Przywileje dla zaszczepionych? Rząd przestraszył się antyszczepionkowców

Przywileje dla zaszczepionych? Rząd przestraszył się antyszczepionkowców

Polski rząd wstrzymuje się z decyzjami o przyznaniu zaszczepionym przeciwko Covid-19 dodatkowych, daleko idących uprawnień. Na ogłoszenie takich przywilejów zdecydowało się już wiele krajów.

 •  

  pokaż komentarz

  Oho, czyli już jesteś antyszczepionkowcem jeśli wyrażasz sprzeciw wobec różnym metodom segregacji szczepionkowej będącej furtka dla dalej idących podziałów społecznych i systemów oceniających, czy jesteś dobrym obywatelem i należy ci się dostęp do "przywilejów" w rodzaju wejścia na mecz czy pociągu.
  A ludzie na zachodzie dziwili się, jakim cudem Chińczycy dali wcisnąć sobie system oceny zaufania społecznego. Ludzie wszystko dadzą sobie wcisnąć i jeszcze będą klaskać, bo dadzą sobie wmówić, że to dla ich dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie wszystko dadzą sobie wcisnąć

   @Kosmox30: niestety to jest straszne, jeszcze parę lat temu jakby ktoś powiedział, że ludzie będą biegać po plaży w maskach malarskich z obi by walczyć z wirusem na poziomie grypy sezonowej to wszyscy by go okrzyknęli wariatem.
   Wystarczy jednak ludziom puścić parę razy trumny z Lampedusy i już można wmówić im wszystko - do dzisiaj widzę ludzi, którzy chodzą na spacer w plastikowych rękawiczkach (pewnie tych samych od pół roku haha).
   Niestety ludzie są stworzeni tak, że wybierają najprostsze rozwiązania, dużo prościej jest zrozumieć jakiegoś mema z tik-toka niż artykuł naukowy czy nawet prostą statystykę śmiertelności w podziale na grupy wiekowe. Z moich znajomych absolutna większość nie jest zainteresowana jakąkolwiek bardziej skomplikowaną informacją, jakaś tabelka, wykres, więcej niż trzy zdania tekstu - od razu przechodzą na inną stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmox30: a najgorsze jest to, że tutaj, na Wykopie trwa zażarta walka fanów szczepionek i ich przeciwników. Jak rząd faktycznie zacznie segregować ludzi i ograniczać prawa tych nie zaszczepionych, to ta druga grupa będzie klaskać i skakać z radości. Idealna sytuacja dla rządu, nie będą musieli nic robić, sami się pożremy i damy jeszcze bardziej ograniczać swobody.

  •  

   pokaż komentarz

   , że ludzie będą biegać po plaży w maskach malarskich z obi by walczyć z wirusem na poziomie grypy sezonowej

   @kasia-magdalena-sawicka: Pani Kasiu, proszę już przestać shitpostować. Powołuje się na normę społeczną zakazującą wypowiadania się w tematach w których nasza wiedza ma 0 wartość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmox30: @kasia-magdalena-sawicka: przedewszystkim - ludzie (ludożerka) to zwierzęta stadne, instynkt przetrwania jest silniejszy od zdrowego rozsądku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmox30 i dlatego moim skromnym zdaniem na zachodzie jest takicyrk. Bo nie ma jeszcze takiego systemu jak w Chinach. Wprowadza ocene zaufania spolecznego, pelna inwigilację i znikną lockdowny i inne cuda-wianki.

  •  

   pokaż komentarz

   by walczyć z wirusem na poziomie grypy sezonowej

   @kasia-magdalena-sawicka: szur alert

  •  

   pokaż komentarz

   @kasia-magdalena-sawicka: To prawda, mam znajomego który się zaszczepi bo się inni szczepią xD

  •  

   pokaż komentarz

   system oceny zaufania społecznego

   @Kosmox30: taki system przewyższa nasze przestarzałe prawo karne o conajmniej sto leveli.

  •  

   pokaż komentarz

   @LoneRanger: nie wiem czy tak będzie. Osobiście jestem już zaszczepiony Johnsonem, ale nie wyobrażam sobie, jakiejś segregacji ze względu na szczepienie lub go brak. Za każdym razem będę temu przeciwny i akurat w tym przypadku jestem po stronie wolności, a nie segregacji. Wszyscy musimy walczyć o to, żeby być traktowanym jednakowo. Jak widać działa, rząd się waha.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasia-magdalena-sawicka: Smutne,ale prawdziwe.JKM mial racje.Wiekszosc to ........

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmox30: "Ludzie wszystko dadzą sobie wcisnąć i jeszcze będą klaskać, bo dadzą sobie wmówić, że to dla ich dobra." niestety tak, najgorsze, że nie są to ludzie bez wykształcenia...

   Tzw. "Inteligencja" po studiach magisterskich czy nawet doktorskich... Smutne i straszne

  •  

   pokaż komentarz

   @LoneRanger z jednej strony masz rację ale z drugiej kto odpowie za tych niezaszczepionych ? Załóżmy że jedna taka osoba się nie zaszczepi, jej znajomi i rodzina to samo i będą to między sobą różnosic. Żaden lekarz nie zaryzykuje żeby leczyć ich normalnie, w sensie w normalnej sali, bez kombinezonu itd. Co już oznacza destabilizację szpitala w razie gdy takich ludzi znajdzie się więcej. Już nie mówiąc o tym, że nawet po szczepieniu można zachować i jeżeli masz jakieś inne choroby to może się to skończyć śmiercią. Zabranienie wchodzenia na basen czy do restauracji osoba nie zaszczepionym mnie przeraża ale inny kraj ma prawo zabronić wjazdu takim osobom, bo z jakiej racji ma narażać własnych obywateli? + Dodam jeszcze że wirus mutuje, więc wśród tych osób które się nie zaszczepia może się pojawić odmiana na którą nie ma szczepionek. A argument o tym że to grupa sezonowa to nawet się nie ośmieszajcie. Mam mnóstwo znajomych np. 50 letni ojciec kolegi, nie pijacy nie palący, okaz zdrowia trafił na oiom i pod resirator. Cudem go odratowali. Koleżanka mojej babci widziała na własne oczy jak jedno ciało za drugim że szpitala wywozili. Jeżeli nie wierzycie w wirusa to idźcie na wolontariat do szpitala, ludzie chorujący (którzy są przytomni) bardzo cierpią bez kontaktu z drugim człowiekiem, więc pomożecie. Chyba że się boicie czegoś czego nie ma...

  •  

   pokaż komentarz

   A ludzie na zachodzie dziwili się, jakim cudem Chińczycy dali wcisnąć sobie system oceny zaufania społecznego.

   @Kosmox30: Mirku... 5 lat przed covidem jak w Chinach to już było ludzie wieszali na "szurach" psy i traktowali ich jak do odstrzału. Jak się mówiło o Orwellu to była taka sama reakcja. Więc powiem tak... ludzie zasługują na ten los. Jesteśmy kilku miliardową biomasą w dużej mierze jednostek nadających się tylko na kompost. A na resztę najwidoczniej trzeba założyć chomąto tak ciężkie że aż będzie wyła z bólu. Wtedy... ludzie zrozumieją czym jest wolność i może uda im się rewolucja. Ale wszystko do momentu kiedy historia zatoczy koło i będzie to samo.
   Osobiście ja tam już się nie ekscytuję tematem. Zaszliśmy tak głęboko w masowy debilizm i denializm że nie widzę szansy na nic dobrego

   PS: a na wykopie...

   GIF

   źródło: 64.media.tumblr.com (493KB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Liluniaa: Leczenie generalnie może skończyć się śmiercią. Idąc do szpitala podpisujesz zgodę na leczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Oho, czyli już jesteś antyszczepionkowcem jeśli wyrażasz sprzeciw wobec różnym metodom segregacji szczepionkowej

   @Kosmox30: Ale takie podejście społeczne działa chyba w każdej dziedzinie życia.

   Nie jesz mięsa? Czyli jesteś lewicowym fanatykiem uważającym że krowa ma prawa równe człowiekowi i jesteś za całkowitym zakazem hodowli zwierząt i przetwarzania jakichkolwiek ich produktów.

   Masz rower? Czyli jesteś fanatycznym przeciwnikiem motoryzacji i uważasz że posiadanie samochodu powinno być zakazane.

   Itp. itd.

   Żeby się wpisać w jakieś społeczne oczekiwania musisz posiadać zupełnie skrajny światopogląd.

  •  

   pokaż komentarz

   sprzeciw wobec różnym metodom segregacji szczepionkowej będącej furtka dla dalej idących podziałów społecznych i systemów

   @Kosmox30: Przeciez to jest kalka "argumentów" różnego rodzaju podludzi, którzy obawiają się gejów "bo po nich będzie tolerowanie pedofilii".
   Sytuacja jest na tyle specyficzna, że żaden rozumny człowiek nie wpadnie na coś tak absurdalnego. Cel jest konkretny - wyszczepienie populacji, możesz mi wyjaśnić jak po jego osiągnięciu mialoby dojść do wprowadzenia "dalej idących podziałów i systemów"?
   Nic dziwnego, że takie spiskowe teorie pokrywają się z antyszczepionkowym marginesem.

  •  

   pokaż komentarz

   @LoneRanger: Dzieł i rządź. To jest ich główny sposób na tych robaków którymi rządzą. Żeby nie było jestem jednym z tych robaków.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli już jesteś antyszczepionkowcem

   @Kosmox30: nie.

   teraz jesteś po prostu SZUREM

   jak nie pójdziesz się szczepić w pierwszym wolnym terminie, to jesteś przez idiotów stawiany w jednym rzędzie z: płaskoziemcami, chemtrailowcami, ludźmi nie chcącymi się szczepić na nic (mimo że praktycznie nikt nic nie mówi o innych szczepionkach) itd.

   To jest jakieś kuriozum, testy kliniczne zakończą się wg. oficjalnych informacji w roku 2023 więc w pierwszej kolejności powinno się zadbać o zaszczepienie ludzi najbardziej zagrożonych (przewlekle chorych, starszych itd) czego nikt nie robi, bo niedawno pojawiło się info że odsetek seniorów zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki jest jakiś śmieszny, w okolicach 40%... A nagle napuszcza się młodych, zdrowych ludzi na jakieś szczepionki i paszporty szczepionkowe.

   Ja sam nie mam nic przeciwko szczepionce, ale skoro nie jestem w grupie ryzyka to czemu nie mogę poczekać do końca oficjalnych testów klinicznych z jej przyjęciem? Przecież każdy powtarza, że ani nie chroni przed zarażeniem, ani roznoszeniem wirusa, a jedynie przed ryzykiem ciężkiego przechorowania. Ba! Mówi się nawet, że przed mutacjami może w ogóle nie chronić, i że będą potrzebne jakieś kolejne dawki. Ogólnie chaos informacyjny związany ze szczepieniami jest taki, że ludzie powątpiewają w czyste intencje z nimi związane. To aż takie dziwne, że ludzie mający wątpliwości nie biegną stać 5h na mrozie po igłę?

  •  

   pokaż komentarz

   jeszcze parę lat temu jakby ktoś powiedział, że ludzie będą biegać po plaży w maskach malarskich z obi by walczyć z wirusem na poziomie grypy sezonowej to wszyscy by go okrzyknęli wariatem.

   @kasia-magdalena-sawicka: okrzyknęli by szurem i że to teoria spiskowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LoneRanger z jednej strony masz rację ale z drugiej kto odpowie za tych niezaszczepionych ? Załóżmy że jedna taka osoba się nie zaszczepi, jej znajomi i rodzina to samo i będą to między sobą różnosic. Żaden lekarz nie zaryzykuje żeby leczyć ich normalnie, w sensie w normalnej sali, bez kombinezonu itd. Co już oznacza destabilizację szpitala w razie gdy takich ludzi znajdzie się więce

   @Liluniaa: Szansa na to że ludzie przed 50 rż będą cokolwiek destabilizować w służbie zdrowia z powodu tego wirusa jest mniejsza niż 1%. Równie dobrze możesz się potknąć i złamać rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasia-magdalena-sawicka: Straszne to jest, ze w dobie nieograniczonego dostępu do wiedzy, niespotykanego wcześniej w historii świata. Ludzie dalej negują skuteczność szczepionek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Liluniaa: Wychodzisz z założenia, że szczepionka chroni przed zachorowaniem, zatem jakie ryzyko wg. Ciebie podejmuje zaszczepiony lekarz w kontakcie z osobą chorą? Obecnie nie ma jakichkolwiek badań nad trwałością przeciwciał wytworzonych po szczepionce. Są jakieś domysły, przypuszczenia. Jeżeli faktycznie ta szczepionka jest taka super to osoby zaszczepione nie powinny zupełnie się stresować kontaktem z osobą chorą. Najwyżej przechorują to lekko, jak zwykle przeziębienie. Poczekamy do jesieni kiedy zostali zaszczepieni pierwsi. Zobaczymy ile tych przeciwciał zostało i wtedy będzie można cokolwiek powiedzieć o skuteczności szczepionki. Choć już ich producenci zapowiadają konieczność podania trzeciej dawki. Może potem w następnym toku czwartej, piątej itd. Zobaczymy. Czas pokaże.

  •  

   pokaż komentarz

   A ludzie na zachodzie dziwili się, jakim cudem Chińczycy dali wcisnąć sobie system oceny zaufania społecznego.

   @Kosmox30:

   U nich to raczej kwestia "nie podoba ci się to obóz reedukacji albo kulka w łep."

 •  

  pokaż komentarz

  Rząd przestraszył się antyszczepionkowców
  ... a może dotarło do pustych łbów, że to jednak jest segregacja? Jestem zaszczepiony, ale pomysł z wprowadzeniem "paszportu szczepionkowego" uważam za zamach na wolność, m.in. moją, bo kto wie co rządzącym później strzeli do głowy?

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Podział nieszczepiony-szczepiony to pierwsza kategoria, potem będa kolejne. To jest ewidentne wprowadzanie totalitarnego systemu zaufania społecznego na chińską modłę. Co robi naród? Ano nic, stoi w kolejce po szczepionkę i bełkocze o powrocie do "normalności". ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   ... a może dotarło do pustych łbów, że to jednak jest segregacja? Jestem zaszczepiony, ale pomysł z wprowadzeniem "paszportu szczepionkowego" uważam za zamach na wolność, m.in. moją, bo kto wie co rządzącym później strzeli do głowy?

   @videon: Zaszczepiony here. Pytam poważnie - skoro paszporty szczepionkowe (załóżmy, ze wykorzystywane TYLKO do podróżowania między krajami) są złe to jak najlepiej ujednolicić taką politykę? Jeden kraj chce testu wykonanego Xh wcześniej, drugi kraj chce dowodu szczepienia - jak to dostarczyć w odpowiednim jezyku? Szczerze zastanawiam się jak by to móc ogarnąć bo każdy kraj chce jednak w miarę bezpiecznego wpuszczania do siebie a jednocześnie ja jako "podróżny" jednak nie chcę iść do tłumacza by mi papierek ze szczepienia tłumaczył bym mógł w jakimś randomowym kraju pokazać...any ideas? Serio pytam bo myśle, że takie paszporty są spoko ale może czegoś nie widzę - oczywiście pomijam aspekt, że później to może być podciągnięte pod "nie masz paszportu, nie kupisz bułki w biedrze" bo tak gdybać można zawsze a chciałbym skupić się na podróżowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   to wie co rządzącym później strzeli do głowy?

   @videon: Obowiązkowe szczepienie co roku na covid ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo jeszcze lepiej co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście za każde kolejne szczepienie płacisz z własnej kieszeni

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: wystarczy zaktualizować

   źródło: asda.png

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczy zaktualizować

   @CJMac: ... dobre, ładne i kolorowe !!! ... w dodatku w barwach antyfaszystów i feministek ... to się przyjmie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @CJMac: Mówisz masz (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   źródło: aktualizacja.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem zaszczepiony, ale pomysł z wprowadzeniem "paszportu szczepionkowego" uważam za zamach na wolność, m.in. moją, bo kto wie co rządzącym później strzeli do głowy?

   @videon: dokładnie!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @PapaSar: Pracodawcom prędzej czy później strzeli do głowy że jak nie jesteś zaszczepiony to nie pracujesz.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego proszczepionkowcy ciągle usiłują wrzucić osoby sceptyczne do jednego wora z antyszczepionkowcami?

 •  

  pokaż komentarz

  Na Seszelach po wyszczepieniu bydła, wracają do lockdownów - szczepionki nie działają.

  Seszele: Jedyny kraj na świecie, który zaszczepił największą część społeczeństwa, wraca do blokad, bo wirus znów atakuje

  https://polskatimes.pl/seszele-jedyny-kraj-na-swiecie-ktory-zaszczepil-najwieksza-czesc-spoleczenstwa-wraca-do-blokad-bo-wirus-znow-atakuje/ar/c1-15595229

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Minusowanie za publikację faktów. Mój Wykop, taki piękny. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @ItsyBitsyPajonk: @Cyganicho1: fakty są takie:

   - Seszele mają niecałe 100 tys. mieszkańców a więc łatwo o zmiany w statystyce
   - Seszele szczepiły w większości chińską szczepionką
   - w drugiej kolejności używały astry o relatywnie niskiej skuteczności (od 60 proc. w górę)
   - w wielomilionowych / większych krajach WB i Izrael szczepienia działają xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: Działaja, bo idzie lato. Ogłosili luzowanie lockdawnu. A na jesieni okaze się, że jednak nie działają (przykład takich małych Seszeli z próba nawet 100 tys mieszkańców, to nie jest mało).

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: to czemu już teraz na Seszelach szczepionki nie działają w środku sezonu gdzie temp. jest pod 30 stopni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: To propaganda. Powiedzieli ci, że szczepionki działają, bo idzie lato - musieli dorobić ideologie do tego, że nagle wirusa jest mniej, nie trzeba chodzic w maseczkach i jest mniejsza umieralnosc. Seszele sa przykładem, ze czeka nas kolejna fala, a szczepionki nie działaja pomimo ciepla (rządzacy musieli pozulowac odobrzenia przed latem, bo ludzie by się zbuntowali,a chodzi, żeby ich wytresowac).

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: ale dlaczego na Seszelach nie ma mniej wirusa teraz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Rozumiem, że mieszkasz w Seszeli i jesteś w stanie udowodnić, że to propaganda?
   Co więcej przytaczasz ciekawe argumenty, rozumiem, że masz odpowiednie wykształcenie i wiedzę, żeby analizować jakiekolwiek statystyki?

   Kolega @mentari podał Ci na tacy argumenty stanowiące o tym, że Twoja teza jest inwalidą.

   No chyba, że to Ty szerzysz propagandę i nie potrafisz poprzeć swoich słów dowodami i tylko zarzucasz innym kłamstwo mimo tego, iż dowody mają?

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: Jakby nie było, to po wprowadzaliby lockdown:).

  •  

   pokaż komentarz

   @mutencath: Ło matko, to jak nie mam wyszktałcenia, to juz nic mi nie wolno analizować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: no ale czym się sytuacje różnicą u nas gdzie wirus jest w odwrocie, a na Seszelach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Wolno analizować - w domu, nie chwaląc się tym zbytnio, bo robisz szkodę społeczną powtarzając głupoty. Jescze ktoś przyjdzie, przeczyta i uzna za prawdę.

   Z mechanikiem się nie kłócisz kiedy Ci powie, że rozrząd padł, to z epidemiologiem się nie kłóć, kiedy Ci mówi, że szczepionka działa. Tym bardziej, że zarzucasz propagandę samemu robiąc to samo.

   EDIT: I oczywiście - ja też nie mam w tej dziedzinie wykształcenia. Ba, moja wiedza jest dość marna. Różnica jest tutaj taka, że ja sobie zdaję sprawę z tego, że nic nie wiem i zostawiam to ludziom, którzy odpowiednią wiedzę posiadają.

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: U nas jest w odwrocie? BUahahah, rzad ci wmowil, bo idzie lato i chce wypuscic ludzi ze smyczy. Chesz powiedziec, że po 15 maja wirus nie bedzie działał, a razem z nim mutacje dadza sobie spokoj? NIe wydaje sie mnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @mutencath: Pytanie czy taki fachowiec nie jest na pasku big pharma? Epidemiolog dostaje granty na badania z firm farmaceutycznych, wiec tanczy jak mu graja. W szpitalach też dostaje się wiecej dofinansowania, jak sie wpisze pacjent covidowy na karcie. Maja swoje 5 minut i wykorzystuja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Więc spytaj drugiego fachowca, trzeciego fachowca, czwartego fachowca i wyciągnij średnią.
   Ja w zupełności rozumiem sceptycyzm, niemniej negowanie bez konkretnych dowodów jest conajmniej nie na miejscu.

   I odwracając kota ogonem - skąd wiem, że nie jesteś rosyjskim agentem opłacanym przez rosjan, który ma szerzyć dezinformacje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: oho, widzę nową podporę w paranoicznej walce na antyszczepionkowym froncie - SESZELE, nie WLKB, Izrael, USA czy inny poważny kraj cywilizowanego świata, tylko archipelag wysepek na światowym uboczu XD zapewne jest tak daleko że Bill Gates tam nie dotarł, a no i pal licho że szczepili się jakimś niesprawdzonym chińskim oraz indyjskim produktem, ale to ostateczny dowód na to że szczepionki nie mają sensu !!!!!111

  •  

   pokaż komentarz

   @1atilla1: Dobra, poczekajmy na IV fale na jesieni. Niedzielski już sie juz do niej przygotowuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: szczepionki były złe... i lockdowny... lockdowny też były złe

   dlaczego Boris Johnson mówi, że przygaśnięcie fali w UK to bardziej efekt lockdownów a nie szczepionek? wstydzi się szczepionek?

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: ALE SZESZELE PŁASKA ZIEMIA COVIDIOCI GHAGAGAGAHHEHEH

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego Boris Johnson mówi, że przygaśnięcie fali w UK to bardziej efekt lockdownów a nie szczepionek? wstydzi się szczepionek?

   @haxx: skoro zaczęli szczepić na przełomie 2020/2021, a liczba chorych zaczęła spadać na przełomie stycznia i lutego to co dziwnego w tym, że wtedy była to zasługa lockdownu a nie trwających parę tygodni szczepień?

   "Liczba infekcji, hospitalizacji i zgonów w Wielkiej Brytanii zaczęła spadać już na przełomie stycznia i lutego. Zdaniem Borisa Johsona, poprawa sytuacji nie może być w pełni zawdzięczana jedynie szczepionkom na COVID-19. Według niego kluczowy był twardy, trwający kilkanaście tygodni lockdown."

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: na Seszelach jest teraz 30 stopni dzbanie

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: daj źródło w postaci pracy naukowej. Pytanie czy zaczepili tych co trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   - Seszele mają niecałe 100 tys. mieszkańców a więc łatwo o zmiany w statystyce

   @mentari: 100 tysięcy to mała próba i łatwo o zmiany w statystyce? Ok, nie mam więcej pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   @mentari: Po prostu zaszczepili się na odmianę brytyjską, a teraz przyszła do nich indyjska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   100 tysięcy to mała próba i łatwo o zmiany w statystyce? Ok, nie mam więcej pytań.

   @Erie: pewnie jakieś 30 proc. to ludzie poniżej 18stki, więc odpadają. Zostaje 70 tys. i z tych 70 tys.60 proc się zaszczepiło. Więc mamy 42 tys. mieszkańców zaszczepionych. W większości chińską szczepioną nie dopuszczoną na europejski rynek, bez wiarygodnych badań i recenzji.

   Poza tym popatrzmy na ten wykres zakażeń na tych Seszelach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: Przechwytywanie.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   - Seszele szczepiły w większości chińską szczepionką
   - w drugiej kolejności używały astry o relatywnie niskiej skuteczności (od 60 proc. w górę)


   @mentari: czyli jednak dorobek nauki, na ktory zawsze sie powolują covidianki nie jest taki wspaniały? Da sie jednak spartaczyc robote?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Dlaczego miałyby "działać" skoro zaszczepiono tylko 60% populacji? Do wytworzenia odporności stadnej konieczne jest zaszczepienie co najmniej 90%-95%, to są podstawowe informacje. Skąd się szurom uroilo, że wirus magicznie zniknie jak zaszczepimy co drugą osobę i kto coś takiego kiedykolwiek powiedział?

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: pewnie jakieś 30 proc. to ludzie poniżej 18stki, więc odpadają.

   @mentari: A skąd to założenie? Ja bym obstawiał sporo mniej dzieciaków niż 30%.

  •  

   pokaż komentarz

   Do wytworzenia odporności stadnej konieczne jest zaszczepienie co najmniej 90%-95%

   @Elaviart: Możesz przestać powtarzać w kółko te same bzdury? Każda choroba ma swój określony procent szczepienia populacji, który wystarcza do tego, aby dość skutecznie ją ograniczyć. A Ty jak mantrę zawsze swoje minimum 90-95% dla wszystkiego. Obojętnie czy Covid czy Odra, czy debilizm wykopowy. Zawsze masz 90-95%, a to jest nieprawda. Dodatkowo pozytywne efekty widać już przy zdecydowanie niższym wskaźniku wyszczepienia niż konieczny do praktycznej eliminacji (nie eradykacji!) z danego społeczeństwa. A na Seszelach właśnie tego nie zaobserwowano i to jest zastanawiające.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Możesz uzupełnić jakimś sensownym źródłem swoje rewelacje o odporności populacyjnej? Ciekaw jestem szczególnie tych chorób które udało się wyeliminować przy mniejszym procencie zaszczepionych/ozdrowieńców, tak jak przy omawianych tu 60%

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekSteplowski: Tak jak szczepionki nie działają, to szury zaraz beda mowic, że zaszczepili nie tych co trzeba. To znaczy kogo: bydło jakieś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Nigdy nie wyszczepisz 90%-95% społeczeństwa, chyba, że pod przymusem. Po drugie szczepionki nie działają na mutacje, dlatego nigdy nie osiagniemy odpornosci standnej. Możemy jauzyskać tylko wtedy, jak organizm sam zwalczy wirusa. Im szybciej Polacy się zaraż, tym lepiej, bo szybciej pokonamy wirusa. Dziwie sie tylko, że nawet ozdrowieńcy się szczepia preparatem testowanym przez kilka miesiecy (zazwyczaj testy twarja kilka lat, bo trzeba zebrać chetnych do testów, a tutaj mamy eksperyment medyczny).

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Skąd się wzięły te bzdury o mutacjach i rzekomo nie działających na nie szczepionkach? Jak dotąd wiemy, że stosowane środki działają niezależnie od powstałych dotychczas wariantów wirusa. W jaki zresztą sposób mialoby dojść do mutacji jeśli wirus nie będzie mógł się masowo rozwijać?

   Możemy jauzyskać tylko wtedy, jak organizm sam zwalczy wirusa
   Bzdura za bzdurą. To wszystko z Facebooka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Jasne, dlatego producenci się nie zająkneli o tym, że szczepionki działają na mutacje, co by uspokoic lud. Nie ma tez badań naukowych, że działaja na wirusy Za jakiś czas pewnie zleca odpłatnie napisanie arytułu w periodykach medycznych, że niby działają (za kasę bedą siąc niezłą propagande). Na jesieni czeka nas IV fala.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Dlaczego miałyby nie działać? Nagłe uodpornienie się wirusa na układ odpornościowy podmiotu na skutek przypadkowych mutacji jest nieprawdopodobne.

   Poza tym, rozbawiła mnie sugestia, że ten "niespokojny lud" akurat potrafi czytać i słuchać specjalistów. Chłopie, przecież ty w jednym zdaniu piszesz o braku badań, a w drugim że jeśli jakieś będą to w wyniku spisku xD

   Raz jeszcze spytam, skąd ty bierzesz te wszystkie bzdury? Tak po prostu powtarzacie jeden po drugim, dlatego wszystkie tego typu "wątpliwości" wyglądają jak kiepska pasta?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: moze dodasz ze szczepio jakas indyjska i chinska szzcepionka- bo to jest bardzo istotne

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekaw jestem szczególnie tych chorób które udało się wyeliminować przy mniejszym procencie zaszczepionych/ozdrowieńców, tak jak przy omawianych tu 60%

   @Elaviart: Nie napisałem o wyeliminowaniu przy 60%, tylko o pozytywnych efektach, które są widoczne przy takim udziale zaszczepionych, a których teraz właśnie nie widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Spadek ilości zakażeń, w szczególności w państwach gdzie szczepi się dłużej i więcej nie mają znaczenia albo nic wspólnego ze szczepieniami, bo na 100k mieszkańców Seszeli sytuacja jeszcze się nie poprawiła?
   I zapomniałeś o źródle rewelacji o odporności stadnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyganicho1: Możesz zaszczepić 80% populacji. Ale jak to będzie najmłodszy 80% populacji to nie wpłynie znacząco na liczbę zgonów i hospitalizacji. Zależnie od wieku to około 20 lat ryzyko zgonu to w praktyce 0. Około 80 lat 15%. W zasadzie to szczepić zdrowych osób poniżej 40 lat większego sensu nie ma bo u nich profil ryzyka jest zbliżony a nawet mniejszy niż wielu innych powszechnie występujących chorób zakaźnych. A istniejące szczepionki w ograniczonym stopniu zmniejszają transmisję wirusa.

  •  

   pokaż komentarz

   Spadek ilości zakażeń, w szczególności w państwach gdzie szczepi się dłużej i więcej nie mają znaczenia albo nic wspólnego ze szczepieniami, bo na 100k mieszkańców Seszeli sytuacja jeszcze się nie poprawiła?
   @Elaviart:

   Do jasnej cholery potrafisz (wiem, że to w Twoim przypadku trudne) trzymać się tematu? Rozmawiamy o konkretnym przypadku - określone miejsce na Ziemi, określona populacja, określone działania i konkretny efekt, a dokładniej brak efektu. I to zastanawia - ten brak efektu. Nie rozmawiamy o innych państwach więc jeszcze raz - skup się i trzymaj się tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   I zapomniałeś o źródle rewelacji o odporności stadnej.

   @Elaviart: masz - https://en.wikipedia.org/wiki/Herd_immunity - patrz tabelka gdzieś w środku - nie będę się starał dla Ciebie leniu więcej razy (już kiedyś o tym dyskutowaliśmy i przyznałeś się, że te Twoje procenty to nadużycie, ale jak widać słaba pamięć i ciągle powtarzasz te bzdety) - każda choroba ma inny próg odporności stadnej, ale wcale nie musisz mieć minimum 90-95% jak raczyłeś sobie po raz kolejny p#$?!#?ić (wybacz wulgaryzm, ale już mam Twoich bzdur powyżej uszu)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Dobra, szkoda mojego czasu. Poczekaj na IV fale na jesieni i zobaczysz czy szczepionki działają.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekSteplowski: Pamietaj, że osoba zaszczepiona może dalej transmitowac wirusa. Do tego dochodza mutacje i okazuje się, ze szczepionki nie mają snesu bez update'u z mutacją. Cały czas gonisz króliczka, ale go nie możesz dogonić. Dopóki nie będzie leku lub organizm sam nie zwalczy wirusa, to szczepionka nic ci nie da (zarobią firmy farmaceutyczne, a ty zapłacisz za szczepionke ze swoich podatków).

   źródło: comment_1620315517ipXiZxKzFSsJXncb1NRzAd,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Mam nadzieję że nigdy nie dojdzie do takiej segregacji.

  Zaciekawił mnie fragment artykułu:

  Np. w Niemczech zaszczepieni nie będą już musieli mieć negatywnego wyniku testu na koronawirusa, by udać się na zakupy, do fryzjera czy na wycieczkę turystyczną, nie będzie ich również obowiązywać nocna godzina policyjna, będą za to mogli spotykać się prywatnie bez ograniczeń.

  O co chodzi z nocną godziną policyjną? W nocy wirus jest groźniejszy?

1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 następna