Korea Północna potęgą w wojnie cybernetycznej / atakach hackerskich [EN]

Korea Północna potęgą w wojnie cybernetycznej / atakach hackerskich [EN]

Północnokreańskie grupy hackerskie stały się dla reżimu sposobem na transfery miliardów dolarów do ojczyzny. Wykorzystują do tego całą gamę ataków od ataków na bankomaty z użyciem wykradzionych kart, kończąc na wykradaniu kryptowalut. ps. paywall nie działa bez javascript, lub w trybie czytania Ff

 •  

  pokaż komentarz

  naprawdę zachęcam do przeczytania w wolnej chwili - artykuł dość szczegółowo opisuje część ataków - to taki miks różnych technik. spora część polega na wykorzystaniu naiwnościu ludzkiej, ale część to rozpracowanie konkrentnych instytucji. uwagę też powinno zwrócić jak dokładnie przeprowadzone są te ataki.

  ja jestem pod wielkim wrażeniem i zastanawiam się jak my w Polsce byśmy sobie poradzili, gdybyśmy zostali nagle celem ataku takich grup z Korei Północnej.

 •  

  pokaż komentarz

  i tak jeszcze może na zachętę - by uzmysłowić jak poważnie traktowane jest zagrożenie ze strony Korei Północnej w USA:

  President Joe Biden has secured ten billion dollars for federal agencies dealing with the issue of cybercrime. A government adviser told me that one major remedy being considered is the establishment of new protocols that will allow agencies to work much more closely with private security companies, which often perform the best cybercrime forensic work.