Kraków: Samochód z MARTWYMI PŁODAMI został SPALONY!

Kraków: Samochód z MARTWYMI PŁODAMI został SPALONY!

W krakowskiej Nowej Hucie w nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru samochodu dostawczego z antyaborcyjnymi zdjęciami i hasłami. Pojazd zaparkowany był na w...

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Z pewnością zawiniła instalacja LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Tak samo jak mieszkanie orzucane racami, czy to wcale niepodobne mądrzejsze o tym nie wspominać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaskun: Mieszkanie spalily katonacjonalistyczne bojówki Bąkiewicza

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Jeśli dobrze pamiętam nie mieliście wtedy takich dobrych humorków jak teraz tylko kwiczeliście jak zarzynane świenie, więc ponawiam pytanie czemu tam mieliście ból dupy, a tu się cieszycie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaskun: Ciągle tylko "wy" i "wy". Co ty masz za urojenia typie, jakie "wy"?. Jakie miny? Ja osobiście cieszyłem się, bo podoba mi się bardzo jak wszelkie idee nacjonalistyczne czy fundamentalzmy kattolickie czy inne debilizmy-konserwatyzmy tak pieknie się kompromitują za sprawą "działaczy". No i czy widisz cos nieprawdziwgo w stwierdzeniu, że "Mieszkanie spalily katonacjonalistyczne bojówki Bąkiewicza"? Jak nie, to zamilcz i przestań sie kompromitować. Chomiczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Czyli popierasz takie działania. Zapamiętam sobie i poczekam aż ktoś dojedzie lewactwo i popatrzę na twoją reakcje. Na innych lewków też. No i też sobie poheheszkuję.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Rohr: czyli jednak mamą.. ehhh odwrotny rezultat osiągnięty

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @BDLK_IMPRTR: czyli nie chodzi o żaden mord przez aborcję? A to przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: absolutnie nie! Aborcja jest stosunkowo bezpieczną procedurą w cywilizowanych krajach w których jest dostępna, to w patologicznych zamordystycznych dyktaturach religijnych może być groźna dla kobiety, rozumiem, że to tutaj masz na myśli mordy, wykonywane przez chore prawodawstwo w krajach z gówna i kartonu, to odważna wykładnia, ale w sumie masz trochę racji! Jednak na szczęście, akurat Czechy są cywilizowanym krajem (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @BDLK_IMPRTR: mam na myśli mordy wykonywane na dzieciach, nawet tych zdrowych. Taka jedna baba z drugą rozłoży nogi, ma w dupie odpowiedzialność, nawet ma w dupie antykoncepcję, która wg chrześcijan jest złem ale dla niewierzących jest to dobre rozwiązanie. I co? rozłoży nogi a potem dziecko. I ta np w 3 miesiącu ciąży wymyśla sobie, że zamorduje go. Bo ma taką potrzebę niby, albo zachcianke bardziej. Oczywiście jej ciało jej wybór wg niej i inych feminazistek. A wybór dziecka się nie liczy? Nie, wybór ojca? Też nie. Jest piekło kobiet ale nie dzieci i ojców. To, że ojciec też nie chce dziecka to nie jest istotne, najważniejsz jest dziecko. U wszystkich kultur na tym świecie, u zwierząt też jest tak, że dzieci są najważniejsze. Oburzenie, że ktoś tam źle traktuje zwierzęta, jakąs sukę z dziecmi i inną lochę to jest normalne, ale u ludzi? To nie cywilizacja tylko zdziczenie. Mordowanie ludzi to nie cywilizacja. Wg mnie kompromis aborcyjny powinien być, wszystkie trzy punkty ale nie aborcja na życzenie. I ty kobieta mówisz o cywilizacji? Kobieta? Ewa znaczy życie a to widze, że głównie męzczyżni chcą bronic życia a kobiety, niby kobiety chcą wolności. Wolności by mordować. Wolnośc to odpowiedzialność. Nie będzie wolności gdy nie będzie odpowiedzialności. NIe będzie i nie było. Każdy upadek kraju, narodu powodował, że stawał się niewolnikiem taki kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   a po co niby jedzie? Zamordować? To nie żadna mam tylko kurva niemyta.

   @cherusek: A da sie zamordować 11 tygodniowego płoda? Gdyby sie dało to takie praktyki powinny być zakazane w całym cywilizowanym świecie a nie tylko w jakimś kraju z guwna

  •  

   pokaż komentarz

   @BDLK_IMPRTR: nie wiedziałem że Japonia to zamordystyczna dyktatura religijna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wykop zawsze uczy tyle tu "mądrych" osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall mogli zrobić z nich szczepionkę, a tak teraz przedłuży się lockdown.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: potwierdzam w 100 % jak pieski skomlaja w sylwestra bo strzelają petardami, to zakazać strzelania ! Ale kur€& nienarodzone dzieci mordować to już tak, Ci ludzie maja wyprane mózgu przez pseudo „wolność” tak naprawdę padli ofiara marksistowskiej propagandy, wmawia Im się pod przykrywka ze zakaz mordowania nie narodzonych dzieci to brak wolności ... buhaha ciekawe jaka „wolnosc” i „prawo wyboru” ma każde dziecko które zostało wyskrobane przez wyrodne matki,
   Tak pier$¥$ o tolerancji, to już zaczyna być śmieszne naprawdę, tak jak przytoczyłeś nawet
   W przyrodzie małe ( zwierzęta ) są na 1wszym miejscu, u matek ( worów na spermę ) to k!!@@ w pochwie i w odbycie jest najważniejszy ale dziecko to już nieeeeee, jak coś to się wyskrobie

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaskun: To się nazywa hipokryzja. Skrajne lewaki tak mają. Obojętne czy to kato-lewactwo (PiS) czy homo-lewactwo (KO). Tam była mowa o nienawiści i czynach godnych potępienia. Jednak gdy sami robią to samo, to jest super i cieszą tępe mordy.

   Obie strony na tym samym poziomie. Wyraz gęby ten sam, myślą nie skazany, a jadaczka służy tylko do krzyku i szerzenia nienawiści. Jedno i drudzy najchętniej by nie pracowali. Różnica taka, że jedni chcą się rozmnażać na potęgę (bo pincet+) a drudzy wolą usunąć żeby było się czym pochwalić i poopowiadać na fejsbuniu.
   # ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Krakow to miasto zlomow oblepionych banerami. Stare maluchy z reklamami restauracji to norma. Stoja takie rupiecie i strasza. Miasto powinno zrobic porzadek z tymi januszowymi reklamami. A ze zuka spalili to bardzo dobrze nkezaleznie co tam na nim wisialo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaskun szkoda zdrowia, też kiedyś próbowałem. Lepiej iść na spacer, poczytać książkę historyczną czy coś. Pewnie w ciągu jakiś 50-100 lat rzeczywistość się odwróci....

  •  

   pokaż komentarz

   @aneta-liszewska: Anetko a ty jesteś ofiarą czyjej propagandy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaskun: Różnica jest taka, że prawak podpala mieszkanie tylko dlatego, że jest OBOK mieszkania z flagą LGBT. Tak się kończy, gdy prawak się za coś zabiera.

  •  

   pokaż komentarz

   W przyrodzie małe ( zwierzęta ) są na 1wszym miejscu,

   @aneta-liszewska:

   Nie, w przyrodzie na 1 miejscu jest matka.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz co? Ty chyba jesteś głupi. Szkoda z tobą gadać. Czornolisto i czesć.

   @PDCCH: Ma rację. Gdy uderzają w tych, których nie lubicie to skaczecie z radości. Gdy uderzają w was to wyjecie o faszyzmie.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie żadna mam tylko kurva niemyta.

   @cherusek: Dlaczego właściwie rodzice nie mogą uznać, że lepiej dla ich potomstwa jest żeby umrzeć? Mieli prawo dać życie, powinni mieć też prawo je odebrać. Czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: znowu jacyś "wy" i "wy"? A Wy towarzyszu czemu taką zbiorowa formę stosujecie? Tak w parii u was sie mówi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Mam na myśli Ciebie i Twoich ziomków.

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: Ala ja niemam towarzyszu zadnych "ziomków". Coś was tam w partii okłamali chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   "Czornolisto i czesć."

   @Blaskun stary żyjesz jeszcze? Trzymaj się! Dasz radę! Wiem, że trudno będzie ci żyć z taką traumą, ale nie poddawaj się. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Melee_Creep: nie, bo ludźmi jesteśmy, w ogóle stworzeniami żyjącymi. Mamy dawać życie, to jest w nas. Nie u wszystkich widzę, dlatego pojawiają się takie przegrywy, czy baby czy tacy jak ty i potem zaczynacie filozofować. A to jest proste i piękne. Hedonizm w głowie zasłania wam to co piękne na tym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: co to znaczy "cieplaczku" i czemu takim komplementem mnie darzysz? (。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: ja p%@$@$!e, ale populizmy prawisz xD Normalnie cywilizacje upadają, bo sie Julki skrobią xD

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry: a nie jest tak? Nie ma dzieci to nie ma narodu i zwijanie kraju. Zacznij wreszcie myśleć, a pieprzyć sobie i innym, że jak nie ma dzieci bo pipy polskie np są leniwe i nieodpowiedzialne to można sobie sprowadzić np arabów i murzynow i będzie ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @aneta-liszewska: następna nawiedzona co to czyims kosztem chce naprawiać swoje marne sumienie. Palec w dupe sobie wsadz, a nie nakazuj komuś odp%?!!??ać heroiczne szopki. Zakoduj sobie pustaku, tak jak w przyrodzie tak i w medycynie, zycie matki jest wazniejsze od zycia dziecka, zawsze! Hipokrytka, która sama nie potrafi zrozumieć okolicznosci tak traumatycznej decyzji, która jest usuniecie ciązy. Wy myslicie, że to jak kupienie batonika? Nie, to traumatyczne przezycie, ktore w psychice normalnego czlowieka zostaje do konca zycia. Was naprawde wszystko musi osobiscie dotknąć, żebyście uruchomili swoje szare komorki i resztki empatii? Cały cywilizowany świat w takim razie powinnaś potepiac, bo to standard. Drugą stroną jest klasyfikacja medyczna, to nadal jest płód, dzieckiem staje sie po narodzinach. To od kiedy chcesz to życie chronić? Od którego tygodnia ma sie już to życie chronić? A może od peirwszego włożenia? Troglodyci. Najsmieszniejsze jest to, że ludzie twojego pokroju, którzy rzekomo bronia życia, jednoczesnie chętnie zabijaliby zdrowe dzieci poczęte z gwałtu. A tam, wtedy można zabić nie? Banda hipokrytów, która chciałaby naprawiać świat czyimiś rękami. Zacznijcie od siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: Nie mierz wszystkich swoją miarą. To, że dla ciebie aborcja to jak k@@!a kupienie skarpetek, to nie znaczy że inni mają takie lekkomyślne podejście. Zazwyczaj to jest to traumatyczne przezycie, a nie k@@!a wycieczka do energylandii.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry: kupienie skarpetek to nie mordowanie ludzie głupcze. Jak w ogóle możesz myśleć, że ja tak myślę. A skoro jest to traumatyczne przezycie to niech tego nie robią debile i debilki.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: pomysl przez chwile, tak bez jakeigoś jadu czy uprzedzenia do innych. Czy jesteś w stanie sobie wyobrazic hipotetyczna sytuacje w twoim zyciu, gdzie chciałbys mieć wybór w takiej sytuacji? Jesteś na tyle silny, aby np. bez srodków do zycia, decydować się na opiekę nad dzieckiem z powaznymi schorzeniami, które ch#$ wie czy dożyje 5ciu lat? Jesteś na tyle odporny, aby codziennie widzieć cierpienie swojej pociechy? A co jeśli nie bedziesz w stanie jej pomoc, bo np. zabraknie ci na leki? Panstwo ma po urodzeniu, ze tak powiem wyj$?!ne, bo zasilki to mozesz sobie o kant dupy potluc przy ciezkich schorzeniach. Może lepiej zakończyć takie cierpienie, zanim wykształci się świadomość i kompletne ciało. Jesteście krzykaczami, którzy krzycza do wszystkim "Macie rodzić, ch#$ nas to obchodzi co będzie dalej, macie leczyć nasze chore sumienie waszymi heroicznymi aktami" Gówno cie obchodzi co się dzieje z taką rodziną po narodzinach, czy maja srodki do zycia, czy maja odpowiednia opieke. Tacy ludzie jak ty maja w dupie co sie wydarzy z takim "dzieckiem" kiedy jego jedyny opiekun i rodzi umrze. Skazujesz całą rodzine i otoczenie na cierpienie. Gówno was to wszystko obchodzi, wy chcecie czyimś kosztem połaskotac swoje sumienie. Pooglądaj sobie reportarze własnie o takich rodzicach, którzy się zdecydowali nie usuwać, a może masz kogoś w otoczeniu to zapytaj się ich kiedy ostatnio normalnie usneli. Kolejnym aspektem przeciw obecnemu stanowi jest fakt ze badania GUSu (bodajze od '96) na ten temat jasno wskazuja, ze w spoleczenstwie przeciwników calkowitego zakazu było najmniej, dlatego tak dlugo mielismy kompromis aborcyjny, ale to wlasnie wy macie czelnośc oglaszać się "głosem narodu", to pewnie tak samo jak z tymi wierzącymi w Polsce, niby prawie kazdy katolik, a co trzeci gardzi kosciolem.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry: marna próba, fundamentalista katolicki, albo jak kto woli katolicki talib, nie przyjmie żadnych racjonalnych argumentów. to indywiduua z wypranymi mózgami i jakakolwiek próba wlania choć krzty rozsądku do zakutej pały jest z gruntu skazana na niepowodzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry: ja mam chore, bardzo chore dziecko, cięzko jest, ale jest dla mnie wszystkim. Wybór był, ale jako kompromis aborcyjny. Bydlaki z pisu usunęli jeden punkt, nie powinni tego robić. Ci z drugiej strony też chca w drugą stronę za to. Kompromis, dla wielu nie do ogarnięcia, a to najlepsza rzecz po 89 roku, obok ustawy Wilczka.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: no widzisz, a wystarczyłoby dać ludziom w tak ważnej decyzji wolny wybór. Nie powinno państwo tutaj ingerować, bo to nie państwo bedzie zyło z tym brzemieniem. To musi być świadoma decyzja rodziców, ze chca się podjąć wychowywania takiego dziecka, a nie, że ktoś ich do tego będzie prawnie zmuszał. Wg mnie to zbyt ważna decyzja, aby podejmować ją za kogoś. Tutaj chodzi nie tylko o zycie dziecka, a często całych rodzin. To, że ktoś posiada puls nie znaczy, że posiada godne życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry: nie napisałem nigdzie ze życie matki przy porodzie nie jest najważniejsze, w tym szczególnym wypadku uważam aborcje za dopuszczalna, tak samo jak w przypadku uszkodzenia płodu czy
   Potwierdzonej choroby genetycznej, mówię o worach na spermę które skaczą po kutasach a później „ a w sumie to nie chce jeszcze dziecka” odpowiedzialność zaczyna się już przy stosunku, tylko tak jak już wcześniej wspomniałem żyjemy w czasach gdzie młodzież jest mega zindoktrynowana, wciska im się seks na każdym kroku, dodaj do tego instagram, Facebook i cyk, zryta małolata gotowa później myśli ze seks to pornos z internetu i ze może wyje€?! Się z Murzynem bez żadnych konsekwencji, no ale to jej ciało nie ? Może w nią wkładać każdy mutumbu jak mu pozwoli a później najwyżej wyskrobie

  •  

   pokaż komentarz

   @aneta-liszewska: ty to chyba żałujesz, że nie jesteś murzynem, co? Bo bije od ciebie jakiś nieokreslony zal w stosunku do plci przeciwnej. Tak, oczywiście nasze spoleczenstwo slynie z lekkomyslnosci w tych sprawach. Jaki to jest procent? Masz jakieś dane? Bo ja mógłbym wyciagnąc dane z czasow prl, gdzie aborcja byla legalna, ale by ci sie pewnie te dane nie spodobaly. Jeszcze raz powtorze aborcja to nie k@@@a kupienie czipsow w sklepie, to czesto trauma na cale zycie i byc moze powiklania zdrowotne, a wy to celowo splycacie do tematu typu "a tam jebne se aborcje, bo tak, bo modne". Polecam odpuscic wykop na pare dni.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry: już widzę jak dla tych feminazistek aborcja to „trauma na całe życie” one to się pewnie jaraja ze mogą wyskrobać bo są takie wolne ! Prawie jak na zachodzie hhahhah, daj spokój gościu, dane z PRL-u to swoim starym przytaczaj, może Ci wspomną ze kiedyś byłeś w planie do wyskrobania bo ojciec matkę zalał najyebany voda na imprezie

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Zgadnij misiu? " Jak nie, to zamilcz i przestań sie kompromitować. Chomiczku" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: he he nie ma to jak rozsierdzony katokonserwoprzygłup który zaleca innym aby sie nie kompromitowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak nie, to zamilcz i przestań sie kompromitować. Chomiczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @PDCCH: Dzbanuszku to TWOJE SŁOWA( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) #cozadzban

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: no i ch* z tego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   (。◕‿‿◕。)
   powiedz cos po katolsku jeszcze. Albo zmów paciorek.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Zgadnij cieplaczku?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) PS.Ośmieszasz dziecko sam siebie. PS.Miarkuj słowa na forum publicznym. Nie jestem twoim ojcem byś bezkarnie nazywał mnie: "katokonserwoprzygłupem".( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: "cieplaczku" - co to za słowo w ogóle, cóż to za komplemen. Obawiasm się że nie jestes szczególnie bystry jak na kato konserwę przystalo, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiedziałem że Japonia to zamordystyczna dyktatura religijna

   @pigularz: Przecież w Japonii aborcja jest legalna.

   źródło: lh3.googleusercontent.com

  •  

   pokaż komentarz

   @kuba70: 2007, obecnie w Japonii jest konsensus aborcyjny taki jaki był w Polsce do momentu aż PiS nie zaczął przy tym grzebać.

  • więcej komentarzy(48)

 •  

  pokaż komentarz

  No to się ktoś zagalopował aby niszczyć cudze mienie.. Ja rozumiem, że można się z czymś nie zgadzać, ale akty wandalizmu nie są śmieszne i mają szerokie oddziaływanie. Oby wilgotna ciupa szybko odnalazła nowych lokatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: i tak i nie. W tej sprawie pewnie wielu ludzi zgłaszało tego żuka na policję. Ja też nie chciałbym, żeby moje dzieciaki oglądały takie obrazki. Tym bardziej, że na tych banerach są zwyczajne kłamstwa. Państwo ma w dupie, to ktoś się wkurzył i wziął sprawę w swoje ręce.
   Jak to powiedziała pewna pani wicemarszałek: "nie popieram, ale rozumiem" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: Dura lex, sed lex. Nie ma zgody na akty wandalizmu chyba, że chcemy tutaj Ukrainy, Rosji czy Pakistanu. Twoja wypowiedź jest wytrychem do samosądów i zezwala na np. podpalenia balkonów za wywieszanie flagi lgbt - wydarzenia z marszu niepodległości.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoja wypowiedź jest wytrychem do samosądów i zezwala na np. podpalenia balkonów

   @devu: oczywiście, że nie. Nie napisałem, że można tak robić, albo że popieram, czy nawet, że sprawca nie powinien ponieść kary bo ma rację. Stwierdziłem jedynie, że rozumiem motywację

  •  

   pokaż komentarz

   i tak i nie. W tej sprawie pewnie wielu ludzi zgłaszało tego żuka na policję. Ja też nie chciałbym, żeby moje dzieciaki oglądały takie obrazki.

   @wodzik: ale wystawę w mięsnym mogą oglądać bez problemów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: jestem przekonany, że moje dzieci rozumieją różnicę między martwymi płodami i mięsem mielonym, ale najwyraźniej dla niektórych jest to za trudne ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @devu:

   źródło: 122768379_363805665054532_6888447804217388583_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

    zagalopował aby niszczyć cudze mienie
   @devu: Powiedz to partyzantom, co malowali znak Polski walczącej na murach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   i tak i nie. W tej sprawie pewnie wielu ludzi zgłaszało tego żuka na policję. Ja też nie chciałbym, żeby moje dzieciaki oglądały takie obrazki. Tym bardziej, że na tych banerach są zwyczajne kłamstwa. Państwo ma w dupie, to ktoś się wkurzył i wziął sprawę w swoje ręce.

   @wodzik: ale wiesz, że powielacie argumenty takich ludzi, co palili np. tęczę LGBT na pl. Zbawiciela?

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: Mój samosąd jest lepszy niż twój.

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: To bardzo ciekawe co mówisz. Nie chcesz by Twoje dzieci oglądały resztki płodów po aborcji, ale tak to niestety wygląda. Podobnie z mięskiem. Kotlecika zjesz, ale nie chcesz wiedzieć jak wygląda praca w rzeźni. Dla jasności - nie jestem zwolennikiem ustawiania komuś życia. Jeśli kobieta chce, niech usuwa. Nie chce, nie usuwa. Było dobrze jak było i pis niepotrzebnie znów przy tym zamieszał.

  •  

   pokaż komentarz

   Kotlecika zjesz, ale nie chcesz wiedzieć jak wygląda praca w rzeźni.
   @sawes1: Ale jak wiem jak wygląda praca w rzeźni, co nie znaczy, że zabiorę mojego 4latka do rzeźnika, żeby mu pokazać jak pan świnkę, którą później będziemy jeść, właśnie wali w głowę siekierą.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: ale my nie jesteśmy Rzymem tylko liberalna demokracja i lud ma obowiązek się z buntować, jeśli jego prawa są zagrożone. Państwo jest dla ludzi, a nie ludzie dla państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Dura lex, sed lex. Nie ma zgody na akty wandalizmu

   @devu: Ale zgoda na łamanie art. 51 § 1 i art. 141 KW już jest skoro nikt tego busa przez tyle czasu nie usunął z przestrzeni publicznej?

  •  

   pokaż komentarz

   To bardzo ciekawe co mówisz. Nie chcesz by Twoje dzieci oglądały resztki płodów po aborcji, ale tak to niestety wygląda.

   @sawes1: A co ma piernik do wiatraka? Zdjecia rozerwanej pochwy po porodzie naturalnym też będziesz swojemu dziecku pokazywał? Bo przecież tak wygląda poród ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Wiesz co, tylko o prawie można mówić, jeśli państwo działa. Walka z tyranią jest jak najbardziej obowiązkiem obywatela.

   Pamiętajmy, że prawo to jest po prostu jakiś konsensus. W sytuacji, w której władza traktuje prawo jako środek do realizacji własnych celów lub czyni je wybitnie niesprawiedliwym, obywatel posiada możliwość wymówienia wówczas posłuszeństwa. To dość skomplikowane tematy, ale pamiętajmy, że nie żyjemy w państwie totalitarnym.

   Dla zainteresowanych do sprawdzenia: umowa społeczna.

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście, że nie. Nie napisałem, że można tak robić, albo że popieram, czy nawet, że sprawca nie powinien ponieść kary bo ma rację. Stwierdziłem jedynie, że rozumiem motywację

   @wodzik: Jprdl śmieszny jesteś. Jak napiszę że rozumiem motywację Breivika czy Hitlera to będzie git? Nie masz jaj żeby stwierdzić że popierasz wandalizm tylko udajesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Przecież lewica chce kilkulatkom pokazywać genitalia dorosłych a wręcz namawiać je do masturbacji więc o co wam biega. Skoro nie ma być tabu to w czym problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4:A co mnie lewica obchodzi? Jak ktoś na ulicy by się zaczął obnażać przed moim dzieckiem, to też by gonga zarobił i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Co tu ma ulica do tematu. Skaczesz po tematach jak małpa. Dzieci chce się edukować w wieku kilku lat o masturbacji więc wyraźnie przesuwa/usuwa się tematy tabu. Zdjęcia na ulicy krzywdy nikomu nie uczynią.

  •  

   pokaż komentarz

   Co tu ma ulica do tematu.

   @ediz4: A gdzie ta furgonetka stała jak nie na ulicy? To ty żeś nagle wskoczył na temat z dupy o edukacji seksualnej dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Plakaty mają związek z ulicą - edukacja seksualna NIE geniuszu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja też nie chciałbym, żeby moje dzieciaki oglądały takie obrazki.

   @wodzik: Rozumiem, że będą mogły skrobać, byle nie patrzyły?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Nie, nie ma zgody! Ale są cywilizowane metody zgodne z poszanowaniem prawa. Polacy postępują/myślą emocjami, a nie głową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Nie żyjemy w państwie totalitarnym - to hasła jakiś płaskoziemców. Inaczej nie mielibyśmy możliwości nieskrępowanego, publicznego wypowiadania swojego zdania. Szkoda, że głosy skrajne, emocjonalne są tylko słyszalne. Nikt w tym Państwie nie umie dyskutować i używać rozumu z uśpionymi/wyłączonymi emocjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: ile znasz 4latkow robiących aborcję?

  •  

   pokaż komentarz

   ile znasz 4latkow robiących aborcję?

   @wodzik: Ile znasz osób po aborcji, które nigdy nie miały 4 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: a ja bym nie chciał żeby dzieci oglądały takie obrazki jak niżej, i co?

   źródło: img2.demotywatoryfb.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @bgrzegorz: ta furgonetka jeździła po Polsce i każde dziecko które było w pobliżu mogło ja zobaczyć. W przeciwieństwie do takich obrazków jak wklejasz, czego najlepszym dowodem jest to, że od paru lat wrzucacie te same 3 zdjęcia na krzyż, które w dodatku nawet nie były zrobione w Polsce. Gdyby to był faktycznie taki problem, to bez problemu wrzuciłbyś mi takie zdjęcie zrobione w pl w zeszłym tygodniu

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: nie mam więcej, bo brzydzą mnie takie obrazki, więc ich nie szukam, ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @bgrzegorz: oczywiście. Bo tak poza tym, to na każdej jednej paradzie takie są. A nie masz bo nie chce ci się szukac. Piękne masz #urojeniaprawakoidalne

  •  

   pokaż komentarz

   @devu:

   źródło: Screenshot from 2021-04-19 17-09-27.png

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Powiedz to partyzantom, co malowali znak Polski walczącej na murach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @biliard: a może tym co pisali "jude raus"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Może wystarczy je wychować bez kościelnej propagandy i kłamstw i jak będą starsze to same sobie wyrobią opinie

  •  

   pokaż komentarz

   Może wystarczy je wychować bez kościelnej propagandy i kłamstw i jak będą starsze to same sobie wyrobią opinie

   @macz: Wychowanie to domena rodziców. Najlepiej, gdyby wychowywali dzieci bez jakiejkolwiek propagandy. Ale mnie ani Tobie nic do tego, jak @Wozik wychowuje swoje. Na pewno robi to tak dobrze jak potrafi i chce dla własnych dzieci najlepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: srogie piguly i urojenia, talibie.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: to był wandalizm w odpowiedzi na wandalizm (wobec przestrzeni publicznej)

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: Dura lex, sed lex. Nie ma zgody na akty wandalizmu

   @devu: ale jeśli bandyckie państwo pozwala na wandalizowanie przestrzeni publicznej takim pojazdem, to daje tym samym przyzwolenie na usunięcie tego dziadostwa na własną rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @enron: Witaj w świecie samosądów - mam nadzieje, że jesteś wielkim i silnym facetem bo inaczej wdepczą cię w ziemię. Tego chcesz? Chaosu? Ile Ty zrobiłeś dla sprawy? Zgłosiłeś samochód czy tylko udajesz partyzanta?

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: no i spoko, spalenie tęczy w Wawie popierasz? Wielu ludziom sie nie podobala to spalili.

  •  

   pokaż komentarz

   @enron: Witaj w świecie samosądów - mam nadzieje, że jesteś wielkim i silnym facetem bo inaczej wdepczą cię w ziemię. Tego chcesz? Chaosu? Ile Ty zrobiłeś dla sprawy? Zgłosiłeś samochód czy tylko udajesz partyzanta?

   @devu: nie miałem okazji zobaczyć tego samochodu, natomiast wiem że policja ma w dupie zgłoszenia o tych syfach wystawionych na widok publiczny. Skoro państwo pokazuje że prawo nie działa, to czego oczekujesz od ludzi zmuszonych podziwiać takie widoki?

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: panstwo to wrecz popiera a ze ludzie w wiekszosci juz nie to niestety mamy tego efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: ale wiesz, że formalnie to właśnie powinno być zniszczone. Fakt, że nie było świadczy o korupcji w policji i słabości prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: jakie są te cywilizowane? Bo chyba nie prokuratura i policja? Bo są wyroki sądów zakazujące eksponowania tego coś i co z tego?

  •  

   pokaż komentarz

   Inaczej nie mielibyśmy możliwości nieskrępowanego, publicznego wypowiadania swojego zdania.

   @devu: Co? Przecież nie masz tej możliwości. Nie wierzysz? To idź poprotestować pod np. dom Kaczyńskiego. Albo zarejestruj protest jak tydzień temu. Kolego, chyba czas się obudzić, bo prześpisz życie w autorytaryzmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To wbrew temu, czego się uczyliśmy, nie wygląda wcale heroicznie jak w filmach typu "V jak Vendetta". To się dzieje pomału, powalutku, krok po kroku, rok po roku.

   Aż w pewnym momencie budzisz się w Federacji Rosyjskiej albo na Węgrzech ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w sumie już w Polsce.

   Nikt w tym Państwie nie umie dyskutować i używać rozumu z uśpionymi/wyłączonymi emocjami.

   Zaraz będziesz miał Hołownie, który będzie cały czas dialog prowadzić xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: @robert-sad: @robert-sad: @enron: To tacy ludzie jak wy tworzą ramy dla regresji cywilizacji. Będziemy dokonywać samosądów - rękami innych bo przecież sami wyłącznie wyżywacie się pewnie na klawiaturze. Zostaniecie zdominowani przez silnych facetów lub na tyle jeszcze bardziej brutalnych/zdemoralizowanych bo odwołujecie się do jedynego argumentu - argumentu siły. I tak będziemy mieli palone samochody, mordobicia za flagę lgbt jakąś dziwką chorą partyzantkę. Bo wasze poczucie estetyki zostało zaburzone. To, że państwo nie chodzi tak szybko jak byśmy chcieli nie oznacza, że w ogóle nie chodzi. Młyny państwowe mielą powoli, ale mielą. Utrzymywanie narracji o totalitaryzmie jest hasłami z wiecu KOD mającego tyle z rzeczywistością co Kim Dzong Un z wolnorynkowością. Zamiast polerować bzdety jedźcie do Kim'a i zobaczcie jak ustrój totalitarny wygląda. Kiedyś myślałem, że w Polsce jest syf do czasu aż nie pojechałem pod pewien 8tysięcznik.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Ale Ty nie piszesz o nowych rzeczach. Na walce z opresją zbudowano generalnie dzisiejszą cywilizację. Jak nie reagujesz, to kończysz jak Białoruś. Jak walczysz, to masz szansę na wolność. To serio nie są skomplikowane tematy.

   Tu nie ma co się bać "BĘDZIE JESZCZE GORZEJ", bo to ignoruje że "JUŻ JEST ŹLE".

   Utrzymywanie narracji o totalitaryzmie jest hasłami z wiecu KOD mającego tyle z rzeczywistością co Kim Dzong Un z wolnorynkowością

   Co to, 2015? Jak pokazała rzeczywistość - KOD miał rację. Hard Pill to Swallow. Na ten moment Kaczyński rękami TK może przepchnąć każde prawo, jakie mu się tylko podoba, z czego hojnie korzysta. Check and balance nie istnieje.

   Autorytaryzmy to nie Korea Północna. To Węgry, Rosja, Polska. Ty nie musisz patrzeć na Koreę Północną i myśleć "uf, u nas nie jest tak źle". Wystarczy się rozejrzeć i spojrzeć np. na Rosję albo Węgry. Co? Jakoś odpowiedzieć na to, że jednak nie możesz swobodnie protestować, to już języka w gębie zabrakło? Lub w tym wypadku sił w paluszkach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Kiedyś i Palikot powiedział, że wojny rozgrywa się pieniędzmi. Wy znacie argument siły ja znam argument logiki. Wy jesteście za juchą na ulicy, paleniem i całym złem, które to uwalnia. Ja jestem za umiejętnością zdobywania przyczółków, metodą małych kroków. Wojna domowa to proponujesz - KODziarskie hasła? Mam nadzieje, że nie jest to pustosłowie i masz przymioty aby stanąć na barykadach i poprowadzić ludzi. Bo inaczej zakrawasz o śmieszność. Chcesz juchy? To pokarz jak silnym facetem jesteś. Bo większość tych zrzeszonych koło KODu to były zwykłe piwniczki, a wojna domowa do której nawołujesz to jest niezła zadyma liczona w miesiącach. Będziesz w stanie wytrwać? Zanim zaczniesz wzniecać pożar to wpierw oblicz jego skutki i sam się przygotuj.

  •  

   pokaż komentarz

   Wy znacie argument siły ja znam argument logiki.

   @devu: Nie, to, że jesteś prawakiem, nie ma nic wspólnego z logiką. To po prostu mentalne walenie konia, które uprawiasz krzycząc "I AM SO SUUUPERIOR".

   Logika tu jest natomiast prosta i oparta jest o cały porewolucyjny dorobek cywilizacji Zachodu, na którym też ta cywilizacja jest zbudowana (+ reformacja). Polecam się z nim zapoznać - i dopiero potem coś mówić o logice. Inaczej uprawiasz pustosłowie i wspomnianą wyżej mentalną masturbację, gdy tak naprawdę utwierdzasz sowiecką myśl ideologiczną.

   Wojna domowa to proponujesz - KODziarskie hasła?

   Nah, Polacy nie są do tego zdolni, bo ten naród jest zbyt skundlony. Ogólnie życie na Zachodzie pokazuje, dlaczego ludzie tak protestują, dlaczego wychodzą na ulice tak chętnie.

   Wiedzą po prostu, że jak zrobią krok wstecz, to władza to szybko wykorzysta.

   Mam nadzieje, że nie jest to pustosłowie i masz przymioty aby stanąć na barykadach i poprowadzić ludzi. Bo inaczej zakrawasz o śmieszność.

   Już tam byłem, dostałem nie raz pałą od obecnie rządzących, byłem też w szpitalu, byłem też represjonowany. A Ty, co robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Już mnie definiujesz już starasz zamieść mnie pod którąś stronę. Takie to proste. Jak nie z Tobą to przeciw - to takie proste rozumowanie.

   Odwołując się do historii zobacz na powstanie warszawskie i jego płomienne skutki. A ty to znowu proponujesz.

   Pokaż mi proszę jak silnym facetem jesteś. To, że wyłeś jak pies z tuzinem innych nie oznacza, że jesteś przygotowany do wojny domowej. Dla mnie jesteś podpalaczem, który robi to w nocy jak tchórz.
   Wojna domowa wymiecie słabych facetów, chowających się za plecami innych i ty pewnie będziesz do nich należał. Może więc dobrze, że do niej nawołujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Już mnie definiujesz już starasz zamieść mnie pod którąś stronę. Takie to proste. Jak nie z Tobą to przeciw - to takie proste rozumowanie.

   Powiedział typ chwilę po:

   Wy znacie argument siły ja znam argument logiki.

   Iks de.

   @devu:

   Odwołując się do historii zobacz na powstanie warszawskie i jego płomienne skutki. A ty to znowu proponujesz.

   Odwołując się do historii, zobacz na pomarańczową rewolucję ¯\_(ツ)_/¯ Nie jest na Ukrainie idealnie, będzie wiele zawieruch, ale zrobiła krok do przodu ku zrzuceniu rosyjskiego kagańca.

   Analogicznie Białoruś - nic grzecznościami nie wskórali.

   Polecam klasyk myśli zachodniej: dwutraktat o rządzie Locke'a. Tam stawiane jest pytanie, czy np. obywatel ma prawo wystąpić przeciw tyranii. Zmieniły się lata, ale ludzie się nie zmienili - problemy również nie.

   Wojna domowa wymiecie słabych facetów, chowających się za plecami innych i ty pewnie będziesz do nich należał. Może więc dobrze, że do niej nawołujesz?

   Przed chwilą zapytałeś, co robię, jak złapałeś zdziwko, to nagle zmieniasz wektor. Rzuciłeś przykład KODU, a jak się okazało, to miał 100% racji, czego dowód masz w dowolnym zmienianiu prawa przez podległy Kaczyńskiemu Trybunał Konstytucyjny "pani wysoki trybunał" - znowu zmiana wektora. Taki boks poranny bywa fajny, ale zaczyna mnie tbh nudzić.

   Tu są proste wybory: a) Działamy, aby coś zmienić b) Akceptujemy jak jest c) Odpuszczamy to i poddajemy nasz kraj/wyjeżdżamy, czując, że tu się nigdy nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak:
   - Napisałem Wy ponieważ odnosiłem się do ciebie oraz poprzedników - Ustalone.
   - Pomarańczowa rewolucja wzmocniła oligarchów. U nas oligarchów zwyczajnie nie ma bo inaczej wyglądała u nas przemiana ustrojowa. Nie było drukowania papierowych udziałów firm państwowych, które następnie trafiły w ręce cwaniaków. Dziś Ukraina wygląda tak, że straciła Krym tereny Wschodnie oraz mężów, dzieci czyli osobiste tragedie ludzi - to dziś, a jutro może być jeszcze ciekawiej.

   - To się ujawnij jak nie masz z tym problemu. Chcę zobaczyć kim jesteś i ile w sobie masz siły. Jeśli tego nie zrobisz to zwyczajne pustosłowie. Ziemkiewicz mówił ostatnio o tym 'naród' nie do końca - umie tylko gadać. Synu prowadź i pokaż swoją twarz aby każdy mógł się z Tobą zważyć i zmierzyć, a ty mógłbyś udowodnić swoje męstwo - sprawdzam mówię. Bo gruba zadyma to nie etyczne dostawanie gumową pałą po plecach tylko latające kule, jucha i szczyny na ulicach. Jesteś na to przygotowany? Weźmiesz odpowiedzialność za ludzi którzy stracą ojców i synów? Czy taki rewolucjonista z internetu prężący słowa i popychający innych za swoje "widzimisie".

  •  

   pokaż komentarz

   To się ujawnij jak nie masz z tym problemu. Chcę zobaczyć kim jesteś i ile w sobie masz siły. Jeśli tego nie zrobisz to zwyczajne pustosłowie.

   @devu: Przed randomem z netu? Chyba Cię coś boli xd

   - Pomarańczowa rewolucja wzmocniła oligarchów. U nas oligarchów zwyczajnie nie ma bo inaczej wyglądała u nas przemiana ustrojowa. Nie było drukowania papierowych udziałów firm państwowych, które następnie trafiły w ręce cwaniaków. Dziś Ukraina wygląda tak, że straciła Krym tereny Wschodnie oraz mężów, dzieci czyli osobiste tragedie ludzi - to dziś, a jutro może być jeszcze ciekawiej.

   Światu nie buduje się w jeden dzień. To praca pokoleń. Ze zmian na Ukrainie będą najpewniej korzystać wnuki albo prawnuki obecnych. Polecam zmienić absolutystyczne podejście.

   Kraj za to łatwo stracić w trakcie jednego pokolenia. Polska to dobry przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Czyli nawoływać do zadym anonimowo umiesz, ale zdolności przywódczych nie masz. To nawet te dziadki z KOD miały więcej (przepraszam) ikry.

   Światu nie buduje się w jeden dzień. To praca pokoleń. Polecam zmienić absolutystyczne podejście.

   Ale ty nie jesteś budowniczym. Ty jesteś anarchistom nawołującym anonimowo do buntu, wypychających innych do działania podczas gdy samemu chronisz się za plecami innych. Tym jesteś i jak cię szanować? Jak naprawdę będziesz chciał budować, tworzyć i wyzwalać w pozytywną energię w ludziach to zrozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: jak walczyć o prawo w kraju bezprawia? Słucham? Ten samochód to narzędzie propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu:

   > Już mnie definiujesz już starasz zamieść mnie pod którąś stronę. Takie to proste. Jak nie z Tobą to przeciw - to takie proste rozumowanie.

   > Ale ty nie jesteś budowniczym. Ty jesteś anarchistom nawołującym anonimowo do buntu,

   A ty hipokrytą ¯\_(ツ)_/¯

   Polecam zapoznać się z terminami nieposłuszeństwa obywatelskiego.

   Aczkolwiek nie ukrywam. Bawi mnie jak perspektywa zbuntowania się w Polsce przeciw opresyjnej władzy budzi przerażenie. Ale jak to tak? Zbuntować się przeciw panu? xD Testo miał rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak powiedział mój przedmówca, żyjesz w kraju bezprawia. Takim samym krajem był PRL. Według Twojego myślenia PRL powinien dalej istnieć. PRL-owskiej retoryki również używasz.

   To świadczy o Tobie naprawdę fatalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   to ktoś się wkurzył i wziął sprawę w swoje ręce.

   @wodzik: Będziesz cienko śpiewał jak twoje dzieci dostaną srogi wp!$%!$# bo: "ktoś wziął sprawę w swoje ręce" #cozadzban

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Zdefiniuj mi najpierw do czego mam się konkretnie odnieś bo "bezprawie" to takie strasznie szerokie hasło dające spektrum możliwości. I tu mogę użyć dowolnego argumentu - nie mamy prawa sprzedać Twojej własności np. telefonu lub zamienić Twojego mieszkania w publiczny wychodek.

   @Zoodiak: A Ty, a ty, a ty. Rozmawiam z dorosłą osobą czy gówniakiem? Nieposłuszeństwo, a nawoływanie do otwartego buntu podczas gdy samemu stosuje się metodę strusia to nie to samo. Ja polecam zaznajomić się z terminem 'biernego oporu' jeśli nie masz w sobie cywilnej odwagi brania odpowiedzialności za słowa, które wypowiadasz. Internet nauczył młode pokolenie, że może wystrzelić z siebie wszystko bez konsekwencji swoich słów. Dlatego tak łatwo takim jak ty przychodzą wielkie słowa kierowane w stronę innych - jak totalitaryzm. Jeśli używamy tak wielkich słów w stosunku do obecnej władzy to czego będziemy używać w stosunku do władzy, która zakaże Ci formowania myśli, pisania komentarzy (jak powyżej), przemieszczania się itp. Czujesz co chce ci przekazać? Masz w ogóle prawa wyborcze czy coś zasłyszałeś od mamy i taty?

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: To urocze jak bardzo ignorujesz, że Polska pomału właśnie zmienia się w kraj, który opisujesz, ale udajesz, że się nic nie dzieje.

   Przestaje być niestety urocze, gdy Cię wywożą poza miasto i każą wracać 100 km z buta bez portfela i telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak Cię ciekawi temat, to polecam:

   https://www.empik.com/wegry-anatomia-panstwa-mafijnego-czy-taka-przyszlosc-czeka-polske-magyar-balint,p1200787069,ksiazka-p

   Internet nauczył młode pokolenie, że może wystrzelić z siebie wszystko bez konsekwencji swoich słów. Dlatego tak łatwo takim jak ty przychodzą wielkie słowa kierowane w stronę innych - jak totalitaryzm.

   Nie wiem, jak mi ZOMO pałowało ojca, to wyglądało to podobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Zdradzę Ci pewien sekret - niebawem będą wybory. Demokracja ( ͡º ͜ʖ͡º). Suweren wybrał, suweren ma, ale suweren ma wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: W Federacji Rosyjskiej też są wybory. I co z tego? Nic. Wystarczy, że jako partia rządząca narysujesz inaczej okręgi wyborcze - patrz Węgry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dziś autorytaryzmy nie wyglądają jak w Korei Północnej. To tak nie działa. Na Białorusi też masz wybory. Dziś wszystko jest robione w białych rękawiczkach - eliminujesz wolną prasę, zmieniasz delikatnie ordynację, obsadzasz wszystkie instytucje swoimi ludźmi. I bach, kraj Twój. Bez jednego wystrzału.

   Chyba nie zaprzeczysz, że to się właśnie w Polsce dzieje? Polska Press? Próba przejęcia Rzeczpospolitej? Trybunał Konstytucyjny? RPO? Prokuratura i połączenie z ministrem sprawiedliwości?

   To nie jest tak, że Fidesz czy PiS nie mają poparcia. Nawet Putina i Łukaszenkę kochają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Serio, kolego. Czas się obudzić. Wolność Ci ciurkiem ucieka ;) Jeszcze zostały im sądy. Potem będą mieli wszystkie instytucje.

   A jak masz podporządkowane instytucje, możesz zrobić z obywatelem, co ci się żywnie podoba.

   Zakaz aborcji, którego nie popiera 80% kraju? I co? Do kogo się odwołają? xD Wybory? Służby podsłuchają opozycję (sprawa Giertycha chociażby) i zaraz się znajdzie, że Józek niedojadał wędliny, więc kiepski prezydent. Oj, kolego... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Jeśli stawiasz tezę to podeprzyj ją argumentami:

   Democracy Index (2020):
   Białoruś - 2.01–3
   Rosja - 3.01–4
   Węgry - 6.01–7
   Polska - 6.01–7

   PiS zarzucał PO fałszowanie wyborów, PO (obecnie) zarzucało PiSowi fałszowanie wyborów. I tak to się rozgrywa w tym kraju. Może trzeba zmienić troszkę index aby bardziej pasowało do lewicowej narracji? Zakląć rzeczywistość?

   Znowu wielkie słowa i skrajne porównania. Szkoda, że tylko takie głosy są słyszalne. Jeśli ktoś szuka negatywów to zawsze będzie je znajdował. Zły człowiek przyciąga do siebie zło. I aby nie było - ja za PiSem nie jestem, ale jestem za wykorzystywaniem cywilizowanych metod, a nie siłowego zwalczania - bo od tego wyszliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: gdy władza wybrana demokratycznie dziala poza swoimi kompetencjami to juz nie jest demokracja

  •  

   pokaż komentarz

   @devu:

   Chyba nie zaprzeczysz, że to się właśnie w Polsce dzieje? Polska Press? Próba przejęcia Rzeczpospolitej? Trybunał Konstytucyjny? RPO? Prokuratura i połączenie z ministrem sprawiedliwości?

   Zakaz aborcji, którego nie popiera 80% kraju? I co? Do kogo się odwołają? xD Wybory? Służby podsłuchają opozycję (sprawa Giertycha chociażby) i zaraz się znajdzie, że Józek niedojadał wędliny, więc kiepski prezydent. Oj, kolego... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wrzucam jeszcze grafikę z The Economist, ale zdajesz sobie sprawę, że właśnie udowodniłeś moją tezę? xd Jesteśmy już Flawed Democracy, bo, jak już napisałem, to się dzieje. W 2020 bardzo przyśpieszyło. I tak pomalutku, pomału dryfujemy ku Hybrid Regime.

   Czy Ty sugerujesz, że na razie jest spoko, reagować należy jak już ten Hybrid Regime będzie? xD

   źródło: economist.png

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Nadal nie rozumiem. Proszę o przykład być może uda mi się odnieść negatywnie lub pozytywnie. Jak pisałem ja PiSu nie uznaję. Dlatego na najbliższych wyborach nie będę ględzić, darł szat, wstawiał banerów na balkon tylko wyrażę swój sprzeciw oddając głos na ludzi niezwiązanych z PiS. Jednocześnie podpalaczy (obojętnie której to strony tyczy) będę zwalczał - czy to chodzi o podpalenia samochodu czy flagi lgbt. Zdecydowany sprzeciw dla ludzi wyzwalających destrukcję.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu:

   Chyba nie zaprzeczysz, że to się właśnie w Polsce dzieje? Polska Press? Próba przejęcia Rzeczpospolitej? Trybunał Konstytucyjny? RPO? Prokuratura i połączenie z ministrem sprawiedliwości?

   Zakaz aborcji, którego nie popiera 80% kraju? I co? Do kogo się odwołają? xD Wybory? Służby podsłuchają opozycję (sprawa Giertycha chociażby) i zaraz się znajdzie, że Józek niedojadał wędliny, więc kiepski prezydent. Oj, kolego... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No i na koniec: https://www.empik.com/wegry-anatomia-panstwa-mafijnego-czy-taka-przyszlosc-czeka-polske-magyar-balint,p1200787069,ksiazka-p

   Ale chyba zaczynam rozumieć Twój punkt widzenia. Ty trochę nie do końca ogarniasz, co się właśnie dzieje z Twoim krajem.

   Natomiast jeśli demontaż instytucji Cię nie przekonuje, bo nie rozumiesz, co to dla Ciebie jako obywatela oznacza i jakie będą skutki, to nie jestem w stanie nic tu zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: NIE JESTEŚMY PAŃSTWEM TOTALITARNYM. I sam to właśnie przyznałeś pokazując powyższa grafikę. Skaczesz po tematach - już wystarczająco Ci czasu poświęciłem. Dlatego zanim zaczniesz namawiać innych do podpalania to ujawnij się jako przywódca, lider i weź odpowiedzialność za słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Naprawdę nie radzisz sobie w dyskusji, serio. Zostałeś właśnie przyparty do muru i walnięty po głowie konkretnymi przykładami

   - Przejęcie TK i wykorzystywanie go do własnych celów
   - Pozbawienie obywateli RPO i jeszcze poniżenie RPO poprzez spowiedź przed komunistycznym prokuratorem
   - Przejęcie Polska Press
   - Próba przejęcia Rzeczpospolitej
   - Próba ograniczenia jak na Węgrzech mediów podatkiem od mediów
   - Odbieranie koncesji na dawanie TVN-enowi.
   - Niemożliwość wyegzekwowania prawa wobec własnych osób, np. Obajtek.

   I tak, mógłbym wymieniać, wymieniać. Dałem Ci też książkę, która Ci wytłumaczy, co się wokół Ciebie dzieje, ale uciekasz od konkretnych, uciekasz od faktów. Co ja Ci mogę więcej powiedzieć?

   Dlatego zanim zaczniesz namawiać innych do podpalania to ujawnij się jako przywódca, lider i weź odpowiedzialność za słowa.

   Czy mógłbyś się ujawnić, żebym mógł się odnieść do Twoich pomówień? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łatwo jest obrażać drugiego człowieka i mu zarzucać takie rzeczy. Także bohaterze, który mnie tak szkaluje publicznie, ujawnij się, żebym się mógł odnieść do pomówienia i szkalowania. Ja jestem absolutnym wrogiem jakiejkolwiek formy przemocy. Niestety opór bierny kończy się strasznie w tym bandyckim państwie, ale trudno.

   Inna sprawa, musisz być naprawdę gnidą, aby namawiać człowieka represjonowanego do ujawniania się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki też jednak Twój obraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: To, co? Ujawnisz się? Właśnie mnie pomówiłeś - i to publicznie - że "namawiam kogoś do podpalania". Jak już wspomniałem: jestem absolutnym wrogiem przemocy i nigdzie do niej nie namawiam, aczkolwiek rozumiem procesy, które za nią stoją. Wszelkie konflikty w państwie należy rozwiązywać w sposób demokratyczny z zachowaniem prawa.

   Weźmiesz konsekwencje za swoje słowa? Czekam.

   A, i zacytuję sam siebie z początku tej rozmowy:

   To dość skomplikowane tematy, ale pamiętajmy, że nie żyjemy w państwie totalitarnym.

   NIE JESTEŚMY PAŃSTWEM TOTALITARNYM. I sam to właśnie przyznałeś pokazując powyższa grafikę.

   A gdzie napisałem, że jesteśmy? Wręcz zaprzeczyłem w pierwszym poście. Dlaczego znowu mnie pomawiasz?

   Kiedy się ujawnisz? Co z twoim braniem konsekwencji za swoje słowa? Halo.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: a kto pisze, że jesteśmy totalitarnym? jesteśmy autorytatrnym. Czego nadal nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: I proponujesz użycie siły zamiast wspaniałych metod demokratycznych. Ja swój osąd o tej władzy mam. Ale nie nawołuje do wrogości czy nienawiści, formowania siłowych rozwiązań. To co Ty proponujesz to szaleństwo i podpadnie. Jedynie wydaje Ci się że przypiłeś mnie do muru tak jak wydaje Ci się ze żyjemy w totalitaryzmie. Skoro nikt nie blokuje cię za poglądy i możesz je jasno wyrażać. Rozpędziłeś swoj samochodzik tak, że nie umiesz go teraz zatrzymać. I tak Ci się mały tchórzu spodobał moj argument o pokazaniu twarzy, że stosujesz teraz tą sama kartę. A jeśli uważasz, że to pomówienie to istnieją cywilizowane instytucje aby to rozsądzić (możesz o tym nie wiedzieć, skoro jesteś podpalaczem). Skorzystaj z nich. Zapewne nie masz tyle odwagi. Bo jak pisałem, jesteś tchórzem.

  •  

   pokaż komentarz

   I proponujesz użycie siły zamiast wspaniałych metod demokratycznych.

   @devu: W którym miejscu?

   Ale nie nawołuje do wrogości czy nienawiści, formowania siłowych rozwiązań.

   Gdzie ja to robię?

   To co Ty proponujesz to szaleństwo i podpadnie.

   Ale co?

   Kolego, Ty walczysz ze swoim chochołem w swej własnej głowie. Czy ty na pewno poprawnie przeczytałeś moje posty poprawnie? Rzucasz oskarżenia, pomówienia i mnie zniesławiasz.

   zamiast wspaniałych metod demokratycznych.

   A z ciekawości, jaką masz propozycję dla obywateli, gdy demokracji już nie ma i nie są już w stanie demokratycznie zmienić władzy?

   - Przejęcie TK i wykorzystywanie go do własnych celów
   - Pozbawienie obywateli RPO i jeszcze poniżenie RPO poprzez spowiedź przed komunistycznym prokuratorem
   - Przejęcie Polska Press
   - Próba przejęcia Rzeczpospolitej
   - Próba ograniczenia jak na Węgrzech mediów podatkiem od mediów
   - Odbieranie koncesji na nadawanie TVN-enowi.
   - Niemożliwość wyegzekwowania prawa wobec własnych osób, np. Obajtek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Kolego z nas dwoje to ty wymachujesz szabelką i odwołujesz się do prawa pięści. Ja w żadnej wypowiedzi nie pochwalałem podpalania i nie odwoływałem się do braku poszanowania prawa przez obywatela.

   Propozycja moja już padła nie raz, ale Ty wolisz zająć się odbijanie piłeczki niż przyjmowaniem argumentów.

   Pytanie jest podstawowe i zasadnicze: Czemu wzniecasz rewolucyjne hasła i używasz słów niewspółmiernych do sytuacji? To jest objaw skrajnego psychicznego przeciążenia lub złej woli. Machanie szabelką i pokrzykiwanie - niech ktoś coś zrobi. Hurr durr. Masz cywilną odwagę do przyznania się kim jesteś? Dlaczego ludzie mieliby poświęcać się i ścierać kolana, przelewać krew? Czemu mają odejść od cywilizowanych metod - wyborów?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja w żadnej wypowiedzi nie pochwalałem podpalania i nie odwoływałem się do braku poszanowania prawa przez obywatela.

   @devu: Możesz pokazać mi jedną wypowiedź, gdy to zrobiłem? Just one.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Jasne. Poniżej Twój komentarz do mojego.

   Moje komentarze:

   Dura lex, sed lex. Nie ma zgody na akty wandalizmu chyba, że chcemy tutaj Ukrainy, Rosji czy Pakistanu. Twoja wypowiedź jest wytrychem do samosądów i zezwala na np. podpalenia balkonów za wywieszanie flagi lgbt - wydarzenia z marszu niepodległości.

   No to się ktoś zagalopował aby niszczyć cudze mienie.. Ja rozumiem, że można się z czymś nie zgadzać, ale akty wandalizmu nie są śmieszne i mają szerokie oddziaływanie. Oby wilgotna ciupa szybko odnalazła nowych lokatorów.

   Twoje komentarze:

   Wiesz co, tylko o prawie można mówić, jeśli państwo działa. Walka z tyranią jest jak najbardziej obowiązkiem obywatela.

   Pamiętajmy, że prawo to jest po prostu jakiś konsensus. W sytuacji, w której władza traktuje prawo jako środek do realizacji własnych celów lub czyni je wybitnie niesprawiedliwym, obywatel posiada możliwość wymówienia wówczas posłuszeństwa. To dość skomplikowane tematy, ale pamiętajmy, że nie żyjemy w państwie totalitarnym.

   Wychowani w cieplarnianych warunkach ludzie krzyczą później (używając mocnych słów), że totalitaryzm i faszyzm. Niedoświadczalni kataklizmami, wojna (nawet domowa - poczytaj zeznania ludzi na ten temat) czy komunizmem. Co wam zostanie jak kraj objęłaby wojna domowa? Kiedy odrodzi się prawo pięści i silniejszego. Gdzie każdy będzie mógł ci wejść do domu zgwałcić kolejno matkę, żonę czy córkę. Zezwalanie na akty wandalizmu (nie zależnie czy mentalnie wspierasz czy nie) jest wytrychem do chaosu. A wiesz co spotyka takich zwykłych ludzi jak my w chaosie? Zagłada. Każda akcja to reakcja, popchnięte domino, odwet za odwet. A później ciężko zatrzymać kulę śniegową.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Sugerujesz, że walka z tyranią nie jest obowiązkiem obywatela? Polecam się dokształcić, bo to jest myśl oświeceniowa i podstawa cywilizacji Zachodu.

   Oczywiście z wiekiem zmieniliśmy metody i nie robimy dziś rewolucji ze ścinaniem głów. Ale tak, obowiązkiem obywatela jest protestować i wykazywać nieposłuszeństwo obywatelskie. Widać to w każdym kraju Zachodu, gdzie obywatel realnie może wpłynąć na poczynania władzy.

   Ja Cię nie będę nawoływał do "ujawniania się", bo na tym etapie trudno mi winić, że się nie chciałbyś ujawniać po takich odrażających pomówieniach jak poczyniłeś, ale zastanów się nad sobą.

   PS:

   Niedoświadczalni kataklizmami, wojna (nawet domowa - poczytaj zeznania ludzi na ten temat) czy komunizmem.

   A to jest brzydka argumentacja i błąd poznawczy "ty też". Bo równie dobrze możesz powiedzieć, że ludzie niedoświadczeni tyranią imperatora Rzymu mają siedzieć cichu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo tego argumentu można użyć wobec... opozycjonistów PRL-u.

   Powiem nawet więcej: komunistyczna władza go używała.

   Moim zdaniem sprawiasz wrażenie osoby utrwalającej ten właśnie prawny nieporządek. Czy jesteś funkcjonariuszem obecnej władzy? Będę wiedział, z kim rozmawiam. Na ten moment niestety właśnie uprawiasz pro-autorytarną demagogię. Nieładnie.

   A wiesz co spotyka takich zwykłych ludzi jak my w chaosie?

   A wiesz co spotyka takich zwykłych ludzi jak my w autorytaryzmie? Polecam zapoznać się z historią PRL-u.

   Kiedy odrodzi się prawo pięści i silniejszego. Gdzie każdy będzie mógł ci wejść do domu zgwałcić kolejno matkę, żonę czy córkę.

   Do tego właśnie prowadzi upadek prawa i autorytaryzm. Dlaczego to popierasz?

   Sorki kolego, ale my nie mamy, o czym rozmawiać. Możesz używać średniej jakości retoryki, ale nie zmienia to faktu, że jeśli krytykujesz protestowanie i nieposłuszeństwo obywatelskie no to za duże różnice mentalnościowe. Ja nie jestem Rosjaninem czy Azjatą, musisz mi wybaczyć. Moja cywilizacja jest zbudowana na wolności i prawach człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zoodiak: Nie krytykuje nieposłuszeństwa, ale krytykuje formę (potrafisz to zrozumieć?). Jeśli uznajesz argument siły/dewastacji jako jedyny możliwy to zaczynam się bać o przyszłość. Ja nauczyłem się jednego - w biznesie zawsze trzeba się na koniec dnia dogadać i nie ma obrażania się i darcia szat. Pewnie nigdy swojego biznesu nie prowadziłeś i pewne schematy zachowań są Ci zwyczajnie obce. Nie umiesz postawić się na kogoś miejscu i spojrzeć innymi oczami.
   Ty widzisz tylko jedno wyjście i hołdujesz zasadzie - cel uświęcam środki. Pamiętaj tylko, że spalone mienie nie było państwowe, a prywatne. Mam ci życzyć aby i to twój samochód lub dom spłynął podpalony przez jakiegoś wariata tylko dlatego, że masz inne poglądy? Chcesz być bity za noszenie maski z błyskawicą? Ludzie mają różne poglądy i jeśli nie nauczysz się ich respektować i szanować to nie płacz kiedy stanie Ci się krzywda.
   Ja potępiam wszelkie przejawy agresji, chuligaństwa nie ważne w jakie szaty to ubierzesz i jak pięknie i kwieciście będziesz to nazywał (walka o wolność czy godność).

   Dla twojej wiadomości: Nie utożsamiam się z obecną jak i poprzednią władzą i nigdy nie pracowałem w tzw. publicu. Tacy ludzie jak ja (sprzeciwiający się ulicznej agresji) naprawdę istnieją. Ale jak pisałem zawsze są słyszalne wyłącznie SKRAJNE głosy. Ruszaj więc niczym bohater powieści Miguela Cervantesa walczyć lub spal ziemie pod własnymi stopami i patrz później w lustro jakim to jesteś bohaterem (nieposłusznym!).

  • więcej komentarzy(71)

 •  

  pokaż komentarz

  Jedno jest pewne: Bog tak chcial. Gdyby Bog nie chcial, to furgonetka by sie nie spalila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W te sprawie mam nadzieję, że nie znajdą sprawcy.

1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 następna