Sony wycofuje się z pomysłu zamykania sklepów PlayStation 3 i Vita

Sony wycofuje się z pomysłu zamykania sklepów PlayStation 3 i Vita

Sony ugięło się pod presją społeczności i cofa decyzję o zamknięciu sklepów PS3 i Vita. W lipcu zamknięty zostanie jedynie sklep PSP.

 •  

  pokaż komentarz

  O łaskawe Sony zostawi nam ps store na ps3 z drogimi grami pomimo że cyfrowe wersje, gdzie praktycznie nic nie wrzucają nowego choć można by jeszcze,ale trza na chame cisnąć na drogie I niedostępne ps5 I ogrzewanie kotlet ps4

 •  

  pokaż komentarz

  Super wiadomość, ja tam polecam ps3, kupiłem ją  rok temu z olx za 160 zł. Netflix / hbo banglają a i kilka dobrych gierek z żoną już przeszedłem na które wydałem < 100 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: Jakby Steam się zwinął to by była beka w drugą stronę. Tu chodzi o model dystrybucji. Pudełko znowu wygrywa z cyfrowym "najmem".

  •  

   pokaż komentarz

   @gvs Tylko, że my mamy tych platform sporo i możemy gry pobrać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: w sumie fakt, PeCetowcy mogą zagłosować portfelem i pójść do innego cyfrowego wydawcy. Chciałem stanąć w obronie konsolowców, ale się najwyraźniej nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: chip.pl

  •  

   pokaż komentarz

   PeCetowcy mogą zagłosować portfelem

   @gvs: w tej chwili są zajęci głosowaniem portfelem nad tym, od którego scalpera kupić kartę graficzną ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: no tak, bo każdy gracz kupując grę np. na Steamie na wszelki wypadek odkłada równowartość do skarbonki i jak zamkną Steama to se od razu kupią ponownie wszystkie gry na Epicu, naprawdę nie ma się czym przejmować xD

   Cała ta sytuacja z PS Store to duże ostrzeżenie dla miłośników cyfrowej dystrybucji, a na PC właśnie ze względu na ilość różnych platform może to stanowić jeszcze większy problem, bo gdyby np. wspomniany wcześniej Steam się zamknął to raczej nie ma szans na utrzymywanie serwerów, żeby sobie ludzie mogli dalej pobierać gry, pozostałby tylko ponowny zakup ich na innej platformie, poza tym jest cała masa tytułów dostępnych tylko na 1 platformie i nie ma co liczyć, że tak łatwo się znajdą na innej, do dzisiaj pomimo istnienie GOGa ciężko zdobyć niektóre stare gry, pozostaje tylko szukanie fizycznych kopii na aukcjach i czasem płacenie horrendalnych cen za nie. Jest jeszcze opcja piractwa, ale taka możliwość jest też i na konsolach. No i właśnie taki Epic, który stosuje dumpingowe zagrania może spowodować duże problemy innym platformom, niby fajnie, że jest konkurencja, bo klient wtedy zyskuje, ale problem jest gdy jedna ze stron zaczyna przeginać i dąży po prostu do utworzenia nowego monopolu.

   Na konsolach też cały czas będziesz mógł bez problemów używać fizycznych kopii nawet jak zamkną wszystkie serwery, tu się ciągle nic nie zmieniło, a na PC już od dawna kupując grę w pudełku dostajesz kod na jakiegoś Steama, Origina, Uplaya itp., platforma zniknie i zostaje Ci tylko pudełko na półce.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że my mamy tych platform sporo i możemy gry pobrać.

   @kidi1: Tylko, że jak pewnego dnia serwery tych platform zostaną wyłączone to nic nie będziecie mogli zrobić, bo nawet niby "pudełkowe" gry na PC w środku jedynie zawierają karteczkę z kodem na Steam/Origin/UPlay (pomijam już kwiatki pokroju MGS V i instalatora Steam na płycie, bo to zwyczajne robienie z klienta/gracza idioty xD)
   Na konsolach przynajmniej można grać w gry offline lub jak padnie bateryjka CMOS (co nastąpi wiele lat po utracie gwarancji xD) wystarczy rozkręcić konsolę i ją wymienić

  •  

   pokaż komentarz

   @epicreturn: No to zagraj w Half Life na swojej konsoli :) Albo chociaż Mario. Ja też mogę grać offline i nie muszę płacić żeby grac w multi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: spoko
   HL1 na PS2
   HL2 na PS3
   Mario na każdym Nintendo

  •  

   pokaż komentarz

   @epicreturn: Widzisz, ja też mogę pobrać pobrać grę ze steam, spakować i wypalić płytki, nie ma takiej potrzeby, więc nikt tak nie robi, platform jest sporo i zanim jakaś padnie i zamknie serwery to inna je przejmie.