Sąd nakazał przywrócenie sędziego Juszczyszyna do orzekania

Sąd nakazał przywrócenie sędziego Juszczyszyna do orzekania

@kasza332 serwisy.gazetaprawna.pl #polska #prawo #bekazpisu #wolnesady #neuropa #januszeprawa

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy nakazał Sądowi Rejonowemu w Olsztynie dopuszczenie sędziego Pawła Juszczyszyna do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych.

 •  

  pokaż komentarz

  WSPANIAŁY BOhATER- - oczywiscie TVN usunał materiał o nim który mówił o sprawie - za ile poszło to

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Pan Zbigniew Parowicz żył jeszcze, gdy jego sprawą zajęli się dziennikarze TTV. Reportaż wyemitowany w 2015 r. przedstawiał historię Parowicza – rolnika, który przez 20 lat prowadził gospodarstwo rolne w Kondratowie pod Olsztynem. Przedsiębiorca zajmował się głównie hodowlą drobiu i sprzedażą jajek.

   Gdy ceny jaj poważnie spadły, był zmuszony zaciągnąć kredyt w firmie, od której kupował paszę i nawozy. W sumie zadłużył się na ponad 50 tys. zł. Udało mu się spłacić ponad połowę tej kwoty, po czym sprawa trafiła do komornika.

   Wierzyciele zaproponowali, że resztę środków na spłatę długu można pozyskać poprzez sprzedaż samochodu lub części działki Parowicza. Komornik jednak zwlekał, a zadłużenie rosło. W tym samym czasie powołano rzeczoznawcę, który nie wchodząc nawet na posesję pana Zbigniewa uznał, że piętrowy dom, obora, stodoła, budynek gospodarczy i 13 ha ziemi są warte ponad 300 tys. zł. Jeden z miejscowych rolników twierdził jednak, że sama obora warta była więcej.

   Ostatecznie komornik sprzedał całe gospodarstwo za ponad 200 tys. zł. „Jednak taka kwota była zapisana tylko na papierze. Komornik wraz z nadzorującym go sędzią, nie czekając na dopłacenie pozostałej sumy, uznali egzekucję za zakończoną. Nabywca z tego skorzystał i przejął gospodarstwo za cenę samego wadium (32 tys. zł.) nie wpłacając brakujących 180 tys. zł. Przez to zabrakło pieniędzy na spłatę stosunkowo niewielkiego zadłużenia” – zauważają autorzy reportażu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Egzekucją zajmują się komornicy nie sędziowie!

 •  

  pokaż komentarz

  Uwaga dzisiaj o 19.30 w TVP 1 same gęste będzie się wylewało. Jakby ktoś ścieków szukał...