Broń z drukarki 3D - FGC-9 MKII już dostępny

Deterrence Dispensed udostępniło dokumentacje oraz w pełni opisany proces domowej "produkcji" półautomatycznego karabinka FGC-9 MKII (Fuck Gun Control - 9mm) z druku 3D + ogólnodostępnych elementów.

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko ale jak stary kolegi sobie kiedyś zrobił gnata na tokarce to poszedł siedzieć. Czym to się różni?

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: niczym ¯\_(ツ)_/¯
   dalej jest od roku do 10 lat
   Art. 263. § 1 KK

  •  

   pokaż komentarz

   @graba-saas: i dobrze, wole żeby patusy nie drukowały sobie broni a za samo stworzenie takiego procesu powinien być sztum.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: patus nie wydrukuje bo za biedny na drukarke .... patus kupi na jakims kwadracie ....i on bedzie mial a Ty dalej nie :)

   serio myslisz ze przestepca czy jakis tam zj$%#ny dresik w obecnych czasach nie jest w stanie kupic nielegalnej broni ?

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu: no niby tak, nie popatrzyłem na to od tej strony. Co nie zmiania faktu...

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: co nie zmienia faktu ze co ? Jakos przed wojna ludzie w pl mieli bron i sie nie pozabijali .... w moim odczuciu mozliwosc posiadania broni powinno byc gwarantowane w przez konstytucje. Bylem kiedys w texasie i tam kazdy moze miec bron wiec kazdy podchodzi do Ciebie inaczej. Jak ktos sie klocil to zawsze ( wp rzypadkach ktore widzialem) konczylo sie polubownie bo z tylu glowy kazdy mial cos takiego ze przeciwnik moze miec bron. :D takze polecam odwiedzic kraj gdzie bron jest ogolnodostepna (np szwajcarie)

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: @anibu: Problem jest chyba tez taki ze koncerny zbrojeniowe nie chca dzielic sie rynkiem z domowymi drukarzami.

  •  

   pokaż komentarz

   patus nie wydrukuje bo za biedny na drukarke

   @anibu: biorąc pod uwagę, że poradnik na stronie poleca Endera 3 to nawet patusa będzie stać

  •  

   pokaż komentarz

   biorąc pod uwagę, że poradnik na stronie poleca Endera 3 to nawet patusa będzie stać

   @Vladimis: A Ty myślisz że sobie ot tak kupujesz Endera 3, włączasz i drukujesz co zechcesz z nisamowitą precyzją? xD

   Sorry miś.. ale nawet przy droższych "konsumenckich" drukarkach to trzeba tonę praktyki i sporo wiedzy żeby drukować "dobrze".
   Jasne, da się wybrać "preset", wcisnąć drukuj i coś Ci z tego wyjdzie, ale prędzej taka broń Ci wybuchnie w łapach niż coś z tego będzie. Już widzę "patusów" którzy tygodniami siedzą i się uczą zamiast po prostu kupić broń nielegalnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Widziałeś instrukcję złożenia tej broni? Toż to jest cała książka :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: wiem bo mam, piłem tylko do tego, że według samego projektanta można robić na najtańszej drukarce. A kto wie, może trafi się Sebek biznesmen i stworzy całą fabrykę broni drukowanej na enderach, myślę, że cena kilku rozj#%#nych rąk w przypadku miernych wydruków jest do przyjęcia w zamian za stanie się osiedlowym panem życia i śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   w moim odczuciu mozliwosc posiadania broni powinno byc gwarantowane w przez konstytucje.

   @anibu: Owszem, ale to że teoretycznie każdy MOŻE ją mieć nie znaczy z automatu, że każdy POWINIEN. Ja bym nie chciał jednak, żeby ludzie którzy są na bakier z prawem i/lub niestabilni psychicznie byli w posiadaniu broni. Więc liberalizacja prawa tak, ale nie dla każdego i drukowanie takich wynalazków powinno być penalizowane.

  •  

   pokaż komentarz

   patus nie wydrukuje bo za biedny na drukarke .... patus kupi na jakims kwadracie ....i on bedzie mial a Ty dalej nie :)

   serio myslisz ze przestepca czy jakis tam zj$%#ny dresik w obecnych czasach nie jest w stanie kupic nielegalnej broni ?

   @anibu:
   1. Za biedny na drukarkę, ale na pistolet go stać. No tak, zapomniałem, przecież pistolety chodzą w cenie składanego nożyka.

   2. Kiedy ostatni raz słyszałeś, żeby jakiś dresik kogoś postrzelił albo żeby zrobił napad przy użyciu broni palnej (ale prawdziwej, a nie, że później okazuje się, że to straszak)?

   Zawsze kisnę, jak słyszę taką argumentacje. Polska pomyliła Ci się z Ameryką.

  •  

   pokaż komentarz

   Owszem, ale to że teoretycznie każdy MOŻE

   @Tiboo: no nie, nie każdy, to co teoretycznie każdy (kto ma drukarkę) może to wydrukować sobie złom i pojechać do szpitala po próbie użycia tegoż złomu, a bronić się tym może najwyżej garstka rozgarniętych w temacie ludzi, którzy jednocześnie mają doświadczenie w drukowaniu i doświadczenie z bronią i dostęp do amunicji i pieniądze, żeby zdobyć naprawdę dobrą drukarkę i dostęp do amunicji i do tego jeszcze testować to w miejscu, gdzie nie ma policji ani nikt nie doniesie, tak że dość sporo zachodu jak na typowego Sebę.

  •  

   pokaż komentarz

   @PonuryOnanista: Dzisiaj rano w Rudzie Śląskiej policja ścigała i zastrzeliła 36 latka, który strzelał do nich z broni ostrej, a co?

  •  

   pokaż komentarz

   Dzisiaj rano w Rudzie Śląskiej policja ścigała i zastrzeliła 36 latka, który strzelał do nich z broni ostrej, a co?

   @Rachey: Strzelał powiadasz?

   Następnie wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku funkcjonariuszy. Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował. W tej sytuacji, jak czytamy w komunikacie, mundurowi byli zmuszeni użyć broni.

   1. Ja tam wyczytałem tylko, że to Policja strzelała.
   2. W artykule brak info. czy to była prawdziwa broń. Na 99% był to pewnie straszak.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: po co mam drukować jak za tysiaka mogę chodzić legalnie z czarnoprochowcem. Jakoś patusy się nie nawalają

  •  

   pokaż komentarz

   Owszem, ale to że teoretycznie każdy MOŻE ją mieć nie znaczy z automatu, że każdy POWINIEN. Ja bym nie chciał jednak, żeby ludzie którzy są na bakier z prawem i/lub niestabilni psychicznie byli w posiadaniu broni. Więc liberalizacja prawa tak, ale nie dla każdego i drukowanie takich wynalazków powinno być penalizowane.

   @Tiboo: jasne, ale przecież prawie nikt nie popiera takich zmian.
   Nawet wśród ludzi, którzy chcą łatwiejszego dostepu do broni przeważają tacy, którzy chcą by była jakaś kontrola. Tak jak napisałeś, sprawdzenie, czy ktoś nie jest np. notowany, czy nie ma historii choroby psychicznej itd. itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu:
   Dokładnie.....ja chcę broń,ale jej nie mam,bo chcę ją na swoich zasadach,czyli kilka sztuk różnej do obrony własnej,siebie,innych (np.rodziny),i nie na sportowe ani na kolekcjonerkę.Chcę iść do WPA,złożyć wniosek,przejść lekarza,psychologa,niekaralność a kurs obsługi to na strzelnicy mogę zrobić,jeśli akurat z czegoś takiego nie strzelałem i tyle.Dlaczego mam się męczyć z tą całą procedurą, skoro strzelam od lat i gdybym był nienormalny to już dawno mógłbym urządzić jakąś masakrę,choćby na strzelnicy??
   Całe życie niekarany,nawet żadnych awantur domowych,kilka mandatów a mam być traktowany i prześwietlany jakby bym jakimś potencjalnym psycholem?? To mnie obraża.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Policja może takie rzeczy sprawdzać,ale jej się nie chce,więc to ty masz się męczyć.

   Dlatego rozpowszechnienie drukarek 3D sprawi,że ilość nielegalnej broni wzrośnie.
   Jak możesz sobie cztery takie klamki w domu zrobić,to może typowy Seba nie będzie mógł bo jest za głupi,ale ci co będą umieli ją zrobią dla nich.Bez badań,lekarza,niekaralności.

   Ja będą w tym czasie udowadniał w WPA że nie chcę wszystkich pozabijać,co mi uwłacza.
   Bo ja nigdy nawet żadnemu dziecku nie zabrałem lizaka.

  •  
   L.........i

   -3

   pokaż komentarz

   @anibu: tylko że ta argumentacja z patusem co ma broń w Polsce nie ma racji bytu. Do tej pory (mimo masy RUS, UKR czy BEL) ciężko o broń palną, najczęściej narzędziem przemocy jest nóż tudzież pałka, nie pistolet

   Poza tym argumentem przeciw szerokiemu dostępowi do broni własnie są USA. Tam też był ten argument, że jak mam broń to się obronię i okazuje się że ten argument jest o ch%% kant dupy rozbić (bo wszyscy mają broń ale jest moment zaskoczenia lub lepsza broń niż Ty masz czy lepszy equip jak kamizelka). Pomijam że w USA często dochodzi do ataku domu/mieszkania w celach rabunkowych broni (tak, kryminaliści atakują Cię bo masz broń i Ci ją chcą zabrać).

   @PonuryOnanista: o tym wspomina

   W Polsce o broń nie jest nawet ciężko... jak komuś się nie chce z parę miesięcy pochodzić się na strzelnice co jakiś czas to k%#?a lepiej aby takiej broni nie miał i mówię to z całą stanowczością. Człowiek jak chce broń to powinien być z nią obyty a nie w lesie nap%?#?#@ać do wiewiórek w ramach testowania (a jak kogoś postrzeli no to chuj).
   Ten mit w Polsce i trudu zdobycia broni... sam znam 3 osoby (z czego jedna ma 8 sztuk broni), które mają broń i regularnie z niej strzelają.

   ALE też znam jedną osobę co dostała pozwolenie... na 0 sztuk xD Tak ma pozwolenie na broń gdzie widnieje 0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu:

   Jak ktos sie klocil to zawsze ( wp rzypadkach ktore widzialem) konczylo sie polubownie bo z tylu glowy kazdy mial cos takiego ze przeciwnik moze miec bron. :D

   No tak nie do końca bym powiedział, ale moze przez to, że chodziło o śnieg, on wzmaga agrasję np. u mnie.

   źródło: streamable.com

  •  
   L.........i

   +19

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Kompletna bzdura z tą ilością nielegalnej broni, a drukarkami...
   W Meksyku jest masa homemade weapons które są robione z rurek z osadzeniem w drewnie itd. I to jest banalne do zrobienia.
   Przecież drukowanie broni to sztuka dla sztuki, jak ktoś chce zrobić coś użytecznego, łatwego i taniego to sam coś podobnego jak pic related zrobi

   źródło: i.pinimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   1. Za biedny na drukarkę, ale na pistolet go stać. No tak, zapomniałem, przecież pistolety chodzą w cenie składanego nożyka.

   @PonuryOnanista:
   Nie do mnie,ale się wtrącę.Masz rację choć nie całkiem.Dres może być za biedny na drukarkę lub za głupi by umieć ją obsługiwać,ale drukarki nie są takie niedostępne jak się wydaje,nie kosztują miliony.
   Pytanie jakie należy sobie zadać brzmi jak bardzo trwała jest taka broń?
   I ile kosztują materiały,robocizna,i zysk producenta?

   Gdyby Glock kosztował 2500 złotych,a ty zrobisz plastikową kopię działającą za 500 zł. choćby i miała żywotność trzy razy mniejszą,to chętni się znajdą.Ileż oni z tego będą strzelać?
   Kilka tysięcy razy?? Kilkaset??
   Jak się rozpadnie kupią drugą.

   Nie wiem jak wyglądają koszty więc gdybam,no ale ile kosztuje ten materiał do druku,ten cały "plastik"?
   Jeżeli sebiksy nie będą tego miały masowo to tylko dlatego,że....amunicji na przykład raczej nie da się tak wyprodukować.Proch trzeba zdobyć,spłonki,nie wiem czy łuski mogą być drukowane.Lufa też raczej nie jest plastikowa.,zamek nie wiem,ale wątpię by iglica była z plastiku lub sprężyny.To dość duży kłopot.
   Drukarek nie trzeba rejestrować,więc kupuje kogo na to stać.
   I numerów seryjnych taka broń nie ma.
   Jakbym miał wybór wolę dawać po sprawdzeniu ludziom broń zwykłą.
   Bo ona ma numery,ona jest rejestrowana,ona ma pobraną próbkę po wystrzale by móc zidentyfikować ją po pocisku.
   Bo kandydat musi jakąś weryfikacje przejść (z drukowaną nie przechodzi żadnej),i wiesz,kto ją ma i jaką.
   Tu nie wiesz nic.Kto ma,ile jej ma,jak użyje to jak wrzuci do pieca to żegnajcie dowody zbrodni.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   patus nie wydrukuje bo za biedny na drukarke .... patus kupi na jakims kwadracie ....i on bedzie mial a Ty dalej nie :)

   @anibu: Po raz milionowy. Nie produkuje się broni do sprzedaży nielegalnej. Nielegalna broń to broń, która została wprowadzona na rynek legalny, ale została ukradziona (od konsumenta lub od razu z łańcucha logistycznego, "zgubiła się" w papierach, spadła z naczepy, jak zwał tak zwał). Ewentualnie przemyt, też uzależniony od wielkości rynku legalnego. Patusy mogą kupować broń na kwadratach tylko dlatego, że Ty możesz sobie ją kupić w sklepie. Im więcej sztuk broni na głowę w kraju, tym łatwiej kupić ją na kwadracie i tym tańsza będzie na czarnym rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: patus jak będą chciały podjąć ryzyko napadu z bronią to ja bez problemu zdobędą.
   Tutaj właśnie działa zupełnie inna sprawa, w momencie kiedy taki debil załatwi sobie "klamkę" to w 99% przypadków będzie mógł że spokojem napaść na Kowalskiego lub jego sklep bez ryzyka niepowodzenia. Bo mało kto zaryzykuje pojedynek baseball vs gnat, albo będzie liczyć na zacięcie się broni czy wpadkę w obsłudze (np. zostawienie blokady spustu).

   Ale jak gangus wie, że potencjalny napadany może go szybciej odstrzelić jak on wyjmie z kabury, to zacznie kalkulować ryzyko.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Ja tam wyczytałem tylko, że to Policja strzelała.
   2. W artykule brak info. czy to była prawdziwa broń. Na 99% był to pewnie straszak.


   PonuryOnanista: jesli celowal z broni(niewazne czy prawdziwej) do policjantow lub kogokolwiek innego to chyba nie powiesz ze reakcja przesadzona?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jak gangus wie, że potencjalny napadany może go szybciej odstrzelić jak on wyjmie z kabury, to zacznie kalkulować ryzyko.

   @hiperchimera: Bo na napad idzie się z bronią w kaburze i nabojami rozładowanymi do drugiej kieszeni.

   Na czym będzie polegała ta kalkulacja? Zrezygnuje z napadów? Czy będzie bardziej skory do prewencyjnego strzelania w ich trakcie?

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: "Na czym będzie polegała ta kalkulacja? Zrezygnuje z napadów? " będzie musiał się zastanowić, bo ryzyko że właściciel pierwszy go sprzątnie jest duże.

   Jak idzie na włam, to wystarczy że ma nóż albo brechę i już nie ma gadania, idąc do domu gdzie potencjalny właściciel może mieć spluwę, jest ryzyko. Bo na cudzym terenie i w dodatku jest równy z okradanym.

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu: Przecież dobra drukarka kosztuje mniej niż legalna broń. Za 600-700zł kupujesz Endera 3, do tego 1kg plastiku kosztuje 50zł. Cena takiego karabinka kosztuje tyle co amunicja pewnie.

  •  

   pokaż komentarz

   idąc do domu gdzie potencjalny właściciel może mieć spluwę, jest ryzyko. Bo na cudzym terenie i w dodatku jest równy z okradanym.

   @hiperchimera: Dalej nie widzę odpowiedzi na pytanie. Co zrobi w związku z tym ryzykiem? Przestanie napadać i znajdzie pracę, czy będzie bardziej agresywny i nastawiony na ewentualną strzelaninę?

   Nie chce mi się szukać, ale widziałem statystyki FBI parę lat temu na temat napadów na domy w USA. Broń w domu statystycznie zwiększała ryzyko, że właściciel lub ktoś z jego rodziny umrze (w napadzie, bo że na co dzień to już w ogóle drastycznie rośnie ryzyko śmierci tragicznej). Oczywiście zwiększała też ryzyko śmierci napadającego. Wiadomo - kompleks Tarantino. Nieuzbrojona, napadana osoba ma większe szanse, żeby przeżyć i obronić rodzinę - pasywnie, deeskalując. Prawie zawsze. Powód jest prosty - nikt nie idzie na włam, żeby zabijać. Chce ukraść i sp%?!??%ić, nawet jeśli jest uzbrojony.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: Masz obraz z kamery z zdarzeniami poprzedzającymi strzelaninę?

  •  

   pokaż komentarz

   serio myslisz ze przestepca czy jakis tam zj??$ny dresik w obecnych czasach nie jest w stanie kupic nielegalnej broni ?

   patus jak będą chciały podjąć ryzyko napadu z bronią to ja bez problemu zdobędą

   @hiperchimera: @anibu: Panowie, macie mylne wyobrażenia. Jak ktoś się kręci w kręgach kryminalistycznych, to wie i wam powie. Człowiek inteligentny kupi nielegalnie broń z dużą łatwością. Patus jest biedny i głupi i dlatego tej broni łatwo nie kupi, gdyby było inaczej to by z maczetami po Krakowie nie biegali. Ilość broni na czarnym rynku jest w Polsce mocno ograniczona, stąd jej koszt jest bardzo duży (ceny są dużo większe niż na legalu). Do tego nikt rozsądny nie sprzeda osiedlowemu przygłupowi broni palnej, bo to pewna wpadka.

   Problem USA to właśnie problem tego, że tam patologia ma łatwy dostęp do broni. Jest tak powszechna, że zdobycie jej w nielegalny sposób, to jak kupno papierosów z Ukrainy w Polsce.

   Dlatego każdy rozsądny, powinien być za ograniczonym dostępem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanPrzewodniczacy: niestety nie, było na wykopie (nie mogę znaleźć teraz) i z tego co ktoś tam pisał, poszło o to, że ta para wywalała, a raczej spychała snieg na teren tego sąsiada z naprzeciwka, a po całej akcji "agresor" popełnił samobójstwo w swoim domu przed przyjazdem policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: Co to za akcja? Masz więcej info? Koleś oddał 6 strzałów z 15 metrów i dopiero za 7 trafił? Typ wali do niego z pistoletu, a ten stoi i dalej się kłóci?! WTF!

  •  

   pokaż komentarz

   według samego projektanta można robić na najtańszej drukarce.

   Gdyby Glock kosztował 2500 złotych,a ty zrobisz plastikową kopię działającą za 500 zł. choćby i miała żywotność trzy razy mniejszą

   @Vladimis: @DumnyzbyciaPolakiem: Na tańszych drukarkach i ze zwykłych materiałów to można zrobić coś, co z trudem wytrzyma 1 (słownie: jeden) wystrzał i rozleci się przy próbie drugiego. No ok, jak się dobrze przemyśli projekt pod kątem rozprowadzenia gazów, to może da się skutecznie wystrzelić 2..3..4 razy, przy czym każdy strzał będzie robiony z coraz bardziej odkształconej "broni".

   Wszystko przy założeniu mocy standardowego Parabellum 9x19 mm jako punktu odniesienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zaxx:
   Obstawiam, że na poczatku chciał ich nastraszyć, a oni myśleli, że jest "pussy" i tego nie zrobi naprawdę.

   Reszta jak napisałem post wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu:

   nie wydrukuje bo za biedny na drukarke ...

   W sumie tak sobie myślę, że nie trzeba nawet mieć drukarki 3D. Mało to firm, które drukują 3D? Idziesz do jednej, drukujesz jedną część, idziesz do drugiej i drukujesz drugą część. Potem sobie w domu poskładasz.

   pokaż spoiler Chyba że to jest tak zrobione, że od razu się drukuje całość i nie da się złożyć, to niech ktoś mnie poprawi.

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu:

   serio myslisz ze przestepca czy jakis tam zj%@%ny dresik w obecnych czasach nie jest w stanie kupic nielegalnej broni ?

   Tak, ja tak myślę. Tylko bardzo wąska, wręcz marginalna grupa przestępców jest w stanie załatwić sobie broń. Większość przestępców, dresików złodziejaszków, dillerów i innych nie mają dojść do poważnych zorganizowanych grup przestępczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: wszystkie narzędzia i matriały da się zmieścić w budżecie $500. za to masz nie klamkę a półautomatyczny smg. większy problem jest ze zrobieniem własnej amunicji.

  •  

   pokaż komentarz

   serio myslisz ze przestepca czy jakis tam zj#$$ny dresik w obecnych czasach nie jest w stanie kupic nielegalnej broni ?

   @anibu: nie są w stanie i statystyki strzelanin w Polsce to potwierdzają.

   Broń mają grubszee ryby, a nie dresik, co kradnie katalizatory. Przy większym dostępie sytuacja się zmienia i masz burdel jak w tfu USA tfu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: jak się rozpadnie? Producent chyba daje jakaś gwarancję, że przeżyjesz strzelanie. A broń z drukarki jak ci buchnie w ręce to może paluszki pourywa albo i coś gorszego się stanie. Opłacą się tak ryzykować zdrowie dla 2000zl?

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: Albo właśnie wyprodukowana bez zezwolenia ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: o kurde. Masz jakiś link do artykułu o tym zajściu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Albo właśnie wyprodukowana bez zezwolenia ¯_(ツ)_/¯

   @srulko: No tak, ale taka broń wyprodukowana chałupniczo to jest niszowe zjawisko, a przy tym bardzo ograniczona jakość i wartość użytkowa. Jeszcze długo długo prawie każda broń na rynku będzie pochodziła z produkcji seryjnej, bo taka jest najtańsza, precyzyjna i niezawodna. Chcesz mieć gnata, który działa, a nie zacinającą się zabawkę z plastiku lub eksperyment rusznikarza. Dodatkowo, po takich egzotykach o wiele łatwiej kogoś namierzyć niż np. po jakimś glocku z całego oceanu glocków.

   Także ten, produkcja broni poza fabryką to póki co ciekawostka.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: W sumie to znalazłem info na ten temat. Tak na marginesie, to żadna gwarancja nie jest stuprocentowa. Czasami trafisz na świrów, na których nic nie zadziała.

   Nie chcę tu bronić mordercy, ale ten zastrzelony, to też niezły psychol, który pewnie jakby zobaczył pędzący i trąbiący na niego pociąg, to zamiast zejść z torów zacząłby wyzywać ten pociąg od cipek. Widać, że atakujący został doprowadzony do takiego stanu, że nawet jakby nie miał broni, to mógłby to zrobić tak, jak np. w kraju bez dostępu do tejże.

   Nie był to pierwszy ich incydent. Najpierw bezczelnie zgarnęli śnieg na jego teren, po upomnieniu zaczęli go wyzywać od cipek i mu grozić, a jak wyszedł na nich z bronią, to ta baba krzyczy "no dawaj"?! Mało tego, typ zaczyna do nich strzelać, a oni dalej się odgrażają?! Typ wywalił 7 kul w jej męża, a baba idzie na niego z wystawionym palcem? Sama dostaje kulkę i dalej go wyzywa?! No takiej akcji, to jeszcze nie widziałem, co oni myśleli, że są nieśmiertelni?! Toż to jacyś psychopaci, bez instynktu samozachowawczego byli.

   Może ja jakiś nieżyciowy jestem, ale do gościa idącego na mnie z bronią "no dawaj" raczej bym nie krzyczał. Cóż, kozak ostatnie słowa jakie usłyszał, to że sąsiad jednak cipką nie był.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakos przed wojna ludzie w pl mieli bron i sie nie pozabijali

   @anibu: W znaczeniu że wszyscy się nie pozabijali to tak. Ale rzeczywistość międzywojennej Polski nie ma nic wspólnego z wyidealizowanym obrazkiem z filmów i jest akurat kiepskim argumentem za upowszechnieniem dostępu do broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: Ustawa o broni i amunicji nie klasyfikuje jej jakości i wartości użytkowej, określa natomiast poszczególne "czesci" broni czy są istotne czy nie, sorx ale napiszę to, nie znasz się na broni, broń produkowana poza fabryką nie jest żadną kiekawastką.

  •  

   pokaż komentarz

   sorx ale napiszę to, nie znasz się na broni, broń produkowana poza fabryką nie jest żadną kiekawastką.

   @srulko: Sorry, nie chciałem urazić Twojej dumy pasjonata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi o ciekawostkę pod względem skali zjawiska. To ciekawostka, bo to zjawisko niszowe w porównanie do rynku seryjnego.

   Ja pisałem w ogóle coś o jakości broni z perspektywy ustawy? wtf... Pisałem o jakości ze względu na popyt na taką broń. Z dupeczki trochę wyskoczyłeś z tą ustawą, w ogóle nie na temat.

   Ale hej, jeśli ja się nie znam, a Ty tak, to zawsze możesz mnie zaskoczyć. Jakiego typu broń produkuje się jednostkowo z takim rozmachem, który miałby realny wpływ na problem dostępu do broni palnej w szerokiej skali?

  •  

   pokaż komentarz

   homemade weapons

   @LubieKocyki: Ale ty mnie teraz zaimponowałeś

  •  

   pokaż komentarz

   czy nie ma historii choroby psychicznej itd. itp.

   @max1983: Nawet naiwnie zakładając że to badanie jest miarodajne.
   To stwierdzi że dzisiaj jesteś zdrowy, za 10 lat odwali Ci palma i zaczniesz strzelać do ludzi. Szkoda kasy na te badania.

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: jak już ktoś decyduje się na napad to świadczy o tym że jego procesy umysłowe dawno przestały działać, zobacz sobie jak Dindu z USA kalkulują napadając na sklepy

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: jedna rzecz. Broń jest tania. A ta nielegalną to szczególnie.
   Zobaczcie ile kosztują granaty w Szwecji. Kałach z Ukrainy lub Mołdawii.
   To są groszowe sprawy. Na przełomie wieków kalacha można było kupić poniżej 100 dolarów na ścianie wschodniej.
   Broń dla przestępców jest i zawsze będzie. Tylko obywatele są rozbrojeni

  •  

   pokaż komentarz

   @Zaxx: miłość sąsiedzka jednym słowem, ten konflikt musiał trwać latami, że tak się to skończyło.

   @pawel-niczyporek: kolega Zaxx znalazł info 9 postów wyzej od tego (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   biorąc pod uwagę, że poradnik na stronie poleca Endera 3 to nawet patusa będzie stać

   @Vladimis: ... już widzę jak taki Rafatus czy inny zjeb drukuje Gloka w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: To nie o to chodzi, skoro temat dotyczy broni robionej na drukarce, to z natury rzeczy niskiej jakości i nielegalną

  •  

   pokaż komentarz

   @login_wykopu:
   Nie,ale uważasz,że Seba będzie się tym martwił?

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: @60scnds: To nie o to chodzi, skoro temat dotyczy broni robionej na drukarce, to z natury rzeczy niskiej jakości i nielegalną. Absolutnie nie miałem zamiaru silić się na mądrości itp. Jeżeli gadamy o broni palnej to dla kogoś kto jej naprawdę potrzebuje, nie robi to różnicy czy będzie zrobiona na drukarce, tokarce, czy ulepiona z koziego gówna. Jeżeli ktoś szuka i potrzebuje broni i nie może jej mieć legalnie, to skorzysta z okazji kupienia pukawki chociażby zrobionej z chałupniczo. Nie ma znaczenia skala procederu ponieważ z każdej jednej sztuki może zginąć człowiek, chociażby nawet ten, który to kupił i wybuchnie mu to w ręce.

  •  

   pokaż komentarz

   Na tańszych drukarkach i ze zwykłych materiałów to można zrobić coś, co z trudem wytrzyma 1 (słownie: jeden) wystrzał i rozleci się przy próbie drugiego. No ok, jak się dobrze przemyśli projekt pod kątem rozprowadzenia gazów, to może da się skutecznie wystrzelić 2..3..4 razy, przy czym każdy strzał będzie robiony z coraz bardziej odkształconej "broni".

   Wszystko przy założeniu mocy standardowego Parabellum 9x19 mm jako punktu odniesienia.

   @asperger15k:

   Też tak myślę.Zakładam że autor projektu nie robi tego by to strzeliło kilka razy,więc metalowe części to musi zawierać.Metal jest pod tym względem wytrzymalszy choć być może nie będzie to zapewne ten sam rodzaj stali co w broni.Jednak konstrukcja po części metalowa może wytrzymać więcej niż kilka strzałów.
   Gdyby była śmiesznie tania,to i przy kilkudziesięciu strzałach by się opłacała.
   Przy założeniu,że nie masz tą bronią wygrywać wojen,tylko się obronić,lub napaść na sklep.
   Oczywiście zmęczenie materiału może wystąpić bardzo szybko co dla Seby oznacza wypadek przy strzale,o czym ktoś już wspomniał.Ale też broń bardzo tania będzie akceptowana jako bardziej jednorazowa.
   Ale to wszystko gdybanie gdyż nie widziałem filmu z gotowym egzemplarzem i jak to działa w praktyce.

  •  

   pokaż komentarz

   @srulko: No i zgadzam się, ale w temacie zrobił się offtop i wykopki zaczynały pchać się w dyskusję o dostępie do broni. Odpowiedziałem tylko na ten znany i powtarzany do znudzenia mit, że przestępcy korzystają z broni czarnorynkowej, podczas gdy legalna stanowi jakiś zupełnie autonomiczny segment.

   Swoją drogą, znacznie łatwiej jest po prostu kupić seryjną broń z wytartymi numerami, niż zorganizować taką domową wirtuozerię. Znowu - jeśli wykorzystasz taką broń, łatwiej Cię będzie znaleźć. Policja ma już podpowiedzi, kto, gdzie i jak mógł ją zrobić, gdzie szukać. Czego potrzebował, co musiał kupić. Może robił research od miesięcy i da się z tego coś jeszcze trafić. Dużo osób wpada na etapie produkcji takich rzeczy, bo jest to proces przeciągnięty w czasie i narażający ich na błędy. Ktoś się komuś po pijaku pochwali, ktoś kupi za dużo tematycznych książek, komuś coś jebnie przy produkcji i zaalarmuje sąsiadów. Gdzieś to też trzeba testować, wozić, doskonalić. Bez konsultowania jest super trudno. Do samoróbek dostęp jest trudny z innych powodów i chociaż inteligentni i zorganizowani ludzie sobie go ogarną, to nie jest wcale takie proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: @Zaxx: jak poczytałem o tym konflikcie, to mi ich jakoś kompletnie nie żal. Coś jak z historią kolesia, który rozwalał miasto buldożerem. Każdy ma jakieś granice.

  •  

   pokaż komentarz

   @PonuryOnanista: stary patusy nie mysla o drukarkach ... za to o klamce juz tak...

   Co do incydentow z bronia palna moge policzyc z wlasnego otoczenia przynajmniej 5 taki sytuacji. Nawet mi sie raz pod brama kiedys w nocy strzelali ... :) gazety nie pisza o wszystkim bo podejrzewam ze nie koniecznie wszystko wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: a snieg to co innego .... pussy tez... wiec koty tez bym dodal :)

  •  

   pokaż komentarz

   serio myslisz ze przestepca czy jakis tam zj?@%ny dresik w obecnych czasach nie jest w stanie kupic nielegalnej broni ?

   @anibu: serio tak mysle. Byle patus broni nie kupi
   to raz
   dwa, ze nawet jak przestepca ma mozliwosci bron kupic to obecnie malo ktory ma taka potrzebe. Praktycznie nikt nie ma broni, to tez przestepcy niepotrzebna, wymusi czy nastraszy bejsbolem, czy nozem.
   Im wiecej broni tym wieksze na bron zapotrzebowanie, zarowno wsrod good guys jak i bad guys. Im wiecej broni tym wiecej przestepstw z bronia, wiecej strzelanin, wiecej ofiar. Wiecej Ameryki

  •  

   pokaż komentarz

   @anibu Jestem wielkim zwolennikiem posiadania broni ale Twój argument jest totalnie z dupy. Jeżeli posiada nie będzie stać na drukarkę 3D to nie będzie go również starć na jakąkolwiek broń ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaczekPl: > No tak nie do końca bym powiedział, ale moze przez to, że chodziło o śnieg, on wzmaga agrasję np. u mnie.

   co ten typ właściwie zrobił?! wyglądało jakby babka dostała z przyłożenia w głowę a potem wstaje.. chyba że ślepakami walił przy uszach czy ki h..

  •  

   pokaż komentarz

   jak poczytałem o tym konflikcie, to mi ich jakoś kompletnie nie żal. Coś jak z historią kolesia, który rozwalał miasto buldożerem. Każdy ma jakieś granice.
   @mug3n: Miałem takie same odczucia. Z opisu ten Jeffrey Spaide wyglądał na porządnego gościa:

   były żołnierz, członek gwardii narodowej, inżynier na stanowisku menedżerskim,
   a jedyne co napisali o poległych sąsiadach, to że mieli autystyczne dziecko.

   Coś mi się zdaje, że sąsiedzi patusy uprzykrzali temu człowiekowi życie od x lat, aż stała się tragedia. Jeszcze go wyzywał od cipek, więc pewnie ten co strzelał starał się rozwiązać problem polubownie, co dla zastrzelonego widocznie było oznaką słabości. No to w końcu przemówił do nich językiem, który zrozumieli.
   Patrząc na ich zachowanie podczas tej akcji widać było, że normalni to oni nie byli. Tak jak napisałeś, każdy ma swoje granice.

   wyglądało jakby babka dostała z przyłożenia w głowę a potem wstaje

   @moonraker: No nie do końca wstaje, wygląda na to, że dostała w szyję.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieKocyki: Spawarka tańsza od drukarki 3D i daje jużo więcej możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   Widziałeś instrukcję złożenia tej broni? Toż to jest cała książka :D

   @Kargaroth: 4gb wersja pierwsza, sporo tego materiału

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce za wytwarzanie broni grozi 10lat.
  Za to można legalnie zamówić sobie replikę Remingtona .44 przez internet. Co bardzo polecam. Dobrze w domu mieć broń.

  źródło: a.allegroimg.com

 •  
  rexdexpl

  +19

  pokaż komentarz

  No jak Amerykańce dają instrukcję i wymiary w systemie metrycznym to znaczy, że to jest już serious shit :D

  źródło: i.ibb.co

 •  

  pokaż komentarz

  Broń to zwykłe narzędzie.. Jak nóż.. Nożem też możesz zabić i wydaje mi się że jest to jeszcze gorsza śmierć niż od broni. Myślę że z dwojga złego, śmiało bym wybrał szybką kulkę w łeb niż zadźganie po 10 razy nożem po bebechach.. Dlaczego nie zakażemy noży?
  To jest skandal że PL jest tak rozbrojona. Dla mnie broń powinna być w każdej biedronce. Oczywiście +18 i zdrowe papiery. Przy okazji karę śmierci trzeba przywrócić dla morderców... GDZIE MOJE PODSTAWOWE PRAWO DO OBRONY SIEBIE, DOMU I RODZINY??? A teraz hejtujcie tęczowi, lewaccy niewolnicy... Ha tfu

  •  

   pokaż komentarz

   @tadocrostu: ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: consent.youtube.com

  •  
   a.......2

   -2

   pokaż komentarz

   ło panie jaka broń, pozabijają się nawzajem

  •  

   pokaż komentarz

   @tadocrostu:

   Nożem też możesz zabić i wydaje mi się że jest to jeszcze gorsza śmierć niż od broni.

   Nożem w pojedynkę nie zabijesz w jeden dzień kilkudziesięciu osób nie będąc jakimś wyszkolonym mundurowym. Ile znasz takich przypadków z ostatnich lat?

  •  

   pokaż komentarz

   wydaje mi się że jest to jeszcze gorsza śmierć niż od broni.

   @tadocrostu: Mało kto dostaje w głowę, a w inne miejsca pocisk jest bardziej bolesny.
   W takim biednym kraju, z jednym z najwyższych współczynników samobójstw, masowe posiadanie jest absolutnie bez sensu. Koszty utrzymania policji wzrosłyby niebotycznie, inaczej kraj przekształciłby się w "meksyk", slums, getto czy coś podobnego. W Stanach policja utrzymuje się głównie z podatku katastralnego, u nas taki podatek przyczyniłby się do kolejnego wyludnienia kraju, powstałaby kolejna bardzo duża fala emigracji.

  •  

   pokaż komentarz

   Nożem też możesz zabić

   @tadocrostu: Można, mimo wszystko to nie ta skala. Lepiej dla obywatela jeśli Policja przy zatrzymaniu nie traktuje Cie jak potencjalnego mordercy z AR15. Wczoraj był filmik, jak bimbo z kałachem załatwił 3 policjantów w USA. Z nożem by już mu się nie udało.

  •  

   pokaż komentarz

   wyszkolonym mundurowym

   @TenXen47: wyszkolonym kim? xD
   Masz na myśli polską policję?

  •  

   pokaż komentarz

   W takim biednym kraju, z jednym z najwyższych współczynników samobójstw, masowe posiadanie jest absolutnie bez sensu.

   Rozwiniesz? Problemem jest to, że ludzie będą mieli ułatwione samobójstwa? To jakoś gorzej, że będą sobie strzelać w głowę, zamiast dusić się liną?

   Koszty utrzymania policji wzrosłyby niebotycznie,

   Już teraz każdy stójkowy ma pistolet, antyterroryści wożą się z kałachami (a ich formacje powstały za czasów, gdy o wiele mniej osób miało broń palną w PL niż teraz).

   inaczej kraj przekształciłby się w "meksyk", slums, getto czy coś podobnego.

   Bo? Mamy tutaj gangi czarnuchów? Najwięcej problemów ze strzelaninami było po imigracji braci-słowian z Rosji i Czeczenii.

   W Stanach policja utrzymuje się głównie z podatku katastralnego, u nas taki podatek przyczyniłby się do kolejnego wyludnienia kraju, powstałaby kolejna bardzo duża fala emigracji.

   @Celtowie: robisz bardzo daleko sięgające skoki myślowe, a ja twoich przepowiedni po prostu nie kupuję.
   W mojej opinii, jeśli rozluźnić podejście do broni palnej, owszem, częściowo zwiększy się ilość przestępstw z bronią palną. I to wszystko z negatywów.
   Jeśli na drugiej szali znajduje się traktowanie dorosłych ludzi jak debili, którzy nie potrafią sami siebie ogarnąć i trzeba im pozwalać i zakazywać, jak jakimś podrostkom z gimbazy - wybór jest prosty.

  •  

   pokaż komentarz

   @tadocrostu: Nie wiem o co ten raban skoro broń bez amunicji to tylko kawałek metalu,to jest myślenie na poziomie dziecka zgaduje że osoba która wymyślała ten przepis nie wiedziała jak działa broń.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie zakażemy noży?

   @tadocrostu: ... nie podpowiadaj !!! ... w kraju grzyba i regipsu (UK) nie możesz mieć nawet gazu pieprzowego ...

  •  

   pokaż komentarz

   @tadocrostu: Zapewniam cię, że jak ktoś cię będzie chciał odwalić, to żadna broń ci nie pomoże. Napastnik zawsze ma przewagę i zawsze może sobie kupić kamizelkę, albo użyć gazu łzawiącego, albo innego gówna z którym nie wygrasz. To jest mit, że da się obronić bo masz gnata.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze trzeba lufy, sprężyn, bolca, amunicji itd...
  Same wydrukowanie większych elementów nic nie da...

  •  

   pokaż komentarz

   @81bigboy: w wersji pierwszej podano jak zrobić te elementy, oprócz amunicji - materiały dostępne w castoramie, trzeba było spawać. w wersji drugiej mieli to jakoś ułatwić. zrobienie amunicji legalnie jest trudne, ale możliwe. np. łuski można spokojnie kupić na allegro, za spłonkami i prochem można rozejrzeć się w pewnej kategorii jeszcze legalnych narzędzi.
   najlepsze w tym projekcie jest to, że twórcy są z europy i starają się działać w granicach europejskiego prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze trzeba lufy, sprężyn, bolca, amunicji itd...

   @81bigboy: czyli wszystko co nie jest istotną częścią broni.