Rosja wchłonie część Ukrainy? Szeremietiew: Może chodzić o połączenie z Krymem

Rosja wchłonie część Ukrainy? Szeremietiew: Może chodzić o połączenie z Krymem

Gdy pojawiły się pierwsze informacje, że Rosjanie gromadzą jakieś siły przy granicy, snułem przypuszczenia, że najprawdopodobniej Moskwa będzie chciała urwać kolejny kawałek Ukrainy dla siebie. Ponieważ położenie Krymu, jako części Rosji, jest bardzo trudne (…),

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kiedy postanowią połączyć z Krymem Kaliningrad...

  •  

   pokaż komentarz

   @adamne: Dlatego czas wchłonąć obwód Kaliningradzki.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego czas wchłonąć obwód Kaliningradzki.

   @tenex: aby go wchłonąć, trzeba najpierw go zająć. A nasz armia to w większości 'atrapa'. Co pokazały niedawna gra wojenna, gdzie wynik był tak tragiczny, że BBN nawet nie opublikował wyniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 warto o tym się dowiedzieć więcej, było zrobionych więcej kombinacji wydarzeń niż ta jedna rozdmuchana wszędzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonjornooo23: jakich kombinacji? Widać, że nie masz nawet bladego pojęcia o działaniach wojennych. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)(。◕‿‿◕。)

   To nie kombinatoryka i jakiś zamek do otwarcia. Polecam pograć w jakieś zaawansowane gry strategiczne, to na pewno zrozumiesz, że wbrew pozorom, nie ma w działaniach wojennych dowolnej ilości rozwiązań.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 są natomiast chociażby różne możliwości rozmieszczenia wojsk, które w tych przypadku były dość istotne z tego co pamiętam, a jeśli wiedzę czerpiesz z ,, zaawansowanych gier strategicznych" to powodzenia...

  •  

   pokaż komentarz

   są natomiast chociażby różne możliwości rozmieszczenia wojsk,
   @Bonjornooo23: to też nie jest prawdą. Nie można rozmieszczać wojsk dowolnie. Gdyż ich rozmieszczenie determinuje np. infrastruktura lub ukształtowanie terenu, czy nawet sama jakoś tego terenu.

   Oczywiście pewne warianty są możliwe, ale generalnie nie mają one znaczącego wpływu na ostateczny wynik. Nie w takim terenie jaki mamy w rejonie Kaliningradu.

   Aby poszerzyć swoje możliwości, potrzeba nam innych rodzai wojsk. Których nie mamy i raczej szybko mieć nie będziemy. Stąd dosyć częste nawoływanie do gruntownej reformy WP.

   a jeśli wiedzę czerpiesz z ,, zaawansowanych gier strategicznych" to powodzenia...
   Twój infantylizm jest wręcz porażający. Czy tobie się wydaje, że doświadczenie młodych dowódców oparte jest na realnych działaniach wojennych? (ʘ‿ʘ)
   To właśnie na takich grach zdobywają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, gdzie np. nie stawiać jakiś jednostek, bo zostaną błyskawicznie zniszczone. Choć mogłoby się mu wydawać, że określone ich położenie będzie optymalne z jego pkt widzenia.

   W armii amerykańskiej takie gry do podstawa. A na podstawie ich wyników przyznawane są np. awansy. Taka gra to nic innego jak symulator działań wojennych.. vel np. symulator F15.