Fundusz odbudowy - utrata suwerenności czy nowy plan Marshalla?

Zapraszam na kolejny odcinek Polityki Zagranicznej w którym przyjrzymy się budżetowi Unii Europejskiej i Funduszowi Odbudowy. Utrata suwerenności czy nowy plan Marshalla? Patronite: https://patronite.pl/politykazagraniczna Facebook: https://www.facebook.com/p.zagraniczna/ Twitter:...

 •  

  pokaż komentarz

  Biorąc pod uwagę, że pieniądze dostaną pisowcy to ja myślę, że jednak strata wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: ja mam niestety takie same obawy. UE zafunduje po prostu przetrwanie katatrofy rządom PiS. to dla PiS jak "gra na kodach" - popełnili masę błędów, ale i ak nie będzie konsekwencji, bo da się wszystko zasypać deszczem pieniędzy.

   bardzo bym chciał się mylić, ale myślę że dodatkowo wyskoczą z jakimiś socjalami przed wyborami i nagle się okaże że pamięć ludzka jest krótka, dziesiątki tysięcy dodatkowych zgonów to coś co ledwo kto pamięta, a pieniądze będą realne właśnie w tym momencie.

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo bym chciał się mylić, ale myślę że dodatkowo wyskoczą z jakimiś socjalami przed wyborami i nagle się okaże że pamięć ludzka jest krótka, dziesiątki tysięcy dodatkowych zgonów to coś co ledwo kto pamięta, a pieniądze będą realne właśnie w tym momencie.

   @secret_passenger: 13 wpłynie przed samorządowymi a 14 przed parlamentarnymi i mamy zwycięstwo pisu w 2023.

  •  

   pokaż komentarz

   ja mam niestety takie same obawy. UE zafunduje po prostu przetrwanie katatrofy rządom PiS. to dla PiS jak "gra na kodach" - popełnili masę błędów, ale i ak nie będzie konsekwencji, bo da się wszystko zasypać deszczem pieniędzy.

   @secret_passenger: Jak UE będzie miało tak samo ślimacze tempo robienia czegokolwiek i będzie tak samo bezzębne jak do tej pory to faktycznie Polska jest nie do uratowania już.

   Ale mimo wszystko mam wrażenie, że mechanizmy które wypracowali + generalny brak cierpliwości wobec totalitarnych reżimów lęgnących im się na obszarze UE za ich własne pieniądze sprawią że tym razem będą bardziej stanowczy.

   Należy pamiętać, że odebranie Polsce pieniędzy jest im de facto na rękę - nie trzeba dawać ani potem spłacać, zdziczały bandyta z wozu - koniom lżej ¯\_(ツ)_/¯ Dlatego nawet z tego powodu powinni się dowalać do absolutnie czego popadnie aż PiS nie będzie krystalicznie czysty. To się opłaca finansowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine:

   Jak UE będzie miało tak samo ślimacze tempo robienia czegokolwiek i będzie tak samo bezzębne jak do tej pory to faktycznie Polska jest nie do uratowania już.

   A dlaczego miałbym mieć nadzieję że tym razem będzie inaczej? W kwestiach prawnych (przepychanki z polskim rządem w sprawie reformy reformy sądownictwa) UE też nie potrafi sobie z Polską poradzić. Ja już tego nie sledze, ale dla mnie to jednak jest wyraz niemocy UE względem państwa członkowskiego. Okazuje się bowiem, że można sobie robić cokolwiek, nie ponosić konsekwencji a kurek z pieniędzy jak był otwarty tak nadal jest otwarty.
   Historia Węgier jest z mojego punktu widzenia przestrogą, a to przecież dzieje się na oczach UE. Powoli i od lat.

   Dla PiS jednak Węgry to przykład, na którym się wzorują - aktualnie mamy przejęcie mediów za państwowe pieniądze. Dziś jednak "państwowe" to synonim "partyjne". Dokładnie tak jak było w PRL-u - państwo i PZPR to było jedno i to samo.

   Piszesz o braku cierpliwości. A ja tego w zachowanii UE kompletnie nie widzę. Gdzie zniecierpliwienia tym co robi Kaczyński, o Orbanie nie wspominając?

   Ja nie wyobrażam sovie tego poświęcenia Polski przez UE - wiesz jaka byłaby narracja w Polsce? To by było rozkręcenie kampanii PolExit. Ja uważam że UE jest coraz bardziej zakładnikiem Polski i Węgier

   Chciałbym jednak kompletów się mylić. Na dzień dzisiejszy mam wrażenie że PiS ma zbyt duże szanse na kolejną kadencję. A do wyborów mamy 2,5 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: @secret_passenger: czyli prezes był w Chinach, wyniósł z laboratorium testowanego koronawirusa, żeby nastała globalna pandemia i globalny kryzys ? XD srogie piguły bierzecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZimnyLech90: ojej... skąd wytrzasnąłeś te swoje tezy? pisanie przez Ciebie o "braniu piguł" to po prostu żart.

 •  

  pokaż komentarz

  Pożyczkę bierze się tylko w 2 przypadkach
  1. Kiedy nie możesz w inny sposób zaspokoić potrzeb podstawowych (jedzenie, mieszkanie)
  2. Kiedy będziesz je inwestował i spodziewasz się w przyszłości zysku.

  pierwszego punktu nie spełniamy a dopóki rządzą socjaliści to drugiego też nie spełnimy.

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, kanał dawno w subach i czasem obejrzę odcinek ale ten tutaj powinien wyjść na główną, wypowiedź tego Pana mi osobiście dużo rozjaśniła i tak jak wcześniej byłem przeciwny tak po obejrzeniu tego materiału uwarzam że głosowanie za funduszem odbudowy było słuszne.

 •  

  pokaż komentarz

  Plan byłby zajebisty, gdybyśmy wszystko przeznaczyli na inwestycje np:
  -w końcu pożegnać węgiel i zrobić porządek w energetyce.
  -zrobić porządek w zbrojeniówce, kupić jakieś fajne licencje
  -zbudować światowej klasy bazę na Mazurach i rozpromować turystykę na całym świecie
  -postawić Jezusa większego, niż stawiają w Brazylii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ale gwarantuje wam, że PiS przy akompaniamencie lewaków rozp%%?%!@ą wszystko na patologię, a klasa średnia jedyne co z tego będzie miała, to zajebistą inflację.

 •  

  pokaż komentarz

  utrata suwerenności czy nowy Plan Marshalla

  Nie ma większej różnicy. Na jednym i drugim obywatele tracą.