Konrad Berkowicz przyniósł jointa do Sejmu i domaga się legalizacji

Mamy Palikota naszych czasów

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie wiem co państwu szkodzi to zalegalizować, a wręcz przeciwnie zarobi na tym

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf: najwyraźniej kto ma zarabiać ten zarabia i nie życzy sobie konkurencji ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf: koncerny farmaceutyczne tytoniowe i alkoholowe szkodzą legalizacji ot co ... lobby i $

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf jemu i jemu podobni są przeciw. Jego chore tezy na temat , że alkohol jest legalny i łatwo dostępny to wzrost alkoholizmu się zwiększa xD ha tfu mu papę kopał bym .

   źródło: 1618951896864.google.android.youtube.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf Lobby alkoholowe, tytoniowe. Powiązania polityków z grupami handlującymi narkotykami i gotowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf: To jest skomplikowany temat. Przestępstwa/wypadki po narkotykach to temat ostro nagłaśniany przez media. Po legalizacji liczba osób które zażywają by się zwiększyła, a co za tym idzie liczba takich przypadków i media by trąbiły o tym może i codziennie, a takie coś bardzo źle wpływa na sondaże, więc partia która takie coś wprowadzi, może i podreperuje budżet, ale przy władzy się nie utrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie wiem co państwu szkodzi to zalegalizować, a wręcz przeciwnie zarobi na tym

   @RoyalWolf: Teraz na tym państwo nie zarabia, ale przynajmniej wydaję miliony na walkę z tym, a lepszy dostęp do zioła ma młodzież poniżej 18 r.ż. niż dorosły obywatel - tak działa pis.
   PO też rządziło 8 lat i nic z tym nie zrobiło.

   Tyle się mówi, żeby nie wybierać tych samych leśnych dziadów od 30 lat, w końcu jakiś powiew świeżości, to nawet na wykopie znajdą się płatne trolle co będą hejtować konfę.
   Ja mam ubaw, że tak mała opozycja, a piecze wszystkich w kuklach od pisu po PO i lewicę i zawsze będą mieli mój głos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf: Nic nie jest takie proste jak sie wydaje. A jedyną przyczyną dlaczego soe nie legalizuje wcale nie jest chec "grymasow" politycznych. Uzywka jak kazda inna robi spustoszenie w organizmie. A długotrwale zarzywanie ziola otepia organizm i funkcje mózgu.
   Idac dalej nikt nie porusza kwestii tego, co robic z ludzmi uzaleznionymi, badz majaci inne problemy powiazane z zazywaniem marihuany. Kto ma za to placic? Jesli kazdy patrzy z irytacja jak publiczne pieniadze musza byc przeznaczane na walkę z problemami alkoholowymi, to po co dokładać do tego kolejne uzywki.
   Dodałbym tylko ze sensem zycia nie jest wylaczne czerpanie przyjemności, ani tez nie jest to w interesia państwa. To tak jak z orgiamii. Kazdy poddalby sie nadmiernej ekstazie i fantazji, ale to jest tylko chwilowe i nie wnosi nic konstruktywnego do zycia. To tylko reakcja chemiczna organizmu na badzce dostarcsane z zewnatrz

  •  

   pokaż komentarz

   Po legalizacji liczba osób które zażywają by się zwiększyła

   @Defined: Ogólnie 20% społeczeństwa regularnie jara zielsko i wypadków po zielsku prawie nie ma. Co więcej, wystarczy kilka godzin po paleniu zielska żeby wróciły normalne czasy reakcji i normalne ogarnianie. Wzrostu najpewniej by nie było albo byłby nieznaczny. Różnica tylko taka że ludzie przestaliby się kryć. Natomiast na pewno spadłoby spożycie alkoholu oraz tytoniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie wiem co państwu szkodzi to zalegalizować

   @RoyalWolf: Zapytaj Krzysia:

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyalWolf: wróciły wsponnienia

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 78388278-3BDB-4B28-A2B9-63E0B0F05959.png

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli kazdy patrzy z irytacja jak publiczne pieniadze musza byc przeznaczane na walkę z problemami alkoholowymi, to po co dokładać do tego kolejne uzywki.

   @Troll_: Patrzę na publiczne pieniądze i szlag mnie trafia, gdy wydajemy je na ściganie i karanie gówniarzy za posiadanie odrobiny marychy (policja, prokuratura, sądy, utrzymanie w więzieniu). W zamian uzyskujemy wzrost czarnego rynku i przestępstw z tym związanych, więc znowu dodatkowe wydatki na policję, prokuraturę, sądy, służby więzienne.
   Wierzysz, że resocjalizacja w więzieniu sprawi, że młody człowiek wyjdzie z niego lepszy?

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie 20% społeczeństwa regularnie jara zielsko

   @zdunek89: Mocno cię poniosło. Jara od 2 do 3 mln Polaków (5-8%), z czego 600 tys. regularnie (1,5%).

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyszek_75: to są oficjalne dane? Trzeba pamiętać że jest strach przed jakimkolwiek ujawnieniem się z tematem zielska, bo jest w Polsce nielegalne i karane dość surowo jak na praktycznie zerową szkodliwość społeczną...

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: Oficjalne dane? Żartujesz?! Szacunkowe na podstawie danych zebranych przez Wolne Konopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyszek_75: Nie bądź ignorantem!
   Trafia Cię szlag gdy ktoś wydaje pieniądze na prewencje, ale nie potrafisz już pojąć, że leczenie i utrzymywanie osób uzależnionych lub leczących się w związku z zażywanymi substancjami też kosztuje (i to wielokroć więcej). Patrzysz zbyt wąsko.
   To tak jak widok pijaczka pod sklepem co dostaje mandat, a przecież:
   a) w miejscu publicznym pokazuje innym, że można zażywać takie substancje (dzieci też patrzą i tak pojmują świat)
   b) sieje zgorszenie swym widokiem, zapachem i zachowaniem
   c) może być agresywny
   d) nie masz pojęcia co może robić po pijanemu chociażby w domu, jakie patologie mogą się szerzyć z takich nawyków itp.

   Dodałbym tylko, że nie jest w nikogo interesie (w tym przede wszystkim państwa) wychowywanie osób, które mają dostęp do wszelakich używek. Ludzie ogłupiali, otępieni, zniszczeni przez różne substancje nie przynoszą nic efektywnego (a przynajmniej nie tyle ile by mogli), a jedynie generują koszty i problemy.

   Kwestie psychologiczne związane z brakiem możliwości oddziaływania na własne decyzje (bo chemia w naszym organizmie zawsze jest silniejsza niż silna wola) pozostawiłbym na zupełnie inną dyskusję...

  •  

   pokaż komentarz

   @Troll_: A ty potrafisz zrozumieć, że edukacja jest o wiele lepsza niż karanie? Nie tylko jest lepsza, ale również o wiele tańsza. Ale o czym my mówimy, jeśli na lekcję edukacyjną o narkotykach, w szkole średniej, wpada policja z psem, który znajduje marychę w plecakach dwojga uczni?
   Też popatrz szerzej. Zacząłem palić w 4 klasie technikum, czyli od października 1993 r. - to już ponad 27 lat. Na początku było to legalne, póki oszołomy z AWS nie zaczęły karać pozbawieniem wolności za jej posiadanie w 2001 r. Skończyłem politechnikę, pracuję, płacę podatki - generować koszty i problemy zacznę w momencie, gdy mnie złapią i oskarżą o posiadanie.
   A spożywać marychy nie przestanę, ponieważ obecnie choruję na epilepsję, mam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym (II grupa), a najlepszym środkiem zapobiegającym atakom (zwłaszcza w przypadku aury) są kannabinoidy zawarte w kwiatach konopi - samo CBD nie wystarcza, ponieważ pomijamy efekt synergii, a THC odgrywa tu ważną rolę. To tyle, jeśli chodzi o psychologię i podejmowanie decyzji. I nie opowiadaj mi o medycznej marihuanie - nawet nie chce mi się rozwijać tego tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyszek_75: Ale co to ma do rzeczy?!
   1)Jeśli mi pomagałby dziwki i seks w filharmonii by się uspokoić, to oznaczałoby, ze tak trzeba pozwolić każdemu ( ͡º ͜ʖ͡º) ?
   2) Nie wiem czy wiesz, ale leczenie nie działa na takiej zasadzie, że Ty płacisz podatki i z tych samych pieniędzy Cię leczą. Raczej wygląda to tak, że jedna osoba chora jest finansowana przez 4 zdrowe.
   3) Oczywiście nie musze wspominać jaki mamy rozkład wiekowy w społeczeństwie, jak i przyrost naturalny w kraju? W związku z tym, jako osoba po politechnice umiesz łączyć związki przyczynowo-skutkowe i wiesz, że trzeba będzie więcej wydawać pieniędzy na służbę zdrowia i potrzebne będzie większe finansowanie (obciązanie) młodszych pokoleń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Troll_:
   ad 1) mnie dziwki i seks pomagają, chociaż nie w filharmonii, ale jeśli pozwoliliby ci na taki fetysz i nikomu z obecnych widzów by to nie przeszkadzało, to proszę bardzo; jeśli posiadam marihuanę (bo bycie pod wpływem nie jest przestępstwem), to niech się inni ode mnie odstosunkują - nikomu nie przeszkadzam i nie robię krzywdy;
   ad 2) a wiesz, ile osób na wolności płaci w podatkach na utrzymanie jednego więźnia?
   ad 3) wiem, ale jaki to związek z tym, aby wsadzać za kraty młodych ludzi? aaa... kojarzę, pozamykajmy ich jak najwięcej w więzieniach, to ci pozostali na wolności będą mieli jeszcze większe obciążenie finansowe, ergo dowalą im jeszcze więcej podatków - super pomysł.

 •  

  pokaż komentarz

  nie ma dowodu ze w srodku jest marihuanen

 •  

  pokaż komentarz

  Ale typ narobił Terleckiemu smakówy, że ten od razu zamknął posiedzenie XD

 •  

  pokaż komentarz

  A na sali tłumy ciężko pracujących posłów