Dziennikarze ulegają prawnikom Zięby i usuwają teksty o nim

Dziennikarze ulegają prawnikom Zięby i usuwają teksty o nim

Jerzy Zięba, poprzez prawniczkę, grozi, że pozwie DGP za mój tekst z 2019r. Otworzyłem sobie stare notatki i wstukałem linki do tekstów publikowanych wówczas w innych mediach. Połowa usunięta, pojedyncze sprostowania. Wygoda ważniejsza od pisania prawdy? No kurczę blade, trochę odwagi! :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to prawda, że Jerzy Zięba to oszust i naciągacz?

  •  

   pokaż komentarz

   oszust i naciągacz?

   @gosvami: Ale czy "szarlatan" nie jest właściwie bardziej odpowiednim określeniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://pl.wiktionary.org/wiki/szarlatan

  •  

   pokaż komentarz

   @gosvami: Prawdą jest, że banda kretynów wyśmiewała leczenie "perhydrolem" bez zrozumienia tematu. Co miało taki sam sens jak gdyby wyśmiewać kogoś, kto się leczy kwasem - a że acetylosalicylowym, to już nieważne.
   "Hłe hłe - wypij se kwasu". To jest poziom dyskusji wykopkowej.

   Ciekaw jestem ilu opluwaczy Zięby przesłuchało dokładnie co mówi, mając do tego jakie takie pojęcie o medycynie lub biochemii.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosvami: znasz może linki do sklepów internetowych wchodzących w skład konsorcjum tego gościa?

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: no to powiedz mi jaki sens ma leczenie perhydrolem bo ja przesłuchałem jego wypowiedzi i to jest stek bzdur. Najgorsze jest to że on miesza fakty z bzdurami medycznymi które dla laika są nie do rozróżnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   powiedz mi

   @Bartejs: skoro słuchałeś i nie zrozumiałeś to obawiam się, że nie pomogę. Wykop to nie spółdzielnia edukacyjna. Ja zrozumiałem - czyli można.

   miesza fakty z bzdurami medycznymi

   Aha. A jakie masz kwalifikacje do oceniania tych bzdur ? I jakbyś tak podał jakiś przykład ?

  •  

   pokaż komentarz

   @gosvami: przestancie szkalowac jurka bydlaki! (╯°□°)╯︵ ┻━┻. (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   Ja zrozumiałem - czyli można.

   @abhagebhar: Tak samo zrozumiałeś jak Halinka z warzywniaka i pani Zofia z 6 piętra. Jak umysł prosty, to sobie to tłumaczy na chłopski rozum i mu wychodzi, że to prawda.

   Aha. A jakie masz kwalifikacje do oceniania tych bzdur ? I jakbyś tak podał jakiś przykład ?

   Obstawiam, że większe niż pan inżynier, który nazywa siebie doktorem.
   Chcesz przykład? Proszę bardzo.
   Naukowo udowodniono, że kwas askorbinowy, tak uparcie zalecany przez yoorka w postaci wlewów, w nadmiarze powoduje kamicę i niewydolność nerek. W normalnych dawkach jest świetnym uszczelniaczem błon komórkowych. Nie będę nawet tu dawać źródeł, bo wystarczy poszukać w Internecie np. hiperwitaminoza, czy przedawkowanie witaminy C i wyskoczy pełno artykułów i badań.

   A ostatnio znajomy z pracy miał dobrą nauczkę rodząc kamienie, bo faszerował się witaminą C, jak jego najlepszy kumpel yoorek przykazał.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: ty naprawdę stawiasz kogoś, kto leczy zawał serca wykałaczką, rozpowiada jakieś bzdury na temat "lewoskrętnej witaminy C" (która nawet nie istnieje XD) albo sprzedaje suszonego buraka w tabletkach za ponad 50 zł/op. obok jakichkolwiek wypowiedzi dot. prawdziwej medycyny?

   Nawet jeśli ktoś tak spalony jak Zięba powie cokolwiek, kiedykolwiek, co ma związek z prawdą, nie należy go słuchać ani tym bardziej cytować, gdyż może dotrzeć do nowych odbiorców którym zaszkodzą jego inne genialne materiały.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar

   powoływanie się na medycynę i biochemię
   fanklub Zięby

   Wybierz jedno, bo jeśli próbujesz oba, to o tym pierwszym wiesz okrągłe Ziobro.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to prawda, że Jerzy Zięba to oszust i naciągacz?

   @gosvami:

   źródło: consent.youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   miał dobrą nauczkę rodząc kamienie, bo faszerował się witaminą C

   A tego raka wyleczył czy nie ? Bo ztcw Zięba proponuje to jako element leczenia raka. Wybór pomiędzy rakiem a kamieniami... Niech się zastanowię.

   Tak samo zrozumiałeś jak Halinka z warzywniaka

   @catch: właściwie to kończy temat. Chętnie bym zaproponował, żebyś mi wskazał "paranaukowe informacje", które Zięba przedstawiał w rozmowie szczegółowo opisującej genezę i tematykę stosowania nadtlenku wodoru w leczeniu covid - ale niestety nie mogę tego zrobić, bo YT usunęło kanał. Ciekawe. Pewnie był bardziej szkodliwy niż tysiące debili pokazujących swój debilizm na YT.
   A streszczać tego mi się nie chce, szkoda mojego czasu.

   Obstawiam, że większe niż pan inżynier, który nazywa siebie doktorem.

   Obstawiam, że bredzisz. Poza tym Jerzy Zięba figuruje w CRL ( choć nie jestem pewien czy to on), nie słyszałem też żeby sam siebie tytułował "doktorem" ale to najmniej ważne w tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosvami: Nie wiem dokładne co to za typ ale martwi mnie jego popularność.. Matka koleżanki go cytuje jak biblię, operator maszyn zakładu gdzie dorabiałem na wakacjach mówił o nim profesor Jerzy Zięba i namawiał znajomych do kupowania witaminy C na kilogramy na wszelkie choroby. Koniec jest bliski (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: dobra, ta dyskusja nie ma sensu, skoro, jak na szura przystało, traktujesz fakty wybiórczo, żeby pasowały ci do narracji. Na raka się umiera i na niewydolność nerek się umiera. A kolega nawet raka nie miał, więc nie robił sobie wlewów z kwasu askorbinowego, tylko łykał większe dawki "dla zdrowia".

  •  

   pokaż komentarz

   Obstawiam, że bredzisz. Poza tym Jerzy Zięba figuruje w CRL ( choć nie jestem pewien czy to on), nie słyszałem też żeby sam siebie tytułował "doktorem" ale to najmniej ważne w tej sprawie

   @abhagebhar: Nie no k#%%a, muszę się do tego odnieść, bo nie wytrzymam.
   "Yoorek jest lekarzem, ale w sumie to nie wiem, czy to ten yoorek", twoje słowa. Szurstwo do potęgi. XD #ociechujuzlotylumpie
   Tak samo wiesz, że "kwas siarkowy" jest dobry do picia. Ale to akurat może nie chodzić o siarkowy, tylko jakiś inny. Tak to wygląda z wami, tępe, ignoranckie szury.

  •  

   pokaż komentarz

   Naukowo udowodniono, że kwas askorbinowy, tak uparcie zalecany przez yoorka w postaci wlewów, w nadmiarze powoduje kamicę i niewydolność nerek.

   @catch: Synku, weź bombę i jebnij się w trąbę! Jurek NIE ZALECA wlewów z kwasu askorbinowego, lecz poleca wlewy z askorbinianu sodu w chorobie nowotworowej, a askorbinian sodu ma się tak do kamicy nerkowej, jak garbaty do ściany. Poza tym żadne badanie naukowe nie udowodniło związku pomiędzy suplementacją kwasu askorbinowego a kamicą nerkową. To są zaledwie hipotezy bazujące na obserwacji, że kamienie tworzą się w środowisku kwaśnym i nic ponadto. Ale zauważono również, że kamienie tworzą się w miejscach uszkodzenia tkanek, czyli tam, gdzie trwa permanentny stan zapalny (zupełnie jak tworzenie się miażdżycy w naczyniach), a ponieważ kwas askorbinowy likwiduje stany zapalne, to obecne badania idą w kierunku zapobiegania przez kwas askorbinowy kamicy nerkowej.

   Ponadto nadmiar kwasu askorbinowego organizm natychmiast wydala w postaci sraczki. Nie ma sraczki- nie ma nadmiaru, a ludzie chorzy na nerki powinni unikać właściwie wszystkiego, a zwłaszcza sraczki, która powoduje odwodnienie, które z kolei sprzyja kamicy i zatorom, więc wszystko z wyczuciem!

   Do wytworzenia się kamieni oprócz kwaśnego środowiska potrzebny jest także wapń, a ten powinien być kontrolowany przez białka transportowe, które są aktywowane witaminą K2, więc to jej niedobory mogą sprzyjać kamicy i miażdżycy jednocześnie. Przy ostrej suplementacji witaminami D3 i C powinno się brać odpowiednio dużo K2 oraz powstrzymywać się od spożywania nabiału, aby nie dostarczać nadmiaru wapnia. Wtedy organizm zagospodaruje wszelkie szwendające się jego jony.

  •  

   pokaż komentarz

   @vinku: W tym jest problem że Jerry jest charyzmatyczny i pełny energii a łączy prawdę z idiotyzmem. Poza tym, ośmierza mniej popularne metody leczenia od ziólek po pijawki. Zieba żeruje na ludziach zdesperowanych wciskając im wodę plazmowaną za ponad 2k. Ostatecznie to że Zięba jest tak nietykalny świadczy negatywnie o państwie Irokezów Europy. Szarlatanów wyhodowal system. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   bo nie wytrzymam

   @catch: Już, uspokój się. Bo ci żyłka pęknie i będziesz mieć problem, mądrusiu wykopkowy.

  •  

   pokaż komentarz

   A kolega nawet raka nie miał, więc nie robił sobie wlewów z kwasu askorbinowego, tylko łykał większe dawki "dla zdrowia".

   @catch: czyli to nie ma nic wspólnego z Ziębą i jest nie na temat. No to tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: na przykład takie że jestem farmaceutą ze specjalizacją z farmacji klinicznej i zawodowo zajmuje się tępieniem mitów medycznych bo Jerzy Z. nie jest jedyną osobą która takie mity sprzedaje.

  •  

   pokaż komentarz

   Naukowo udowodniono, że kwas askorbinowy, tak uparcie zalecany przez yoorka w postaci wlewów

   @catch: i tym udowodniłeś że nie masz pojęcia o czym piszesz bo Dżej Zi (JZ) wcale nie zaleca wlewów z kwasu askorbinowego tylko....... askorbinianu sodu. Zastanawia mnie czy manipulujesz faktami bo się nie znasz czy tylko powtarzasz za innymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosvami: nie prawda. To bardzo mądry człowiek z wiedzą oparta na badaniach nie bredniach szumowskiego czy tvnu.... Wykopki wdając się w te prowokacje tylko się ośmieszyliście i niszczyliście dobrego człowieka. Na szczęście prawda zwycięża :)

  •  

   pokaż komentarz

   Wybór pomiędzy rakiem a kamieniami... Niech się zastanowię.

   @abhagebhar: a nad wyborem między rakiem a rakiem i kamieniem też się zastanawiałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   zawodowo zajmuje się tępieniem mitów medycznych

   @Bartejs: w jakiej instytucji ?

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: W szpitalu. Lekarze i pielęgniarki też powielają wiele mitów medycznych. Szczególnie jeżeli nie aktualizują swojej wiedzy medycznej. Różnica jest taka że JZ na tych mitach próbuje zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartejs: o widzisz. Trafia się doskonała okazja.

   Bardzo proszę, żebyś mi wskazał błędy w opisie działania "szczepionek na covid", które tutaj opisuje w pierwszych 40 minutach Zięba ;

   https://www.youtube.com/watch?v=ldZhPh0CFkQ
   Jako fachowiec na pewno wyłapiesz, co on tam pokręcił w tych mechanizmach komórkowych. A ja się chętnie dowiem, bo na moje oko mówi poprawnie. No ale ja się może nie znam.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: od razu mówię, że naprawdę szkoda mi czasu na 40 min słuchania altmedowych teorii więc odpowiadam na pierwszą większą bzdurę na którą trafiłem. Dotyczy ona wchodzenia DNA adenowirusa do jądra komórki ze szczepionki Astry. Jest to nieprawdą ponieważ producenci szczepionek wybierają jako wektory te wersje adenowirusów, które nie mają takiej zdolności ( bo prawdą jest że niektóre z nich taką właściwość prezentują). Drugą sprawą jest brak hamulca replikacji, o której wspomina JZ. Otóż DNA nie ma nieskończenie długiej trwałości, a że nie wbudowuje się w DNA człowieka to nie ma możliwości w nim przetrwać. Innymi słowy to DNA ze szczepionki ulega z czasem rozkładowi.

   Natomiast powiedz mi Ty serio wierzysz we wszystko co mówi człowiek opowiadający takie rzeczy?
   https://www.youtube.com/watch?v=-PQHZuAusBo&ab_channel=AllahBindahalm

  •  

   pokaż komentarz

   wchodzenia DNA adenowirusa do jądra komórki ze szczepionki Astry. Jest to nieprawdą ponieważ producenci szczepionek wybierają jako wektory te wersje adenowirusów, które nie mają takiej zdolności

   Ciekawe. Jeden z was musi się zatem mylić :

   "Mechanizm działania szczepionki AstraZeneca przeciw SARS-CoV-2 polega na wniknięciu wektora adenowirusowego w następstwie podania domięśniowego szczepionki w mięsień naramienny górnej części tułowia. We wnętrzu komórki człowieka dochodzi do uwolnienia fragmentu DNA kodującego białko S i jego translokacji do jądra komórkowego. Dalej mamy proces translacji czyli przepisanie DNA na mRNA, mówimy o procesie ekspresji genu."

   https://www.medexpress.pl/szczepionka-astrazeneca-przeciw-sars-cov-2/80535

   DNA nie ma nieskończenie długiej trwałości,

   @Bartejs: i o tym Zięba wyraźnie wspomina. Co jednak nie odpowiada na przykład na postawione pytanie : jakie są długofalowe skutki takiej degradacji w takim właśnie przypadku ?

   a że nie wbudowuje się w DNA człowieka to nie ma możliwości w nim przetrwać.

   W samym procesie replikacji nie następuje oczywiście wbudowanie. Zięba też mówi o tym wyraźnie.
   Ale powołuje się na badania informujące o możliwości takiego wbudowania w procesie odwrotnej transkryptazy w określonych, specyficznych warunkach. A to już jest warte uwagi.

   szkoda mi czasu na 40 min słuchania altmedowych teorii

   Szkoda. Zięba nie prowadzi monologu o wiedzy tajemnej pozyskanej od Reptylian tylko omawia dość konkretnie temat powołując się na badania i ludzi podając ich nazwiska. Nauka zaś jest procesem a nie stanem - i warto zachować pewną ostrożność w wydawaniu sądów ostatecznych i zbyt kategorycznych. A przynajmniej warto dyskutować podając konkretne argumenty a nie opluwając przeciwnika.

   Co do "leczenia zawału wykałaczkami" - cóż, wg. mojej skąpej wiedzy, to dość ryzykowna koncepcja mówiąc oględnie.
   Ale - gdyby tak łapać za słówka paru obecnych w mediach "ekspertów" też można by mieć poważne obiekcje czasem.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: > Co do toksyczności tego co powstaje z degradacji mRNA się nie wypowiem tak samo z degradacji DNA. Nie znam też tej publikacji.
   Wydaje mi się że jest to jednak przesadzone ponieważ RNA i DNA to zbudowane z zasad azotowych nici więc na czym ta toksyczność miałaby polegać? Dodatkowo rocznie przechodzi się wiele infekcji wirusowych więc każda taka infekcja w zasadzie powinna nas zabić bo ilość DNA i RNA do rozłożenia byłaby kazdorazowo ogromna. Podobnie transfuzja krwi powinna być każdorazowo śmiertelna w końcu to litry obcego DNA. Zaznaczam jednak że to moja opinia a nie fakt.

   Ciekawe. Jeden z was musi się zatem mylić :

   Ja się pomyliłem, masz rację DNA spikea wchodzi do jądra ale nie wbudowuje się w nasze DNA. Wykorzystuje tylko "maszynerię jądra" do translacji.

   Jednak mechanizmów hamujących jest sporo co dziwne potem sam JZ wspomina o jednym więc sam sobie przeczy. DNA może ulec samoczynnej degradacji, może go rozłożyć nasza komórka przy pomocy enzymow(o tym mówi JZ), komórka może ulec apoptozie lub może ja zniszczyć komórka NK. Być może są jeszcze jakieś inne mechanizmy nasz organizm jest pod tym kątem niesamowity.

   Co do odwrotnej transkryptazy, to w przypadku wirusa HIV ten enzym idzie razem w pakiecie z wirusem. Jak niby tutaj miałoby dojść do odwrotnej transkrypcji? Przecież organizm sam z siebie tego nie przepisze na DNA.

   Co do "leczenia zawału wykałaczkami" - cóż, wg. mojej skąpej wiedzy, to dość ryzykowna koncepcja mówiąc oględnie.

   Cieszy mnie że widzisz że to nieprawda, ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile osób o tym nie wie ile to traktuje poważnie? Tak medialni eksperci też się mylą, z reszta nie tylko medialni. Jednak co innego wmawiać ludziom że maseczki na zewnątrz są potrzebne, a co innego mówić że zawał wyleczysz wykałaczką. Widzisz różnicę w skali problemu?

 •  

  pokaż komentarz

  Moja ciotka w sumie już była ciotka wyrzekłem się jej i nie chcę jej znać. Pokłóciłem się o tego debila z nią powiedziała, że on jest mądrzejszy ode mnie i uwaga ciotka jest nauczycielką w szkole

 •  

  pokaż komentarz

  co za czasy, że media boją się gościa, który nie jest lekarzem a twierdzi że wyleczy wszystko, na serio

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś strukturyzator czy inne pierdoły to tylko nic nie znaczące drobiazgi w ofercie i szkoda na to pary. On pieniądze robi na najprostszych suplementach w standardowych wersjach, ale sprzedaje 10 razy drożej niż to co jest na rynku, mówiąc, że jego to są dopiero wyjątkowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli usuwają, to mają świadomość, że teksty były podkoloryzowane, skoro obawiają się konsekwencji prawnych.