pt-91 mają jeszcze jakiś sens bo są młodsze. Remont t72 m1 to raczej symbol upadku polskich wojsk pancernych.

   @CukrowyWykop: Większość PT-91 to zmodernizowane T-72, fabrycznie nowych wozów jest mało, Leopardy 2 są starsze od naszych T-72 paradoksalnie(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   Remont t72 m1 to raczej symbol upadku polskich wojsk pancernych.

   @CukrowyWykop: skutek ich zachcianek o nowej dywizji¯\_(ツ)_/¯

   Brak nowej maszyny, nowsze wersje pod tytułem pt-91 zostały olane. Męki z leopardem 2a4PL(czytaj polacy zajechali wozy)

   @CukrowyWykop: nie tyle zajechali, co zapomnieli, że one mają już swoje lata¯\_(ツ)_/¯

   Wymieniłeś jeden z przykładów zombi armi. T72 pomalowane farbą nie mają żadnej wartości bojowej.

   @CukrowyWykop: To jak nasze Su-22, Migi-29, flota oraz Mi-24 bez rakiet przeciwpancernych (starym się skończyły resursy i lipa), wszystko do misji samobójczych¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: raczej wydaje mi sie ze kazal statkowi sie zepsuc. Podobnie rozkazuje sądom

 •  

  pokaż komentarz

  Ale się sensacja ostatnio zrobiła...
  Przecież ORP Orzeł spalił się w 2015 roku podczas remontu i do tej pory nie jest całkowicie sprawny

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe co z załogą. Co z ich wyszkoleniem, maja teraz kantyny sprzątać?
  Ciekawe czy pan minister zapłaci z własnej kieszeni za ponowne włączenie ich do służby.

 •  

  pokaż komentarz

  Okręty podwodne nie głosują.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba powołać komisje, zdecydowanie bez komisji sie nie obejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)