Obywatel VS policjant - naród z was mizerie zrobi

@gtj1 youtube.com #polska #polityka #koronawirus

18.04.21 Kilkaset osób protestowało w Białymstoku przeciwko pandemicznym obostrzeniom Domagali się zniesienia obostrzeń, powrotu dzieci do szkól i pełnego otwarcia gospodarki. Kilkaset osób wzięło udział w marszu przez centrum Białegostoku, by zamanifestować swój sprzeciw wobec działań...

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, rzucą 400zł podwyżki to z chęcią będzie pałował. "On tylko wykonuje rozkazy" ha tfu

 •  

  pokaż komentarz

  BRAWO dla tego pana... i poczęści dla tego policjant, że próbował zrozumieć co się do niego mówi.

  DROGA POLICJO (vel milicjo obecnie), za 2 lata zmieni się władza. A wy zostaniecie z c?!$$wym poparciem społecznym, które jeszcze rok temu, mieliście na poziomie 75%!!!! Byliście jedną z najwyżej ocenianych służb państwowych!!! A obecnie macie te poparcie na poziomie 35% i ciągle leci ono 'na ryj'.

  Jak walczyliście o kasę, to masa z was szła na zwolnienia lekarskie. Co generalnie było 'walniem w chuja', ale społeczeństwo rozumiało sens tego postępowania i wam go wybaczyło. Ale przyp!#$@$@anie się WBREW PRAWU do ludzi i przedsiębiorstw (DG), które nie chcą się stosować do zj$!!nych i nielegalnych działań obecnego (zjebanego) rządu. Raczej wam popularności nie 'nabije'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Racja, ale mówisz do psychopatów którzy mają to w tytce. Mierny ale wierny zawsze znajdzie jakąś posadkę, tacy ludzie to dla opresyjnego rządu przecież złoto, pacynki które zrobią wszystko co im się każe, ich obchodzi tylko własny interes.

   Ostracyzm? Kryci od góry, będą mieli swoich znajomych knajpy do których chodzą, swoje sklepy, państwo w państwie, jakiś jeden już o tym pisał i nie mam wątpliwości że tak to może wyglądać. I co z tego że władza się zmieni? Zmieni się tylko partia bo reszta zostanie taka sama. Wszystkie partie poza konfą zgodnie popierają cały lockdown. Chyba że masz na myśli zmianę władzy czyli prawie cały rząd wylatuje na pysk razem z wszystkimi znajomymi królika na państwowych posadach i daje się szanse nowej ekipie. Ale jakie są na to szanse? Tak już kilka dekad minęło.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: poleci i co z tego? Poparcie spoleczne im pensji nie wyplaca.
   Co do zmiany wladzy, coz... osobiscie w to nie wierze. No, ale roboczo, powiedzmy ze masz racje. Zmieni, i nie sadze aby ktokolwiek rozliczal milicjantow. Ich rola jest prosta - nie myslec, robic to co rzad rozkazal. Jak jakis rzad zacznie ich rozliczac, to jesli pojawi sie kontrowersyjny rozkaz zaczna myslec czy za X lat nie bedzie z tego przypalu, a tego nikt u wladzy nie chce. Pies ma szczekac na rozkaz a nie myslec i przewidywac konsekwencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: za 2 lata władza sie jeszcze nie zmieni... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @DryfWiatrowZachodnich: zwykły krawężnik nie ma nic do powiedzenia, z tym się zgadzam (prawnie owszem, ale patrząc realnie to do tych robaków najniżej w hierarchii mam najmniej pretensji, nie ma sensu wymagać bohaterstwa od szarego, nic nieznaczącego człowieka). Ale oni mają przełożonych, ich przełożeni swoich przełożonych itd. Tam jest cała drabinka w hierarchii i żaden, dosłownie żaden z tych, którzy już coś do powiedzenia mogą (a wręcz powinni) mieć, przez całą pandemię, przez ponad rok nawet się nie zająknął, pomimo że wszyscy wiedzą, że przepisy pisane przez rząd na kolanie i precyzowane za pośrednictwem prezentacji na konferencjach prasowych są, eufemistycznie mówiąc, co najmniej wątpliwe prawnie. Jak widać w tym kraju nawet służby są upolitycznione, liczy się tylko interes partyjny, PiS w ciągu ostatniego roku zdewaluował policję do roli swojej bojówki, zrobili sobie formację do gnębienia "niepokornych". To się nie może skończyć dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   zwykły krawężnik nie ma nic do powiedzenia, z tym się zgadzam (prawnie owszem, ale patrząc realnie to do tych robaków najniżej w hierarchii mam najmniej pretensji, nie ma sensu wymagać bohaterstwa od szarego, nic nieznaczącego człowieka). Ale oni mają przełożonych, ich przełożeni swoich przełożonych itd. Tam jest cała drabinka w hierarchii i żaden, dosłownie żaden z tych, którzy już coś do powiedzenia mogą (a wręcz powinni) mieć, przez całą pandemię, przez ponad rok nawet się nie zająknął, pomimo że wszyscy wiedzą, że przepisy pisane przez rząd na kolanie i precyzowane za pośrednictwem prezentacji na konferencjach prasowych są, eufemistycznie mówiąc, co najmniej wątpliwe prawnie.

   @qtaczDickinson: a co jesli to wszystko dziala dokladnie tak jak powinno dzialac? Sluzby mundurowe oparte sa na bezwzglednej hierarchi. Jesli szkoly policyjne maja dobre programy tresury, funkcjonuje to tak jak piszesz - kazdy wykonuje polecenia przychodzace z gory, jak cos marudzi to cichutko, byle tylko szef nie uslyszal.
   W policji kreatywni maja byc sledczy, kryminalni, zas jesli chodzi o "zwykle dowodztwo" oraz typowych krawezniko inteligencja, kreatywnosc i refleksja nie sa mile widziane.

   A co do policji jako bojowki - nie wydaje mi sie aby problem tego typu wystepowal wylacznie w Polsce. Zauwaz ze niemal zawsze jak sa bunty przeciwko rezimowi, to policja stoi po rzadowej stronie niemal do samego konca. Jak ktos sie buntuje, to ludzie i armia.

  •  

   pokaż komentarz

   te poparcie

   @szopa123: daję Ci plusa, zgadzam się w 100%, ale błagam... to poparcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Wiesz na czym polega społeczna sympatia do policji? Powiem Ci. Jak sąsiad zle zaparkuje auto, przyjedzie policja i wlepi mu kwita to policja jest zajebista. Wiesz kiedy też jest zajebista? Jak za to samo wykroczenie co sąsiadowi dała mandat Ciebie pouczy.
   Wiesz dlaczego ludki były z policją gdy ta protestowała?! Bo nie byli karani mandatami. 95% wykroczeń kończyło się pouczeniem. Stąd ta tymczasowa miłość i uwielbienie. Suma summarum policja nigdy nie będzie wysoko w rankingu zajebistości bo jest organem represyjnym, a nie ratującym życie i zdrowie jak straż pożarna czy zespół pogotowia ratunkowego. Mógłybm napisać jeszcze dużo, dużo więcej ale szkoda mi marnować czasu na zbędną dyskusję, która i tak do takich "zorientowanych" smyków jak Ty nie trafi..

  •  

   pokaż komentarz

   za 2 lata władza sie jeszcze nie zmieni... ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @dedik: zmieni się zmieni... Bo PiS nie będzie miał większości o ile w ogóle wejdzie do rządu. To jeszcze długie 2 lata, rozdawnictwo już nie działało w ostatnich wyborach. Rolnicy i cała masa ludzi, która wcześniej głosowała na PiS. Teraz jest ich zaciętym wrogiem. Nie widać tego zbytnio na sondażach, bo generalnie robi się je w tych samych grupach. (średnie miasteczka i przeważnie przez telefon stacjonarny)
   No i gdyby ta obecna 'opozycja' odpowiednio "uderzała w bęben". To poparcie na poziomie 22% dla PiS, to i tak byłoby dużo.

   Do ludzie jeszcze nie dociera, że rządu PiS zabiły masę DG. Do tego galopująca inflacja i rosnące koszty utrzymania.

  •  

   pokaż komentarz

   ale błagam... to poparcie.

   @tomilipin: dzięki za zwrócenie uwagi. Postaram się zapamiętać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak jakis rzad zacznie ich rozliczac, to jesli pojawi sie kontrowersyjny rozkaz zaczna myslec czy za X lat nie bedzie z tego przypalu,

   @DryfWiatrowZachodnich: ty piszesz o zalążkach dyktatury i dlatego tak istotne jest rozliczenie tego gówno, które obecnie nastało.

   Bo nie chodzi tutaj o rozliczania 'szarych' policjantów, ale tych z paroma gwiazdkami na pagonach. To oni podejmują decyzje i oni wydają polecenia.
   I zawsze jest sposób, aby np. jakieś polecenie z rządu nie wykonywać lub robić to w taki sposób, że społeczeństwo praktycznie go nie odczuje.

  •  

   pokaż komentarz

   zwykły krawężnik nie ma nic do powiedzenia

   @qtaczDickinson: Ależ ma, jak to było, nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. A oni muszą znać prawo, ponieważ to policja. Jeśli rozkaz jest niezgodny z prawem, to policjant nawet jeśli jest szeregowy, ma obowiązek sprzeciwić się mu i dodatkowo powinien przekazać odpowiednim władzom że wywierany jest nacisk na złamanie prawa. Jak nie władzom, to mediom, prawnikom, komukolwiek.

   Tak to można każdego wytłumaczyć, księgowa nie miała nic do powiedzenia bo szef jej kazał fałszować dokumenty, poseł nie miał nic do gadania bo karakan kazał mu głosować przeciwko interesowi publicznemu, itd.

 •  

  pokaż komentarz

  Szaraczku - ponad 4k na łapę na start, 13-stka, mundurówka, premie na święta i emeryturka przed 50-tką (zaraz powrót do 15-letniej służby a potem wyjebongo) i gwarantowane podwyżki co roku miniumum 10%. Aaa a a! Jeszcze premie covidowe.

  Rząd który to teraz tknie pojedzie na taczkach. Dosłownie ( ͡º ͜ʖ͡º).

  Do tego za mundurem czy tego ktoś chce czy nie - suczki sznurem zawsze i wszędzie - zapewniony wikt rodzinie niezależnie od sytuacji w kraju, chyba że rewolta ale powiedzmy sobie szczerze - to nie w Polsce (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■).

  Diluj z tym ...i spierd. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Janusze i Karyny. Co za zidiociałe społeczeństwo.